Get Out (USA)
USA USA
103 minut

Žánry

:
Horor, Mysteriozní
Motto: Že tě pozvali, ještě neznamená, že jsi vítán.

Obsah

:
Co na tom, že Rose (Allison Williams) je bílá jako stěna a Chris (Daniel Kaluuya) černý jako noc? Žijeme přece v jednadvacátém století, kdy je boj proti více »« méně

Režie

:
Jordan Peele

Scénář

:
Jordan Peele

Herci

:
Daniel Kaluuya Allison Williams Catherine Keener Bradley Whitford Caleb Jones ...
Premiéra: 27. 4. 2017
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  4
  2
  3. 5. 2017
  Brenan88 (9612 bodů)

  Já úplně koukám jaký je Jordan Peele šikula. Uteč není takový ten typický horor jaký nám v poslední době servíruje filmový průmysl,ale to není vůbec na škodu. Přece jen už jsem přesycen těch duchařin a vyvražďovaček. Snímek nijak netlačí na pilu a pomalu buduje hutnou atmosféru,která v závěru vygraduje a ponechá v nás prvotřídní zážitek. Jordan navíc skvěle pracoval i s myšlenkou rasismu a více než dobře jí zakomponoval do děje. Silný snímek.

 • 80%
  1
  1
  21. 5. 2017
  Sheldon (9539 bodů)

  Režisérovi a scenáristovi Jordanu Peeleovi se skutečně podařilo natočit, co avizovali američtí kritici i návštěvníci Sundance, tedy film, který se posmívá rasovým předsudkům a mimo to zároveň děsí a černohumorně baví. Podotýkám, že chytře, není to žádná agitka a dělá si srandu jak z černých a bílých.

  Jako film s rozpočtem bratru 5 milionů dolarů je to samozřejmě profesionálně odvedená podívaná, s pěkným vizuálem a solidní kamerou, kterou možná chvíli před koncem prokouknete, pokud znáte seriál Ztraceni nebo Frankenheimerův horror Seconds, který se už několikrát objevil na plátně bez přiznané inspirace. Pro příznivce žánru je to podle mého názoru příjemný kousek. A bacha na kafíčka se lžičkou!

 • 75%
  1
  1
  28. 4. 2017
  lamps (7140 bodů)

  Vítané zjevení v éře bubáčích pubertálních ptákovin, které sice vždy úplně nezvládá skloubení trpělivě budované hororové zápletky s ironicky dvojznačnou kritikou rasismu, ale v celkovém narativním kontextu se jedná o dílo více než vyspělé a fungující, které dokáže překvapit. Více zde:
  http://www.subsvet.cz/2017/04/recenze-utec-krizenec-ironicke-satiry.html

 • 75%
  1
  1
  10. 5. 2017
  rkotvald (2774 bodů)

  Skvělej film! Možná to není až tak moc horor, jak by si hororový fanoušek přál, přičemž já osobně, i když na sortu stejně sere pes, bych jej díky hutnému napětí a svazujícímu pocitu nejistoty zařadil spíš do thrilleru (mysteriózní beru bez řečí). Nejpozoruhodnějším na Get Out je fakt, že než se očekávalo, mnohem méně se točí okolo rasové nesnášenlivosti. Ano, součástí pointy je samé jádro problematiky sociálního darwinismu, vtipný je na tom ale to, že dnes si každej (včetně jistých prasečích hlav ve vrcholných funkcích našeho státu) pod pojmem "rasismus" představí pomalu genocidu, takže o to je tento filmek a jeho finální vývoj příjemnějším překvapením. Dovedu si živě představit, že v kontextu dnešní doby a ve spojení s hypem tohoto kusu v USA každej čekal parádní, zadostiučiňující polynčováníčko, takže pak může docházet k hořkému zklamání a vlažnějšímu hodnocení, ale krásně to ukazuje na sociálně darwinistický rozdíly v myšlení lidí. Parádním bonusem navrch je skutečnost, že v celým filmu je skryto toliko nerozlousknutých oříšků, že druhá projekce je nutná....teda alespoň pro ty, co maj sociálně darwinistický předpoklady ke škrábání se na hlavě nejen z důvodů opičího svrabu.

 • 80%
  1
  1
  7. 5. 2017
  Milena107 (344 bodů)

  Vynikající hororový film režiséra Jordana Peeleho, který si napsal k filmu sám scénář a podle mne si vedl bravurně. Výborný nápad, skvělé obsazení donutí diváka v napětí sledovat celý 104 minut trvající horor i konečný závěr, takže divák se opravdu nenudí.

69 80 ?
 • Mirdas 85%
 • tryhard 50%
 • iwillwin 50%
 • Hare77 60%
 • debil 60%
 • TedBear2002 60%
 • walcom-walentin 20%
 • mondak 90%
 • headhunter 85%
 • fifek-fifi 20%
všechna hodnocení (24)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: