Money Monster (USA)
USA USA
95 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller
Motto: Odpověz nebo zemři

Obsah

:
V napínavém thrilleru Hra peněz, jehož děj se odvíjí v reálném čase, se herecké hvězdy George Clooney a Julia Roberts objevují v rolích moderátora finančního více »« méně

Režie

:
Jodie Foster

Scénář

:
Jamie Linden Alan Di Fiore Jim Kouf

Herci

:
George Clooney Julia Roberts Jack O'Connell Dominic West Caitriona Balfe ...
Premiéra: 30. 6. 2016
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  29. 9. 2016
  martin-mickey-stusak (9607 bodů)

  Jodie Foster se opět posadila na režijní stoličku a natočila snímek jevící se jako docela běžný thriller o zoufalém člověku a rukojmím odehrávající se tentokrát v televizním studiu a točící se kolem světa financí, investování, zkrátka kolem burzy. Příběh je místy předvídatelný a není divu. Takovýchto snímků tu už bylo více než dost. Aby však příběh přeci jen nějak upoutal, má na bedrech některé úžasně soucitní momenty, realismus, a některé velké politické nahlédnutí do světa kde nyní žijeme. I my jsme neustále někde lákáni do investování, aby jsme se zajistili na stáří. Ale to je tak asi všechno. S vidinou peněz mnohý vynaloží značnou částku a stejně jako Kyle Budwell v tohoto příběhu však vzápětí o vše přijde. Kdo by pak neměl vztek. Zčásti ze života, zčásti ryze filmové drama, zčásti obyčejnost filmové tvorby. Napětím si nikdo kousat nehty sice nebude, ale hlavní je, že to má v sobě jistou myšlenku a varování.

 • 80%
  0
  0
  3. 7. 2016
  Sheldon (9341 bodů)

  Hra peněz mi na mysl vrátila sedmdesátkové Psí odpoledne. Ti chlápkové v bance sice mají bouchačky, ale také ví, co chtějí říct a proč. Dnes je trochu jiná doba. Bojovat za práva homosexuálů v liberální západní společnosti v podstatě netřeba (hodně nadneseně, pochopitelně), ale je tu krásně ukázáno jak celý ten systém funguje a jak se s ním dá manipulovat.

  Samozřejmě, že je to spíš fantazie, než realita, ale na druhou stranu jsme v hraném filmu a nikoli dokumentu a normální film s myšlenkou je pro české distributory spíš šafránem, než chlebem. Neptejte se proč, nemyslím si, že by kdokoli při smyslech nepobírající eurodotace na to našel přesvědčivou odpověď. Každopádně ačkoli je ten film určitě agitkou je to také zatraceně dobrá napínavá zábava. Myslím, že pro dospělé diváky je to zatraceně dobrá zpráva.

 • 55%
  0
  0
  12. 12. 2016
  rkotvald (2743 bodů)

  Po takovým nic neříkajícím traileru jsem čekal další vesměs zbytečný film na ohrané téma, kterým snímek nakonec opravdu je, ale jednou se dá vidět bez úhony. Klonovaný George si tentokrát odpustil vesmírná moudra, vrátil se na zem a sehrál docela fajn postavu moderátora, takovýho přirozenýho, charakterově neutrálního ani neuvěřitelný sympaťák, ani nesnesitelnej egoista, prostě něco mezi tím, zkrátka mu tu úlohu docela věříte. Jsem rád, že film se celkem úspěšně vyhnul některým žánrovým klišé která se nabízela (pochopitelně až na ten konec) i když škoda, že potom co se to slibně rozjelo, tak v druhý půli to tvůrci zbytečně dohnali do trochu neskutečnýho konce (takhle by to v reálu určitě nedopadlo) navíc ta snaha soucítit za každou cenu z chudákem vocasem, kterej se nechal oblbnout vyznívá docela naprázdno (Ta jeho frajerka mu to dala dobře a měla pravdu)

 • 70%
  0
  0
  1. 3. 2017
  stantheman (2119 bodů)

  Jodie opět na režisérském křesle - co o tom říct??- docela dobrá zábava , místy i napínavé. Film určen pro průměrného diváka , který nemá žádné větší nároky , takže většina asi bude vcelku spokojena . Trochu se jen divím , že George Clooney má potřebu hrát v takových filmech...ale odpovězme si sami , asi má :)

 • 80%
  0
  0
  12. 10. 2016
  Brcolka (750 bodů)

  Film který mě se moc líbí. Skvěle zahrané postavy a uvěřitelné výkony spolu s dobrým příběhem z toho dělají dobrý film. Vždycky je potěšující vidět lidi, že dovedou v každé situaci odvést skvělou práci. A tohle v americe umí. Udělat šou z každé situace.

 • 70%
  0
  0
  13. 10. 2016
  KajkaFajka (515 bodů)

  Velmi dobře napsané drama z prostředí investičních fondou a šou o nich. Skvele zahrané od Whatelse i od Intimisimi prodavačky alias George a Julie. Krásně vystavené drama ktoré stojí za pozretie. Ani na chvilku som sa nenudila a to u filmou milujem. Ani ta čúrací aplikacia by snád nenašla pauzu

 • 80%
  0
  0
  29. 7. 2016
  shalmirane (115 bodů)

  Klasika finančních trhů - nejlépe se investuje tam, kde víte jak to dopadne a řádově hůře dopadnete, pokud to někdo zahraje proti vám.. . .

72 69 ?
 • Brenan88 80%
 • stantheman 70%
 • Votag 95%
 • kendzi 40%
 • ladik-lexik-dortik 70%
 • michael-majky-kupcik 65%
 • LZH 55%
 • viktoriaplzen 65%
 • aero 75%
 • ppp 75%
všechna hodnocení (45)
jak hlasovat?

V TV

Sdílet tuto stránku:

Partneři: