Jackie (USA)
Francie Francie
USA USA
Chile Chile
100 minut

Žánry

:
Drama, Životopisný

Obsah

:
Když je JFK zvolen prezidentem USA, stává se Jackie Kennedy (Natalie Portman) jednou z nejmladších prvních dam v historii. Pro její vřelost, eleganci a více »« méně

Režie

:
Pablo Larraín

Scénář

:
Noah Oppenheim

Herci

:
Natalie Portman Peter Sarsgaard Greta Gerwig Billy Crudup John Hurt ...
Premiéra: 2. 2. 2017
Distributor: Aerofilms
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  14. 3. 2017
  sabule (12737 bodů)

  Je to autentický příběh o první dámě Ameriky,která tvořila americké dějiny a o které svého času věděl celý svět.Herci zvládly svoje role na jedničku a děj se opírá o pravdivé momenty,které otřásly světem.Zvláště Natalie Portman v roli Jackie exceluje a na ní stojí celé toto dílo.

 • 80%
  0
  0
  13. 2. 2017
  Sheldon (9341 bodů)

  Jackie je pro mě obrovské filmové překvapení. Naprosté nasazení tvůrců, práce s autentickými prameny i osobností, která je skutečně světoznámá mě dostalo. Film má velmi propracovaný scénář, který fantasticky graduje a jako filmař oceňuji, že si tvůrci dali takovou práci, aby i za málo peněz zahráli maximum divácké muziky. Velmi oceňuji neotřelou hudbu a zejména herecký výkon hlavní protagonistky. Trochu mě mrzí, že se tvůrcům nepodařilo obsadit vedlejší role herci, kteří by byli více podobní Kennedyům, respektive, že je více nenamaskovali. Zatímco Jackie je věnována veškerá pozornost John Kennedy i Bobby si nejsou moc podobní a film to táhne v jejich sekvencích poněkud dolů. Na druhou stranu mladý chilský režisér Pablo larrain je filmař, kterého si je určitě záhodno zapamatovat a do budoucna sledovat. Klobouk dolů.

 • 70%
  0
  0
  8. 2. 2017
  evismaior (3014 bodů)

  Veliké rozpaky. Kladně samozřejmě hodnotím bezchybné výkony herců, silná (byť někdy až rušivě) je rovněž hudba. Což jsou dva největší dojmy, jaké z filmu mám. I po téměř týdnu od shlédnutí se totiž stále ptám, co bylo záměrem jeho natočení. Dokument o J. Kennedyové to nebyl. Její hraná biografie také ne. Popis zavraždění Kennedyho a dnů, které následovaly - rovněž ne, na to divák dostane příliš málo informací. Nejspíš to tedy skutečně měla být psychologická sonda do nitra ženy a matky od dětí, které zavraždí manžela, přičemž tímto manželem byl náhodou americký prezident a ona se musí popasovat s následky - tomu by nasvědčovala forma filmu natočeného jakoby z jejího pohledu. Jenže on je problém právě v tom "jakoby" - přestože je Natalie Portman přítomna prakticky v každém záběru, vidíme její reakce a okolní svět vnímáme bublinou stresu do sebe pohroužené ženy, nedozvíme se o ní téměř nic, kamera jen klouže po povrchu její postavy, která se chová vcelku předvídatelně (jak taky jinak by se člověk mohl chovat v takové situaci), hovoří tu s novinářem, tu s knězem, ale své vlastní myšlenky a pocity si až na výjimky nechává pro sebe a já po shlédnutí filmu vyčerpaně zjišťuji, že nevím o Jacqueline Kennedyové o nic víc než předtím. Což je ale škoda.

 • 35%
  0
  0
  20. 2. 2017
  rkotvald (2743 bodů)

  I když je film studenej jak psí čumák, tak to nemusí být problém, pokud se v něm něco děje a má alespoň nějaký dějový "oblouk". No v Jackie děj vývoj prakticky není, nebo se mi nepodařilo jej odhalit (možná záměr?). Většinový dojem z Portmanky je, že se Jackie chovala jako kráva.. i když chápu proč třeba.. ale zase to je třeba jen můj chybný dojem. Takže z tohoto pohledu dost záleží jak Vám její chování přijde, pokud jí pochopíte, tak to bude hltat.. pokud ne, tak se Vám to bude "líbit" asi jako mně. Prvky typu: "podoba" Sarsgaarda s Bobbym, podivný přízvuk Portmanky, atd. mi zas tolik nevadí. Problém je, že to je nuda.. dejte mi film o klanu Kennedyů a ne o vdově chystající průvod, která hodinu a půl akorát tak zadržuje hysterii.

 • 45%
  0
  0
  14. 2. 2017
  tedoun (639 bodů)

  O vztahu nebylo vice méně řečeno nic ve filmu a řešil se jen pohřeb. Proč tenhle film vůbec vzniknul a proč se v něm přes hodinu a půl řeší jenom to, jestli bude anebo nebude smuteční průvod? Totální nuda. Celou hodinu a půl se vlastně nic neděje až na to, že ten popcorn v kině byl výborný

 • 50%
  0
  0
  15. 2. 2017
  Lukreczia (579 bodů)

  Jak jsem se těšila, tak jsem celkem dost zklamána. Z takového tématu, historického materiálu se dalo vytěžit mnohem více. Nevím, kde udělali "inženýři z USA" chybu, že by scénář? režie? A to ani nemluvím o fakt děsné hudbě. Pár světlých momentů tam samozřejmě je, ale jako celek působí nevěrohodně. Doporučuji spíše nějaký dokument o JFK a Jackie. Půlka filmu mě vůbec nebavila a pojmout celý film jako tryznu opravdu není zajímavé. Dle mého těžce promarněná příležitost....

 • 75%
  0
  0
  21. 2. 2017
  majhan (344 bodů)

  • je dobré občas vzpomenout na historii a třebas i něco nového se od ní přiučit, případně ji vzít jako memento k dnešní době
  • celkově ale historicky nepříliš přesné a asi to tak doopravdy nebylo, nevím proč má dnes film takto mlžit, ledaže by tím chtěl upozornit na něco jiného...
 • 80%
  0
  0
  14. 2. 2017
  Milena107 (325 bodů)

  Výborná herečka Natalie Portman opět v nové roli, kde překvapuje svým vyzrálým herectvím a přístupem, jak ztvárnila Jackie Kennedyovou lidsky a přirozeně. Možná trochu jiný pohled na tuto americkou tragédii, která poznamenala nejen rodinu Kennedyových, ale i řadu dalších lidí.

 • 60%
  0
  0
  4. 3. 2017
  Jana Květoňová (282 bodů)

  Věděla jsem předem, co mě čeká. Typicky americký unyle nezáživný film. Natalie Portman sice dobrá, jak napsala trefně kritička Mirka Spáčilová "velice pohledná zlomená Jackie", ale film útočí přímo prvoplánově na city měkkosrdcatých diváků, kteří se přišli opít přešlechtěnou posedlostí ve vytváření nesmrtelné legendy o J.F. Kennedym. Meditativní úvahy o Bohu a srdceryvná hudba (Mica Levi), stupňovaná v závěru až k hranicím únosnosti, to je pro americkou produkci tohoto typu, řekla bych, typické.

 • 55%
  0
  0
  15. 2. 2017
  Sajrajt (117 bodů)

  Film, jehož kvalitu možná nechápu. Nevýrazně zahraná nevýrazná americká žena (odvozenina svého muže), nucená hudba, snaha o vizuální styl. Formát rozhovoru evokuje Salieriho v Amadeovi, možná tvůrci chtěli promluvit k současnému dění v USA, ale za mě velké rozpaky.

 • 80%
  0
  0
  20. 2. 2017
  mevik (76 bodů)

  Životopisný film o Jackie Kennedyové Onassisové. Portrét první dámy během dnů bezprostředně následujících po vraždě jejího manžela, prezidenta USA. Jackie bojuje o znovuzískání víry, útěchu pro své dětí i formulování historického odkazu svého manžela.

 • 90%
  0
  0
  1. 3. 2017
  Chalupa (59 bodů)

  Film Jackie musí nutně rozdělit diváckou obec na dva nesmiřitelné tábory. Já patřím k jeho favoritům. Někomu může vadit absence dějové linie a milovníky akčního žánru, komedie nebo romantiky musí nudit. Ne tak diváka prahnoucího po autenticitě prostředí a analýze postav. Bravurně zahraná hlavní role je tady klenotem.
  Neposoudím pravdivost scénáře, ale drama, které se ve filmu odehrává kolem Jackie a v ní samotné je strhující a dojemné k pláči. Nečekej náznak vtipu, kterým podobné filmy hýří! Nechtěj od filmu nic než šokující pravdu!

68 68 ?
 • Teresie 60%
 • Elizabett 90%
 • Jana Květoňová 60%
 • Chalupa 90%
 • gift4 70%
 • majhan 75%
 • mevik 80%
 • rkotvald 35%
 • Arnarmo 50%
 • Lukreczia 50%
všechna hodnocení (28)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: