Sázka na nejistotu (2015)

The Big Short (USA)
« další názvy »
USA USA
130 minut

Žánry

:
Drama, Životopisný
Motto: Tenhle příběh se skutečně stal. Nám všem.

Obsah

:
Sázka na nejistotu vypráví příběh čtyř outsiderů, kteří všechny vlky z Wall Street proměnili v obětní beránky. Tihle čtyři byli jediní, kdo si spočítal, více »« méně

Režie

:
Adam McKay

Scénář

:
Charles Randolph Adam McKay Michael Lewis

Herci

:
Ryan Gosling Casey Groves Charlie Talbert Christian Bale Hunter Burke ...
Premiéra: 7. 1. 2016
Distributor: Cinemart

Komentáře

znaků
 • (6552 bodů)
  8. 1. 2016 09:32
  70%
  1
  0
  Sheldon

  Po invenční a zábavné půlhodině se režisérovi ani s ansámblem hvězd nepodaří udržet nastavenou laťku a sklouzne k moralitě, která ovšem neladí se zbytkem filmu a jen obtížně udrží divákovu pozornost.

 • (5135 bodů)
  4. 5. 2016 14:45
  70%
  0
  0
  lamps

  Všechna čest Adamu McKayovi - jeho nápaditá a vtipná režie, která se nebojí vsadit na humor, nechat hlavní postavy promlouvat do kamery a slavné celebrity zcela mimo rámec děje vysvětlovat význam některých finančnických pojmů, je tím, kvůli čemu musíte Sázku na nejistotu vidět. A možná také kvůli hercům, kteří se ždímají ze všech sil, přestože jen dva (Carell a Bale) mají prostor odpovídající jejich výtečné roztěkané kreaci. Ale marně hledám smysl, proč se vlastně jinak dívat na film, který běžnému smrtelníkovi neřekne navzdory nepolevující spršce dialogů a konspirací nic víc, než že o daném tématu ví úplný hovno a že na tom radši nic měnit nechce. Snažil jsem se ty nesmyslné termíny a úřední kličky pochytat, ale po hodině mě ta námaha přestala bavit, a po dvou hodinách už jsem byl tak přesycen, že mi bylo opravdu úplně jedno, jak se to celé vyvrbí. Přesto znovu klobouk dolů za režii, před podobně dynamickou a přitom přehlednou montáží by jistě uznale smekl i mistr Ejznštejn, i když z obsahu by byl nepochybně stejně vyndanej jako já...

 • (2708 bodů)
  22. 3. 2016 15:11
  80%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Až se na to podívám znova v klidu a třeba pochopím o čem to tam kurnik vlastně celou dobu tlachají, tak tomu třeba dám i víc. Takhle zatím ocením, že je to výborně zahrané (hlavně Christian Bale), má to chytrý scénář a proložené je to hromadou originálních nápadů (vysvětlující vložky s Margot Robbie či šéfkuchařem, smích na pozadí při dialogu v restauraci).

 • (1974 bodů)
  18. 3. 2016 09:00
  80%
  0
  0
  rkotvald

  Bál jsem se a přistupoval k Big Short velmi skepticky a s obavami, vzhledem k zmínkám o silně popisné ekonomické složce a taky kvůli tomu, o čem film měl pojednávat - hospodářské krize a jejich rekonstrukce, přes jejich zásadnost pro svět, nejsou něco, na co bych se zrovna s nadšením chtěl dívat víc jak 5 minut. Ale rozhodl jsem se to zkusit. No, tento pro mě no-name režisér nakonec ohromně překvapil. Ne že bych z většiny ekonomických pojmů a výrazů, postupů a smyček, které jsou komentovány a taky využívány pro děj, byl příliš moudrý, ale i díky velmi vtipným a originálním vstupům celebrit v čele s již teď kultovní scénou Margot Robbie v bublinkové koupeli (čím navazuje na svou nezapomenutelnost jako vrcholové ozdoby filmu na Vlka) jsem pochopil dost (základ) na to, abych měl v jistých okamžicích pocit, že sleduji buď opravdu velkou satiru nebo parodii na americké finančnictví nebo děsivě autentický hororový příběh.

 • (1831 bodů)
  5. 2. 2016 04:09
  55%
  0
  0
  Larrysbride

  Snímek, který neurazí, avšak ani nenadchne... První film, u kterého mi mevadilo si uprostřed skočit pro občerstvení

 • (954 bodů)
  26. 6. 2016 08:04
  100%
  0
  0
  leafroller

  Další z nedávné série filmů osvětlující vznik a příčiny nedávné hospodářské krize. Tentokrát i pro méně zasvěceného diváka. Informací sice přicházejí velké vlny, ale vždy nás po takové smršti nechá film chvíli odpočinout a urovnat si myšlenky. Výborné obsazení, vtip a spád a smrtelná pointa. A nejslepší je, když vám někdo potvrdí vaše osobní podezření. Fajn pocit.

 • (949 bodů)
  8. 3. 2016 13:51
  65%
  0
  0
  Teresie

  Zajímavé, ale trochu nudné.

  • herci
  • scénář
 • (744 bodů)
  8. 1. 2016 13:23
  90%
  0
  0
  marie-kolarova

  Velmi chytré chytrý a hořce zábavné. Lehkomyslnost bankéřů je až neuvěřitelná. Je to celé velmi triviální, ale pokud se to zabalí do obzvláště sofistikované podoby, najednou se všichni chovají, jakoby měli vypnutý mozek. Někdo možná tuší, ale raději nechce domýšlet. Anebo především neřeší budoucnost. Proti tomuto způsobu myšlení stojí Burry, který má jistotu, že jednou bude průšvih, a jen se svým autistickým přístupem úplně nechápe, že se jej podařilo tak dlouho oddalovat. McKay namixoval zajímavé spektrum několika osudů probíhajících nezávisle na sobě a na nich ukazuje podstatu problému a přístup jednotlivých zainteresovaných. Servíruje velmi lidský přístup s perfektním psychologickým pohledem. Všichni nejsou svině. Dokonce někteří z nich řeší i morální otázky.

 • (529 bodů)
  17. 3. 2016 13:38
  85%
  0
  0
  Brcolka

  No jako zaujatého diváka mě film hodně znepokojil. Jak svojí lehkovážností a hrabivostí lidé dokáží negativně ovlivnit a zahrát si s životem milionů lidí po celém světě. A jak toho pak někteří dokáží využít. Vyděsila mi poslední věta v titulku jak se na Wallstreet znovu vydávají v podstatě Swapy. Jinak lehce nepřehledné ale to asi k filmu o této nepřehledné problematice patří

 • (345 bodů)
  13. 4. 2016 17:22
  75%
  0
  0
  Fxxx

  Působivý film s výbornými herci, který dotváří příjemná atmosféra. Má silný příběh, díky kterému zůstane v paměti. Ovšem ne zřídka se tu vyskytují chluchá místa, často se zdlouhavě táhne a obzvláště v nepodstatných momentech. Myslím, že šlo z tohoto vytěžit o dost více. Škoda

 • (331 bodů)
  17. 3. 2016 14:13
  100%
  1
  0
  KajkaFajka

  Jako pohlad do minulosti na období ktoré nás všetky velmi poznamenalo to bylo super. Obsah a príbeh je o hrůze ktorí ludia dělajů len kvoli tomu aby sa nakapsovali a mali více než ostatný. Peniaze štěstí neprinesů a jíst je také člověk nemůže ale ta bezstaroslivost ludí kterí za to byli odpovední je do nňeba volajúca

 • (262 bodů)
  10. 8. 2016 01:11
  80%
  0
  0
  koudel

  Dobře zdokumentovaná finanční krize let nedávných. Běžný člověk může sice mít trochu problém s odbornými termíny, ale snaha vše vysvětlit polopasticky je zřejmá. Situace, se kterými se setkáváme stále častěji ve větším či menším měřítku a zřejmě tento trend bude nadále pokračovat ať už půjde o obyčejné šmejdy nebo nadnárodní korporace.

 • (245 bodů)
  7. 2. 2016 11:44
  100%
  0
  0
  Mr.T

  Vynikající film a velké překvapení začátku roku. Pohádka o podnikatelském snu kapitalizace zisků a socializaci ztrát v řádech bilionů, kdy by se i Klausovi protočily panenky. Tohle není čistokrevná řachanda jako byl Vlk, tady vám často bude doslova zle z toho, co všechno bylo možné a bez jakékoli kontroly. Film vás doslova protáhne bahnem finančnictví. Nejsmutnější je, že takhle nějak to skutečně bylo. Každopádně největší kinozážitek od Rivalů, což je co řîct.

 • (73 bodů)
  17. 1. 2016 16:55
  80%
  1
  0
  lapakos

  Špičkové herecké výkony všech zúčastněných, zjednodušený a pochopitelný popis pozadí trhu s hypotékami v USA - to jsou hlavní důvody toho, že jsem toto drama se satirickými podtóny hltal plnými doušky. Trochu jsem se bál, že se budu ztrácet v ekonomické terminologii, ale ve filmu je vše jednoduše vysvětlené, tak aby to chápal i člověk, který nemá ekonomické vzdělání. Vše dokresluje satirický tón a zesměšňování některých "špatných" postav. Naopak místy diváka až mrazí, když si uvědomí, jak to tehdy v USA s hypotékami fungovalo a jak to všechno dopadlo. Předloni jsme dostali na začátku roku Vlka z Wall Street, který byl možná zábavnější, nicméně The Big Short může být divákovi bližší díky zvolenému tématu (hypotéky má v dnešní době spousta lidí). (9/10)

 • (50 bodů)
  20. 8. 2016 19:11
  80%
  0
  0
  maaro77

  Výborné obsazení, vtip a spád a smrtelná pointa. A nejslepší je, když vám někdo potvrdí vaše osobní podezření. Fajn pocit. . K hereckému obsazení asi není potřeba nic dodávat. Ke konci se možná tvůrci nechají až moc unést k etickému rozměru celého problému, ale to nevnímám jako zásadní mínus.

 • (24 bodů)
  13. 1. 2016 17:58
  85%
  0
  0
  henrix25


  Dle mého názoru velmi povedené a originální zpracování obdobně povedené knižní předlohy, která ale rozhodně nebyla zrovna snadná na zpracování. K hereckému obsazení asi není potřeba nic dodávat. Ke konci se možná tvůrci nechají až moc unést k etickému rozměru celého problému, ale to nevnímám jako zásadní mínus.

  • herecké obsazení, scénář režie;
  • občas až příliš komplikovaná materie,
77 83 ?
 • maaro77 80%
 • koudel 80%
 • VasaFlasa 20%
 • Riverdon 45%
 • pityn4 65%
 • Thompson333 90%
 • leafroller 100%
 • Psisko59 85%
 • lucifrid 95%
 • pepatuleň 60%
všechna hodnocení (54)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: