Passengers (USA)
USA USA

Žánry

:
Dobrodružný, Sci-fi
Motto: Existuje důvod, proč se vzbudili

Obsah

:
Jennifer Lawrence a Chris Pratt představují dva pasažéry vesmírné lodi, která je má dopravit na jinou planetu, kde by měli začít nový život. Když je více »« méně

Režie

:
Morten Tyldum

Scénář

:
Jon Spaihts

Herci

:
Jennifer Lawrence Chris Pratt Michael Sheen Andy Garcia Laurence Fishburne ...
Premiéra: 29. 12. 2016
Distributor: Falcon

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  1
  0
  3. 1. 2017
  Sheldon (9341 bodů)

  Krásná ukázka toho, jak si většina kritiků nevidí na špičku nosu. Film, který popírá všemožná žánrová klišé a přichází s neotřelou story z vesmíru, jež v sobě mísí drama, romanci a humor mě příjemně pobavil po celou dobu projekce. Režisér Tyldum to opět dokázal, tedy působivě natočit zajímavý příběh. Herci jsou rovněž velmi příjemné překvapení. Nečekaně dobrý blockbuster s několika scénami, které jsem ve filmu ještě neviděl.

 • 85%
  0
  0
  27. 2. 2017
  lamps (6964 bodů)

  Jediný film svého druhu, kreativně uchopená a logicky rozvíjená romanťárna v cinefilním prostředí milovníků Vesmírné odysey nebo Vetřelce. Divácké nadšení z konfortu a neomezených možností uzavřeného futuristického světa působivě konfrontováno s vyvstávajícím morálním dilematem, přesně rytmizované vyprávění hladce spojuje linie nadřazeného sci-fi konfliktu s vnitřními konflikty a vztahy probuzených aktérů. Postava Laurence Fishburna je sice velmi násilně provedenou scénáristickou vsuvkou, jejíž jediný účel je popostrčit ústřední dvojici vstříc vyřešení technických závad, a závěr je přehnaně hollywoodský, ale celkové nadšení i tak výrazně převažuje, a to nejen díky sympatickému Prattovi a překrásné Jennifer, kterou by vzbudil snad každý chlap s alespoň minimálním sexuálním apetitem, ale také zásluhou nádherných kinematografických odkazů v čele s barmanem Michaelem Sheenem alias Lloydem z Kubrickova The Shining, který se okamžitě řadí k nejroztomilejším figurkám v historii barmanské i sci-fi. Kdo vede řeči o šíleně promarněném potenciálu, musí mít tu nejbujnější fantazii od dob Tolkiena.

 • 80%
  1
  0
  16. 3. 2017
  Brenan88 (6844 bodů)

  Hodně jsem četl o Pasažérech jak jsou hloupým a nudným film. Vůbec nechápu kde na tom kritici byli. Příběh je víc než zajímavý a nabízí nám zajímavý pohled do hlavy osamělého člověka,který svým rozhodnutím může změnit život druhé osobě. Spojení Lawrence - Pratt byla sázka na jistotu,která se vyplatila. Rozhodně se jedná o trochu jiný blockbuster,který si svou fanouškovskou základnu lehce najde.

 • 60%
  1
  0
  2. 1. 2017
  Petrson (3186 bodů)

  Poměrně dlouhé, nejzajímavější scény zkráceny, to co se stalo v traileru bylo jasné a pak natažené. Když jsme si něco ukázali s prvním probuzeným, tak celou anabázi jsme si prošli s druhou probuzenou. Vše bylo dopředu tak nějak jasné. Snad už jen na konci chyběla kupa dětí, ale třeba používali oba milenci kondom. Kdo ví. Pár logických nepřesností (proč by šly posílat mms, které letí na zem 19 let, když měli být probuzeni 4 měsíce, zajímala by mě společnost, která vidí a kasíruje pasažéry s vidinou příjmů za 120 let a více... , ale dobrá). Nádherný trailer, ale obyčejná, vyladěná, málem televizní, sci-fi. Nejzajimavější postavou mohl být číšník.

  • loď, atmosféra
  • Michael Sheen
  • příběh, napětí, logika
  • tak nějak drahé televizní pojetí
 • 75%
  0
  0
  9. 1. 2017
  evismaior (3014 bodů)

  Při sledování filmu převládalo potěšení - zpracování toho, jak vypadá vesmírná loď, bralo dech, vůbec všechny technikálie vypadaly velmi přesvědčivě, vesmír - paráda, dokresleno fajnovou vangelisovskou hudbou, Chriss Pratt přiměřeně roztomilý a Jennifer Lawrence hrála svoji roli bezchybně, zvlášť v těch lidsko-dramatických momentech, a vůbec celá milostná linka příběhu super - film je především taková pěkně dojemná sci-fi romance a konec nepřekvapil. Leč okamžikem opuštění kina se vyvalily všechny ty pochybnosti - jako fakt na lodi, kde jsou údajně náhradní díly na všechno, mají pouze jednu lékařskou diagnostiku? Vždyť tam těch 5000 lidí mělo před přistáním 4 měsíce vegetit - co by jako dělali, kdyby někdo upadl do bezvědomí po pádu ze schodů a někdo další se třeba ve stejnou chvíli přiutopil v bazénku? Trochu účelové, aby se to hodilo do děje, ne? A ta hibernační lůžka a vůbec celá loď, která nikdy neselhala, a přesto jsou všechna důležitá místa včetně spící posádky za neproniknutelnou hradbou - to jako teda proč? A proč vůbec budit ty lidi měsíce před příletem a celých 120 let kvůli tomu zbytečně letět se všemi těmi prázdnými turistickými prostorami? Vůbec údajná komeční báze toho počinu byla dost neskutečná, neumím si představit, že by nějaká soukromá společnost mohla vydělávat v takhle dlouhodobém horizontu a nevím, kolik by musel stát lístek na takovou loď, aby se vůbec let mohl zaplatit (a ještě čekat 250 let, než se loď vrátí zpět). Podivné byly ostatně i ty počty - po 30 letech se vzbudili ve vzdálenosti, odkud laserový paprsek se zprávou měl letět na Zem celých 19 let, přitom oni v té době dosáhli "jen" poloviny rychlosti světla - jak tedy doletěli tak daleko? Ale jak říkám, v kině to bylo bezva a doma aspoň bylo o čem přemýšlet. A to mám ráda.

 • 65%
  0
  0
  19. 2. 2017
  HappyPiere (2730 bodů)

  Tak k tomuhle jsem se dostal vážně na náhodu. S problémy spjatý projekt v čele Jennifer Lawrence mě prostě míjel a míjel, až jsem do něj narazil. A to dost tvrdě. Rovnou výjimečně něco pochválím. Vizuál. Jop. Ten byl skvělej (až úžasnej). A to dilema, taky zajímavý. Ale pak se to neskutečně vyhrotí úplně jiným směrem a zazdí se to naprosto nepochopitelnym (ne složitym, jen zbytečnym) finálem. Teda. Teď na to musím vzpomínat a došlo mi, že bez něj by nebyla úžasná bazénová scéna. Měním hodnocení a z 50 % jdeme na 65 %.

 • 65%
  0
  0
  31. 12. 2016
  Arnarmo (1652 bodů)

  Vizuální stránka je naprosto úchvatná. Loď a její vybavení je pastva pro oči. Tím to ale asi hasne, jinak se jedná o zklamání. První polovina, kdy poznáváme vymoženosti lodi a probíhá romantické vrkání mezi ústřední dvojicí, byla pro mě zajímavější, než další americké "úsměvné" finále, které se dalo čekat. Prostě další klasika - máme problém - vše vypadá lépe, něco se posmolí - a nakonec vše dopadne skvěle. Spousty nevysvětlených otázek (proč tam leštil sklenice robot, když měli správně ještě 90 let spát?)

 • 70%
  0
  0
  3. 4. 2017
  leafroller (1380 bodů)

  Hodně mi to připomínalo filmy pana Kubricka. Vynikající nápad, naprosto dokonalé a vymazlené interiéry, komorní prostředí. To jsou ta pozitiva. Bohužel stejně jako u pana Kubricka narážím zde na velmi děravý scénář, který činí takto pomalý film shlédnutelný pouze jednou. Což je podle mě velká škoda, protože vizionářských projektů je pořád zoufale málo.

 • 60%
  0
  0
  30. 12. 2016
  marie-kolarova (972 bodů)

  Jako vánoční pohádka dobrý, jinak ztráta času. Rozehraný výborně a pak se zlomí do sladkobolné romantiky bez napětí. Téma násilného probuzení, aby se chudák Robinson nezbláznil a měl parťačku, šlo využít podstatně dramatičtěji. Tyldum si vybral variantu, kdy se dá všechno pochopit a všechno se nějak srovná. A všechny ty katastrofy se v podstatě řeší zmáčknutím knoflíku. Některé scény z druhé poloviny se nebezpečně blíží parodii.

 • 60%
  2
  0
  2. 1. 2017
  darth vader (404 bodů)

  V podstatě celý film je dokola to samé a skládá se ze tří pohledů na potápějící se vesmírnou lod' plnou spících pasažéru imigrujících ze země. Nejprve z pohledu osamoceného Chrise Pratta. Poté pozorujeme stejný pohled, akorát ho prožijeme i s Jennifer Lawrence (láska Chrise Pratta), a k finálnímu pohledu nám autoři přidali umírajícího Laurence Fishburna, který však děj nijak zásadně neovzláštňuje. Dějová linka byla jednuchá, avšak atmosférou na lodi mě dokázala udržet v sedačce. Doporučuji nedívat se na trailer, po jeho shlédnutí je naprosto zbytečné sledovat první třetinu filmu!

  • občasné vtipné komentáře (barman)
  • atmosféra samotného filmu
  • fim je solžen ze tří opakujících se pohledů na věc.
  • ochuzeno o napětí, adrenalin
 • 90%
  0
  0
  19. 2. 2017
  keddie (314 bodů)

  Na tento film jsem se moc těšil, a rozhodně mě nezklamal. Film je vizuálně dokonalý, po herecké stránce super. Příběh má hlavu patu. Některé nelogičnosti (např. předražená sms, různá cena jídel) jsou zde, aby pobavila (a splňují účel). Tohle je typ filmu, na který se rád podívám v čase vánoc. Romantika, a krásná po vizuální stránce.

 • 100%
  0
  0
  18. 3. 2017
  kvetule9 (125 bodů)

  Na film jsem byla zvědavá a určitě mě nezklamal. Naopak. Výborné zpracování života ve vesmíru, kde nechybí nic. Obsazení Jenn a Chrise do hlavních rolí byla určitě dobrá volba. Takže za mě povedené sci-fi, taková fajn oddychovka..

  • napětí
  • romantika
  • obsazení
  • 75%
   0
   0
   15. 2. 2017
   Sajrajt (117 bodů)

   Radost ze souhry herecké dvojice, která v současnosti patří k tomu nejlepšímu. Robinsonský příběh nabízí napětí i možnosti řešení a především prostor k uplatnění lidských schopností a vynalézavosti. Nic ale není bez morálních dilemat a zvolenou cestu možná ocení budoucí pokolení. Ale zcela bez záruky, což není zrovna sexy

  • 80%
   0
   0
   15. 2. 2017
   martin-svab (73 bodů)

   Zajímavé sci-fi romantické dobrodružsví 2 pasažérů cestující za novým domovem. Herci mají dobrou chemii a je zajímavé sledovat, jak se jejich vztah vyvyjí dále. Dobře se na ně kouká. Vše se navíc odehrává nádherných prostorách vesmírné lodi, která vypadá exkluzivně. Nakonec nás čeká akční jízda, kde se jede podle zaběhlých klišé.

  • 90%
   0
   0
   1. 3. 2017
   ynnek (68 bodů)

   Ta představa že člověk zůstane sám někde ve vesmíru na obrovský kosmický lodi je prostě trochu šílená a ve filmu se podařilo vizuálně krásně stvárnit prostředí opuštěného korábu. Navíc hlavní postavy jsou oba dost sympatický. Konec super napínavej a poslední scéna se mi taky líbila.

  • 85%
   0
   0
   19. 2. 2017
   martina-pokorna (68 bodů)

   Film, který mě příjemně překvapil. Podle traileru ideální klišé. Muž a žena podobného věku se probudí kdesi ve vesmíru dříve než mají. Ve filmu to je ale jinak. Sympatičtí herci, zajímavý příběh. Doporučuji všem romantikům. Také mě občas pobavil scénář, například "I need some space."

  • 75%
   0
   0
   1. 3. 2017
   zibyr (22 bodů)

   Pánové, přiznejme si to, Jennifer by jsme vzbudily taky a když jí tam člověk vidí v těch plavkách, rozhodně bych jako tady ten šmoula nečekal rok, hned co by bylo, bejt na tý lodi já, že bych vzbudil všechny hezký holky...no možná ne najednou, ale kdyby mě nějaká vzbuzená nasrala, šel bych vzbudit další. Dějově je to taková píčovinka na ukrácení času, ve který jsou dva hezcí lidi a celkem nápaditý nepompézní vizuálno.

  80 69 ?
  • Winner9008 100%
  • maru75 90%
  • Květka 80%
  • Liboul 95%
  • wodmint 65%
  • Pajmen 60%
  • Tino 100%
  • logomak 80%
  • vladimir-lada-but 85%
  • zdenek-halfar 95%
  všechna hodnocení (61)
  jak hlasovat?
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: