Věčně mladá (2015)

The Age of Adaline (USA)
USA USA
112 minut

Žánry

:
Drama, Romantický
Motto: Láska může porazit i čas

Obsah

:
Kdo z nás by nechtěl přestat stárnout? Ani ne třicetiletá Adaline havaruje se svým autem a stane se zázrak – nejen, že nehodu přežije, ale navíc už nikdy více »« méně

Režie

:
Lee Toland Krieger

Scénář

:
J. Mills Goodloe Salvador Paskowitz

Herci

:
Blake Lively Michiel Huisman Harrison Ford Ellen Burstyn Kathy Baker ...
Premiéra: 30. 7. 2015
Distributor: APK Cinema Service

Komentáře

znaků
 • (6538 bodů)
  18. 12. 2015 01:22
  90%
  0
  0
  martin-mickey-stusak

  Nesmrtelnost tentokrát ze zcela jiného pohledu. Být nesmrtelný může být pro někoho krásná věc, ale co když se zamiluje. Romantický snímek se svým vyzněním neobvykle vymyká z běžného navyklého standardu takovýchto filmů a přináší pomalou ponurou až místy depresivní podívanou, která svým zakončením vyzní tak trochu jako pohádka pro dospělé. Když se vezme v potaz samotný příběh, je vlastně tak krátký, že by vystačil na pouhých, dejme tomu, 20 minut. Stopáž tohoto snímku má však téměř dvě hodiny, takže to předznamenává jediné. Nudnost, šeď a nezábavnost. Ale jak pro koho. Ano, k pobavení tu vůbec nic není, což znamená jediné. Nejde o žádnou komedii. Takže diváci očekávající živost a elán budou zklamaní a dobře jim tak. Snímek má své kouzlo ve své vizualizaci hloubky příběhu podpořené velmi dobrou kamerou. I přes fantastické prvky se děj stává uvěřitelným také díky dobrým a skromným herectvím všech zúčastněných a dobré režii. Očekávaný konec je samozřejmý, neboť ... Zkrátka, jedná se o velmi jednoduchý krásný milostný příběh bez intrik, růžových úsměvů a skopičin. Milostný příběh bortící zavedené šablony romantických příběhů.

 • (5897 bodů)
  18. 5. 2016 13:50
  80%
  0
  0
  Sheldon

  jak jsem nikdy moc nepřijal Harrisona Forda v romantických filmech, tak v tomto filmu se mi jako zestárlý šarmantní gentleman opravdu moc líbil a hlavně krásná Blake Lively, která je pro tuto roli jako stvořená. Jemný film, který je často osudovější, než ve skutečnosti je se sice téměř vyhnul českým kinům, kde se zjevil jen v pár biografech, ale podívaná je to velmi slušná.

 • (3542 bodů)
  6. 5. 2016 10:27
  80%
  0
  0
  lamps

  Moc, moc, moc hezký film. Inteligentní rozprávka o údělu lásky a nevyhnutelnosti v lidském životě, která chytne za srdce nejen slaďoučkým příběhem s citlivě zakomponovanou sci-fi zápletkou, ale především svou magickou atmosférou osudovosti a jednoduchým, leč působivým a autorsky silným vypravěčstvím. Ve výsledku nepřeslazené, vkusné a moc, moc, moc dojemné. Plus nádherná Blake Lively a věčný sympaťák Ford...

 • (2880 bodů)
  29. 7. 2015 18:44
  70%
  0
  0
  Schneefee

  Příjemné romantické drama, u kterého dámám kanou slzy, ale ani muže snad neurazí. Herecké výkony uvěřitelné a herci neokoukaní. Děj ačkoli místy sklouzává k předvidatelnosti uplně předvidatelný není. Celkem tedy příjemný kulturní zážitek. Viděno v rámci předpremiéry s kinoboxem.

  • Herecké výkony (zejména hlavní postava)
  • Děj
  • (2173 bodů)
   29. 7. 2015 08:44
   80%
   0
   0
   evismaior

   Přiznám se, že už dlouho se mi nestalo, abych v kině bulela jak Alík, ale Věčně mladá Adaline (půvabně osamělá Blake Lively) vskutku dokáže ze správně naladěné divačky vymáčknout nejednu slzu dojetí. A to se přitom jedná "jen" o další zpracování tématu "Who wants to live forever" - zde se hlavní hrdince dostane komiksové superschopnosti nestárnout následkem podchlazení a úderu blesku a má to jak předpokládané výhody - pořád je kočka, její bezpečné investice pomalu ale jistě vynášejí a její znalosti historických událostí ohromují všechny okolo, tak vcelku neotřele podané nevýhody - viz půvabné scény s dcerou seniorkou či narůstající album mrtvých domácích mazlíčků. A zamilovat se do kohokoli je samozřejmě totální krize, kterou už po těch letech nechce nikdo s rozumem v hlavě dobrovolně opakovat. Jenže láska jednou opět přijde, s ní i nezbytná návštěva v rodině nového přítele a setkání s jeho otcem (stále ještě charismatický děda Harrison Ford), který ji kdysi sám miloval... Film, pravda, obsahuje celou řadu zbytečně polopatických scén (o komentářích vypravěče nemluvě) a každý po deseti minutách ví, že tohle může pro hrdinku skončit v podstatě jen dvěma způsoby, přičemž záleží jen na tvůrcích, jestli budou chtít dojetí z diváků vytřískat přes milostnou tragédii nebo sladký happyend, ale fajn, ač červená knihovna, bylo to překvapivě vkusné, trefili se mi do nálady, a proto děkuji Kinoboxu i APK Cinema za možnost oprostit se na chvíli od každodenní všednosti:-)

  • (1774 bodů)
   9. 4. 2016 10:01
   60%
   0
   0
   rkotvald

   Film, který mě okouzlil krásou Blake Lively i samotným svým námětem. Zcela originální ten nápad sice není - s nestárnoucí hrdinkou přišel už v r. 1922 Karel Čapek ve své hře Věc Makropulos - ale zpracován je zde podle mě neobyčejně působivě, a osobně mě emočně zasáhl neporovnatelně víc, než třeba Podivuhodný případ Benjamina Buttona, který s filmem VĚČNĚ MLADÁ vykazuje řadu podobností. Divácký zážítek mi sice mírně kalilo obsazení 2 hlavních mužských postav - Michiel Huisman ani Harrison Ford rozhodně nepatří mezi mé herecké oblíbence a zvláště ten Huisman mi tedy vadil přímo extrémně - a stejně tak jsem jako mírně otravný shledal voiceover vševědoucího vypravěče, na který začínám být ve filmech čím dál víc alergický - ale pořád to u mě vydá na plný počet. Nádherný film, který mě dojal a bezmezně nadchnul - tak hezká role musí být podle mě snem každé herečky, a Blake Lively je v ní tak neuvěřitelně úchvatná, až to považuji za malý zázrak a jsem na pochybách, zda ještě sama někdy může překročit tak vysokou laťku, kterou si sama nastavila. V každém případě na ni teď plánuji zaměřit větší pozornost a těším se na její další role, možná budu ještě příjemně překvapen. (Nejen) všem fandům romantického žánru lze tento film vřele doporučit.

  • (1577 bodů)
   31. 1. 2016 01:02
   100%
   0
   0
   Elizabett

   Překrásný film s hlavní hrdinkou Blake Lively, krérá je užasná herečka a na roli Adeline se skvěle hodila. Miluji tento film

  • (1344 bodů)
   16. 1. 2016 13:35
   90%
   0
   0
   Riverdon

   Nádherná Blake Lively a záživný děj, který jako pasivní cestovatel stoletím chcete prožívat také.

  • (765 bodů)
   12. 8. 2015 19:46
   90%
   0
   0
   salisbury

   Věčně mladý příběh, sladký jak cukrkandlový palec se špetkou hořkosti, mě silně překvapil. Lehce jsem se obával scénáristických kliček, ale musím říct, že balón se vítězoslavně doplazil až za brankovou čáru a já mohl po skončení přenosu zvolat "Góóól!". Nenásilná story, která se mi jen lehce vnucuje a já díky tomu touživě přemítám o dějové následnosti, která se se závěrem shoduje. Ač konec není překvapivý i přesto jsem za něj rád a na tvůrce se vůbec nezlobím. Harrison Ford byl ve své roli jako vždy geniální a stal se na tomto přeslazeném dortu pro mě velkou třešničkou, která film nejen zdobí, ale i výtečně chutná.

  • (704 bodů)
   1. 8. 2015 23:34
   65%
   0
   0
   marie-kolarova

   Půvabná letní romance, a to ve všech směrech. Oba protagonisté jsou princem a princeznou pro dospělé. Kamera si dává záležet na výběru malebných obrazů, garderoba sluší. Potenciál dobrého nápadu však není příliš využit. Dialogy se však omezují na téma proč spolu chodit, otázky spojené se zastavením se v času, žitím mezi lidmi, a přitom na vlastním pustém ostrově bez historie a bez dlouholetých přátel, se neřeší. Po milém začátku začne děj lehce usínat a probuzení přichází právě s Fordem. Film neurazí, ale ani nepřilepí do sedačky a ani nedonutí uronit slzičku. Závěr aspiruje na jednu z hlavních cen o filmovou banalitu roku.

  • (676 bodů)
   8. 8. 2015 16:33
   80%
   0
   0
   voleman

   Večně mladá je vcelku přijemný romantický film s prvky sci-fi, což je na první pohled opravdu neobvyklá kombinace. Ve filmu samotném mi to ovšem už tak divné nepřišlo. Celý film na svou délku poměrně pěkně odsýpá, i když pár nudnějších pasáží by se tu taky našlo. Možná jsem čekal, že se příběh bude více zabývat různými historickými obdobími v životě hlavní hrdinky, k čemuž sice došlo, ale na můj vkus se až príliš velká část filmu soustředila na součastnost. Každopádně i tak sem si film celkem užil a myslím, že hlavně dámská část publika nebude mít k průběhu filmu žádné výhrady. Co jednoznačně poťeší jsou herci. Blake Lively se své role 107 leté mladé ženy zhostila výborně a potěší i přítomnost Harrisona Forda, který konečně po dlouhé době znovu dostal roli, která mu sedla. Na plný počet hvězd tomu něco málo chybělo, ale na silné čtyři hvězdy je to akorát. 80%

  • (616 bodů)
   10. 8. 2015 11:30
   70%
   0
   0
   davsuch

   Při sledování tohoto filmu jsem se v myšlenkách musel znovu a znovu vracet k tomu o čem byl film Podivuhodný případ Banjamina Buttona a jaký je rozdíl s tím na co koukám. Oba tyto film totiž jsou v podstatě na to samé téma jen v rozličném pojetí. Rozhodně se oba prezentují jako filmy romantické a na ženské témata. Rozhodně však v tomto filmu nevidím nějaký větší odklon od standartu, snad jen způsobem trochu neuvěřitelným způsobem jak dostat hlavní hrdinku do neobvyklé situace, která tvoří jádlo celého filmu, je trochu neohrabané a uplně stejně neohrabaný je i závěr. Určitě se ale jedná o vcelku kvalitní provedení filmu na téma " co by se stalo, kdyby ...".

   • kvalitně natočený příběh
   • pěkné vykreslení děje bez zbytečností a přesto lyrické a romantické
   • dobré herecké výkony
   • kvalitní pointa
   • další variace na téma "coby kdyby"
   • přiliš dlouhý
   • neohrabané vyvrcholení děje
  • (598 bodů)
   29. 7. 2015 23:35
   75%
   0
   0
   martin-kubista

   Na to, že na romantické filmy moc nejsem se mi tenhle film díky lehce sci-fi zápletce líbil. Příběh byl vyprávěný celkem poutavě, i když zpočátku celkem uspávavě :) Film nabral obrátky po shledání se Adeline se svoji láskou z dob minulých. Zde se ukazuje, že Harrison Ford stále umí a i ostatní postavy byly zahrány velmi nadprůměrně.

   • výkon Harrisona Forda v ne pro mě zcela tipické roli
   • uvěřitelnost zpracování příběhu
   • některé části filmu se na můj vkus trochu táhly
  • (458 bodů)
   3. 8. 2015 21:41
   80%
   0
   0
   Kick077

   Zajímavý námět, který se dal zpracovat hůř, ale i o něco líp.Škoda byla, že měl velký prostor příběh ze současnosti, na úkor celého jejího životního příběhu. Radši bych viděl trochu detailnější průběh jejího života. Ty občasné záblesky do minulosti pro mě na filmu bylo to nejzajímavější. No, nedá se nic dělat. Každopádně i přes tenhle nedostatek tenhle film patří rozhodně k těm lepším romantickým filmům. Objevil se v něm nápad.

  • (450 bodů)
   29. 7. 2015 17:56
   70%
   0
   0
   barborasalome

   Milý romantický letní film, který krásně plyne.

  • (362 bodů)
   5. 8. 2015 23:34
   85%
   0
   0
   tedoun

   Moc pěkná kombinace romantiky a lehce sci-fi. Příběh je velice geniální. Překvapuje mě nízké hodnocení. Proč? Vždyť je to příjemný film na na odreagování.Dojemný příběh plný slzopudných scén, pro citlivé diváky, můžu jenom doporučit. Příjemný film o tom, ze starnutí nezastavis.

  • (333 bodů)
   25. 8. 2015 10:54
   85%
   0
   0
   sisisi

   Musím pochválit výběr projekce. Byla jsem nadšená. Skvělí herci, hezký příběh, konečně trocha romantiky :)

  • (306 bodů)
   8. 8. 2015 17:17
   60%
   0
   0
   marvan

   Ale jo, hlavně herecke obsazení, s realitou toho děj moc společneho neměl,kdo by chtěl být mladší než vlastní dcera.

  • (300 bodů)
   3. 8. 2015 15:15
   60%
   0
   0
   lord

   Film Věčně mladá lze rozhodně zařadit do ranku "dívčí film", je plný romantiky, emocí a dalších prvků, které u většiny chlapů způsobují střevní potíže a neutuchající touhu se rychle opít.. Tvůrci se tuto bariéru snaží prolomit sci-fi prvkem o zázračně nestárnoucím člověku, jenž prochází dějinami. Myšlenka je to vynikající i když ne inovativní, avšak mohlo to být bez vysvětlujícího komentáře, přece jenom bych věřil více divákovi a jeho inteligenci. Rovněž scénář je z mého pohledu slabší, ale tak jak to většinou u romatických filmů a v lásce obecně bývá, moc přemýšlení kazí celkový dojem... ;) Postava hlavní hrdinky svojí krásou a elegancí stejně každého chlapa musí uhranout, takže ideální splnění povinnosti pánové i s benefitem, který vám dodá sílu to vydržet bez kapky alkoholu... ;D Za mě 60%.

  • (259 bodů)
   17. 3. 2016 14:17
   80%
   1
   0
   KajkaFajka

   Být nesmrtelnou jako hrdinka tak si života užívám úplně inak. Ale asi se nedivím že musela stále utěkat aby to luďom něbolo divné. Ale já bych to na pár desetiletí brala. Spoznat historiu a umiet se s ňou vyrovnat a poučit sa z něj by bolo skvelé i pro celý realní život a reálných ludí

  1 2 dalsi posledni
  74 64 ?
  • Sheldon 80%
  • buchticko 80%
  • Radek Hnilička 70%
  • lenka-staudova 65%
  • lamps 80%
  • teritera 75%
  • michal-svarc 75%
  • susman84 90%
  • rkotvald 60%
  • Květka 90%
  všechna hodnocení (91)
  jak hlasovat?

  V TV

  V žebříčcích uživatelů

  5. místo z 23 v žebříčku uživatele Elizabett
  20. místo z 22 v žebříčku uživatele kajula
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: