The Fate of the Furious (USA)
USA USA
136 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller
Motto: Konec rodiny

Obsah

:
Dominic Toretto (Vin Diesel) zradil svou rodinu. V jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob je sice možné cokoliv, ale tohle je víc než automobilové více »« méně

Režie

:
F. Gary Gray

Scénář

:
Chris Morgan (II) Gary Scott Thompson

Herci

:
Dwayne Johnson Charlize Theron Scott Eastwood Vin Diesel Jason Statham ...
Premiéra: 13. 4. 2017
Distributor: CinemArt CZ

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  1
  0
  13. 4. 2017
  Sheldon (9524 bodů)

  FF8 je ze scenáristického hlediska absolutně směšný film, ale je to přesně druh útěkové blbiny, kterou diváci po celém světě milují a rádi si za ní zaplatí. Nechybí v něm samozřejmě ani poselství o rodině, které film výchovně doprovází nebo o respektu a úctě k druhým. Je to taková čtvrtmiliardová moralita.
  Každopádně tam kde si děj vypůjčuje hned z několika Bondovek, přichází zkušená režie F. G. Graye (Straight Outta Compton), který ten ,,bordel“ na plátně slušně ukočíruje a dokonce přichází s výbornou invenční scénou se samořídícími auty, stejně jako herce, kteří to drží pohromadě humorem a tím, že se nikdo až na Diesela a nestárnoucí latinskou krasavici Rodriguez nebere vůbec vážně. To platí zejména pro Kurta Russela (Věc, Osm hrozných, Deepwater Horizon: Moře v plamenech), který hraje uvolněně a naprosto chápe kde je, Dwayna Johnsona a zejména Jasona Stathama.

  Nade všemi pak ční Charlize Theron, která je prostě úžasná. Líbí se mi vtípek s obsazením Scotta Eastwooda, který jako synáček Clinta Eastwooda proslaveného rolí Mr. Nobody hraje asistenta Mr.Nobodyho jiného westernového harcovníka.

 • 80%
  5
  1
  16. 4. 2017
  Brenan88 (8954 bodů)

  Já se hrdě hlásím k fanouškům tohoto "seriálu" a i proto jsem si nemohl nechat ujít premiéru osmého dílu. Pro začátek chci říct,že pokud se vám nelíbily předchozí díly,tak do kina ani nechoďte. Jedná se vesměs o to samé a to jest přepálená akce,směšné dialogy a všudypřítomný stříkající testosteron. O těch nelogických věcech ve filmu se nebudu ani raději zmiňovat,protože kůže Vina Diesela je očividně ze železa a vyskočení v plné rychlosti z auta na beton na ní nenechá žádnou odřeninu. K samotnému dílu bych dodal to,že jsem vesměs opět spokojený,ALE tentokrát už mě to tak moc nebavilo jako předchozí díly. Nevím zda jsem už touto značkou přesycen,ale ve filmu prostě byly pasáže,které mě moc nebavily a sem tam jsem se přistihl jak se nudím a kontroluji čas na hodinkách. Naopak bych hrozně rád vyzdvihl dvojici Statham,Rock,protože jejich scény ať už společné nebo jednotlivé patří k tomu nejlepšímu v celém filmu. Suma sumárum se opět jedná o solidní díl,který se opět nebojí bortit hranici logiky a gravitace a jde si né už tak zběsilým tempem za svým. Celkově bych dal tak 78%

 • 80%
  0
  0
  18. 4. 2017
  lamps (7138 bodů)

  Ultrabrutálně přepálený akčňák (občas až do takové míry, že jsem čekal, že terčem zlosynů se stane Hvězda smrti a The Rock vytáhne z garáže mustanga se zabudovaným R2-D2), který ale zvládl skoro nemožné - najít fungující balanc mezi nahláškovanou superhrdinskou skopičinou, kde je dovoleno naprosto vše, a vážnějším psychologickým konfliktem ústícím do seriózně motivované nesmyslné skopičiny. A prostředníkem je jednak návykově dávkovaný humor a ohromný nadhled, díky němuž film okamžitě dostane publikum přesně tam, kam chce, a každý sci-fi prvek působí zkrátka vtipně a tak nějak přirozeně, jednak ale také velice dobře vystavěný scénář, který pro změnu zručně pracuje s omezenou komunikativností a mnohem méně se uchyluje k viditelně improvizovaným a rádoby cool dialogům (a když už, tak to i docela šlape, viz delikátní slovní přestřelky mezi Johnsonem a Stathamem, které jsou steroidem první poloviny). Kromě toho, že je akce záměrně přemrštěná a efektní, je zároveň také opravdu královsky zábavná a intenzivní, zakončená dvojím finále, které patří k těm vůbec nejprďáčtějším v historii (Statham nyní aspiruje na chůvu století, jeho scéna s prckem je nejlepší sekvencí celé série). Charlize je skvělá záporačka, Gybson pořád ještě není otravný, Rodriguez pořád miluju a Grayovi upřímně přeji, aby ještě zůstal rychlý a zběsilý - po bídné sedmičce totiž vystřelil můj zájem o tuhle testosteronovou nadílku do značných výšin.

 • 80%
  4
  0
  12. 4. 2017
  Tom Hardy (3857 bodů)

  Zábava především. Mít to o chlup lepší střih, méně šablonovitého záporáka a svižnější tempo v první polovině, klidně bych hodil plnou palbu. Takhle "jen" za 80 s tím, že jde o nejlepší díl od pětky. Zásluhu na tom má především akční finále, které tentokrát dokonale šlape, má tempo, nápady, vtip, zkrátka nic nechybí ani nepřebývá. A to nejlepší? Film se vůbec nebere vážně, chce hlavně potěšit fanoušky a nebojí se kvůli tomu sestřelit sebe sama (málokdy jsou tak vtipně využité kličky soap oper). Tvůrci mají obrovské peníze a hrají si ve stylu "dej tam tohle, a ještě tohle, a pro prdel i tohle". Když se k tomu připočte extrémně sympatické obsazení, kde postavy baví nezávisle na tom, za který tým kopou, je o hitu rozhodnuto. Zábavnější týmovka než Avengers a v akci bondovštější než samotný Bond. A takové malé osobní postesknutí - filmaři měli ideální příležitost navázat na legendární hudební balet Johna Woo z Tváří v tvář a nevyužili to. Škoda, velká škoda!

 • 85%
  0
  0
  10. 5. 2017
  rkotvald (2774 bodů)

  Snaha scenáristy, který přes všechny ty šílenosti dokáže udržet příběh v jasně daných kolejích, o invenci je obdivuhodná. Rock a Statham vynikají jak v hláškách tak přátelském pošťuchování. Diesel jede klasiku. Točí film pro radost a ještě vydělává.

 • 80%
  0
  0
  21. 4. 2017
  JosefTomas (2636 bodů)

  A je to zpátky, dva roky utekly jako voda a máme tu další díl a jak už trailery napovídají, jde o totální úlet, jako nikdy. Neříkám, že auta skákající z baráku do baráku není přes čáru už dost, ale tady máme ponorku. V této sérii platí jednoduché pravidlo Hodně peněz=Velká zábava. Zde to tvůrci využili dostatečně a je to vidět. Tvůrci se nebáli vymýšlet čím dál větší a větší šílenosti. Naštěstí nás poslední díly naučily, že je nemáme brát vážně a pokud to nebudete řešit, tak se při nejlepším pousmějete nad nějakou pěknou bouračkou. Navíc je Vinova motivace opravdu zajímavá a musím uznat, že i nečekaná. Tvůrci se nebáli a výsledek je k nezaplacení.

 • 80%
  0
  0
  6. 5. 2017
  majhan (366 bodů)

  Něco mi říká, že tahle série jen tak neskončí. Stále je co nového vymýšlet a oslňovat diváky a nutno přiznat, že filmaři - herci i všichni okolo filmu znají perfektně své řemeslo.

  • Skvělá zábava a pokoukání na efekty i dobrý humor
  • Někdy až tolik rychlosti a zběsilosti už člověk ani nestíhá... le asi je to účel, aby na to šel znovu a chytal co poprve nestihl.
 • 85%
  0
  0
  1. 5. 2017
  dadoool (303 bodů)

  Na osmý díl se mi popravdě do kina ani moc nechtělo. Podle traileru to vypadalo na totální blbost, která už mi může dojem ze série spíše zkazit, ale opak je pravdou. Film mě velmi překvapil. Ani po osmé to nebyla nuda, příběh měl nápad a celou dobu mě bavil. Soundtrack byl jako vždycky parádní, já si nemůžu stěžovat.

 • 80%
  0
  0
  6. 5. 2017
  bLaCk0uT (163 bodů)

  Prakticky celou dobu jsem si říkal: Proč takhle sakra nevypadají bondovky?! Osmý díl Rychle a zběsile je monumentálním akčním nářezem, ve kterém se kupodivu neztrácí sympatické postavy, úderné hlášky ani příběh, který je možná pitomý a děravý, ale hrne se kupředu s takovou razancí, že to začnete řešit až po závěrečných titulcích. Dieselova parta tak plní prakticky všechno, co si předsevzala, a navíc přihrála Jasonu Stathamovi jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Že byl Deckard Shaw dva díly zpátky chladnokrevným zabijákem? No, to je pravda. Ve světě Rychle a zběsile se ale takové drobnosti odpouštějí, aby se mohl namíchat epický výbušný popcorn s nohou konstantně na plynu. Rozhodně neříkám, že bude tahle ujetost bavit všechny. Pokud ale na Dieselovu hru přistoupíte, čeká vás další vytuněný odvaz, který šlechtí i minimální nakročení do devítky. (8/10)

 • 80%
  0
  0
  6. 5. 2017
  Pepazdepa (98 bodů)

  Tenhle film je jako kočka. Má snad osm životů. Pořád si říkáte, tohle je poslední díl, několikrát nad touhle sérií zlomíte hůl a přijde další jaro, nebo rok a tahle stará číča je zase zpátky. S nablýskaným kožíškem, novými zuby a drápy, předvádí něco, na co bych, po předposledním, velmi chabém díle nedokázal ani pomyslet. Ale je to tak a neříkám to vůbec jen proto, že je v ní i moje maličkost. Rychle a zběsile 8 má možná sice drobné mouchy, ale v kině je Vám tohle úplně šumák. Tempo je totiž přímo vražedné, akce skoro perfektní a finálová scéna přímo spektakulární. Takže až bude pokračování číslo 9,10,11 nebo 12, budu určitě zase u toho. Mňau.

 • 85%
  1
  0
  15. 4. 2017
  starskyxaj (92 bodů)

  parádní soundtrack , parádní vtipné scénky ( u kterých jsem se v kině opravdu pobavil ) osmička patří mezi nejlepší rychle a zběsile samozřejmě po prvních třech dílech ! , ale určitě bych doporučil zajít si na to do kina film je bomba (Y) jen bych si přál trošku více aut , přišlo mi že scénky s autama tam byly celkem málo !

82 77 ?
 • Mirdas 90%
 • Alanna 80%
 • JanTung 75%
 • krizova 90%
 • HugoBoss 85%
 • Yancl 75%
 • tomas-mach 60%
 • mondak 85%
 • Jouda 95%
 • pavel-prokop 20%
všechna hodnocení (63)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

40. místo z 49 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Nabušené pokračovaní, které je sice až tak moc přes čáru, až je to vlastně zábava.”

21. místo z 22 v žebříčku uživatele starskyxaj
32. místo z 34 v žebříčku uživatele Elizabett
Sdílet tuto stránku:

Partneři: