Arrival (USA)
USA USA
116 minut

Žánry

:
Drama, Mysteriozní, Sci-fi, Thriller
Motto: Proč jsou tady?

Obsah

:
Snímek Příchozí je provokativním vědeckofantastickým thrillerem od slavného režiséra Denise Villeneuvea (Sicario: Nájemný vrah, Zmizení). Když po celém více »« méně

Režie

:
Denis Villeneuve

Scénář

:
Eric Heisserer

Herci

:
Amy Adams Jeremy Renner Forest Whitaker Michael Stuhlbarg Mark O'Brien ...
Premiéra: 10. 11. 2016
Distributor: Falcon

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  5
  0
  11. 11. 2016
  Sheldon (8976 bodů)

  Dennis Vileneuve už nějaký ten pátek točí a jestliže jsem měl pocit, že film Nepřítel (Enemy) byl úlet, po zhlédnutí tohoto filmu to beru zpět. Naopak nyní mi Enemy přijde jako součást jeho vypravěčského stylu a Příchozí výborně fungují ve své intenzitě jako jeho dva veleúspěšné snímky Sicario a Zmizení. Také bych rád odstranil slovo JAKO z jeho hodnocení, Villeneuve už není jako Fincher nebo jako Cronenberg, ale nyní se slovy Quentina Tarantina stalo jeho příjmení adjektivem.

 • 80%
  3
  0
  11. 11. 2016
  lamps (6692 bodů)

  Předem upozorňuji, že jít na Příchozí do kina bylo důsledkem naprosto spontánního rozhodnutí mých drahých kamarádů někdy kolem sedmé hodiny večerní, v době, kdy jsem vlivem velmi specifických okolností měl v těle už čtyři chutné Plzničky a jeden mylně objednaný Gambrinus. To se k mé velké lítosti negativně projevilo v rozostřené pozornosti v úvodních minutách snímku, který ale postupně, systematickou a neskutečně precizní prací s vlastní audiovizuální výstavbou a unikátním časovým pořádkem, dokázal takřka nemožné a přinutil mne zcela se jeho hmatatelné atmosféře a chytře rozplétaným dějovým smyčkám poddat, přestože si příjemně polstrovaná sedačka a hladinka návykových látek v mé krvi hlasitě říkaly o hluboký spánek. Dlouho jsem byl sice částečně zklamán monotónním vývojem děje a neustálými variacemi stejných záběrů i scén, ale Villeneuve opět ukázal svou extratřídu a ve spolupráci s nástrojem na hutnou atmosféru značky Jóhansson láme zavedená měřítka žánrové estetiky a pomáhá vejít už tak skvělému rozuzlení příběhu nenávratně do filmových dějin... Nolan má sakra velkou konkurenci, a těch zbylých pět Plzní po projekci mi šmakovalo jako málokdy. ;)

 • 80%
  1
  0
  13. 11. 2016
  Petrson (3158 bodů)

  Šel jsem na to s velkým očekáváním, což byla asi chyba, protože jsem čekal podle ohlasů ještě větší zážitek. Kdyby někdo natočil Interstellar, či Počátek, Kontakt, jako nezávislý film, byl fanouškem Šestého smyslu, měl rád Moon, pak by jistě napsal takovýto film. Musím přiznat, že prostřední část filmu mě unavovala, nebavilo mě sledovat kaligrafickou exhibici, luštění písma, opakující se obrazy, ale poslední třetina filmu vše zachránila, neboť přes všechnu vzdálenou podobnost s jinými filmy byla originální, osvěžující. Možná ne všichni pochopí hned autorovy představy po skončení filmu a budou diskutovat o detailech, ale o to lépe. Primární téma o způsobu vnímání vesmíru, prostoru a času je skvělé. Víc prozradit o filmu nelze, aby zážitek zůstal zážitkem,

  • námět, začátek a závěr filmu
  • sci-fi sloužila i k rozvinutí jiných žánrů
  • až příliš pozvolná, opakující se, prostřední část filmu
  • vedlejší postavy, které rozehrávají i nerozehrávají děj
 • 80%
  1
  0
  6. 12. 2016
  evismaior (2949 bodů)

  Námět je skvělý a zřejmě i hluboce pravdivý. Protože fakt asi nelze očekávat, že se všichni ve vesmíru (nebo alespoň ve Spojené federaci planet:-)) dorozumívají plynulou angličtinou, popřípadě mají k dispozici univerzální překladače, které pochytí nový jazyk na základě několika pronesených vět. A Amy Adams se mi jako lingvistka pokoušející se přijít na kloub zcela neznámému způsobu dorozumívání dozazivších mimozemšťanů moc líbila, stejně jako například minimalistická hudba (v titulcích se dokonce objevil název Pražská filharmonie), byť občas už nebylo rozpoznatelné, co je ještě hudba a co už je ta podivná cizí řeč. Je to velmi záživně udělaný film, byť já bych naopak klidně snesla trochu víc podrobností (jak přešli od překladů "Louise" a "člověk" k celému tomu místy dost podrobnému slovníku, to je mi tedy záhadou). Donutil mě hodně přemýšlet o tom, jak se vlastně lidé (a ostatní organismy) mezi sebou dorozumívají a jak těžké je někomu třebas i jenom vysvětlit to, že teď mu sama nic nesděluji a že se naopak na totéž ptám. Přesto jsem poněkud rozpačitá z rozuzlení, byť jsem ho tak trochu očekávala. Protože pokud by to takto naznačeným způsobem opravdu mělo ve vesmíru fungovat, pak mi není jasné, komu by vůbec stálo za to v něm žít.

 • 80%
  0
  0
  5. 1. 2017
  rkotvald (2489 bodů)

  Divácky náročný a nepříliš vstřícný (jak už je u režiséra zvykem), v principu značně komorní (a tudíž zcela neakční!), myšlenkově i pocitově velice hutný a filmařsky absolutně precizní mash-up Kontaktu, Interstellaru, Blízkých setkání třetího druhu a Propasti (a který je hrdou antitezí okázalých, povrchních popkornovek typu Dne nezávislosti nebo Světové invaze). Oprávněný hype - je to jeden z filmů roku a Villeneuveův druhý Blade Runner se pro mě po tomhle stává (spolu s dvojkou Trainspottingu) nejočekávanějším filmem příštího roku.

 • 85%
  0
  0
  16. 11. 2016
  Hare77 (1642 bodů)

  Velmi zajímavé dílko. Možná trochu rozpočtově laciná sci-fi, ale stálo to za to, i když je tam pár logických chyb, o kterých se dá diskutovat. Dennis Vileneuve mě v podstatě překvapil a rád bych věděl z čeho Eric Heisserer (scenárista) čerpal. Jdu hledat předlohu, nebo si o tom něco zjistit, protože je to hezké silné téma.

 • 70%
  0
  0
  18. 1. 2017
  Arnarmo (1607 bodů)

  Čekal jsem něco víc. Je to kvalitní sci-fi, které dokáže udržet pozornost. Příběh mě udržoval v napětí a vyčkával jsem finále, které se dostavilo, ale ne takové, které by mě posadilo na zadek. Výtečně natočené scifi, ale rozhodně to není nejlepší titul loňského roku.

 • 90%
  2
  0
  12. 11. 2016
  marie-kolarova (907 bodů)

  Zkuste se domluvit s někým, kdo vnímá čas a prostor v jiných dimenzích. A vyberete si svoji budoucnost, i když už ji znáte? Je to dar nebo prokletí znát vlastní budoucnost? Villeneuve klade základní existenciální otázky a k nim jen tak mimochodem přihazuje ty globální, zda je lepší preventivně vymydlit neznámé objekty, i když nevíme, proč tady vůbec přistáli. Mohou nám přinést něco zajímavého anebo nás chtějí zničit. Nebylo by lepší se jich nejdříve zeptat? Potíž je v tom, že komunikují v jiných strukturách, než funguje lidstvo. Což může být inspirující pro další rozvoj lidstva. Velmi zajímavé a originální sci-fi.

 • 90%
  2
  0
  14. 12. 2016
  Tomas_313 (892 bodů)

  Nové drama s příznačným názvem Příchozí dodává fanouškům sci-fi naději, že i dnes je možné vytvořit počin natolik kvalitní, aby hravě konkuroval legendám jako Blízká setkání třetího druhu či 2001: Vesmírná Odyssea. Nejnovější výtvor režiséra Denise Villeneuveho si se všední tématikou mezidruhového setkání pohrává v nevšedním stylu. Oproti nejnovějším žánrovým konkurentům typu Den nezávislosti: Nový útok nabízí Příchozí místo dvouhodinové porce bezduché CGI akce komorní zážitek vyústěný do překvapivého závěru. Všechny indicie jsou divákovy předány, hlavní myšlenka řečená už na samém začátku, ale i přesto je rozuzlení nepředvídatelné. Pojem vnímání časoprostoru je jednou z primárních otázek a s mimozemskou rasou přichází i nový, mýty bořící pohled, který nemálo připomíná Interstellar, v tomto případě je ale představen uvěřitelnějším a lépe zapadajícím způsobem. Příchod mimozemšťanů trefně poukazuje na nemožnost připravení se na podobnou situaci. I přes nečinnost návštěvníků a neznalost jejich pravého záměru se civilizovaná společnost hroutí navzdory připravenému protokolu USA, který se bortí stejně rychle jako vzájemná důvěra států celého světa. Děj se pozvolna dere kupředu, nikam se nepospíchá, každá scéna má svou neodmyslitelnou důležitost a zapadá do celkového vyznění. I přes absenci akce je udržováno neustálé napětí, které pozvedává výrazná hudba Jóhanna Jóhannssona a Amy Adams, která za celých 116 minut téměř nezmizí ze scény a svým přirozeným výkonem obohaceným o naturalistický vzhled se interpretuje jako jeden z vážných adeptů na Oskara. Miniaturní skvrnou na téměř bezchybném zpracování novely Teda Schianga je již tradiční zaškatulkování Ruska a Číny jako problematických států, jenž se svým radikálním přístupem odlišují od zbytku populace. Atypická forma poklidné výstavby děje s gradujícím napětím, nezapomenutelné vyústění a fantastický výkon Amy Adams, to vše dělá z filmu Příchozí nejlepší sci-fi roku, které si zakládá na minimalistické preciznosti a po dlouhé době nabízí opravdu inteligentní příběh. 90%

 • 70%
  0
  0
  31. 1. 2017
  Yancl (665 bodů)

  Nemám rád filmy, které lákají obrovskými trailery a poté minutu po minutě vypraví něco, co je jaksi záhadné, co připravuje diváka na něco epického, ale ... on žádný boom nepřijde. Naopak ocením filmy, které dokáží připoutat k židli a chytrým způsobem přednáší cosi zajímavého, poutavého a to přitažlivým způsobem. "Příchozí" se řadí do obou kolonek, osobně se lehce přikláním k té pozitivní frakci, ale při návštěvě kina jsem čekal opravdu něco úplně jiného. Zvláštní film, který vybočuje ze zarytých šlépějí a vypráví si příběh o Alienech po svém.

 • 80%
  1
  0
  26. 11. 2016
  Fxxx (515 bodů)

  Denis Villeneuve je v současnoti král americké filmové zábavy. Ten chlap si vezme jakej koli provařenej žánr, námět a natočí ho uplně jinak, dá příběhu uplně jiný vyznění a udělá to naprosto dokonalým filmařským rukopisem. Nemám co bych vyčetl, užíval jsem si každou minutu, hrozně moc mě bavila ta příběhová intezita zabelná ve zdánlivým nic nedění.

 • 80%
  0
  0
  21. 2. 2017
  KajkaFajka (495 bodů)

  POdle mě dost dobrý film. Je to o chytrosti několika vzdělaných lidí, kteří se učí rozpoznat jazyk kterým se dorozumívají mimozemšťané a co tu chtějí a o demenci dalších kteří jako prioritu mají zabít vše co neznají. Tak jako to je v životě. Moc sem se bavil

 • 55%
  0
  0
  1. 12. 2016
  majhan (319 bodů)

  K porovnání mi hodně uvízl v hlavě film "Jupiter přichází" a pak taky byť zcela jinak fantasy a nízkonákladově natočený "Pozemšťan", ale to byly filmy na které se nedá zapomenout a střípky jehjich prizmat to člověku hodně změní i nahlížení reálného života - tím typickým připomínáním "co kdyby?". Jestli tohle bude mít úrověň uvedených dvou předešlých se teprve uvidí...

 • 90%
  1
  0
  12. 11. 2016
  Vildolf (290 bodů)

  Velmi zajímavý film. Jeden z mála bijáků, ve kterém mimozemštani nenapadnou primárně Zem, ale vyčkává se, jak to bude, co mají udělat, co si myslí lidíé. Nejsou agresivní.

 • 70%
  1
  0
  1. 12. 2016
  mil78 (261 bodů)

  Velmi dobré sci-fi, které staví na zajímavém nápadu a ještě zajímavější režii.
  Výkon Amy Adams je výborný a skvěle ji doplňuje Jeremy Renner. Dalším plusem je atmosféra, která je vlastně minimalistická a tvoří protiklad k velkorozpočtovým spektáklům typu Dne nezávislosti.

 • 95%
  1
  0
  1. 12. 2016
  dana-hrozkova (217 bodů)

  Vzhledem k vysokým hodnocením jsem se na ten film těšila a ani si předem nic nezjišťovala a musím říct, že mě ten film úplně dostal. Výborně a dost civilně pojatý, v podstatě bez přehnaných scén, výborně zaharný, a s úžasnou kamerou. Musím říct, že celé to výborně funguje. U takovýchto filmů je důležité vyznění hlavní zápletky a tady za mě 100%

 • 75%
  1
  0
  10. 12. 2016
  Anni (207 bodů)

  Film jsem trochu podcenila a brala ho jako klasickou mimozemšťanskou zábavu s novým designem. Někde uprostřed jsem pochopila, že bude mít pravděpodobně i hlubší myšlenku, která však byla poměrně předvídatelná, i když milá. Chytrý rodinný film, klidná výprava, graficky zajímavé.

 • 50%
  1
  0
  4. 12. 2016
  Prcek008 (200 bodů)

  Roztahaná sentimentální blbost. Vlastně bezprostředně po výstupu z kina jsem měl pocit, že se mi film líbil. Ale čím déle mi leží v hlavě, tím slabší se mi zdá. Ani scifi, ani slaďák. Místo toho aby si vzal z obojího to lepší, bere si to horší. Ani herci ze sebe nevymáčkli to nejlepší. Celkově nechápu ten hype, jenž kolem toho vznikl, ale třeba mi něco uniklo. PS: Když jsem zahlédl spektrální analýzu v MATLABu musel jsem se od srdce zasmát, protože přesně to děláme ve škole. Smutné je, že to byl nejzábavnější moment filmu.

 • 90%
  0
  0
  4. 12. 2016
  shalmirane (113 bodů)

  Mám rád příběhy založené na časo-prostorových paradoxech a film o setkání s rasou, která vnimá čas zcela jinak (takhle nějak to mohli vnímat bytosti z červí díry v DS9?), kteří již - z našeho pohledu - dnes vědí, že budou potřebovat v - našem - budoucnu pomoci a proto nás přišli naučit svůj jazyk... Amy vlastně po naučení se už věděla, kdy a jak i proč, jim vlastně pomůžeme :)

 • 65%
  3
  0
  19. 11. 2016
  radek-prokopius (112 bodů)

  Bacha spoiler: Přiletí ufoni, pokecaj si s jednou smutnou soudružkou a umravní splašenýho Číňana... Sory ale čekal jsem že toho předvedou víc...

 • 40%
  0
  0
  19. 2. 2017
  ovladach (49 bodů)

  STRAŠNEJ FILM

  Bohužel film působí dojmem, kdy se natočilo pouze 30 minut kvalitnío materiálu a zbytek se vyplnil ne příliš povedenými a nudnými pohledy do budoucnosti. Po každé návštěvě vesmírné lodě mimozemské civilizace, která přistála na naší planetu doufáte, že přijde něco, co vás usadí do židle a nepustí, bohužel to se nestane. Po dlouhých 40 minutách už koukáte na hodinky a snažíte se neukousat se nudou. Zbytečný konec, který trvá déle než byste chtěli, je na to snad to nejlepším, jelikož už víte, že je konec.

 • 100%
  0
  0
  4. 12. 2016
  miroslav-smanko (24 bodů)

  Výborný film asi sci-fi tohoto roku...napinave od začátku do konce herecké výkony dostačující..... efektu mohlo byt viceee bylo to hold ponuré a zahájeno tajemstvím....vic takových filmu...vyborny konec......a zvuk ufo ten byl 100% opic..určitě poridim na blue-rány... to chce vidět ještě ráz...v klidu domova...

 • 100%
  0
  0
  4. 12. 2016
  jana-batejka (21 bodů)

  Pěkní sci-fi, snad poprvé co cizí civilizace neútočí na naši Zemi nebo na lidi na ní...zajímavý příběh, který se časově prolíná..jak s budoucností, tak minulostí....v některých částech filmu je možné autora ne zcela chápat...Herecký výkon Amy Adams byl od první chvíle přirozený a výborný!!

 • 85%
  1
  0
  26. 11. 2016
  stejsky22 (19 bodů)

  Film se na první pohled zdá být příběhem o komunikaci mezi různými druhy, no ve výsledku je to příběh ženy, která si díky setkání s mimozemšťany osvojí komunikaci na další úrovni a především tedy o jejím životě. Velice zajímavě podáno, no pokud se dobře díváte, tak již od prostředka víte o co vlastně ve filmu jde.

 • 0%
  2
  0
  29. 11. 2016
  michal-kudlik (14 bodů)

  Nuda. Normálně mi nevadí filmy s nějakou myšlenkou... Ale to by tam alespoň nějaká musela být. V podstatě nechápu, že ještě běží v kinech, klidně jsem si ten film mohl poslechnout v radiu.. Teda asi spíš ne, po 15 min bych přeladil.

  Kdyby tam byla alespoň nějaká lehká kraťoučká zápletka... Nad tím tak přemýšlím a říkám si, jestli se na produkci nepodílela ČT s úmyslem naučit publikum heptadofildyštině. To je tak asi jediný, co jsem si z toho filmu odnesl...

  • v kině bylo teplo
  • už jsem doma
  • bez zápletky
  • pomalý (ne)děj
  • v podstatě se nic nestalo
 • 0
  0
  24. 11. 2016
  Host
  Host

  divné a nudné

 • 0
  0
  19. 11. 2016
  Host
  Host

  Nuda, nuda, nuda, nelze dat žádný komentář, film bez napětí zápletky proste nic.

79 82 ?
 • Brcolka 90%
 • KajkaFajka 80%
 • dadoool 65%
 • quetzal 100%
 • pantak 75%
 • ovladach 40%
 • FiL44 80%
 • Mirass95 60%
 • maroo77 60%
 • majki 80%
všechna hodnocení (81)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: