Most špiónů (2015)

Bridge of Spies (USA)
« další názvy »
Indie Indie
Německo Německo
USA USA
141 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Thriller, Životopisný
Motto: Dokázal by jediný člověk zastavit světovou válku?

Obsah

:
Svět po obou stranách železné opony se propadá do šílené paranoie. Uplynulo už více než deset let od porážky nacistického Německa a lidstvo teď ohrožuje více »« méně

Režie

:
Steven Spielberg

Scénář

:
Matt Charman Ethan Coen Joel Coen

Herci

:
Mark Rylance Domenick Lombardozzi Victor Verhaeghe Brian Hutchison Tom Hanks ...
Premiéra: 3. 12. 2015
Distributor: CinemArt

Komentáře

znaků
 • (3989 bodů)
  6. 5. 2016 09:58
  70%
  0
  0
  lamps

  Jsem v rozpacích... A skutečně to není, drahý Stevene, tvojí vinou. Most špiónů má přímo orgastický opening, který nám zásluhou důmyslně kontaktní kamery a detailních, takřka harmonicky prostříhaných záběrů dává na srozuměnou, že Spielberg i Kaminski stále zůstávají těmi obdivovanými vědci v oblasti vizuální filmové výpravy, a mě osobně už hodně dlouho úvodních deset minut jakéhokoli snímku tak moc nenavnadilo na následující dění. Avšak vše, co se děje ve zbývajících cca 125 minutách, je sice stále neoddiskutovatelným odrazem velezkušeného režijního génia, který dovede poskládat scény do komplexního celku a najít i vyměřený prostor pro krátkou symbolickou řeč, ale bohužel se jedná o typický filmový příběh upravený pro masy, který nedokáže navzdory zasazení do sociálně kritického období zajít více do podstaty tehdejšího napětí nebo vyvolat sebemenší starost o postavy, ať už je to Hanksův humánní hrdina nebo vtipkující a neméně lidský "protihráč" Rylance, kteří jsou přitom základním prvkem příběhu a kýčovitým artefaktem naděje na přátelství a dobro, které existují na obou stranách barikády. Film se přiklání zdánlivě na všechny strany, a byť se v něm řeší velký ideologický a potenciálně i válečný konflikt, probíhá jaksi bez emocí a pohodově, skoro až s úsměvem na rtech, přičemž končí způsobem, který by si přál snad i sám pánbůh, nemluvě pak o každém řadovém divákovi.... Opravdu se divím, že něco takového sepsali zrovna extravagantní Coenové, a přijde mi líto, že u takových projektů zahazuje dlouholetá hollywoodská jednička svůj talent, jakkoli je to pořád snímek příjemný a na vysoké formální i intelektuální úrovni.

 • (2967 bodů)
  6. 12. 2015 11:24
  60%
  0
  0
  Petrson

  Scénář: Matt Charman Ethan Coen Joel Coen, tohle slibovalo hodně, dokonce bych si dal tu režjii raději od Coenů, ale Spielberg je taky slibné lákadlo, i když nemá úplně svůj styl a režíruje všechno, co vypadá slibně, potencionálně. Nevím, kde se stala chyba, jestli už ve scénáři, nebo režii, ale nakonec po očekávání přišlo zklamání. Byli jsme na tom společně ve třech. Jeden usnul, druhý řekl, že OK bez nadšení a já říkám průměr, profesionálně natočený průměr. Takže těch pár procent nad průměrem je za Toma Hanske a Marka Rylanceho v proamerickém bijáku. Co tam dělá v koprodukci Indie, to netuším, ale proč ne.

  • kamera, výprava
  • Mark Rylance a Tom Hanks (už klasický)
  • popisný scénář, který nemá spád, zbytečné scény
  • žádná postava není prokreslená a všechno jsou to epizody
 • (2690 bodů)
  22. 3. 2016 14:50
  80%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Spielberg je prostě režisérský bůh a je to cítit z každého záběru. Nelze to nazvat jinak než že z většiny scén na diváka prostě hledí dokonalost. To samé platí i pro standardně skvělý výkon Toma Hankse. Jeho filmy jsou na mě ale poslední dobou až moc rozvláčné a konverzační a zasloužily by si větší dávku dramatičnosti. Občas jsem se tak neubránil ztrátě pozornosti. Ale jinak je Most špiónů pro mě po delší době zase kvalitní zásek u Spielberga a kéž to je po posledních snímcích čerstvý vítr...

 • (1852 bodů)
  10. 12. 2015 00:05
  85%
  0
  0
  rkotvald

  Důležitý film o tom, jak je nutné se v době všeobecně vypjatých vášní, obav a hysterie nezpronevěřit sám sobě. Navíc je brilantně zrežírovaný, Spielberg přesně ví, jak vzbudit ty správné emoce, a přitom nestavět technickou stránku na odiv. Pokud jsem si dobře všiml, v západoberlínských kinech hráli Kubrickova Spartaka a Wilderovo Raz, dva, tři, pobavila i (meta)narážka, kdy rozčilený policista vykládá Hanksově postavě, že byl "ve třetí vlně výsadku na pláži Omaha".

 • (949 bodů)
  8. 3. 2016 13:53
  80%
  0
  0
  Teresie

  Poctivý, staromilský film ....

  • Mark Rylance
  • (813 bodů)
   19. 4. 2016 15:09
   80%
   0
   0
   leafroller

   Film o vynálezci politických výměn díky kterému nepřišly o život tisíce lidí. Vše velmi realistické a uvěřitelné, technicky dokonale zpracované. Příběh prostinký, což bylo díky neúměrně nafouklé stopáži velmi na škodu. Posledních 20 minut je opravdu nesnesitelných. Možná je to tím, že jsem vyrůstal za zdí, ale pro mě prostě ve filmu nebylo nic nového. Američan jistě uroní intelektuální slzičku, ale našinec řekne jenom: Hm, a co jako?

  • (711 bodů)
   4. 12. 2015 13:42
   85%
   0
   0
   marie-kolarova

   Steven Spielberg prezentuje velmi kvalitní řemeslo se všemi ctnostmi staré školy s výrazným důrazem na étos stavu. Špióni co nezradí stát, v jehož prospěch pracují, byť je to i nepřítel. Advokát sloužící v zájmu klienta, a nikoliv kšeftu, což je výrazný rozdíl oproti oblíbeným dryáčnicím metodám, kdy obhajoba kontroverzního klienta slouží jen k posílení vlastní popularity. Donovan nedělá nic jiného, než respektuje hodnoty demokratického systému. I sovětský špión má právo na spravedlivý proces. Donovan si stojí za svým, ať ho probodává pohled dav v metru, anebo šéf CIA. Nakonec dosáhne svého, jen proto, že nebyl ochotný cuknout.

  • (634 bodů)
   31. 5. 2016 15:51
   65%
   0
   0
   davsuch

   Další dobrý film na motivy skutečných události historie. Standartní holywoodský výkon režie a provedení.Škoda že nám Tom Hanks stárne, protože mi příjde, že podává stejně stabilný výkon, který nepřekvapí. Rozhodně oceňuji, námět a téma snímku, protože o takovýchto věcech se ve škole nedozvíte.

   • skvělý a zajímavý námět
   • obvyklý výkon tvůrců a herců
  • (457 bodů)
   11. 2. 2016 13:20
   85%
   1
   0
   Brcolka

   Film vypráví o muži který má velmi pevné hodnoty a smysl pro to dělat za všech okolností správnou věc i když se zdá, že si všichni myslí opak. Skvěle zahrané od Toma a musím říct že mě film celkem dostal do děje a velmi dobře jsem se pobavil

   • autenticita
   • Hanks
   • šestý smysl
   • (340 bodů)
    28. 2. 2016 21:49
    80%
    0
    0
    patrick-sarin

    Staromódní, pro američany tak typicky vlastenecký thriller v plné parádě. Protřelý vlk Hanks ve svých letech už do tuctového filmu nevleze a zahraje špičkově cokoliv, ale ten, kdo podpíral tenhle velkolepej špiónskej most aby nespadl, byl se svou malinkou rolí Mark Rylance, jakožto zajatej ruskej špión. Svým vtipným, neemotivním výkonem dodával filmu lehkonohost, kterou chvílemi tento těžkopádný kolos potřeboval.

   • (333 bodů)
    3. 3. 2016 19:36
    80%
    0
    0
    Pája DJ

    Skvěle obsazené drama z průběhu studené války v podobě skutečného příběhu jednoho do té doby zcela obyčejného právníka, který se díky své nezvyklé obhajobě sovětského špiona dostává do středu diplomatické války a zpravodajské výměny obou hlavních státních představitelů. Oskar za vedlejší roli je zcela opodstatněný :o)

   • (318 bodů)
    6. 1. 2016 19:26
    65%
    0
    0
    lord

    Od účasti Toma Hankse jsem si sliboval hodně. Ten si většinou špatně nevybírá. Rovněž námět filmu mi připadal velmi zajímavý. Bohužel, tvůrcům se nepodařilo příběh dle skutečnosti převést na plátno. V celém snímku je až moc vnitřních dějů, přičemž ta hlavní linka, která by měla díváka zachytit a vtáhnout chybí. Vše je tak nějak povrchní a odfláknuté. Až příliš je zde cítit touha po ideologické vyrovnanosti... 65%

   • (280 bodů)
    3. 3. 2016 19:56
    60%
    0
    0
    Judinka

    Vzhledem k tomu jaký tento film vzbudil zájem a to zejména díky režii S. Spielberga, je výsledek filmu pro mne zklamáním. Paradoxně nejslabším článkem celého díla je právě režie, kdy jsme očitými svědky filmových kulis a rekvizit, což by správně nemělo být.

   • (268 bodů)
    7. 1. 2016 08:50
    95%
    0
    0
    kijifa

    Spielberg je zpátky a ukazuje, že i v roce 2015 se dá natočit velkofilm bez výbuchů, střílení, honiček a podobných oku lahodících kousků. Stačí k tomu jen smysluplný promyšlený scénář, výborné hlavně postavy a správné uchopení. Za mě rozhodně jeden z Top Ten filmů roku.

   • (259 bodů)
    8. 3. 2016 14:42
    85%
    1
    0
    KajkaFajka

    Mená co sa podílela na tomto filmu jsou zárukou dobré zábavy. A myslim si že sa to potvrdilo. Krásný príbeh podla skutečnej události o síle presvedčenia a důvere v sama sebe i v dobách velmi zlých. Rylance podal fantastický výkon a tak sa nedivím tomu jeho Oscarovi. A Tom je prostě skvelý vždy. Ráda som nakoukla do zakulisia studené valky a do kuchyně vyjednávania o vezňoch

   • (234 bodů)
    1. 12. 2015 09:06
    85%
    0
    0
    Pegas1632

    Doporučuji. Opět famózní Tom Hanks a režie Stevena Spielberga mistrovsky vykresluje silný příběh ze studené války. Spielberg prostě umí tato témata uchopit a podat je divákovi tak, že ani 140 minut nenudí. Takže ano pro všechny fanoušky již zmíněných nebo jen pokud vás zajímá historie (i když je tam cítit holywoodská licence, ale buďme shovívavý, není to dokument :))

   • (146 bodů)
    18. 4. 2016 10:39
    90%
    0
    0
    Petka88

    Já mám prostě pro válečný filmy slabost! Určitě je to tim, že sem tu dobu nezažila, pak bych mluvila jinak, ale to jinak nejde, člověk se dozví něco, co nevěděl nebo co se jenom domníval.. Navíc Spielberg s Hanksem odvedli perfektní práci!

   • (143 bodů)
    31. 5. 2016 20:11
    65%
    0
    0
    baranovakova6

    Filmek mě trochu zklamal, myslela jsem si že tam bude více toho dobrodružství z atmosféry současného dějství. Na to že měl film 2 hoďky, tak jsem už na začátku věděla jak to skončí.

    • výborný herecký výkon Toma Hankse
    • úžasná empatie právníka ke svému klientovi
    • trochu mě připravili o momenty překvapení
   • (76 bodů)
    28. 4. 2016 18:57
    75%
    0
    0
    pejtanek

    Skvělé.

   • (73 bodů)
    15. 1. 2016 17:47
    80%
    1
    0
    lapakos

    Spielberg je filmař od narození. Brilantně zvládá své řemeslo a to se odráží i v tomto filmu. S čím mám ale problém, je jakési přikrášlování skutečnosti. On nemá problém nabarvit film do barev let padesátých, ale pokaždé vezme růžový Balakryl a přemáchne jím příběh a tím u mě dost ztrácí na autentičnosti (když už se honosí titulem "Inspired by true events"). Možná je to stářím, že by rád viděl svět lepším a méně zkaženým. Není na tom nic špatného, ale hlupák, co se na to dívá, se toho chytne!

   1 2 dalsi posledni
   76 81 ?
   • baranovakova6 65%
   • davsuch 65%
   • tit3k 75%
   • Krupe 80%
   • pepatuleň 75%
   • Filmokolik 75%
   • Tomas_313 80%
   • Canis 85%
   • Eps 80%
   • adam-ski-petr 80%
   všechna hodnocení (82)
   jak hlasovat?
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: