Most špiónů (2015)

Bridge of Spies (USA)
« další názvy »
Indie Indie
Německo Německo
USA USA
141 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Thriller, Životopisný
Motto: Dokázal by jediný člověk zastavit světovou válku?

Obsah

:
Svět po obou stranách železné opony se propadá do šílené paranoie. Uplynulo už více než deset let od porážky nacistického Německa a lidstvo teď ohrožuje více »« méně

Režie

:
Steven Spielberg

Scénář

:
Matt Charman Ethan Coen Joel Coen

Herci

:
Mark Rylance Domenick Lombardozzi Victor Verhaeghe Brian Hutchison Tom Hanks ...
Premiéra: 3. 12. 2015
Distributor: CinemArt

Komentáře

znaků
 • (5135 bodů)
  6. 5. 2016 09:58
  70%
  0
  0
  lamps

  Jsem v rozpacích... A skutečně to není, drahý Stevene, tvojí vinou. Most špiónů má přímo orgastický opening, který nám zásluhou důmyslně kontaktní kamery a detailních, takřka harmonicky prostříhaných záběrů dává na srozuměnou, že Spielberg i Kaminski stále zůstávají těmi obdivovanými vědci v oblasti vizuální filmové výpravy, a mě osobně už hodně dlouho úvodních deset minut jakéhokoli snímku tak moc nenavnadilo na následující dění. Avšak vše, co se děje ve zbývajících cca 125 minutách, je sice stále neoddiskutovatelným odrazem velezkušeného režijního génia, který dovede poskládat scény do komplexního celku a najít i vyměřený prostor pro krátkou symbolickou řeč, ale bohužel se jedná o typický filmový příběh upravený pro masy, který nedokáže navzdory zasazení do sociálně kritického období zajít více do podstaty tehdejšího napětí nebo vyvolat sebemenší starost o postavy, ať už je to Hanksův humánní hrdina nebo vtipkující a neméně lidský "protihráč" Rylance, kteří jsou přitom základním prvkem příběhu a kýčovitým artefaktem naděje na přátelství a dobro, které existují na obou stranách barikády. Film se přiklání zdánlivě na všechny strany, a byť se v něm řeší velký ideologický a potenciálně i válečný konflikt, probíhá jaksi bez emocí a pohodově, skoro až s úsměvem na rtech, přičemž končí způsobem, který by si přál snad i sám pánbůh, nemluvě pak o každém řadovém divákovi.... Opravdu se divím, že něco takového sepsali zrovna extravagantní Coenové, a přijde mi líto, že u takových projektů zahazuje dlouholetá hollywoodská jednička svůj talent, jakkoli je to pořád snímek příjemný a na vysoké formální i intelektuální úrovni.

 • (2993 bodů)
  6. 12. 2015 11:24
  60%
  0
  0
  Petrson

  Scénář: Matt Charman Ethan Coen Joel Coen, tohle slibovalo hodně, dokonce bych si dal tu režjii raději od Coenů, ale Spielberg je taky slibné lákadlo, i když nemá úplně svůj styl a režíruje všechno, co vypadá slibně, potencionálně. Nevím, kde se stala chyba, jestli už ve scénáři, nebo režii, ale nakonec po očekávání přišlo zklamání. Byli jsme na tom společně ve třech. Jeden usnul, druhý řekl, že OK bez nadšení a já říkám průměr, profesionálně natočený průměr. Takže těch pár procent nad průměrem je za Toma Hanske a Marka Rylanceho v proamerickém bijáku. Co tam dělá v koprodukci Indie, to netuším, ale proč ne.

  • kamera, výprava
  • Mark Rylance a Tom Hanks (už klasický)
  • popisný scénář, který nemá spád, zbytečné scény
  • žádná postava není prokreslená a všechno jsou to epizody
 • (2708 bodů)
  22. 3. 2016 14:50
  80%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Spielberg je prostě režisérský bůh a je to cítit z každého záběru. Nelze to nazvat jinak než že z většiny scén na diváka prostě hledí dokonalost. To samé platí i pro standardně skvělý výkon Toma Hankse. Jeho filmy jsou na mě ale poslední dobou až moc rozvláčné a konverzační a zasloužily by si větší dávku dramatičnosti. Občas jsem se tak neubránil ztrátě pozornosti. Ale jinak je Most špiónů pro mě po delší době zase kvalitní zásek u Spielberga a kéž to je po posledních snímcích čerstvý vítr...

 • (1974 bodů)
  10. 12. 2015 00:05
  85%
  0
  0
  rkotvald

  Důležitý film o tom, jak je nutné se v době všeobecně vypjatých vášní, obav a hysterie nezpronevěřit sám sobě. Navíc je brilantně zrežírovaný, Spielberg přesně ví, jak vzbudit ty správné emoce, a přitom nestavět technickou stránku na odiv. Pokud jsem si dobře všiml, v západoberlínských kinech hráli Kubrickova Spartaka a Wilderovo Raz, dva, tři, pobavila i (meta)narážka, kdy rozčilený policista vykládá Hanksově postavě, že byl "ve třetí vlně výsadku na pláži Omaha".

 • (1807 bodů)
  22. 7. 2016 15:06
  100%
  0
  0
  limeta

  Kvalitní kousek s Tomem Hanksem, kdy Steven Spielberg téma zpracoval na výbornou. Drama, historický, thriller, životopisný - naplněno do puntíku a namícháno v tom nejlepším poměru. Snad jen scéna v závěru filmu, kdy Donovan se z vlaku dívá na postavy svobodně překonávající zdi je až moc schematická, ale jinak super biják.

 • (954 bodů)
  19. 4. 2016 15:09
  80%
  0
  0
  leafroller

  Film o vynálezci politických výměn díky kterému nepřišly o život tisíce lidí. Vše velmi realistické a uvěřitelné, technicky dokonale zpracované. Příběh prostinký, což bylo díky neúměrně nafouklé stopáži velmi na škodu. Posledních 20 minut je opravdu nesnesitelných. Možná je to tím, že jsem vyrůstal za zdí, ale pro mě prostě ve filmu nebylo nic nového. Američan jistě uroní intelektuální slzičku, ale našinec řekne jenom: Hm, a co jako?

 • (949 bodů)
  8. 3. 2016 13:53
  80%
  0
  0
  Teresie

  Poctivý, staromilský film ....

  • Mark Rylance
  • (744 bodů)
   4. 12. 2015 13:42
   85%
   0
   0
   marie-kolarova

   Steven Spielberg prezentuje velmi kvalitní řemeslo se všemi ctnostmi staré školy s výrazným důrazem na étos stavu. Špióni co nezradí stát, v jehož prospěch pracují, byť je to i nepřítel. Advokát sloužící v zájmu klienta, a nikoliv kšeftu, což je výrazný rozdíl oproti oblíbeným dryáčnicím metodám, kdy obhajoba kontroverzního klienta slouží jen k posílení vlastní popularity. Donovan nedělá nic jiného, než respektuje hodnoty demokratického systému. I sovětský špión má právo na spravedlivý proces. Donovan si stojí za svým, ať ho probodává pohled dav v metru, anebo šéf CIA. Nakonec dosáhne svého, jen proto, že nebyl ochotný cuknout.

  • (710 bodů)
   31. 5. 2016 15:51
   65%
   0
   0
   davsuch

   Další dobrý film na motivy skutečných události historie. Standartní holywoodský výkon režie a provedení.Škoda že nám Tom Hanks stárne, protože mi příjde, že podává stejně stabilný výkon, který nepřekvapí. Rozhodně oceňuji, námět a téma snímku, protože o takovýchto věcech se ve škole nedozvíte.

   • skvělý a zajímavý námět
   • obvyklý výkon tvůrců a herců
  • (529 bodů)
   11. 2. 2016 13:20
   85%
   1
   0
   Brcolka

   Film vypráví o muži který má velmi pevné hodnoty a smysl pro to dělat za všech okolností správnou věc i když se zdá, že si všichni myslí opak. Skvěle zahrané od Toma a musím říct že mě film celkem dostal do děje a velmi dobře jsem se pobavil

   • autenticita
   • Hanks
   • šestý smysl
   • (379 bodů)
    6. 1. 2016 19:26
    65%
    0
    0
    lord

    Od účasti Toma Hankse jsem si sliboval hodně. Ten si většinou špatně nevybírá. Rovněž námět filmu mi připadal velmi zajímavý. Bohužel, tvůrcům se nepodařilo příběh dle skutečnosti převést na plátno. V celém snímku je až moc vnitřních dějů, přičemž ta hlavní linka, která by měla díváka zachytit a vtáhnout chybí. Vše je tak nějak povrchní a odfláknuté. Až příliš je zde cítit touha po ideologické vyrovnanosti... 65%

   • (377 bodů)
    3. 3. 2016 19:36
    80%
    0
    0
    Pája DJ

    Skvěle obsazené drama z průběhu studené války v podobě skutečného příběhu jednoho do té doby zcela obyčejného právníka, který se díky své nezvyklé obhajobě sovětského špiona dostává do středu diplomatické války a zpravodajské výměny obou hlavních státních představitelů. Oskar za vedlejší roli je zcela opodstatněný :o)

   • (358 bodů)
    28. 2. 2016 21:49
    80%
    0
    0
    patrick-sarin

    Staromódní, pro američany tak typicky vlastenecký thriller v plné parádě. Protřelý vlk Hanks ve svých letech už do tuctového filmu nevleze a zahraje špičkově cokoliv, ale ten, kdo podpíral tenhle velkolepej špiónskej most aby nespadl, byl se svou malinkou rolí Mark Rylance, jakožto zajatej ruskej špión. Svým vtipným, neemotivním výkonem dodával filmu lehkonohost, kterou chvílemi tento těžkopádný kolos potřeboval.

   • (331 bodů)
    8. 3. 2016 14:42
    85%
    1
    0
    KajkaFajka

    Mená co sa podílela na tomto filmu jsou zárukou dobré zábavy. A myslim si že sa to potvrdilo. Krásný príbeh podla skutečnej události o síle presvedčenia a důvere v sama sebe i v dobách velmi zlých. Rylance podal fantastický výkon a tak sa nedivím tomu jeho Oscarovi. A Tom je prostě skvelý vždy. Ráda som nakoukla do zakulisia studené valky a do kuchyně vyjednávania o vezňoch

   • (329 bodů)
    3. 3. 2016 19:56
    60%
    0
    0
    Judinka

    Vzhledem k tomu jaký tento film vzbudil zájem a to zejména díky režii S. Spielberga, je výsledek filmu pro mne zklamáním. Paradoxně nejslabším článkem celého díla je právě režie, kdy jsme očitými svědky filmových kulis a rekvizit, což by správně nemělo být.

   • (268 bodů)
    7. 1. 2016 08:50
    95%
    0
    0
    kijifa

    Spielberg je zpátky a ukazuje, že i v roce 2015 se dá natočit velkofilm bez výbuchů, střílení, honiček a podobných oku lahodících kousků. Stačí k tomu jen smysluplný promyšlený scénář, výborné hlavně postavy a správné uchopení. Za mě rozhodně jeden z Top Ten filmů roku.

   • (234 bodů)
    1. 12. 2015 09:06
    85%
    0
    0
    Pegas1632

    Doporučuji. Opět famózní Tom Hanks a režie Stevena Spielberga mistrovsky vykresluje silný příběh ze studené války. Spielberg prostě umí tato témata uchopit a podat je divákovi tak, že ani 140 minut nenudí. Takže ano pro všechny fanoušky již zmíněných nebo jen pokud vás zajímá historie (i když je tam cítit holywoodská licence, ale buďme shovívavý, není to dokument :))

   • (199 bodů)
    31. 5. 2016 20:11
    65%
    0
    0
    baranovakova6

    Filmek mě trochu zklamal, myslela jsem si že tam bude více toho dobrodružství z atmosféry současného dějství. Na to že měl film 2 hoďky, tak jsem už na začátku věděla jak to skončí.

    • výborný herecký výkon Toma Hankse
    • úžasná empatie právníka ke svému klientovi
    • trochu mě připravili o momenty překvapení
   • (199 bodů)
    18. 4. 2016 10:39
    90%
    0
    0
    Petka88

    Já mám prostě pro válečný filmy slabost! Určitě je to tim, že sem tu dobu nezažila, pak bych mluvila jinak, ale to jinak nejde, člověk se dozví něco, co nevěděl nebo co se jenom domníval.. Navíc Spielberg s Hanksem odvedli perfektní práci!

   • (119 bodů)
    28. 4. 2016 18:57
    75%
    0
    0
    pejtanek

    Skvělé.

   1 2 dalsi posledni
   77 81 ?
   • limeta 100%
   • mondak 100%
   • majk123 80%
   • lucifrid 90%
   • Thomassi 85%
   • Dave5991 85%
   • divid.jh 80%
   • KevSpa 90%
   • RoCo 75%
   • Jarusu 85%
   všechna hodnocení (92)
   jak hlasovat?

   V žebříčcích uživatelů

   83. místo z 86 v žebříčku uživatele divid.jh
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: