Lída Baarová (2016)

Devil´s Mistress (USA)
Česká republika Česká republika
Slovenská republika Slovenská republika
110 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Romantický, Životopisný
Motto: Příběh ženy, která milovala Ďábla.

Obsah

:
Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích více »« méně

Režie

:
Filip Renč

Scénář

:
Ivan Hubač

Herci

:
Tatiana Pauhofová Karl Markovics Gedeon Burkhard Simona Stašová Martin Huba ...
Premiéra: 21. 1. 2016
Distributor: CinemArt CZ

Komentáře

znaků
 • (27859 bodů)
  24. 1. 2016 20:41
  40%
  1
  1
  Psisko59

  Nedotažený scénář postrádající nosné prvky, vzájemnou provázanost scén i potřebnou katarzi na závěr (i když paní Zdenka Procházková dělá, co umí, scénář jí dává minimální příležitost). Televizácké aranžmá. Němečtí herci odvedli v rámci možností velmi solidní herecké výkony, ale laciná scénografie (sex a pogrom provázené kašírovanými plameny - příšernost!), topornost a přehrávání jindy solidních herců (Pauhofová, Stašová a především Kříž!), odfláknutý dabing i postsynchrony a osekané dobové reálie i kulisy udělaly filmu nedobrou službu. Celkově je film plochý, s rozmazanými obrysy; zachránit by ho mohl naprosto výjimečný výkon hlavní představitelky, ale ten se nekonal - dokonale zapadl do šedi a průměru celého filmu. Typově herečka neodpovídá a charisma jí tentokrát úplně chybělo. Jako by na všechno bylo hrozně málo peněz, času a především invence. Zklamání.

 • (11793 bodů)
  15. 3. 2016 11:46
  30%
  0
  0
  sabule

  Špatný film,celkově natočený asi dost ve spěchu,herci hrozně toporní,Pauhofová a Kžíž si možná měli prohodit role a bylo by to spíš zajímavější.Je to fraška na dobovou a medializovanou postavu a co tím chtěl Renč říci,snad prima košile!!

 • (11218 bodů)
  15. 3. 2016 11:41
  35%
  0
  0
  bayern

  Na tento film bylo asi zvědavo hodně lidí,protože téma Baarová se poslední dobou stále opakuje a je to už dost otravné.Film byl dost špatný,spíše mě pobavil trapnej Kříž,který už snad může hrát i Lenina a Renč měl asi zůstat navždy malým Fučíkem!

 • (2965 bodů)
  20. 1. 2016 22:56
  50%
  1
  0
  Petrson

  Mnohé vypadalo papundeklově, ale zároveň v tom byla vidět snaha, jako kdyby to bylo určeno pro dražší televizní vysílání (navíc jasně české prostředí). Rukopis televizního scénáře nezmizel a i kamera měla na plátně zvláštní televizní digitální nádech. Skoro všichni známí čeští herci hráli německé fašouny, všichni mluvili dokonale česky a zbytek byl televizně nadabován, až na strojenou angličtinu. Němčina by filmu zásadně prospěla. Kdo chce ale vědět, jak to asi bylo s Lídou Baarovou a její rodinou, pak dostane obsáhlou zprávu o jejích vztazích, jak to asi bylo před a po válce. Zbytek vyplní titulky, či vyprávění. Nejsilnější momenty jen prosviští a Lída Baarová jede jen po povrchu, bez silných momentů, i když byly ve scénáři předepsány na malé ploše. Goebbels v češtině někdy dokonce paradoxně i pobaví (nejen on), strach a respekt z něj ale moc nejde, typově zajímavý,

  • film měl určitě vzniknout, námět
  • Karl Markovics (ale s představou němčiny a jinými texty), Martin Huba. Lenka Vlasáková
  • scénář, povrchnost a televiznost, symbolismus (krb,)
  • čeština v celém filmu a nenadálá angličtina
 • (2551 bodů)
  22. 3. 2016 14:46
  60%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Tak včera večer viděno a raději až dnes okomentováno, protože jsem si fakt nebyl jistý jak se k tomu postavit. Asi hodně záleží, jakou optikou se na to budete dívat. Porovnám-li to prostě s tím, co se u nás obecně přes rok točí, tak je to relativně nadprůměrná podívaná, která stojí za to kino. Jenže to ještě neznamená, že to je dobrý film a snese srovnání s evropskou první ligou. Těžko pro mě to celé nějak jednoduše shrnout. Nejspíš jako promarněnou šanci na zpracování slavného českého příběhu do filmové pecky, která by v pohodě oslovila celou Evropu. Z tohoto pohledu bohužel asi zaplať pánbůh, že si atentát na Heydricha rozebrali zahraniční tvůrci místo tuzemských filmařů, třeba z toho spíš vyleze něco světového. Lída Baarová mě nezklamala až tak, jako asi většinu ostatních. Osobně bych řekl, že obsadit Táňu Pauhofovou byla trefa do černého i přes její nepodobnost skutečné Lídě. Jako filmová dáma a femme fatale mi přišla výborná. Rozhodně v kontrastu s příšerným Goebbelsem, který byl opravdu vyslovenou karikaturou svého reálného vzoru a k tomu naprosto mimo mísu namluvený Viktorem Preissem. Ostatní obsazení je tak půl napůl trefa a šlápnutí vedle, od skvělého Gedeona Burkharda a Simonu Stašovou až k asi nerozporuplnějšímu Pavlovi Křížovi, který podle mě ale Hitlera neztvárnil tak mizerně, jak se obecně rozhlašuje, pokud ho ale (stejně jako ostatní nacisty ve snímku) nebudeme srovnávat se skvostným obsazením Pádu třetí říše. Problémy snímku jsou někde úplně jinde a to především ve faktu, že snímek postrádá jakoukoliv dramatičnost či atmosféru. Nedaří se vybudovat Třetí říši tak, aby z ní aspoň minimálně mrazilo, vůdce, ze kterého by šel strach, okamžiky v životě, že kterých by čišelo zoufalství či radost z triumfu, jakoukoliv emoci, která by doprovodila to drahé divadlo. Dobré nápady jako příjezd Lídy do Berlína, natočený jak z dobového filmového materiálu, střídají jalovosti typu ohnivé erotické scény, všechno je to na hranici dobré a špatné filmařiny. Proklínaný televizní look je realitou minimálně ve větším než malém počtu scén. Celkově jsem si z toho odnesl rozporuplné pocity. Nemlátil jsem v kině hlavou o sedačku (ani si nedělal uzel na přirození jako dělá obvykle verbal), ale pocit promarněné šance na fakt velký český filmový flák prostě převládá. Místo toho přišla omalovánka, kterou strčí do kapsy Krev zmizelého, Je třeba zabít Sekala i Habermannův mlýn a mnozí další.

 • (1380 bodů)
  24. 1. 2016 19:30
  70%
  0
  0
  limeta
  První část filmu působí spíš jako velmi výpravné dokudrama a Tatiana Pauhofová je typově pro tuto roli úplně mimo, bohužel ani herecky není přesvědčivá. Nejslabší moment filmu je Viktorem Preissem dabovaný Goebbels. Kladně hodnotím výpravu, super kostýmy a dobová autíčka.
  Není to špatný, ale převažuje pocit, že z tohoto námětu mohl být daleko větší biják.

  • výprava
  • hudba
  • námět
  • herecký výkon Simony Stašové
  • Gedeon Burkhard
  • český dabing, zejména Goebbels
 • (710 bodů)
  22. 1. 2016 23:45
  50%
  2
  0
  marie-kolarova

  V úvodu se již zestárlá Baarová ptá, zda je hříchem milovat zločince. Na otázku se velmi špatně odpovídá již z toho důvodu, že Táňa Pauhofová není schopna svým výkonem přesvědčit diváka o vášnivém citu ke Goebbelsovi. Sice deklaruje proklamace o jeho charismatu, ale to z Karla Markovicse příliš nečiší. A vše ještě podtrhuje nevydařený dabing. Křečovitý dojem umocňuje i vypjatá hudba zaznívající v některých důležitých okamžicích. Na plátně telenovela a k tomu buší wagnerovská témata. Rozhodně víc je to hraný komiks a občas i nechtěná komedii než drama nebo romantika.

 • (548 bodů)
  21. 1. 2016 10:39
  60%
  0
  0
  premontgomery

  Lída je lehká holka, která nabízí své tělo, aby dosáhla úspěchu, nechá se osahávat lehce Hitlerem, více asistentem režie, hodně hereckým kolegou a nakonec ministrem propagandy. Má maminku, která všechno schválí, i kdyby za úspěchem byl sám Hitler, jako že stojí. Češi o německých fašistech v češtině s vyšším rozpočtem, nechtěným humorem, pár dobrými scénami, třeba kdy Goebbels je vylíčen jak herecká hvězda, nebo hra paní Geobbelsové s Lídou. Bathory byla celá v češtině vlastně super, tady to znělo a vypadlo divně a všichni náckové byli rozváží čeští chlapíci. Největší hajzl byl pak paradoxně major (Michal Dlouhý) v české věznici.

  • něco jsem se dověděl o Lídě Baarové
  • česká vize o decentním německém fašismu, scénář
 • (424 bodů)
  15. 3. 2016 21:49
  55%
  0
  0
  machetetete

  Nejočekávanější film roku? Možná. Nezapomenutelný zážtek? Určitě. V žádném jiném snímku totiž neuslyšíte říkat Hitlera: "Máte hezký klobouček." Dokumentům zrovna neholduji, takže díky téhle nové renčovině jsem získala nové vědomosti a ty dvě hodinky v kině jsem si vlastně docela užila. Samozřejmě uznávám, že se nejedná o výpravné veledílo s geniálním scénářem. K záporům určitě patří nechtěná komičnost některých scén a zkratkovité vylíčení vztahu Baarové s Goebbelsem (jedno milování u krbu osudovou lásku vážně nedělá). Plusové body si zaslouží Stašová s Hubou a paní Procházková jako vypravěčka. P. S. Ve vší úctě k panu Preissovi, dabing byl kolosální průšvih a ubral jinak přesvědčivému Markovicsovi minimálně polovinu výrazu.

 • (306 bodů)
  19. 3. 2016 21:06
  75%
  0
  0
  marvan

  Mládí a filmový život Lídy Baarové zachycen dobře, chybí pochopitelně velká čsát života LB, nic o jejich manželstvích s Kopeckým i Lundvallem, ale to se dalo čekat, přesto stojí film za vidění.

 • (124 bodů)
  3. 3. 2016 18:25
  75%
  0
  0
  zoouška

  Hodnotím kladně...dobrý výběr herců...přesvědčivý Pavel Kříž v roli Hitlera... dobrá volba Renče zfilmovat příběh Baarové

 • (117 bodů)
  3. 3. 2016 18:19
  80%
  0
  0
  cirkusačka

  Za mne výborný film... sice kritika ho sepsula, ale mně osobně se moc líbil.. pokud srovnám s dalšími čskými filmy typu Decibely lásky či Muzikál..musím před tímto filmem smeknout ...

 • (107 bodů)
  8. 4. 2016 09:42
  30%
  0
  0
  Gvendolina

  Pauhofová v hlavní roli je tragický přešlap - Lídu jsem jí nevěřila a nevěřila jsem jí ani to herectví. Ale celkem nás s holkama v kině pobavilo obsazení celého týmu Komisaře Rexe včetně Rexe do tohoto snímku!

 • (32 bodů)
  22. 1. 2016 20:31
  55%
  0
  0
  Mibaf

  Na začátku film dýchne opravdovou atmosférou První republiky. Nádherné kostýmy, scenérie, výprava. Krásná Tatiana Pauhofová. Ale to je všechno...
  Lituji, ale velkofilm to opravdu není - 55% -

 • (24 bodů)
  8. 1. 2016 12:36
  75%
  0
  0
  K.Monika

  Člověk si připomene historii, tahle žena si zasloužila, aby nebyla zapomenuta. Film se mi líbil.

 • (15 bodů)
  24. 2. 2016 20:00
  50%
  0
  0
  Tlustytony

  Na film jsem se velice těšil, bohužel mě trošičku zklamal, tím že ve filmu některé pasáže jsou zbytečné např. (jak Goebbels má milostný románek s Lídou a ta část v tom ohni je naprosto příšerná, i když poukazuje na to že si Baarová uvědomila co udělala.) Naopak mě překvapila hudba, kostými. Nesedělo mi obsazení, kladu si otázku proč zrovna vybrali Pauhochovou, která sice ve filmu hraje prefektně ale nesedí mi v té roli. Nejvíc mě pobavil Kříž, i když se Hitlerovi nepodbal, tak aspoň ho velice dobře imitoval. Předabováni slovenštiny a němčiny byla největší blbost a dabing je příšernej. Velké + má film u mě, že aspoň ukazuje nějáké světové dějiny, jako je např. Křišťálová noc. Člověk si udělá také udělá představivost jak v tehdejším komunistickém Československu probíhali výslechy trestanců a pan Dlouhý hrál přesně takového zlého a hodného poldi jak se na tehdejší dobu patří, zkrátka vydírá a uklidňuje. Konec je tak trochu drastický a zároveň dojemný.

  Když to shrnu, film je plný napětí, ovšem vás omrzí některé scény. Naopak vás překvapí hudba. Rozhodně od filmu neočekávejte žádnou preciznost. Určitě si na film zajděte a udělejte si vlastní názor. Každopádně bych jej nevydával za velkofilm.

 • Host
  1. 4. 2016 21:01
  0
  0
  Host

  Mě osobně se film líbil hlavní roli Tatiana Pauhofová byla výborná i Karl Markovics a kříž na tento film bych šla klidně znova do kina a mohu ho doporučit mnoha lidem kteří ještě váhají jí na něj do kina pan Renč to natočil vážně dobře myslím že to jeho asi nejúspěšnější film co jsem mohla vidět

55 47 ?
 • honza-bousek 0%
 • fifek-fifi 60%
 • albert-repka 85%
 • Pas 15%
 • vendula-podana 10%
 • Gvendolina 30%
 • fenela 75%
 • Ombak_Penari 60%
 • marvan 75%
 • machetetete 55%
všechna hodnocení (46)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: