Česká republika Česká republika
86 minut

Žánry

:
Thriller

Obsah

:
Trojice filmařů se vydává na Ukrajinu s cílem natočit unikátní dokument o kanibalismu. Strašlivý hladomor v letech 1932-1933 tu dohnal spoustu lidí k děsivým více »« méně

Režie

:
Petr Jákl (II)

Scénář

:
Petr Bok Petr Jákl (II)

Herci

:
Jennifer Armour Jeremy Isabella Paul S. Tracey Debra Garza Alina Golovlyova ...
Přehrát online O2
Premiéra: 26. 2. 2015
Distributor: Bioscop
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 0
  0
  11. 3. 2015
  martin-mickey-stusak (9918 bodů)

  Syrově a realisticky laděný temný thriller s nádechem hororu nám představuje jednu nechvalně známou krvavou legendu Sovětského svazu. Velmi ambiciózní projekt Petra Jákla na poli velmi známého postupu nepředstavuje sice nic nového, ale přeci jen má v sobě určitou jedinečnost. Spousta věcí je zde záměrně nevysvětlena pro zachování tajemnosti a podivnosti celého případu. A to se povedlo. Strach je kumulován v takové míře, že ani divák neví na čem je. Nezdržuje se tu s pomalým rozjezdem a hned po pár minutách se vše roztáčí na plné obrátky. Zajímavá je práce s lekačkami. Svým způsobem se dějství stává docela složitým pro pochopení. Vtom je ale ono kouzlo absurdnosti, pro mnohé bohužel k nepochopení. Snímek je na hranici mezi found footage a dokumentem točené z něčího pohledu. Na český film, byť koprodukčním, nezvyklý počin, ale rozhodně konečně někdo rozboural typický český žánrový stereotyp. Asi měl tento film vzniknout daleko dříve. Neznamená to, že by byl nějak špatný. Podobně zaměřeným snímkům může bez problémů směle konkurovat.

 • 60%
  0
  0
  10. 5. 2016
  lamps (7138 bodů)

  Netřeba psát o tom, kterak Ghoul vyniká v rámci české hororové tvorby, neboť v tomto ohledu takřka nemá v čem vynikat. Jákl se projevil coby moderní světový tvůrce, který má nakoukáno, má přehled o tom, co diváky ve strašidelném žánru nejvíce přitahuje, a který především dokáže zrealizovat i všechny protřelé hororové motivy na takové úrovni, že výsledek zastiňuje velkou většinu dražších a ambicióznějších, ale velmi podobných pseudodokumentárních hororů. Svižná, scénáristicky nápaditá (výborné lekačky), skvěle ozvučená a slušně gradující evropská filmařina, chytře zvýrazňující už tak dusivou atmosféru pomocí mrazivého fenoménu Andreje Čikatila. Úvod se sice dosti táhne, kanibalismus je těžce nevyužit a k postavám si nelze vytvořit natolik silný vztah, aby závěrečná část vtáhla diváka i jinak než jen zásluhou povedené stylizace, ale v rámci mohutné blairwitchovské vlny patří Ghoul rozhodně k těm zajímavějším, řemeslně vyspělejším zástupcům..

 • 70%
  0
  0
  1. 3. 2015
  Tom Hardy (3861 bodů)

  Přestože Ghoul nevnáší do žánru naprosto NIC nového nebo svého, vytyčené cíle zdolává prakticky bez větších chyb či zaváhání. Občas se uchýlí k lacinějším vypravěčským postupům, ale většinu času působí autenticky, správně depresivně a nebýt konce, kde už se trošku moc vrství všechno na sebe, nebylo by prakticky co kritizovat. Jákl si vybral velmi dobré prostředí i historické okolnosti a okolo toho vystavěl horor, který v pohodě strčí do kapsy většinu toho, co jsme z žánru found footage v posledních letech viděli. Příjemné překvapení a důkaz, že i malý český film může působit světově.

 • 75%
  0
  0
  15. 3. 2016
  Ombak_Penari (2732 bodů)

  Jsem lehce na rozpacích. Ono to vůbec není špatné a fakt jsem se u toho bál. A věděl jsem do čeho jdu a co to bude za film, ale přesto se nakonec nemůžu ubránit zklamání, že je to ve své podstatě opravdu klon Blair Witch. Ano, příběh je jiný, ale děs je budován naprosto stejně jako přes kopírák a tak nějak jsem všechno čekal. V zámoří si z toho na zadek nikdo nesedne. Velká škoda, přeci jen to chtělo trochu invence, aby v tom ta Záhada Blair Witch nebyla tak moc znát. Zajímavý byl námět snímku, to musím říct. Jen mi k příběhu masového vraha, z jehož skutečného příběhu se toho ale do filmu moc nedostalo, zase nesedí ta duchařina a spiritismus. Na druhou stranu nemůžu jen hanět, to by bylo hodně nespravedlivé. Snímek je samozřejmě natočený zručně, lekačky obvykle fungují, klaustrofobický záběr mě mrazil i v poledne a celkově to vypadá sympaticky "nečešsky". Navíc jsem strašně rád, že nějaký dobrý český filmař si konečně vzal na paškál pořádnou žánrovou záležitost. Přeji filmu úspěch a aby ukázal jiným kolegům, že i u nás to jde a nemusí se točit pořád jen to samé.

 • 75%
  2
  0
  27. 11. 2016
  Tomas_313 (977 bodů)

  S nadšením mohu říci, že odvážný Čecháček Petr Jákl přišel s něčím naprosto atypickým pro naši úsměvnou kinematografii. Rozhodně se nejedná o přelomový kousek a v zámoří jej pravděpodobně téměř nikdo nezaznamená, pro naši kulturu je to ale nový prvek, který potvrzuje postupný rozkvět všech žánrů v úrodném kraji českém. Očividná inspirace u slavnějších předků je vydařená, Jákl sice nepřináší nic osobitého či novátorského, ale má jasnou představu a inspiruje se dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Skvěle využívá prověřené postupy a přitom se zbavuje častých neduhů podobných žánrových snímků. S ničím se neotálí, mrazivá atmosféra začíná působit již od prvních minut a stopáž je akurátní. Finální rozuzlení nabízí neuzavřený příběh a velké množství nezodpovězených otázek, které umocňují všudypřítomný závan ponuré záhadnosti. Neznámá omladina podává slušné výkony a dodává na autentičnosti. Kvalitní snímek talentovaného režiséra s kaskadérskou odvahou, který se nebojí obohatit českého diváka o dosud neviděný zážitek. 75%

 • 0%
  0
  0
  20. 9. 2015
  virgoii (944 bodů)

   • Petr Jakl okopíroval několik hororových dějů z filmů : Blair Witch, Paranormal Activity, Černobylské deníky,atd. A asi si myslel co nenatočil za veledílo.Tam radši ať skáče do krabic a dělá co mu jde a režírováni filmů nechá lidem co to umí.
  • 65%
   0
   0
   2. 3. 2015
   patrick-sarin (436 bodů)

   Velmi podařený film s perfektními lekačkami a hlavně podle skutečných událostí.

  • 10%
   0
   0
   13. 3. 2015
   majhan (367 bodů)

   Jedním slovem?. Strašidelné. Když se báli i samotní herci...
   Je hrozné, kde může lidství skončit.

  • 60%
   0
   0
   13. 3. 2015
   paniks (317 bodů)

   Film podle skutečných událostí. Temný, surový, ponurý a strašidelný.

  • 80%
   0
   0
   8. 10. 2015
   byland (299 bodů)

   Nevím čím to bylo, jestli tím, že jsem si horor pustila skoro v noci nebo tento film je opravdu dobře natočený. Nechybí dostatek lekavých scén, taková ta tma a v něm jen kousek světla..vždy čekáte co se objeví - bylo až nekonečně napínavý. Dost to připomíná Blair Witch, ale je v tom něco mnohem víc. Já tedy z tohoto hororu nemohla usnout, za mě dost dobré.

  • 100%
   0
   0
   14. 3. 2015
   pery34 (281 bodů)

   Skvělý film

  • 50%
   0
   0
   27. 2. 2015
   KarlosPHA (199 bodů)

   No...není to nic pro mě...bubu...

  • 80%
   0
   0
   27. 2. 2015
   zoouška (182 bodů)

   Film jsem viděla již 2x na dvou projekcích.. musím říci že na podruhé jsem si film vychutnala tedy do morku kostí..na poprvé mi přišel chaotický a spousta detailů mi unikla...ovšem na podruhé, kdy jsem se mohla soustředit už i na malé detaily, jsem teprve pocítila rozkoš z hororu... film se mi líbí..nějak připomíná Záhadu Blair Witch.

  • 45%
   0
   0
   14. 3. 2015
   sari.jurikova (84 bodů)

   Od filmu jsem očekávala opravdu víc, ale některé scény se opravdu povedly. Film mě spíše místy rozesmíval

  • 0
   0
   8. 7. 2015
   Ladenka007 (5 bodů)

   Jsem asi blby divak. Hodne jsem kvitovala prvni film Jakla o chudakovi nevinem vrahovi,nebot byl autenticky a relativne spravedlivy. Taky se moc libily herecke vykony a hudba. Film Ghoul je naprosto bezpredmetna hloupa kopie dost uzasnych filmu jako je Blare Witch ci si dokonce hraje na spanelskeho Reka a japonskou Nenavist....je mi to lito.Do konce celeho filmu se mi na rukou jezila husina,a to z trapnosti sebe same....spatni herci,spatny dabind a hlavne uplne jasny copyring. HNUS A BIDA....BEZ NAPADU

  • 0
   0
   7. 12. 2015
   Host
   Host

    • Neskutecna sracka, odesla jsem od toho v polovine a I tak si nadavam, ze jsem promarnila spoustu casu. Jak se na neco takoveho muze normalni clovek divat, to fakt nechapu. Nema to hlavu ani patu a je to uplne o nicem jen o hlasitych zvukach na leknuti.
   • 0
    0
    1. 8. 2015
    Host
    Host

    Hoste vykuř si!!!!! Film prostě dobrej takovy horory sou fajn a nomrzi melo to vse co mam mit horor smutnej konec??? jakej by mel mit horor asi konec!!

    • klasika
    • chvílemi šok
    • Není
   • 0
    0
    7. 4. 2015
    Host
    Host

    Nic horšího a trapnějšího jsem v životě neviděla. V půlce filmu jsme chtěli odejít. Trapný a špatně udělaný horor, který je všude prezentován jako nějaký dokument o kanibalovi Čikatelovi. Velké zklamání. Oči nás bolely, z toho, jak kamera těkala, chvílemi se na to nedalo dívat vůbec...Nedoporučuji!!

   • 0
    0
    14. 3. 2015
    Host
    Host

    Horor? Spíše slátanina, blbina. Musela jsem se smát. Škoda peněz. Pan Jákl z nás dělá pitomce. Hlavně chce vydělat peníze. Amatér by natočil lepší věc. Souhlasím s HOSTem.

   • 0
    0
    1. 3. 2015
    Host
    Host

    Pro mě obrovké zklamání. První půlka ještě aspoň troěku o něčem, druhá půlka... o ničem. Nic nového. Zhodnotila bych ho jako nízkorozpočtový film studentů letní filmové školy - 9 herců, 2 sklepy, 1 domek... a hlavně dobrý zesilovač.

   62 58 ?
   • jarv 75%
   • wodmint 55%
   • Markykucerka 65%
   • Tomas_313 75%
   • jankaJu 80%
   • Alanna 25%
   • ErizChan 60%
   • mondak 65%
   • Shackill 70%
   • Dave5991 75%
   všechna hodnocení (70)
   jak hlasovat?
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: