V srdci moře (2015)

In The Heart Of The Sea (USA)
USA USA
121 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Historický, Thriller, Životopisný
Motto: Podle neuvěřitelného příběhu inspirovaným Moby Dickem.

Obsah

:
V zimě roku 1820 byla velrybářská loď z Nové Anglie napadena čímsi neuvěřitelným: velrybou mamutích rozměrů s obrovskou vytrvalostí a téměř lidskou touhou více »« méně

Režie

:
Ron Howard

Scénář

:
Marshall Herskovitz Charles Leavitt Rick Jaffa Amanda Silver

Herci

:
Chris Hemsworth Tom Holland Ben Whishaw Cillian Murphy Charlotte Riley ...
Přehrát online O2
Premiéra: 3. 12. 2015
Distributor: Freeman Entertainment CZ

Komentáře

znaků
 • (6538 bodů)
  11. 5. 2016 17:33
  90%
  0
  0
  Sheldon

  Takové filmy mám rád, výpravné dobrodružné historické drama na moři, které má všechno jak má být, napínavý příběh, sympatické a netuctové hrdiny a řadu zapamatovatelných a naprosto skvělých scén. Nakonec je největší potíží toho filmu ta pitomá digitální velryba, o kterou vlastně vůbec nejde. Chris Hemsworth pro mě stvrdil, že umí hrát.

 • (5135 bodů)
  4. 5. 2016 14:47
  65%
  0
  0
  lamps

  Kouká se na to krásně. Ani přepálená digitalizace, ani neodbytné vědomí, že se jedná o umělohmotný interiérový velkofilm nejčistokrevnějšího rázu, mi nikterak nezabránili nechat se unést dynamickou vizuální výpravou, kterou Howard zkrátka zvládá dlouhodobě na výbornou. Retrospektiva spojená s častými prostřihy na vypravěče mi také nevadila, naopak dodávala vyprávění vítanou dávku lidskosti a uvěřitelnosti. Co mi ale vadilo, byl jednoznačně scénář, respektive jeho většina - místo aby se zaměřil na jedno silné téma, které by následně ověsil okrajovými vedlejšími motivy, zuřivě přeskakuje mezi zcela rozdílnými perspektivami a příběh tím tříští na několik dost necitlivě propojených myšlenkových epizod. Najednou by chtěl být výpovědí o zkorumpovaném velrybářském byznysu 19. století, psychologickým soubojem mezi dvěma dominantními členy posádky, mýtickým dobrodružstvím vstříc hrozivému nepříteli i fyzicky bolestivým survival dramatem, ale ve výsledku si zkratkovitě ukousává odevšud a není ničím víc než rutinní hollywoodskou recitací ambiciózního mnohovrstevného příběhu, která se na velkém plátně krásně vyjímá, ale na festivalech pro byť i jen trošičku náročného diváka by se neuchytila ani náhodou..

 • (2708 bodů)
  22. 3. 2016 14:59
  85%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Takže, jak už jsem slyšel dopředu a potvrdilo se mi to, tak film má někde vysloveně odfláknuté triky, zejména pokud jde o pozadí a greenscreen z toho fakt někdy smrdí už z dálky a zbytečně nevyužitý je Cillian Murphy a je to celé takové předvídatelné a jsme svědky klasických konfliktů na palubě lodi tolikrát již viděných ve filmech jako........ a víte co, mě je to úplně u prdele, protože se mi to líbilo a fakt hodně mě to bavilo. Ron Howard natočil plnokrevné námořní dobrodružství, kterých se moc nevidí ani dřív ani dnes a z dějin tohoto žánru si moc nevybavuju, kdy to dopadlo nějak diametrálně lépe, abych tady nad tímhle kafral. Jestli jste ze stejného těsta jako já, máte v sobě stále ty klukovské sny o dobrodružství v modrých dálavách a těšíte se na škuner, houpající se na vlnách, upocené námořníky a charismatické velitele jako hlavní postavy příběhu, tak je naprosto putna, jestli tam někde zasmrdí nějaký podělaný greenscreen nebo jestli film nepřišel s kdoví jakou originalitou či co. Na pět hvězd nejdu jen proto, abych objektivně uznal, že to nějaké mouchy má a není to revoluce k kinematografii, ale v zásadě jako by tam ta plná palba byla.

 • (2455 bodů)
  23. 12. 2015 14:01
  75%
  0
  0
  evismaior

  Kdysi jsem Bílou velrybu četla, takže pro mě příběh, který inspiroval Hermana Melvilla k jejímu napsání, měl zvláštní kouzlo. Příběh mužů, kteří si na moři plují tvrdě za svým, zobrazení drsného života velrybářů, parádní scéna s plachetnicí zmítající se v bouři, pustá neútěšnost vodní hladiny daleko od břehů, jídla, vody a od domova, beznaděj, která dovede hrdiny příběhu až k těm nejzavrženíhodnějším činům, z nichž se ještě ve stáří nevzpamatovali. Má to sílu, byť určitě není tenhle film pro každého. Koneckonců Bílá velryba je ikonickou knihou spíš pro USA než pro nás. A Kinoboxu moc díky za lístky.

 • (2009 bodů)
  26. 3. 2016 16:12
  70%
  0
  0
  stantheman

  příliš mnoho narrace, prnlém s animací...bohužel některé momenty působí rušivě...ale jinak docela příjemný dobrodružný snímek

 • (1457 bodů)
  7. 12. 2015 21:18
  70%
  0
  0
  Riverdon

  Ze začátku nedotažené digitální triky (delfíni zrychlení, jak po zásahu elektrickým proudem, dokreslovačky pozadí jak od Zemana,...), ale dále v ději má film spád, uvěřitelnost a dobré triky.

 • (529 bodů)
  17. 3. 2016 13:53
  75%
  0
  0
  Brcolka

  Vůbec jsem netušil o čem film bude dokud jsem ho nezačal sledovat. Má oblíbená kniha o bílé velrybě a tom jak tento příběh vznikl pro pero Hermana Melvila mě hned připoutala do křesla. Krásné zpracování filmu. Navíc mě hlavní hrdinové docela přesvědčili. Na druhou stranu o těžké práci lidí na moři se bavit nechci, ale o tom jak jsme ve velkém schopni zabíjet život na planetě a tím pádem i sebe už bych se bavit chtěl. Jsme "nadřazený druh" a můžeme si s naší planetou dělat co chceme protože až se všechno posere tak my už tady nebudeme. To je šílenost

 • (429 bodů)
  5. 4. 2016 21:59
  70%
  0
  0
  machetetete

  Solidně natočené, ale co do příběhu a charakterů postav dost nezajímavé. Ron Howard umí. O tom žádná. Ale v poslední dekádě ne tak, jak bych si alespoň já představoval. Mnohem raději se vracím k jeho starším kouskům. Na druhou stranu obdivuju jeho chameleonství, kolik žánrů už vystřídal. Tentokrát přispěchal s poctivým chlapským dramatem, který šlape jako dobře promazaný stroj. Ale to je asi tak všechno. Je to takové uhlazené, ale já bych občas nějakou kaňku, nějakou ostřejší scénu, nějakou dravost přivítal. Podíváme se na palubu rybářské lodi, která má naplnit sudy velrybím tukem a vrátit se na pevninu, kde někteří námořníci očekávají přírůstek do rodiny. Jsou to pánové odvážní, ale pořád filmoví, tedy necítíme to skutečné ohrožení, boj o život. Prostě jsem nevěřil. Řemeslně je to fajn. Mořské nemoci se ale bát nemusíme, zase takový efektní veletoč to není. Když už efekty přijdou, jsou místy odfláknuté. Což k té většině povedených překvapí. Zajímavých charakterů je na palubě zoufale málo, herci nestrhnout, navíc velmi slušný Cillian Murphy dostává pramálo prostoru.

 • (386 bodů)
  10. 8. 2016 16:42
  75%
  0
  0
  Socna

  dobře vystavěné drama, postavy se mají kam ubírat a hlavně je to uvěřitelné. zamrzí v tuto chvíli trošku slabší triky, které na autentičnosti lovu dost ubírají. ale thor, eh pardon první důstojník je skvěle zahraná figura a pohádka o bílé velrybě a napraveném frackovi je dokonána. ztroskotání na moři bych zažít nechtěl, už jenom kvůli nedostatku restaurací poblíž :)

 • (358 bodů)
  7. 2. 2016 22:34
  80%
  0
  0
  patrick-sarin

  Tyto filmy s touto tématikou mě vždycky bavily. Už z toho důvodu, že je to odkaz na naši přírodu, na naši sobeckost, naši neskutečnou zlobu vůči všemu živému, ano, je spravedlivé, že se pak vše otočí jako bumerang vůči nám, kdo nemá lisdkost v sobě a soucit s živými tvory, tam je nastolena neskuečná tvrdost vůči lidem a tak to má být.

 • (171 bodů)
  28. 2. 2016 17:01
  75%
  0
  0
  Anni

  Klasická dějová linka a příjemný film na nedělní odpoledne :) Nicméně, čekala jsem větší epičnost - střídání přítomnosti a minulosti a celé vyprávění nikoli hlavní postavy mi přišlo trochu navíc, a konec příběhu posádky nepřekvapivý. Příště přidat více námořnické (whalerské) reality, včetně samotných soubojů s kořistí, a méně politiky a deprese.

 • (119 bodů)
  28. 4. 2016 19:01
  75%
  0
  0
  pejtanek

  Tak tak, ale protože takových filmů už teď moc nevzniká, zaplaťpámbůh za něj.

72 70 ?
 • sheetfly 55%
 • wodmint 65%
 • Socna 75%
 • mondak 90%
 • dav.bal 65%
 • Psisko59 75%
 • leafroller 80%
 • Jarusu 75%
 • juraj-schrojf-zicher 100%
 • Liboul 70%
všechna hodnocení (60)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 6 v žebříčku uživatele Zuzica
Sdílet tuto stránku:

Partneři: