Captain America: Občanská válka (2016)

Captain America: Civil War (USA)
USA USA
146 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller
Motto: Společně zvítězíme. Rozděleni padneme.

Obsah

:
Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále více »« méně

Režie

:
Anthony Russo Joe Russo

Scénář

:
Christopher Markus Stephen McFeely Mark Millar Joe Simon Jack Kirby

Herci

:
Chris Evans Robert Downey Jr. Scarlett Johansson Sebastian Stan Anthony Mackie ...
Premiéra: 5. 5. 2016
Distributor: Falcon

Komentáře

znaků
 • (12392 bodů)
  26. 5. 2016 11:56
  85%
  0
  0
  sabule

  Capitan je prostě comicsová klasika,která skalní fanoušky nezklame a celý film jede na akční vlně.

 • (12056 bodů)
  26. 5. 2016 12:13
  70%
  0
  0
  bayern

  Výborné zpracování comicsu a dobré tempo filmu,kde se vůbec nenudíte a děj slibně finišuje.

 • (5135 bodů)
  10. 5. 2016 09:35
  90%
  2
  0
  lamps

  Dlouho jsem nad hodnocením rozmýšlel, ale skutečnost, že mě film o nezranitelných a chladnokrevných Avengerech uzemnil, dějově vtáhnul a emocionálně oslovil, u mě nakonec po zásluze zvítězila. Když si v závěru před kamerou krátce zašpásoval Stan Lee, trochu vyjeveně jsem si uvědomil, že opravdu sleduji další krůčky marveláckého dítěte, které si ještě před čtyřmi lety hrálo jednoduchoučkou komiksovou hru na zlé a hodné, v hlavní roli s konvenčními hrdiny bez špetky skutečného lidství a strachu, aby nyní dospělo do sofistikovanějších a osudovějších "herních" pravidel, pevně zakořeněno v realitě a pravděpodobnosti následků soužití s okolním politickým světem. Konflikt je zažeháván zcela přesvědčivě a plnohodnotně na několika frontách, přičemž nepřestává expandovat až do nabitého finále, které se díky silným motivacím většiny postav a nejednoznačnosti zla i dobra stává mým osobním číslem jedna, stejně jako se Občanská válka řadí na pozici ne přímo nejoblíbenější, ale určitě mnou nejrespektovanější marvelovky... Opravdu těžko si lze představit lepší způsob, jak do podobně vážného příběhu napasovat tolik egoistických superhrdinů, aniž by se jejich motivace vzájemně rušily a jejich společné konverzační scény působily nadbytečně a neúčelně. Humor jde stranou, emoce vřou a Avengers jsou konečně zranitelní nesvéprávní.... Plus bombastický vizuál, nápaditá akce a dvě ultra-sexy kočičky, které pozvedají minimálně estetickou funkci opravdu na samotný vrchol - ani zbytek k tomu ale nemá daleko.

  • Scénář, který dokáže překvapit
  • Inteligentní a věrohodně motivovaný (polo)záporák
  • Šikovné propojení s realitou
  • Návaznost na předešlé díly a otevřený konec
  • Sexy Scarlett Johansson a Elizabeth Olsen
  • Málo prostoru pro Ant-Mana
  • Romantická vsuvka Kapitána Ameriky
 • (3545 bodů)
  5. 5. 2016 00:56
  80%
  0
  0
  Tom Hardy

  Jako celek by to rozhodně sneslo ještě "větší pád na držku", na druhou stranu je třeba ocenit to, že motivace obou stran dává smysl a twist s minulostí je hodně silné kafe, kdy divák u plátna zatrne, protože ví, že v tuhle chvíli jde vážně do tuhého. Je fajn, že má záporák chytrý plán a potěší nový Spider-Man, kde se povedla úžasná věc - jeho profilace je na hony vzdálená tomu, co jsme v předchozích filmových verzích viděli a přesto neztrácí nic z toho, co dělá Spider-Mana Spider-Manem. A finále konečně někam směruje, nastavuje nové zítřky a není to ubíjející návrat do bodu nula, jako v případě obou dílů Avengers. Asi bych to neoznačil za nejlepší marvelovku (ale přiznám se, že ani nevím, kterému filmu ze série bych tuhle nálepku dal), určitě je ale nejzásadnější a ukazuje, že to může jít i trochu temnějším směrem. Přístě by to snad chtělo jen nějaký osobitější soundtrack.

 • (2993 bodů)
  16. 5. 2016 08:59
  60%
  0
  1
  Petrson

  Tak já už jsem z toho osobně unaven, i kdyby tam přidali dědu Simpsona. Vše stejné, dokola se opakující. Navíc Ant Man jako Giant Man, to už nedává smysl, ale třeba je to jeho komiksová vlastnost. A docela dobře si pamatuji reklamu na poštovní službu:). Ty procenta dávám vyšší jen kvůli tomu, že to paradoxně patří mezi lepší Avangers, neboť se ukazují alespoň stinné stránky hrdinů, i když všichni jsou neporazitelní a všechny souboje tím pádem nesmyslné. Šašek Sipder Man má být Deadpool? (Neviděl jsem kromě traileru, ale přijde mi to tak).

  • jakýsi scénář
  • dokola, doblba
 • (2708 bodů)
  11. 5. 2016 18:17
  95%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Pro mě možná nejlepší marvelovka. Je to s Avengers o prsa korejské ženy. Výborná a nápaditá akce, která je dílem zcela vážná a jindy naopak plná vtipných momentů. Do toho sympatičtí všichni hrdinové, kteří dostávají svůj prostor tak akorát, aby nebyli přehlédnutelní a současně nebyl děj přelidněný. Představovačka nováčků na jedničku. Trochu se mi nelíbil Spidey, respektive Tom Holland, jsem už zřejmě jediný člověk na světě, pro kterého byl jednoznačně nejlepší xicht pro tuhle postavu Andrew Garfield. Nemám moc to vytknout, neumím si představit, co bych na filmu změnil.

 • (2424 bodů)
  9. 6. 2016 13:04
  100%
  0
  0
  harry456

  Ve výsledku je třetí díl Captaina Americy s podtitulem Občanská válka hodnotím jako jeden z nejlepších marvelovským blockbusterů vůbec. Překonal totiž veškerá má očekávání a ani na vteřinu jsem se nenudil a nemusel se dívat na hodinky. 148 minut uteklo jako voda a přiznám se, že takovou radost jsem měl naposledy po projekcích druhého dílu Návrat prvního Avengera a prvních Avengers. Snímku nechybí napínavá akce, výborná choreografie, opojné vizuální efekty, skvělý scénář, perfektní režie, střih, zajímavé lokace, nádherné kostýmy a charismatičtí herci. Čeká vás tedy nezapomenutelný akční zážitek roku!

 • (1459 bodů)
  4. 5. 2016 21:47
  60%
  1
  0
  Riverdon

  Příliš dlouhé, příliš Avengers.

 • (1101 bodů)
  1. 6. 2016 08:38
  80%
  0
  0
  jvempire

  Marvel stále udržuje kvalitu svých filmů na vysoké úrovni (samozřejmě pokud máte rádi akční komiksovky). Velký počet postav a mnohé nové dělají z tohoto dílu zběsilou jízdu, ale režie to zvládá udržet přehledné. Nový Spider-man vypadá dobře. Rozhodně doporučuji.

 • (881 bodů)
  31. 5. 2016 17:00
  95%
  0
  0
  Innuendo

  Jedna z nejlepších marvelovek.

 • (825 bodů)
  9. 6. 2016 11:43
  80%
  0
  0
  salisbury

  Kapitán Amerika hodil svůj štít Iron Manovi rovnou do plechového xichtu a rvačka byla v mžiku mezi Avengers rozpoutána v pravé peklo. Překvapivě mě potěšil pavouček, který měl vtipnější prupovídky než v jakémkoliv předchozím filmu, kde na rozdíl od tohoto hrál prim. Daniel Brühl skvěle zahrál na svých filmových houslích part záporáka a jeho najmutí na tuto roli bylo skvělým počinem. Film by se spíš měl orazítkovat názvem Avengers: Civil War a sólovému Kapitánovi svěřit jiný příběh, ale což, šlapalo by to tam asi stejně. Winter Soldier už ve dvou dílech Kapitána byl hlavním tématem, tak doufám, že v budoucím pokračování zůstane u ledu, neb si začnu myslet, že jiných témat opravdu není a posun bude mít trasu stále dokola rotující kružnice.

 • (675 bodů)
  1. 6. 2016 16:45
  80%
  0
  0
  Ciiiri

  Mno... Čekala jsem trochu více. Ale... Stále je to Avengers (nebo část), je tam akce, je tam vtip. A dobrý vtip, jako vždy! Hromadný souboj byl vážně božžžííí :-)
  Moc mě nenadchla závěrečná bitva, ale jinak to moc fajn. Už se těším na další. Ovšem myslím, si, že byly lepší.

 • (523 bodů)
  14. 7. 2016 16:27
  85%
  0
  0
  perfekta

  Dobré zpracování, výborné efekty. Kapitán Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde k vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark.

 • (497 bodů)
  16. 5. 2016 19:23
  75%
  0
  0
  michal-bernard

  Pro mě je to lehké zklamání. Očekával jsem epické souboje avengeru proti avengerum. Ten byl nakonec jen jeden delší, což je trochu málo. Nakonec to i bez soubojů mělo kvalitu. Ovšem ne ve všem. Největší vadou jsou vtipy, které jsou strašně umělé a až na pár výjimek se jim zasměje jen tupec. A také herci v hlavních rolích, kteří jsou též strašně umělý. Naštěstí to spidey z antmanem zachránily a jejich vtípky měli úroveň (deadpool me zkazil a teď od superhrdinu očekávám něco víc). Ještě, že se vydařilo obsazení vedlejších postav, jako třeba Bruhl jenž byl jako polopadouch skvělý nebo Freeman jenž dostal nepochopitelně málo prostoru. Nový kapitán amerika vůbec není takové vítězství jak někteří předvídali, ale propadák to také není. Dosud teda pro mě nejlepším marvelem zůstává antman.

 • (477 bodů)
  11. 5. 2016 21:41
  100%
  0
  0
  tedoun

  konečně kapitán amerika podle komiksu se natočil tak dokonale, že jsem na to šel dvakrát. To se ještě mě nestalo abch šel na stejný film během týdnu. Fakt super film a nelituju ty penize, který jsem ještě utratil za popcorn a kolu. Už se těším na další díl tohoto marvelu!!!

 • (464 bodů)
  5. 6. 2016 20:23
  85%
  0
  0
  Tomas_313

  Jsem vášnivým čtenářem kresleného porna s ušlechtilým názvem komiks a nový Captain America všechny mé prazvláštní choutky ukojil. Bratři Anthony a Joe Russo prokázali své kvality a s nelehkým úkolem se popasovali na výbornou. Svižný, plynulý příběh propojující podstatnou příběhovou linii a údernou akci má hlubší význam a závažný dopad na hlavní představitele, což je u Marvelu velice přínosná novinka. Velké množství postav se překvapivě stává pozitivem a všichni jsou nenásilně zakomponováni do příběhu a dostanou možnost předvést své vlohy a uspokojit skalní fanoušky. Akce se stejně jako u předchozího dílu soustředí na kontaktní, pěstní souboje s propracovanou choreografií umocněné skvělou kamerou a přiměřeným střihem. V porovnání s oběma díly Avengers je Občanská válka mnohem komplexnější, vážnější, emocionálně bohatší a rozumněji zpracovaná akční "rubačka", která se zarytě nesnaží zavděčit se za každou cenu. 85%

 • (423 bodů)
  14. 5. 2016 13:27
  100%
  0
  0
  adam-tesar

  Oproti nemastnému neslanému Age of Ultron jsem se tentokrát ani na chvíli nenudil, ať už při akčních či konverzačních scénách. Mezi oběma "znepřátelenými" stranami Avengerů jsem fandil týmu Iron Man ale mám je prostě rád všechny. Tentokrát mnohem vážnější Tony Stark mi neskutečně sedl, stejně jako nový Spider-Man, který je v podání Toma Hollanda neuvěřitelně vtipný a "uvěřitelnější" než jeho předchozí představitelé. Neokázalý záporák Daniela Brühla už je jen sladkou třešničkou na dortu,zkrátka nejlepší komiksovka od filmu Temný rytíř povstal.

 • (390 bodů)
  9. 6. 2016 18:58
  80%
  0
  0
  EXpenzza

  Stejně jako předchozí filmy inspirované comicsy, potažmo hrdinskými comicsy, hodnotím především očima comicsového fanouška. Bohužel, kvůli úspěšné komunistické devastaci národa ve všech směrech (tedy i comicsech), nemáme patřičné comicsové publikum, byť se pomaličku vytváří a roste. Za vše stačí zmínit, že druhý promítací den bylo u nás večer vyprodáno, až byl mimo jiné hokej Česko-Rusko, což jsem rozhodně nečekal. A za druhé, byť jsem měl nešťastný pocit, že jsem obklopen samou školkou, kino sledovalo film bez dechu. Minusy - několik ukecaných scén film zbytečně natahovalo (přeci jen akční film by neměl sklouzávat do konverzačky), otřesné 3D opět nezklamalo! naštěstí se sekala jen první akční scéna v úvodu, kdy má CA s týmem zabránit krádeži biologické zbraně, ovšem pozadí ve většině scén bylo placaté, jako by je namalovali na velké plátno - do očí bijící je například scéna v kostele, a uvítal bych býval titulky (u nás nebyla možnost). Plusy jsou zbytek...krásné ženy, velkolepé souboje (při CA vs. IM jsem vážně čekal, že jeden z nich nepřežije) a skvělé honičky - tunel u mě asi vede. Za minusy strhávám hvězdu. A také mám o něco raději příběhy, kde je více prostoru pro fantazii (nejen Mimozešťani). Z toho důvodu se více těším na nové X-Meny. Jinak jsem celkově velmi spokojen (zajímalo by mě, kolik šrámů si herci z natáčení odnesli)

 • (379 bodů)
  11. 5. 2016 11:51
  75%
  0
  0
  lord

  Očekávál jsem od tohoto filmu mnohem více. Není to vůbec špatné, má to na rozdíl od Superman vs Batman děj a logiku. Jenom mě tam poměrně dost vytáčely dlouhé konverzace a přespřílišná citovost. Asi to tak musí být kvůli ženským divačkám, ale já bych raději více vtipu.. Celkově však hodnotím tuto Marvelovku pozitivně a dobře jsem se bavil i když jsem chtěl ještě víc...

 • (332 bodů)
  6. 7. 2016 11:30
  90%
  0
  0
  Kamil3

  Skvěle natočené a dokonale vybalancované postavy a chytrý příběh .Ve finále je Občanská válka asi nejambicioznějším komiksovým filmem ,ale to nejdůležitější je že to ustojí se ctí,oproti neslanému Age of ultron.Tony Stark mi sedl,stejně jako nový Spider-man,který v podání Toma Hollanda je neuvěřitelně vtipný.Neokázalý záporák Daniela Bruhla už je jen třešničkou na dortu za mě 85 procent.

1 2 3 dalsi posledni
80 78 ?
 • Katherine 95%
 • Standa. 75%
 • lucie-adamcova 50%
 • sak007 80%
 • Radek22 90%
 • tomtakl 60%
 • Martini24 80%
 • Tedy 95%
 • Frankiena 100%
 • Movi 75%
všechna hodnocení (132)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 11 v žebříčku uživatele adam-tesar
Sdílet tuto stránku:

Partneři: