Captain America: Občanská válka (2016)

Captain America: Civil War (USA)
USA USA
146 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller
Motto: Společně zvítězíme. Rozděleni padneme.

Obsah

:
Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále více »« méně

Režie

:
Anthony Russo Joe Russo

Scénář

:
Christopher Markus Stephen McFeely Mark Millar Joe Simon Jack Kirby

Herci

:
Chris Evans Robert Downey Jr. Scarlett Johansson Sebastian Stan Anthony Mackie ...
Premiéra: 5. 5. 2016
Distributor: Falcon

Komentáře

znaků
 • (11793 bodů)
  26. 5. 2016 11:56
  85%
  0
  0
  sabule

  Capitan je prostě comicsová klasika,která skalní fanoušky nezklame a celý film jede na akční vlně.

 • (11218 bodů)
  26. 5. 2016 12:13
  70%
  0
  0
  bayern

  Výborné zpracování comicsu a dobré tempo filmu,kde se vůbec nenudíte a děj slibně finišuje.

 • (3746 bodů)
  10. 5. 2016 09:35
  90%
  0
  0
  lamps

  Dlouho jsem nad hodnocením rozmýšlel, ale skutečnost, že mě film o nezranitelných a chladnokrevných Avengerech uzemnil, dějově vtáhnul a emocionálně oslovil, u mě nakonec po zásluze zvítězila. Když si v závěru před kamerou krátce zašpásoval Stan Lee, trochu vyjeveně jsem si uvědomil, že opravdu sleduji další krůčky marveláckého dítěte, které si ještě před čtyřmi lety hrálo jednoduchoučkou komiksovou hru na zlé a hodné, v hlavní roli s konvenčními hrdiny bez špetky skutečného lidství a strachu, aby nyní dospělo do sofistikovanějších a osudovějších "herních" pravidel, pevně zakořeněno v realitě a pravděpodobnosti následků soužití s okolním politickým světem. Konflikt je zažeháván zcela přesvědčivě a plnohodnotně na několika frontách, přičemž nepřestává expandovat až do nabitého finále, které se díky silným motivacím většiny postav a nejednoznačnosti zla i dobra stává mým osobním číslem jedna, stejně jako se Občanská válka řadí na pozici ne přímo nejoblíbenější, ale určitě mnou nejrespektovanější marvelovky... Opravdu těžko si lze představit lepší způsob, jak do podobně vážného příběhu napasovat tolik egoistických superhrdinů, aniž by se jejich motivace vzájemně rušily a jejich společné konverzační scény působily nadbytečně a neúčelně. Humor jde stranou, emoce vřou a Avengers jsou konečně zranitelní nesvéprávní.... Plus bombastický vizuál, nápaditá akce a dvě ultra-sexy kočičky, které pozvedají minimálně estetickou funkci opravdu na samotný vrchol - ani zbytek k tomu ale nemá daleko.

  • Scénář, který dokáže překvapit
  • Inteligentní a věrohodně motivovaný (polo)záporák
  • Šikovné propojení s realitou
  • Návaznost na předešlé díly a otevřený konec
  • Sexy Scarlett Johansson a Elizabeth Olsen
  • Málo prostoru pro Ant-Mana
  • Romantická vsuvka Kapitána Ameriky
 • (3496 bodů)
  5. 5. 2016 00:56
  80%
  0
  0
  Tom Hardy

  Jako celek by to rozhodně sneslo ještě "větší pád na držku", na druhou stranu je třeba ocenit to, že motivace obou stran dává smysl a twist s minulostí je hodně silné kafe, kdy divák u plátna zatrne, protože ví, že v tuhle chvíli jde vážně do tuhého. Je fajn, že má záporák chytrý plán a potěší nový Spider-Man, kde se povedla úžasná věc - jeho profilace je na hony vzdálená tomu, co jsme v předchozích filmových verzích viděli a přesto neztrácí nic z toho, co dělá Spider-Mana Spider-Manem. A finále konečně někam směruje, nastavuje nové zítřky a není to ubíjející návrat do bodu nula, jako v případě obou dílů Avengers. Asi bych to neoznačil za nejlepší marvelovku (ale přiznám se, že ani nevím, kterému filmu ze série bych tuhle nálepku dal), určitě je ale nejzásadnější a ukazuje, že to může jít i trochu temnějším směrem. Přístě by to snad chtělo jen nějaký osobitější soundtrack.

 • (2966 bodů)
  16. 5. 2016 08:59
  60%
  0
  1
  Petrson

  Tak já už jsem z toho osobně unaven, i kdyby tam přidali dědu Simpsona. Vše stejné, dokola se opakující. Navíc Ant Man jako Giant Man, to už nedává smysl, ale třeba je to jeho komiksová vlastnost. A docela dobře si pamatuji reklamu na poštovní službu:). Ty procenta dávám vyšší jen kvůli tomu, že to paradoxně patří mezi lepší Avangers, neboť se ukazují alespoň stinné stránky hrdinů, i když všichni jsou neporazitelní a všechny souboje tím pádem nesmyslné. Šašek Sipder Man má být Deadpool? (Neviděl jsem kromě traileru, ale přijde mi to tak).

  • jakýsi scénář
  • dokola, doblba
 • (2551 bodů)
  11. 5. 2016 18:17
  95%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Pro mě možná nejlepší marvelovka. Je to s Avengers o prsa korejské ženy. Výborná a nápaditá akce, která je dílem zcela vážná a jindy naopak plná vtipných momentů. Do toho sympatičtí všichni hrdinové, kteří dostávají svůj prostor tak akorát, aby nebyli přehlédnutelní a současně nebyl děj přelidněný. Představovačka nováčků na jedničku. Trochu se mi nelíbil Spidey, respektive Tom Holland, jsem už zřejmě jediný člověk na světě, pro kterého byl jednoznačně nejlepší xicht pro tuhle postavu Andrew Garfield. Nemám moc to vytknout, neumím si představit, co bych na filmu změnil.

 • (1356 bodů)
  4. 5. 2016 21:47
  60%
  1
  0
  Riverdon

  Příliš dlouhé, příliš Avengers.

 • (403 bodů)
  14. 5. 2016 13:27
  100%
  0
  0
  adam-tesar

  Oproti nemastnému neslanému Age of Ultron jsem se tentokrát ani na chvíli nenudil, ať už při akčních či konverzačních scénách. Mezi oběma "znepřátelenými" stranami Avengerů jsem fandil týmu Iron Man ale mám je prostě rád všechny. Tentokrát mnohem vážnější Tony Stark mi neskutečně sedl, stejně jako nový Spider-Man, který je v podání Toma Hollanda neuvěřitelně vtipný a "uvěřitelnější" než jeho předchozí představitelé. Neokázalý záporák Daniela Brühla už je jen sladkou třešničkou na dortu,zkrátka nejlepší komiksovka od filmu Temný rytíř povstal.

 • (362 bodů)
  11. 5. 2016 21:41
  100%
  0
  0
  tedoun

  konečně kapitán amerika podle komiksu se natočil tak dokonale, že jsem na to šel dvakrát. To se ještě mě nestalo abch šel na stejný film během týdnu. Fakt super film a nelituju ty penize, který jsem ještě utratil za popcorn a kolu. Už se těším na další díl tohoto marvelu!!!

 • (320 bodů)
  16. 5. 2016 19:23
  75%
  0
  0
  michal-bernard

  Pro mě je to lehké zklamání. Očekával jsem epické souboje avengeru proti avengerum. Ten byl nakonec jen jeden delší, což je trochu málo. Nakonec to i bez soubojů mělo kvalitu. Ovšem ne ve všem. Největší vadou jsou vtipy, které jsou strašně umělé a až na pár výjimek se jim zasměje jen tupec. A také herci v hlavních rolích, kteří jsou též strašně umělý. Naštěstí to spidey z antmanem zachránily a jejich vtípky měli úroveň (deadpool me zkazil a teď od superhrdinu očekávám něco víc). Ještě, že se vydařilo obsazení vedlejších postav, jako třeba Bruhl jenž byl jako polopadouch skvělý nebo Freeman jenž dostal nepochopitelně málo prostoru. Nový kapitán amerika vůbec není takové vítězství jak někteří předvídali, ale propadák to také není. Dosud teda pro mě nejlepším marvelem zůstává antman.

 • (300 bodů)
  11. 5. 2016 11:51
  75%
  0
  0
  lord

  Očekávál jsem od tohoto filmu mnohem více. Není to vůbec špatné, má to na rozdíl od Superman vs Batman děj a logiku. Jenom mě tam poměrně dost vytáčely dlouhé konverzace a přespřílišná citovost. Asi to tak musí být kvůli ženským divačkám, ale já bych raději více vtipu.. Celkově však hodnotím tuto Marvelovku pozitivně a dobře jsem se bavil i když jsem chtěl ještě víc...

 • (181 bodů)
  12. 5. 2016 13:46
  90%
  0
  0
  lenacermakova

  Už od zveřejnění prvního traileru jsem se na tenhle snímek neuvěřitelně těšila. S rostoucím množstvím filmů o Kapitánovi, se filmy lepší a lepší. Je pravda, že sice obě strany mají své důvody a člověk se možná dokonce sžije s oběma stranami, ale já jako fanoušek a zastánce #teamIronMan jsem byla na jeho straně celý film. Ale líbilo se mi, že konečně Kapitán nebyl je slušňák nejvyššího levelu a trochu pozlobil.Možná mi to chvílemi přišlo jiná verze Avengers, jelikož se tam sešlo pár hrdinů , starých i nových. Za mě určitě výborný film :)

 • (165 bodů)
  11. 5. 2016 11:39
  70%
  0
  0
  paniks

  Opět jeden film o superhrdinech. Výkony Kapitána byly neuvěřitelné, co všechno zvládl. Chvilkami to byla nuda. Zajímavý byl vstup nového hrdiny - mladého Spider-Mana. V závěru výborné scény, bylo to stále napínavější. Také vztahy mezi jednotlivými členy týmu prošly vývojem, již nedrželi pohromadě navzájem.

 • (122 bodů)
  13. 5. 2016 21:09
  55%
  0
  0
  wodmint

  Milel Sem Si Že to Bude bomba film ale sklamalo měto proto že tam bylo moc postav a některim nedali šanci třeba VISION,ANT MAN, tam sou ale nemaj prostor a mrzi mě že nevihral IRON MAN ALE NA DRUHOU STRANU ....LEPŠI NEŽ AVENGERS 2

 • (113 bodů)
  11. 5. 2016 12:09
  100%
  0
  0
  pery34

  Velmi zajímavý film,šel bych na něj znovu.
  Vzal sebou manželku asi 3 krát.

 • (99 bodů)
  11. 5. 2016 12:44
  40%
  0
  0
  Milena107

  Milionkrát nastavovaná kaše, takto si filmy jednadvacátého století rozhodně nepředstavuji. Captain America: Občanská válka je filmem bez děje. Oproti komiksu se jedná o paskvil, který se absolutně nedrží své předlohy. Do budoucna rozhodně zvážím, zda nějaký další Marvel snímek podpořím návštěvou kina.

 • (97 bodů)
  22. 5. 2016 23:03
  90%
  0
  0
  louluk

  Avengers a všichni jeho členové mě před dávným časem chytli a už nepustili. Proto jsem si nemohl nechat ujít ani Kapitána Amerika, navíc když byli zvěřejněni i další hrdinové, kteří se tohoto filmu budou účastnit. Jak film vlastně zhodnotit? Obrovské množství akce i humoru. Velice se mi líbí, že se tvůrcům podařilo do jinak vážného tématu vložit naprosto nezapomenutelné hlášky. Samotná hlavní bitva je prostě parádní. Nejvíc mě válcoval Ant-man a Spiderman. Už se těším na další díl

 • (38 bodů)
  11. 5. 2016 08:25
  85%
  0
  0
  Lusil

  Celkově skvělý. Je tam pár absurdních momentů, kdy tvůrci trochu přestřelili (honička v Bukurešti, Kapitán a helikoptéra), kamera taky nebyla 100% (v bojových scénách divák nestíhá), ale děj je parádní, dává smysl. Nechybí skvělý humor ani super hlášky a dialogy. Konec znamená obrat o 180° v naladění filmu. Veškerá zábava končí. Film se stává vážný a divák si říká: "to snad ne". Žádné usmíření a vyřešení problémů. Žádný šťastný konec. Je jasné, že Marvel končí s dosavadními Avengers a otevírá si cestu k novým hrdinům a příběhům. A bonus navíc, Kapitán konečně není tím morálním a nudným, typicky americkým hrdinou, co poslouchá rozkazy a dělá vždy správné věci ze správných důvodů.

 • (36 bodů)
  11. 5. 2016 15:15
  100%
  0
  0
  jitulilinka

  Captain America: Civil War je pro mě nejlepší komiksárna tohoto roku (zatím). Dechberoucí akce,zajímavý děj, dobrý soundtrack, Zemo jakožto záporák slušný. Black Panther byl naprosto excelentní (už nyní se nemůžu dočkat jeho filmu), Spidey a Ant-Man úžasně zakomponovali trochu toho humoru do celé té "rvačky" a co se týká ostatních, tak nezklamali. Finální bojová scéna byla tím nejlepším momentem z celého filmu.

 • (6 bodů)
  5. 5. 2016 13:32
  90%
  0
  0
  Anett092

  Velmi povedený film. Sice to chvílemi sklouzlo k dalšímu Avengers filmu, ale vůbec to nevadilo. Byl příjemné vidět, jak se jednotliví členové staví k podpisu. Konec se sice změnil od původních komiksů, ale aspoň se celý Marvel vesmír posunul dál a ne na začátek. Zajímá mě jak se teď tvůrci popasují s Avengers: Infinity Wars.
  A Toma Hollanda v roli Spider-mana mohu jen pochválit. Povedlo se mu rychle zapadnout mezi Avengers a jsem ráda, že ho nevidíme naposled.

78 78 ?
 • juraj-schrojf-zicher 100%
 • jana-kohutova 90%
 • thomas-prokes 80%
 • tereza-dvorakova 80%
 • honza-vopatril 100%
 • louluk 90%
 • pepatuleň 45%
 • Mirdas 100%
 • zdenek-halfar 70%
 • Alanna 85%
všechna hodnocení (73)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 10 v žebříčku uživatele adam-tesar
Sdílet tuto stránku:

Partneři: