The Walk (USA)
USA USA
123 minut

Žánry

:
Drama, Životopisný
Motto: Udělejte první krok

Obsah

:
Po povrchu Měsíce se prošlo dvanáct lidí. Nezměrnou prázdnotu mezi věžemi Světového obchodního centra ale přešel jen jediný člověk a nikdy ho už žádný více »« méně

Režie

:
Robert Zemeckis

Scénář

:
Robert Zemeckis Chris Browne Philippe Petit

Herci

:
Joseph Gordon-Levitt Ben Kingsley Charlotte Le Bon James Badge Dale Ben Schwartz ...
Premiéra: 8. 10. 2015
Distributor: Falcon
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  13. 8. 2016
  Sheldon (9300 bodů)

  Bizarní film s řadou dobrých nápadů, kterému vlastně nemám úplně co vytknout, ale úplně mi taky nesedl. Je to zajímavé, je to místy vlastně i docela zábavné a obsahuje to řadu skvěle natočených scén, ale úplně můj šálek čaje to není. Přesto je to velký nadprůměr.

 • 80%
  0
  0
  4. 5. 2016
  lamps (6898 bodů)

  Zemeckis je na podobné neobyčejné lidské příběhy zkrátka machr. Protože vystřihnout z podobně bezbarvého náčrtu s jedinou dramatickou křivkou takhle zábavné, promyšlené a životem tepající příběhové pexeso, to chce opravdu velký kumšt a zručnost. S Levittem a jeho hrdinou se zásluhou vtipné výpravy s množstvím nápaditých prostřihů naprosto sžijeme, přijmeme jeho životní hodnoty a fandíme mu, aby svůj šílený plán dotáhl do zdárného konce, přestože o takovém happyendu nelze ani na chvíli pochybovat. A v momentě, kdy kamera ladně sklouzne z vrcholu World Trade Center do tichých hlubin akrofobie, takřka cítíme tu enormní sílu okamžiku společně s hrdinou. Najdou se určitě nedostatky a osobně mě mrzí, že jsme vlastně nedostali možnost upřímně se strachovat o Petitův život, ale to nic nemění na faktu, že jako neortodoxní oslava lidské vůle a odvahy funguje film snad nejlépe, jak vůbec mohl...

 • 90%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2730 bodů)

  Svým způsobem opět malá revoluce v 3D, protože poprvé jsem měl dokonalý pocit akrofobie při sledování filmu. Polovinu stopáže jsem strávil nepříjemným škubáním při pohledu na střechy obchodního centra a obrovskou hlubinu všude okolo. A to prosím jen při scénách, kdy hrdinové teprve instalovali lana k přechodu, o samotném procházení se Phillipa Petita po laně sem a tam už vůbec nemluvím. Hodně zajímavá věc tohle zažít na sedačce v Imaxu. Jinak snímek samotný ani na vteřinu neztrácel na zajímavosti a všechny jeho části od líčení začátků v ulicích umělecké Paříže, přes plánování a přípravu akce až po samotné finále na laně, byly zajímavé a nenudili ani na vteřinu. Zvolený styl, kdy je hlavní hrdina sám sobě vypravěčem se mi také velmi zamlouval, herecké výkony rovněž bez vady. Joseph Gordon-Levitt je v hlavní roli skvělý, nicméně oscarová role to určitě není. Snímek možná není v některém směru vysloveně tak strhující, aby si ho kvůli tomu člověk pouštěl zas a znova, ale také na něm těžko hledat vady a to, jak Zemeckis dokázal naložit s v podstatě celkem strohým příběhem kluka, co se prošel po laně mezi mrakodrapy, je jednoznačně na pochvalu.

 • 80%
  0
  0
  16. 3. 2016
  fido68 (980 bodů)

  Se člověk dozví zase něco nového,dobře udělaný,spokojenost.

 • 95%
  0
  0
  6. 1. 2016
  salisbury (896 bodů)

  Philippe Petit a jeho životopisný příběh o přípravách a následném plnění snové vize, ohledně přechodu po nataženém lanoví mezi mrakodrapovými dvojčaty města New York, mě připoutal nedýchaje do sedačky. Zemeckis krásně rozvyprávěl příběh do vrcholící finální hloubkodrásající efektní podívané, kdy v Imaxu se tajil dech a já držeje madel doufal, že mě nesebere z vrcholu budovy poryv větru. Přes 400 metrů výšky je přeci jen dost na to, aby si člověk při pádu mohl přečíst i pár stránek své oblíbené knížky. Joseph Gordon-Levitt krásně vrazil francouzštinu do své rodné angličtiny a naplnil svou roli nervy drásající odhodlaností. Krásný film se závěrečnou scénou, která je naprosto famózní.

 • 100%
  0
  0
  10. 1. 2016
  majk123 (881 bodů)

  luxus

 • 90%
  1
  0
  7. 1. 2016
  Brcolka (748 bodů)

  Musím říct že kdybych si kousal nehty tak je mám až na kost okousané. A kdybych uměl na dvě hodiny zadržet dech tak jsem nedýchal. Zejména pasáž kdy už byl Petit s kumpány na věžích je dech beroucí. Líbí se mi styl cirkusového vyprávění a vůbec vždy mě baví příběhy podle skutečnosti. A navíc člověk s jasnou vizí nakonec zvítězí ve svém snažení. Super

 • 85%
  0
  0
  17. 10. 2015
  tedoun (639 bodů)

  Dobrý film až na to, že není až tak podle pravdy (viz knihu nebo dokumentární film o tom)

 • 75%
  0
  0
  17. 10. 2015
  Lukreczia (579 bodů)

  Trpělivost a vytrvalost v touze splnit si svůj sen nám jde příkladem

 • 80%
  0
  0
  27. 1. 2016
  KajkaFajka (515 bodů)

  Krásně vykreslený príbeh mladého muža který mal svoj sen a išiel si za ním. Pepíka Gordona mám rada a tady se mi líbil vela. Všetko sa podarí len vtedy ak silno veríte sebe aj tomu čo robíte

  • vzpomínka na dvojičky
  • pekný příbeh podla skutočnosti
  • herecký výkon
  • nič mi nanapadá
 • 85%
  0
  0
  21. 2. 2016
  machetetete (443 bodů)

  Na to jak nemám rád Dramata a Zemeckise obzvlášť, tak tohle mě mile překvapilo. Měl jsem obavy, že celý film bude nuda a až posledních 15 minut Levitt vyleze na lano, mýlil jsem se. Od začátku příjemné a zábavné tempo, Levitt hraje skvěle, z něj vidím budoucí hvězdu, který bude bojovat o zlaté sošky, veškerá příprava i motivace mě poměrně strhla a samotný závěr byl neskutečný. Byl jsem svědkem vskutku něčeho velkého, spektakulárního, bolely mě nohy, měl jsem závratě, málem jsem zešílel a Levitt má můj obdiv. Super.

 • 80%
  0
  0
  16. 3. 2016
  patrick-sarin (435 bodů)

  Jeden z vzácných v dnešní době. Kvalitní filmařina Roberta Zemeckise nádherně koresponduje se svižným, upřímným a nádherně sentimentálním způsobem, ostatně jak už jsme u Roberta zvyklí po Návratech do budoucnosti a Forrestu Gumpovi. Škoda no, protože mi přijde, že to je fakt vzácnost mít takhle očekávaný film na velké plátno, které vyvolává vícero emocí a všechno krásně zaobaluje do skvělého nadhledu.

 • 80%
  0
  0
  3. 3. 2016
  Pája DJ (378 bodů)

  Impozantní odhalení pozadí lanového přechodu mezi bývalými Dvojčaty. Phillippe Petit v úchvatné biografii svého smělého přechodu, který neměl ve své době obdoby. I když nemáte zrovna závratě, z tohoto se Vám bude točit hlava :o)

 • 70%
  0
  0
  3. 3. 2016
  Judinka (346 bodů)

  Film mě nezaujal a přišel mi velmi nudný. Zřejmě se jedná spíše o film pro skalní fanoušky a nadšence do lezení a není tak příliš určen pro běžného diváka. Nijak mne neoslnil představitel hlavní role, i když oceňuji jeho snahu o francouzský přízvuk.

 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2015
  Mr.T (246 bodů)

  Kvalitní oddychovka se skvěle hrajícími herci. Zemeckis je prostě kvalitní vypravěč a dodá šťávu i tomuto, na první pohled nijak uchvacujícímu, námětu. Mám takový dojem, že reálný předobraz hlavního hrdiny nebude až takový sympaťák a konec je taky nejspíš trochu přitažený za vlasy, ale čert to vem. Pořád je na co se dívat a triky stojí za to.

 • 80%
  0
  0
  16. 3. 2016
  jarousek1981 (227 bodů)

  U traileru na tento film jsem si říkal paní to bude film,který nechci vidět.ukázky mě nezaujali. Po nějaké době v práci o tomto díle mluvili, že neni tak špatný. Opravdu měli pravdu.Film je o přípravě přejít po laně word centrum v New Ourku. Film je dle skutečně události prospikovan francouzským humorem.mohu doporucit

 • 70%
  0
  0
  6. 1. 2016
  taliz (200 bodů)

  pěkný film s napětím, pěkná kamera, výborné herecké výkony

 • 85%
  0
  0
  16. 3. 2016
  xverca (187 bodů)

  Doporučuji v 3D :)

 • 80%
  0
  0
  9. 6. 2016
  janjvagner (164 bodů)

  Film natočený pro kouzlo jediného okamžiku… a pro 3D formát. Dost nevděčná úloha pro režiséra výpravných spektáklů, který v nich nechal svoje postavy cestovat napříč kontinenty, vesmírem i časem.___ No, ne tak úplně. Dvě pětisetmetrové budovy nepůsobí zrovna minimalisticky a nedostatek osobního zaujetí tématem se Zemeckisovi rovněž nedá vytknout. Jestli oproti jeho dřívějším kouskům působí Muž na laně chladnějším dojmem, pak je to jen proto, že se tentokrát skoro úplně oprostil od citového vydírání diváka prostřednictvím scénáře a hudby a zaměřil se na navození dech beroucí iluze stojících věží WTC, kterou si diváci mohou přebrat podle vlastního gusta.

 • 60%
  0
  0
  3. 12. 2015
  Gvendolina (147 bodů)

  Film celkově postrádá autentičnost... Moc mi nesedl způsob vyprávění příběhu a celkově ten film vygradoval tak nějak do ničeho... nehledě na to, jakým způsobem si tvůrci poradili s tím, že hlavní hrdina - původem francouz mluví anglicky a to i v centru Paříže - zkrátka uvěřitelnost šla pá pá... a je to škoda, protože z toho mohl být hodně zajímý snímek...

 • 90%
  0
  0
  17. 4. 2016
  tempest (64 bodů)

  Kvalitní film drží linku vypravěčství po celou dobu a mne jako diváka to doslova vcuclo. Filmů na téma pouliční umělci moc v archivech nenajdeme a když se spojí kvalitní režisér s dobrou kamerou, špatný kousek z toho nikdy nebude. Kdyby neexistovala předloha v podobě skutečné události, nevěřil bych, že je to vůbec možné. 10% ze 100 jsem ubral jen proto, že rukopis Zemeckise je jasný a Gumpova linka je i v tomto filmu patrná.

 • 55%
  0
  0
  20. 8. 2016
  maaro77 (50 bodů)

  Mohl to byt lepší film, ale jinak dobrý 50 %

77 76 ?
 • divid.jh 90%
 • Brenan88 80%
 • Yancl 65%
 • venom 80%
 • LZH 50%
 • palo-palio-veterani 20%
 • MartyBanan 95%
 • NyanBunny 90%
 • Arnarmo 70%
 • Tupá stará treska 75%
všechna hodnocení (97)
jak hlasovat?

V TV

V žebříčcích uživatelů

59. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles
Sdílet tuto stránku:

Partneři: