Exodus: Gods and Kings (USA)
Velká Británie Velká Británie
Španělsko Španělsko
USA USA
142 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama
Motto: Vzbouřil se proti impériu a změnil svět

Obsah

:
Vyrostli jako bratři, ale stali se z nich nepřátelé na život a na smrt – egyptský faraón Ramses a Mojžíš, nalezenec, který se stal legendou. Jiná legenda, více »« méně

Režie

:
Ridley Scott

Scénář

:
Adam Cooper Bill Collage Jeffrey Caine Steven Zaillian

Herci

:
Christian Bale Joel Edgerton John Turturro Aaron Paul Ben Mendelsohn ...
Premiéra: 25. 12. 2014
Distributor: Cinemart
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  0
  0
  13. 8. 2016
  Sheldon (9300 bodů)

  Kdyby Exodus natočil kdokoli jiný, než Ridley Scott, tak by měl od začátku zřejmě snazší výchozí pozici a pokud tento film bude postaven do jedné řady s legendami jako Vetřelec, Blade Runner nebo Gladiátor, pak se stejně nedá hodnotit stejným metrem, protože to jsou filmy naprosto odlišných žánrů. Jak říká Christopher Nolan:“Scottovy filmy spojuje pouze jedna úžasná umělecká mysl.“  Mně je jako divákovi upřímně jedno, že ve filmu nehrají hlavní role egypští herci, v mnoha epizodních rolích je naopak spousta lokálních herců a v místech natáčení bylo najato několik tisícovek lidí ve štábu. Právě tato přehnaně korektní a ve svém důsledku naprosto nesmyslná kampaň filmu velmi uškodila. Co mi ale není jedno je skutečnost, že Exodus je slušně natočený biblický epos.

 • 60%
  0
  0
  10. 5. 2016
  lamps (6898 bodů)

  Dvouapůlhodinová biblická recitace, která nábožensky zasvěceným jedincům jistě náramně padne do oka, ale fanoušci komplexní filmové výpravy a především Ridleyho Scotta si v ní nenajdou jediný moment, který by později s chutí recitovali svým ateistickým přátelům. Vizuálně na vysoké úrovni, na což jsme však u Scotta zvyklí, ovšem s nulovou příběhovou gradací a podrobnějším rozpracováním motivací hlavních postav, které by dodalo jejich vztahu i vývoji daleko výraznější (nebo spíše alespoň nějaký) emocionální přesah. Řemeslně je vše tak nějak ok a stále se na to kouká mnohem lépe než na většinu rádoby cool CGI fantasy hovadin, ale vzhledem k ambicím a duševní hloubce příběhu je Exodus filmem překvapivě bez duše a jakékoli tvůrčí osobitosti...

 • 65%
  0
  0
  8. 12. 2015
  rkotvald (2702 bodů)

  Ridley Scott oficiálně ztratil filmařskou jiskru, po nudném Prometheovi a wtf Konzultantovi další zásah úplně vedle. Řemeslo je sice zase skvělé, ale co na plat, když postavy vlastně nikoho moc nezajímají, atmosféra často skomírá a ve výsledku celý film dostává na prdel od dvacet let starého animáku.

 • 70%
  0
  0
  10. 3. 2015
  stantheman (2118 bodů)

  Docela slušně zpracovaná látka z bible...i když stále čekám kdy někdo opravdu uchopí geniálně nějaké biblické téma. Scénář zručně napsaný , leč mohlo to být mnohem lepší. Moje obavy se nesplnily , ale nenaplnilo se také očekávání něčeho oslňijícího...snad příště.

 • 80%
  0
  0
  28. 12. 2014
  farb (2050 bodů)

  Jako zapřísáhlého ateistu mě oslovil nečekaně chytrý scénář, který ukazuje Boha v mnohdy nelichotivém světle a z Mojžíše (mimochodem FANTASTICKÝ Bale!) dělá muže rozumu a zdravé skepse. A byť v určitém bodu musí dojít k následování "vyšší moci", děje se tak stále v určitých mezích onoho zdravého rozumu( víceméně:-). Navíc Zaillian skvěle pracuje se sympatiemi k oboum zúčastněným stranám ( Ramses nabídne několik velmi přesvědčivých a hlavně rozumných argumentů). A Scott? Tak ten by to nedokázal špatně zaranžovat, ani kdyby chtěl - jinými slovy : vizuál skvostný, bitvy a bitky skvělé, měřítko patřičně velkolepé a rány egyptské jsou v jeho podání vyloženě slastí. 80%. A pokud jde o možnou režisérskou verzi, jistě přinese určité rozšíření (především asi víc z egyptského dvora - že by něco z Ramsesova tokání a nějákých intrik jeho drahé matinky?), ale mě vykreslení postav a jejich motivů ve verzi v kinech promítané příjde zcela dostačující - tj. v žádném případě se neopakuje situace, jenž nastala u Království nebeského.

 • 75%
  0
  0
  19. 5. 2015
  Rapaport (1001 bodů)

  Čekal jsem podobnou hrůzu jako Noe, ale naštěstí se nekonala. Vcelku se povedlo zpracovat takovou látku. A ještě se tvůrci snažili, aby to vyznělo reálně. Pěkně vizuálně zpracované.

 • 45%
  0
  0
  6. 3. 2015
  Teresie (966 bodů)

  Je šílené vidět, když ani herec kalibru Christiana Balea nemá co hrát ...

 • 60%
  0
  0
  29. 12. 2014
  marie-kolarova (939 bodů)

  Velkolepá podívaná s poněkud rozkolísanou biblickou interpretací, aneb to nejlepší jste viděli v trajlerech. Scott věnuje poměrně hodně prostoru komorním scénám, bohužel však některé z nich jsou zbytečné, a ty potřebné někam zmizely. Nejlépe se mu pracuje s projektem přirozeného vůdce, jakým byl Gladiátor. S Mojžíšem si tolik neví rady. Některé informace musí proto polopaticky sdělit někdo z aktérů, jelikož divák jinak nemá šanci z dění na plátně cokoliv vydedukovat. Mezi nejkrásnější scény patří zpracování egyptských ran a přechod Rudým mořem. Nikoliv tupé hradby vody, ale vstup do vody, které Izraelce nepohltí, protože uvěří ve svoji záchranu. No a pak nádherná vlna za nimi.

 • 45%
  0
  0
  25. 1. 2016
  Pajmen (848 bodů)

  Tento příběh zná v Evropě kdekdo. Obzvlášť po invazi blízkovýchodních imigrantů. Já osobně jsem od filmu očekával mýtický nádech a velkolepost, ale bohužel jsem byl trpce zklamán. Nemastné, neslané. U Ridleyho Scotta to pro mne ale není poprvé.

 • 70%
  0
  0
  31. 1. 2015
  Pája DJ (378 bodů)

  Život Mojžíše v podání R. Scotta. Již jméno samotného režiséra napovídá charakteru podání samotného snímku. Film oproti svým předešlým adaptacím představuje pouze zásadní část života Mojžíše a náboženský duch celého filmu pokůlhává díky komerčnímu a akčnějšímu podání. Psychologický a duchovní rozměr celého filmu tak nedokáře zachytit skutečný rozměr samotného příběhu. Po vizuální stránce je film velmi dobře zpracován. 3D pak dávám všemu ještě další rozměr.

 • 70%
  0
  0
  28. 12. 2014
  Alienka2014 (357 bodů)

  Na film jsme se na základě excelentních ukázek těšili a asi i proto nás příběh i celé jeho zpracování dost zklamali. Opět jeden z filmů, kdy do thrilleru narvou vše a ve filmu pak o moc víc není. :/ popravdě nevím, kam si film zařadit. Nebyl ani přímo akční, ani výpravný... začátek se dost dobře rozjížděl, ale ani ne v půlce jako by se zpomalil, namísto, aby gradoval. Postava Mojžíše nás dost zklamala. Namísto Vůdce s velkým V působil jen jako zblblá loutka, která povětšinu času ani neví, co vlastně dělá a proč. S přítelem jsme se shodli, že ani jeden z nás nebyl do filmu emočně vtažený a to je prostě špatně.

  • dobří herci, kteří se snažili zachránit, co šlo, ale moc to nešlo ;)
  • hudební podkres seděl
  • délka je úmorná (od druhé půlky to vůbec neutíká)
  • rádoby dojemné, silné scény, které člověka ale vůbec nevtáhnou
  • umělost - příběh byl přeumělkovaný
  • Mojžíš působil jako loutka bez kapky vlastní vůle
 • 60%
  0
  0
  31. 1. 2015
  Judinka (346 bodů)

  Pro mě byl tento film poměrně zklamáním. Připadala jsem si jako na graficky a vizuelně povedené hodině dějepisu. Diváku je překládán příběh hlavního hrdiny, který ale, minimálně u mě, nevzbudil absolutně žádné emoce. Vše je takové zvláštním způsobem odosobněné a pokud by divák neznal dnes už snad notoricky známý příběh, tak si nejsem jistá, zda by z děje tohoto filmu odtušil podstatu. Osobně jsem absolutně postrádala duchovní hloubku, vykreslení vztahů hlavních postav a jakýkoliv náboženský přesah. Škoda.

 • 70%
  0
  0
  14. 2. 2015
  BORo (287 bodů)

  Dobry film, len prehnane moc dlhy... zbytocne to tak natiahli...

 • 60%
  0
  0
  10. 4. 2015
  mkubalikova (247 bodů)

  Vymazlený a očividně velmi drahý vizuál válcuje obsah, takže tu máme v krátké době další sračku biblických rozměrů. O Vánocích jsem opětně zkoukla televizního Mojžíše, který Ridleyho spektákl strčí hravě do kapsy. Třetí hvězda pro Christiana Balea, je to kus chlapa.

 • 80%
  0
  0
  30. 12. 2014
  petr1974 (246 bodů)

  jak jde o režiséra Scotta, půjde určitě o velkofilm a skvělý zážitek. A nezklamal. Exodus, ačkoliv trvá cca dvě a půl hodiny rychle uteče. Film zpočátku pokulhává, než se osvětlí všechny postavy, ale pak to začne a na konci si řeknete, jak to, že je už konec...

 • 80%
  0
  0
  20. 1. 2015
  jarousek1981 (227 bodů)

  film je moc pekny a ozivil jsem si biblicky pribeh. Dobre zpracovany a film me uplne vtahl do deje. doporucuji od rezisera Ridley Scotta se ani neda cekat propadak:-)

 • 70%
  0
  0
  30. 1. 2015
  daisyna (215 bodů)

  výborná vizualizace filmu, herci předčili mé očekávání biblického eposu prince egyptského...

 • 90%
  0
  0
  30. 1. 2015
  taliz (200 bodů)

  velmi pěkný film - princ egyptský jak vyšitý

 • 75%
  0
  0
  27. 3. 2015
  Mikeblackie (113 bodů)

  Trochu jsem se obával biblického scénáře, ale poradili si s tím velmi dobře. Ani docela dlouhá doba stopáže filmu mi nepřišla nijak špatná. Pořád se v něm něco děje. Byl jsem opravdu příjemně překvapen. Některé scény mají až epický nádech. Jediný úsměvný fakt mi přijde, že v poslední době dělají režiséři z biblických hrdinů spíše novodobé gladiátory a vrahy (viz. Noe). Ale pokud se divák dokáže přenést přes to, že Mojžíš je výborný bojovník a stratég, je film nadprůměrný. Já jsem se u něj ani chvilku nenudil, ale zase více jak 75% dát nemůžu.

 • 55%
  0
  0
  20. 1. 2015
  Eillo (75 bodů)

  Efekty

 • 70%
  0
  0
  9. 4. 2015
  Gib (74 bodů)

  Zajimavé zpracování biblického přiběhu.

 • 60%
  0
  0
  19. 2. 2015
  kubanka (45 bodů)

  Efekty a zpracování výborné, herecké výkony taky zdařile, prostě princ Egyptsky

 • 60%
  0
  0
  8. 1. 2016
  cechman (44 bodů)

  Nic víc než příběh o Mojžíšovi a desateru božích přikázání s dobrými digitálními triky. Má to sice přes 2,5 hoďky, ale občas podivně sestříhané bez návaznosti. Vousatý Christian Bale s jeho mimikou se tváří bratranec Andrew Lincolna. Ostatní herci dobře namaskovaní, ani jsem nepostřehl tolik známých tváří.

 • 70%
  0
  0
  31. 12. 2014
  Thurzo (27 bodů)

  Biblický epos pod vedením Ridleyho Scotta? Velkorozpočtový film podle pravítka. Veliký důraz na vizuální stránku ve kterém zpracování scénáře není tak důležité a čím více postupujete dějem objevujete mezery (skoky) v příběhu. Hudební doprovod jede na automat který neurazí, ale taky nenadchne. I když jsou tu tyto zápory film určitě stojí za zhlédnutí. Bohužel se už nepíše rok 2000 ve kterém Ridley Scott a Hans Zimmer dokázaly až nemožné možným.

 • 0
  0
  23. 2. 2015
  Monka91 (10 bodů)

  Naprosto nechápu pozitivní recenze a doporučení na tento film. EXODUS mi přišel naprosto mimo mísu... dějová linka naprosto mimo. A to, že přijde obrovská vlna a stejně to dav přežije? No tak trochu si autor zahrál na sci-fi. Celý film jsem jen zírala jaká zajímavost přijde jako další. Jediný čeho by mi tam bylo oprvdu v tom filmu líto byli ty koně, kteří v každám pátem záběru umírali. Odcházela jsem s pocitem: Páni, to byla ale blbost!

70 63 ?
 • cerfik 60%
 • Arnarmo 45%
 • JanTung 70%
 • Anomik 70%
 • netherlord 90%
 • lamps 60%
 • Elizabett 65%
 • Filmokolik 65%
 • TomasP 65%
 • FiL44 60%
všechna hodnocení (98)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 29 v žebříčku uživatele kubi.sarka
3. místo z 29 v žebříčku uživatele kubi.sarka
Sdílet tuto stránku:

Partneři: