Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

The Man from U.N.C.L.E. (USA)
USA USA
116 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Komedie
Motto: Zachraňovat svět nikdy nevyjde z módy

Obsah

:
Hlavními postavami filmu „Krycí jméno U.N.C.L.E.“, zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou více »« méně

Režie

:
Guy Ritchie

Scénář

:
Guy Ritchie Lionel Wigram Jeff Kleeman David C. Wilson Sam Rolfe

Herci

:
Henry Cavill Armie Hammer Alicia Vikander Elizabeth Debicki Luca Calvani ...
Premiéra: 20. 8. 2015
Distributor: Freeman Entertainment

Komentáře

znaků
 • (6553 bodů)
  20. 10. 2015 08:42
  80%
  0
  0
  Sheldon

  Za mě je to slušná oddychovka, povedená limonáda, která nikoho nemůže urazit, pobaví a neuškodí. Film se nakonec ale nesetkal s takovým zájmem publika, jak se čekalo. Ještě se samozřejmě hraje a čeká ho ještě nasazení ve Francii a Japonsku, ale v magazínu Holywood Reporter se říká, že se nakonec bude muset odepisovat z celého projektu 80 milionů dolarů, takže se zřejmě dvojky nikdy nedočkáme. To obzvlášť zamrzí, zvláště k otevřenému akci a příslibu další akce. Kašleme ale na Hollywood a na pravidla pokračování, já nestojím, aby každý film měl dvojku, když to zpravidla dopadne, tak jak to dopadne.

 • (5460 bodů)
  9. 12. 2015 19:25
  75%
  0
  0
  Standa.

  Tak že by nám Guy Ritchie nakonec definitivně přesedlal? Z nadávek se staly sarkastické hlášky a z drsných gangsterů se stala parta uhlazených tajných agentů. Možná se jenom nechal inspirovat Vaughnovo Kingsmanem, kdo ví? Každopádně, ať už agenti, nebo mafiáni, mě to prostě baví a Ritchiemu to pořád šlape. A ani fakt, že tentokrát zvolil omladinu, před osvědčenými jmény mi nijak nevadil, ba naopak. Hlavně bych teda vyzdvihl Amieho a Alicii, o nich určitě ještě hodně uslyšíme.

 • (5148 bodů)
  6. 5. 2016 10:35
  70%
  0
  0
  lamps

  Fandil jsem tomu filmu dlouho před soukromou projekcí, fandil jsem mu po stylovém retro úvodu a sympatizoval s Ritchieho obrazovou imaginací a svěžím nadhledem ještě tak půl hodinky před nástupem závěrečných titulků. Co ale bylo do té doby pouze neškodnou hrou s různými žánrovými prvky, kde různorodý charakter výpravy ještě držel pohromadě díky stylové formě, správně odměřeným hereckým výkonům a drtivému tempu, to se v závěru bohužel transformovalo do prachsprostých obrazových hodů, kde sice stále nechybí humor a dějový drajv, ale všechny ty nesourodé ingredience už přece nepěkně skřípají a tvoří standardní hyperstylový špionážní mišmaš, který neurazí a napoprvé baví, ale při zpětném ohlédnutí převažuje chaos, kde skutečně zábavné hlášky nebo neotřelý příběhový motiv pouze matně probleskují...

 • (3006 bodů)
  8. 1. 2016 10:35
  65%
  0
  0
  Petrson

  Hodně klipovité, příliš efektní, cíleně velmi jednoduché. Takový jeden dlouhý precizní videoklip, kde zapomenete na děj, který je slabounký a úmyslně nevěrohodný. Chybí napětí, nefandíte nikomu, všichni jsou vlastně cool a k nikomu si nevytvoříte vztah. Honičky, akce jsou střihově stylizované, takže se v tom ztrácíte a jen pozorujete. Na komedii málo humoru, na akční podívanou málo akce, na thriller málo napětí...ale vydržíte u toho v pohodě, pokud se chcete koukat na krásné barevné obrázky a občas se pousmát. A to byl asi cíl.

  • stylizace, navoněnost drahého světa
  • kamera, kostýmy, výprava, tempo
  • příběh, kde není zas tak moc co sledovat, kromě vtípků
  • chybí větší příklon k jednomu žánru
 • (3002 bodů)
  17. 10. 2015 18:29
  60%
  1
  0
  Schneefee

  Skorobondovka ve spionskem provedeni a s prekrasnymi kostymy a herci, proste krasne pokoukani a skoro ani nevadi, ze dej malinko vazne...

 • (2507 bodů)
  17. 10. 2015 14:23
  100%
  0
  0
  hp24

  Naprosto skvela retro spionazni veselohra! Vynikajici kamera, ktera casto vyuziva dvouplanoveho snimani (krome ostreho prvniho jeste rozmazany v pozadi nebo v odrazu ve skle), uzasny humor, za ktery by se nemusela stydet ani ta nejlepsi konverzacni divadelni komedie, chvilemi trochu az cerny, ale neustale originalni, prekvapivy. Vyborny byl napad obsadit mene zname ci nezname herce (pokud je pravda, ze jedna z roli byla nabidnuta napr. G.Clooneymu, tak zaplapambu, ze to neprijal). Honicka Trabantu se starsim tybem Wartburgu nemela chybu. nebo mozna jen jednu - Trabant se zacal vyrabet az rok pote, nez se mel odehravat dej filmu.

 • (2500 bodů)
  17. 10. 2015 16:56
  70%
  0
  0
  alexik789

  Akční snímek, který vůbec nenudí a má skvělé tempo a obsazení a scénář není vůbec plný klišé.

 • (1982 bodů)
  7. 12. 2015 19:29
  75%
  0
  0
  rkotvald

  Původní seriál neznám, tohle je ale něco, co krásně bourá klišé akčních filmů za poslední roky. Ritchie se zase jednou vyřádil, a tak po jeho více "diváčtějších" Sherlocích, přichází na řadu tohle. Naprostá stylovka, úvodní tři herci, kteří do svých rolí krásně padli a vůbec celkově je satirický podtext o tématu USA vs. SSSR krásnou ukázkou toho, jak hodně se americký film liberalizoval. Neznám Ritchieho ostatní filmy, kromě výše zmíněných Holmesů a právě proto mi připadá, že svým pojetím zprostředkuje divákovi jednak zábavu stojící na jednotlivých scénách (úvodní honička v Německu zde, rvačka ve slow-motionu v SH a průběh lesem v SH: AGOS), ale druhak ve výsledku zábavě, která funguje jako celek.

 • (760 bodů)
  17. 10. 2015 20:29
  85%
  0
  0
  voleman

  Krycí jméno U.N.C.L.E. je další špionážní snímek, se kterými se letos opravdu roztrhl pytel. Naštěstí v téhle letošní konkurenci Ritchie se svým filmem nijak nepokulhává. Jeho UNCLE je jiný než třeba Kingsman, ale při tom určitě ne nijak slabší. Snímek hlavně těží z prostředí a doby ve které se odehrává a tak nejsilnějšími momenty filmu pro mě byly ty, kde se občas dost vtipně střetává Západní a Východní civilizace za dob studené války, kdy spolu mají dohromady řešit nějaký úkol. Herci byli celou dobu dobří, i když na nějaké památné výkony asi vzpomínat nebudu. Velice silnou stránkou filmu pak byla hudba, která se sice nápadně podobala Morriconovským motivům z nejslavnějších Spaghetti westernů, ovšem i do tohoto žánru se překvapivě skvěle hodila. UNCLE sice nemá nijak náročně propracovaný příběh, ani to není film který musíte vidět několikrát ročně, je to ale příjemná, nenáročná, stylová a skvěle zpracovaná podívaná, u které se dobře pobaví skoro všechny věkové kategorie. 85%

 • (529 bodů)
  12. 11. 2015 18:59
  85%
  1
  0
  Brcolka

  Celkem zábavný film. Stálé pošťuchování mezi supermanem veslařským dvojčetem ze Sociální sítě mě bavilo. Navíc zde hraje nádherná Alicia, která i baví hereckým výkonem. Podobná oddychovka jako Kingsman. A trochu i bondovské akce tam nechybí. Za mě dobrý.

 • (477 bodů)
  21. 8. 2015 03:41
  85%
  1
  0
  tedoun

  Jako malý kluk (jako imigrant) jsem měl hodně oblíbených televizních seriálů jako např. The Avengers, Mission Impossible, Hawaii Five O, Bonanza, Little House on the Prairie, Invisible Man, The Six Million Dollar Man, Bionic Woman, Time Tunnel a také The Man from U.N.C.L.E. V TV seriálu Agent Solo pracoval pro organizaci zvanou United Network Command for Law and Enforcement a agent Kurjakin zaměstnávala organizace zvaná T.H.R.U.S.H. Ve filmu je to trochu jinak a to ten první je agentem americké CIA, druhý pracuje pro sovětskou KGB. Pro zábavu je to až moc dobrý film ale trochu utíká původním seriálu a je to škoda. Podobně jako Mission Impossible verze kina nemá nic společného se seriálem a to platí i např. u snímku Charlieho Andílci nebo nejnovější Fantastická 4. Ale i tak dávám 85% pro tento film, protože skutečně je to boží film a myslím si, že bude mít pokračování a stane se kultovním filmem jako pulp fiction.

 • (469 bodů)
  3. 12. 2015 16:43
  40%
  0
  0
  MessiáŠ

  Film, jenž se svou nesnesitelně okázalou stylovostí (to slovo tu, tuším, ještě nezaznělo) blíží tomu nejhoršímu z Kingsmana, žel nedokáže zakrýt, že podobně jako u Vaughnova rozpustilého dílka jde jenom o hru povrchu. Ritchie navíc vzal bondovskou nápodobu ještě důsledněji, výsledkem je tak snímek složený políčko po políčku z raných bondovek (obecně spíš z 60's špionážní poetiky), do něhož se tu a tam vmísí rádoby tarantinovský tón a který co do počtu zvratů na každou čtvrthodinu připomene letos podobně otravný Focus. Ale pokud ve vás náhodná kombinace slov stylovka, špionážní, retro, Ritchie vyvolává apriorní nadšení bez ohledu na samotné – paradoxně tuze nezáživné – provedení, jedná se o jasnou žánrovou (primitivní) jistotu, která má šanci stát se v budoucnu trvalkou. Mise v podobě suchých hlášek, chemie mezi postavami, famózního soundtracku splněna, a možná v sobě na konci objevíte i retrofila. Počet povinných floskulí vyčerpán. Mise ukončena.

 • (459 bodů)
  17. 10. 2015 14:35
  95%
  0
  0
  bmagic

  Šla bych na tento film klidně znovu. Určitě bych jeěště objevila něco nového, jako kdyi v Alélii z Monmartru. Originální skvělý film.

 • (379 bodů)
  31. 8. 2015 14:56
  65%
  1
  1
  lord

  Nevím, tak nějak mě to nechytlo. Možná to bylo roztříštěností hlavních rolí na dva takto výrazné herce. Nebo spíše tím, že nemám rád, když se takto zachází s historií. Scénář bych dokonce označil za velmi slabý, s levnou zápletkou a nepřekvapivým koncem. Celkový dojem napravuje dobové oblečení, dobrá hudba a kvalitní herci. Za mě 65%, třeba při druhém zhlédnutí změním názor.

 • (377 bodů)
  20. 8. 2015 09:11
  80%
  1
  0
  Pája DJ

  Skvělá studeno-válečná gansterka v podání režisérského vedení Ritchieho :o) vtipné, skvělá kamera, hudba a spád celého filmu, kdy se ani v neakčních scénách zcela jistě nebudete nudit :o) Ti, co si ještě pamatují legendární Rudé horko s Arnoldem, zaplesají na americko-sovětské přátelství zasazené do poněkud temných časů studené války. Snímek samotný je vtipně i vhodně poskládán do celkové skládačky nesoucí jasný Ritchieho rukopis. Nelze nedoporučit – příjemnou zábavu všem kovbojům i rudochům :o)

 • (373 bodů)
  4. 3. 2016 20:33
  70%
  0
  0
  Fxxx

  Celkem slušný film, u kterého jsem se skvěle bavila, ale který nemá nijak výrazný děj a tudíž ho nejspíš rychle zapomenu. Popcornovka na jedno použití.

 • (358 bodů)
  7. 1. 2016 18:22
  85%
  0
  0
  patrick-sarin

  Ritchie opět nezklamal a naservíroval špiónské retro buddy movie, u kterého jsem se výborně bavil.

 • (338 bodů)
  19. 12. 2015 23:54
  80%
  0
  0
  Kamil3

  Za mě dobrý retro a celý film jsem se nenudil ...

 • (331 bodů)
  7. 1. 2016 11:04
  80%
  0
  0
  KajkaFajka

  Fešní chlapcovia, nádherné babi, trochu James Bond, trochu Kingsman. Celkom som sa u filmu bavila. Súťaž mezi ruskou mašinou z KGB a džentlemanem zo CIA je hlavním smyslem a liniou filmu

 • (329 bodů)
  20. 8. 2015 09:12
  80%
  1
  0
  Judinka

  Ze začátku jsem se musela nechat opravdu hodně přemlouvat a film mě opravdu nelákal. A to ať už svým námětem či hereckým obsazením. Nebýt ale neoblomného snoubence, který mě na film vytáhl, přišla bych o skvělý filmový zážitek, což by byla velká škoda. Od začátku do konce jsem si užívala velmi vtipný a komediálně pojatý příjemný film, který není určen v žádném případě pouze pro mužské osazenstvo, neboť i zástupkyně něžného pohlaví si ve filmu najdou své :o)

1 2 dalsi posledni
76 72 ?
 • Masox 75%
 • wodmint 60%
 • Pedro8 70%
 • jan-kyas 80%
 • Michal Kvak 80%
 • JanTung 75%
 • Crreed 75%
 • mondak 80%
 • majk123 60%
 • michal-bernard 95%
všechna hodnocení (117)
jak hlasovat?

V TV

V žebříčcích uživatelů

11. místo z 22 v žebříčku uživatele kajula
Sdílet tuto stránku:

Partneři: