Wonder Woman (USA)
USA USA
141 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi
Motto: Síla. Půvab. Moudrost. Zázrak.

Obsah

:
Ještě než se stala Wonder Woman, podstoupila princezna Amazonek Diana trénink, který z ní udělal neporazitelnou bojovnici. Vyrůstala v chráněném ostrovním více »« méně

Režie

:
Patty Jenkins

Scénář

:
Allan Heinberg Geoff Johns Zack Snyder Jason Fuchs William M. Marston

Herci

:
Gal Gadot David Thewlis Robin Wright Chris Pine Connie Nielsen ...
Premiéra: 1. 6. 2017
Distributor: Freeman Ent.
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  8
  0
  10. 6. 2017
  Brenan88 (9612 bodů)

  To co nezvládla mužská část DC musí zachraňovat Wonder Woman. Měl jsem z tohoto snímku upřímně velké obavy. Přece jen těch origin story jsme už za ta léta viděli tolik,že je těžké natočit něco nového a neviděného. Navíc,když je ten příběh zaměřen na ženskou hrdinku,tak není divu,že se dostavila nejistota. Dokonce i Marvel jen mluví o samostatném filmu pro Black Widow,ale strach z neúspěchu tomuto filmu podraží nohy. Tak snad se teď po úspěchu WW dočkáme i dalších ženských hrdinek na plátnech kin. Zpět k tomuto filmu,který se mi vcelku líbil a i když to stále není dokonalé,tak je podstatně lepší než to co nám zatím DC naservírovalo. Příběhově komplexnější a celistvější než jsem čekal a hlavní hrdinka v podaní Gadot je velmi sympatická a moc dobře se na ní dívá. Akce je docela přehledná,tedy až na finále se kterým mají v DC problémy a řeší je přemrštěným množstvím CGI efektů. Zasadit příběh do období války byl velmi dobrý nápad,který musím pochválit. Vidět Gadot jak na frontě ničí mečem protivníky opravdu stojí za to. Wonder Woman je po Muži z oceli nejlepším snímkem ze stáje DC a ukázala nám,že do budoucna je třeba počítat i něžným pohlavím v rolích hrdinek.

 • 65%
  6
  0
  6. 6. 2017
  lamps (7146 bodů)

  Drží to pohromadě určitě mnohem lépe než mechanicky zmontovaný BvS a dokáže to vyloudit spokojenost tím, že se scénář tentokrát zarytě nesnaží stvořit osudový spektákl, kde na sebe hrdinové naštvaně mručí a jsou příliš svázáni seriózností a pravidly reálného světa, ale přesto mě to znovu utvrdilo v tom, že tyhle DC příběhy se těm marveláckým prostě nevyrovnají. Zpočátku lákavé a vtipné fantasy se metamorfuje do zápletky ohrané i v divadelním kroužku hladových dětí v Zambii a do toho jinak sympatické postavy občas divně filozofují a potenciálně kvalitní akci kazí urputné zpomalovačky. Hodně mě bavila chemie mezi Pinem a Gadot (a z ní plynoucí nejlepší scéna rozhovoru o manželství a sexu), seděla mi ta celkově uvolněnější atmosféra a kvituji nečekaný nástup i identitu titulního záporáka, hraného mým britským oblíbencem, ale ten dramatický oblouk kolem duševního vývoje hlavní hrdinky, který měl být v očích scénáře i režisérky zřejmě klíčový, prostě v celkovém kontextu plném klišé a čitelné supermanovské hatmatilky nefungoval. Peněz za kino však nelituji už jen kvůli Gadotce, kterou bych láskou snědl a být Chrisem Pinem, tak klidně hraju i bez honoráře - možná bych si ještě sám zaplatil.

74 69 ?
 • debil2 70%
 • Mirdas 85%
 • vladimir-lada-but 85%
 • Hare77 70%
 • gift 70%
 • iwinyouloosers 70%
 • Togl 70%
 • martin-kovanda 60%
 • Ogar 90%
 • Jouda 65%
všechna hodnocení (36)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: