Čarovný les (2014)

Into the Woods (USA)
« další názvy »
USA USA
125 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Fantasy, Komedie, Muzikál
Motto: Dávejte si pozor na svá přání

Obsah

:
Vtipný a dojemný muzikál Čarovný les představuje klasické pohádkové příběhy Popelky, Červené Karkulky, Jacka a fazolového stonku a Lociky - ty všechny více »« méně

Režie

:
Rob Marshall

Scénář

:
James Lapine Stephen Sondheim

Herci

:
Anna Kendrick Daniel Huttlestone James Corden Emily Blunt Christine Baranski ...
Premiéra: 2. 4. 2015
Distributor: Falcon

Komentáře

znaků
 • (2462 bodů)
  8. 8. 2015 09:38
  20%
  0
  0
  FiL44

  Opravdu ukrutná blbost. Příběh přeplácaný pohádkovými postavami, které se moc jako pohádkové nechovají a většina z nich z příběhu zmizí a vy si budete říkat, proč na ně filmaři vlastně plýtvali čas. Špatné písničky. Vetšinou jenom takové kdákání. V podstatě mě nic nezaujalo a dvě minuty potom filmu si nic nepamatuji. Teda kromě nadrženého prince WTF?! A Oscaři 5xWTF?!

 • (2424 bodů)
  9. 4. 2015 14:53
  10%
  0
  0
  harry456

  Pokud se Vám líbili Bídníci, budete jásat, pokud ne, pak ani obsazení snímek nezachrání a vy se topíte v nudě.

 • (2235 bodů)
  18. 2. 2015 22:54
  40%
  0
  0
  sporkaska

  Spíš ► A.B.S.U.R.D.N.Ý .. L.E.S, aneb, jak pekaři oloupili pohádkové bytosti cestou do lesa ◄
  přeji si… přeji si… přeji si… tak FAJN! Něco si přej.. ale nebude to zadarmo! Přeji si.. aby nám karkulka nekradla zboží.. aby nám nezdechla kráva.. aby nás nefackala máma.. aby na řece nezpíval Modern Talking.. aby nesvítil modrý měsíc.. aby… „hele… KRÁVA! Chyť ji!“ „Ne, radši si zazpívejme…“ ♫♪♫ Tak jsme si zazpívali a teď nacpeme „dobrůtky“ do kravičky, aby čarodějce narostli prsa a pekařce bříško.. Najednou se zbořil les. Kdo je na vině? Mrtvá kráva? Pošahané vlasy? Vyhozené fazole? Krásná popelka? Císařův pekař? Zlatá harfa? Malý sirotek? … Čarodějka skončí v černé díře, protože zas jí někdo uloupil fazolky! ►Tak děti, kdo touží po smíšené rodince – šup do lesa. Ale nezapomeňte, nebude to zadara! ◄

  • Meryl Streep, Emily Blunt
  • chamtivost bude potrestána
  • písně
  • slátanina pohádek
  • některé nesympatické postavy (Karkulka, princové, macecha, Locika)
 • (2009 bodů)
  25. 3. 2015 10:34
  65%
  0
  0
  stantheman

  Americká patlanina ....jako plus hezká klasická muzikálová hudba , několik skvělých obrazových nápadů a vtipů , jako vždy dokonalá , tady jako čarodějnice - Meryl Streep

 • (1974 bodů)
  14. 3. 2015 19:34
  50%
  0
  0
  rkotvald

  Po delší době je to tu zase, plejáda skvělých herců v nudné sračce. Brutální tempo první třetiny filmu poměrně baví, písničky pěkně načrtnou příběhy, jenže pak se to všechno spláchne. Interiéry začnou fackovat i nezkušeného diváka, v polovině filmu už je každé mluvené slovo spása a ochuzenost o klasické momenty z pohádek jen poškrábe nervy, jenže konec pořád v nedohlednu.

 • (1680 bodů)
  12. 8. 2015 19:21
  40%
  0
  0
  dav.bal

  Muzikály i pohádky mám rád, Marshallovi piráty mám rád, muzikál Sweeney Todd od stejného autora hudby mám taky rád, ale tenhle film nemůžu mít rád. Což mě štve, jelikož celý film vypadal tak hezky do premiéry, ale to co přišlo, jsem vůbec nečekal. Přišla velká patlanina, která mísí pohádku s vážným dramatem, postavy mění své chování jak na pochodu. Jediní co film zachraňuje od úplné pohromy je herecké obsazení včele s božskou Meryl Streep a první polovinu děje, u kterého čekáte pořád na zázrak (dost často se muzikál rozjede, až v druhé části), ale ten bohužel nedorazí.

 • (1419 bodů)
  6. 2. 2015 22:34
  45%
  0
  0
  Jiřík54

  Už dlouho jsem nezažil tak velké zklamání jako u tohoto muzikálu, který podle traileru vypadal velmi slibně. Ale jak se děj odvíjí, měl jsem pocit, že jsem se ocitl v nějaké hodně divně splácané pohádce, která není ani pro děti ani pro dospělé. Navíc některé veskrze kladné postavy působí dost nesympaticky, jako například Červená Karkulka či Princ, který si vezme Popelku. Meryl Streep je samozřejmě výborná, ale je vůbec její herecké mistrovství dobré pro tuto roli? Popelka v podání Anny Kendrick taky není nijak moc krásná, více přitažlivé jsou její zlé sestry a macecha. Muzikál doslova našlapaný dobrými herci postrádá jedinou nosnou melodii či píseň, kterou bychom si mohli po zhlédnutí zazpívat nebo by nám alespoň zůstala v paměti. A po 90ti minutách, kdy se všichni radují ze svatby prince s Popelkou jsem si už říkal, sláva je konec, ale nebyl. Jedinou velkou radost jsem měl (kromě Meryl Streep) z Johnny Depa, jehož Vlk je naprosto neodolatelný a je vidět, že si herec tuto roličko doslova užíval. Po skončení jsem přemýšlel jestli vůbec distributoři měli film do kin pustit, protože nevím jaké publikum na něj bude chodit. No uvidíme.

 • (986 bodů)
  12. 6. 2015 13:07
  55%
  0
  0
  Melody Harkness

  Into the woods, do půlky hezká pohádka. Od půlky sem přemýšlela jestli nám nepřepnuli film :D princové zpívající na vodopádu a skoro si trhající oblečení aby dodali svému zpěvu na dramatičnosti? Ptáčci co sněhurce vyslepičí, že ji princ podvádí?
  Zajímalo by mě co autor bral :D mohlo by to stát za zkoušku.

 • (926 bodů)
  15. 5. 2015 15:07
  50%
  0
  0
  Rapaport

  No musím říct, že mě to poměrně zklamalo. Vlastně dost. Moc jsem se sice na film netěšil, ale čekal jsem příjemné spojení známých pohádek v duchu bratří grimmů. Ale kde nic tu nic. Jako muzikál to taky vcelku zklamalo. Přišlo mi,že tam snad celé film zpívají jen jednu písničku a to pořád dokola a dokola.

 • (477 bodů)
  8. 4. 2015 19:55
  45%
  0
  0
  tedoun

  To je to, když Amerika neměla nikdy jsou Boženu Němcovou nebo bratři Grimm...dal už nehodlám komentovat....taková Cinderella je o hodně lepší

 • (367 bodů)
  2. 6. 2016 14:36
  55%
  0
  0
  mausis

  Svým způsobem se mi to líbilo, ale znovu bych to vidět nemusela. Spojení pohádek je nevšední a funguje propojení, postavy jsou někdy zábavné, jindy trapné, spíše parodující, celkové zpracování špatné není.Jen asi nejsem dostatečně připravená na takový druh zábavy. Hercům se vytknout nic nedá, těžké zhostit se blbého úkolu.A jestli správně zapůsobí výchovně poukazováním na nešvary lidských charakterů, těžko říct...Ale stojí za zhlédnutí, už jen pro tu zajímavost.

  • kostýmy
  • obsazení
  • výprava
  • (268 bodů)
   19. 2. 2015 18:42
   20%
   0
   0
   kijifa

   Čiré zlo zabalené v rádoby pohádkovém pozlátku. Jen co ho ale rozbalíte, snaží se vás tohle mrvítko na pohádky zničit na několika frontách. Přední linii vévodí šílená nuda, skoro do poloviny jsem se snažil vnímat, pak už jsme rezignoval a čekal na titulky. Dalším problémem je hudební stránka, ta je totiž naprosto šílená. Za celé dvě hodiny jsem nenarazil na jedinou písničku, kterou bych kdykoliv v životě chtěl slyšet znovu a to je u muzikálu trochu problém. Příběh je jakžtakž zkousnutelný do té doby, dokud se pohádky tak nějak drží "tradičního" zpracování, ale cokoliv co se děje potom je něco naprosto šílenýho. Přesto všechno mi ale nejsmutnější přijde, že tenhle úlet bude mít ve filmografii tolik relativně dobrých herců.

  • (219 bodů)
   27. 2. 2015 11:00
   70%
   0
   0
   mkubalikova

   Mě se hudba Stephena Sondheima líbí a předem jsem věděla, o čem muzikál je, takže mě ten konec nepřekvapil. Bezchybné to není, ale neumím si představit, jak to zadaptovat lépe. Pokud někdo nezná předlohu, tak to na něj může působit jako chaos (mírně řečeno). Zpívající James T. Kirk...k nezaplacení. :-D

  • (95 bodů)
   20. 3. 2015 22:04
   10%
   0
   0
   Mikeblackie

   Veliké očekávání ze začátku vystřídalo později veliké zklamání. Věděl jsem, že to bude muzikál a že to čerpá z divadelní předlohy, ale zkrátktka tento film mne o svých kvalitách bohužel vůbec nepřesvědčil. Ani Johny Depp v roli vlka to nezachránil. Celý film působí tak nějak divně, herci nejsou přesvědčiví a hlavně míchání několika známých pohádkových příběhů dohromady, až to tvoří pěkný guláš mi příjde slabý. Závěrem dodávám...silný potenciál, ubohá realizace...veliká škoda.

  • (51 bodů)
   13. 12. 2015 19:46
   55%
   0
   0
   k.skodakova

   nic moc... :/

  • (12 bodů)
   20. 1. 2015 11:10
   90%
   0
   0
   kata-ytoska-hyskova

   I když se film většině lidí nelibí, za mě je to skvělý muzikál, ve kterém herci předvádí úžasné výkony. Zasloužené nominace na ceny pro M. Streep i E. Blunt. Ale asi by se nic nestalo, kdyby skončil v polovině

  54 49 ?
  • mausis 55%
  • lenacermakova 60%
  • Háček 65%
  • aco 35%
  • olga-pu 50%
  • k.skodakova 55%
  • McFous 80%
  • karliki 35%
  • Dawiha 50%
  • vladimir-lada-but 85%
  všechna hodnocení (47)
  jak hlasovat?

  V TV

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 8 v žebříčku uživatele Safrin
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: