Warcraft: První střet (2016)

Warcraft (USA)
USA USA
123 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Válečný
Motto: Dva světy. Jeden osud.

Obsah

:
Warcraft je fenoménem herního světa. Důkazem jeho nesmírné popularity může být více než sto miliónů hráčů, kteří si některou z verzí této hry zahráli. více »« méně

Režie

:
Duncan Jones

Scénář

:
Duncan Jones Charles Leavitt Chris Metzen

Herci

:
Travis Fimmel Paula Patton Ben Foster Dominic Cooper Toby Kebbell ...
Premiéra: 9. 6. 2016
Distributor: CinemArt

Komentáře

znaků
 • (5135 bodů)
  22. 6. 2016 12:49
  40%
  0
  3
  lamps

  Nevydržel jsem se koukat na jeden zátah. Podobnou prázdnotu a omšelou žánrovou sebereflexi jsem onehdy pociťoval u Království nebeského, kde také výsledek naprosto neodpovídal ambicím dalece překračujícím meze prostého letního blockbusteru. Warcraft je filmem od fanouška pro fanoušky, dějově svižným a vyžívajícím se v blíže nepopsaných zákonitostech svého fantastického světa a jeho řádu, ale divákům neznalým dané látky neřekne absolutně nic - snad jen kromě toho, že Pán prstenů je coby špičkový produkt fantasy zábavy na kinematografickém poli nezvratně nedostižný a že obzvlášť videoherní adaptace s podobně ořezaným schématem s více než rozostřenou kauzalitou jsou těmi úplně posledními námětovými zdroji, které by se mu měly šanci vyrovnat. Více než adaptaci knižních stránek film připomíná nesmyslně sprintující dvouhodinový trailer na herní verzi bez význačnějších charakterů, překvapivých zvratů nebo ustálené dějové příčinnosti a návaznosti. Jediným veskrze kladným jevem je pochopitelně vizuální zpracování, jehož kvalita se projevuje především v dech beroucí autenticitě majestátních Orků, a sem tam povedený hudební motiv, který udržuje bdění publika v mimospánkových sférách. První průšvih dosud neomylného Duncana Jonese je bohužel na světě..

 • (3000 bodů)
  14. 7. 2016 19:18
  95%
  0
  0
  Schneefee

  Mne se to libilo, asi dost zafungovala nostalgie z toho, ze jsem to kdysi hrala a ocekavani, ktera byla nulova. Tvurci si dost vyhrali s prostredim, ktere mi prijde totozne s hrou a proste nadherne. Pribeh sice predvidatelny a nedotazeny, ale beru to jako docela dobry zacatek k dalsimu filmu. Jedine co mi tam nesedelo byl Dominic Cooper, ktery hral krale.

  • murloc pod mostem
  • ztvarneni sveta
  • (1974 bodů)
   9. 6. 2016 18:53
   75%
   1
   1
   rkotvald

   Fantasy velkolepý snímek na pokračování. Duncan Jones natočil velkolepou adaptaci jedné z nejpopulárnějších her současnosti, která kromě představení části mytologie a samotného světa moc ve výsledku nezvládá. Akce je fajn, zpracování v rámci možností také, nicméně hrdinové (především ti lidští) otravují, nikam se moc nepohnou a po nánosu toho všeho, představovačkách a dvou hodinách v kině pořád čekáte, kdy se začne něco konečně dít a ony přijdou titulky. Spíše než jako velkolepý blockbuster tak Warcraft: První střet působí jako jen stěží lehce nadprůměrný aperitiv před hlavním chodem. Zarytým fanouškům série to nemá smysl rozmlouvat, nicméně čekáte-li od Warcraftu něco víc než jen snesitelný pokus o velkolepé fantasy na motivy populární série, dočkáte se v kině zklamání

  • (1457 bodů)
   15. 6. 2016 19:49
   55%
   2
   1
   Riverdon

   Emotivní Ben Foster nedokáže zachránit jednoduchý děj. Vizuálně film nenabízí nic nového, co by Vás zaujalo. Lom s bránou, gotická místnost a ulička jakéhosi germánského městečka a k tomu ač dobré masky zlobrů s kladívkama,...trochu nuda.

  • (913 bodů)
   3. 7. 2016 15:57
   100%
   0
   1
   virgoii

   • Nemám co vytknout skvěle natočeno!!
   • (881 bodů)
    16. 7. 2016 18:39
    80%
    0
    0
    Innuendo

    Zdá se jedná z prvních videoherních adaptací, která se dá označit za povedenou. No oravda, velká konkurence zde sice nebyla, ale i to se počítá. Orkové jsou naprosto dokonale ztvárnění a charismatičtí. Byla radost je sledovat. To se ovšem o lidských hrdinech až tolik říct nedalo. Doufám že se v dalších filmech objeví nějaký ultimátní rubač, kterému by šlo opravdu fandit. A ne třasořitky typu Lothara.

   • (675 bodů)
    14. 7. 2016 20:38
    85%
    0
    0
    Ciiiri

    Moc hezké fantazy. K tomu není co říct. Byla tam magie, různé rasy, hodně ze známého světa WOW, které znají hráči. I hodně upravené a změněné. Četla jsem i prequel a tak jsem byla z filmu lehce rozčarovaná a zklamaná. Ale film samotný se mi líbil. Je plný magie a fantasy prvků. :-)

   • (653 bodů)
    15. 7. 2016 00:02
    80%
    0
    0
    martin-kubista

    Od filmu jsem toho moc nečekal. Dle trailerů se dalo očekávat, že půjde o fantasy řežbu, která se snaží nalákat hráče WoW. Což byla nakonec částečně pravda, ale i tak jsem se docela dobře bavil a to jsem hrál WoW asi jen měsíc, než mě to přestalo bavit.
    Když se na to tak podívám, tak je to asi zatím nejlépe natočený film podle hry. Technická stránka téměř dokonalá. Obsazení docela dobré. Jediná postava, co tam neseděla, byl král, který vypadal, jako by nevěděl, že je král :)
    Scénář zase v rámci žánru tak hrozný nebyl a pokud si film vydělá, slibuje začátek nové filmové serie.

    • technické provedení
    • věrné své předloze
    • některé postavy
   • (466 bodů)
    14. 7. 2016 17:17
    85%
    0
    0
    Květka

    Vubec jsem nevedela, o co pujde. O hre jsem sice slysela, ale nehrala jsem ji. Kdyz se o Warcraftu porad tak mluvilo, musela jsem na to jit do kina. Musim priznat, ze to s revolucnim zvukem dolby atmos stalo za ty penize. Jestli vahate, podivejte se na to. :)

   • (464 bodů)
    15. 7. 2016 19:10
    80%
    0
    0
    Tomas_313

    Audiovizuální rozkoš s prvoplánovitě sestaveným příběhem, který účelově zabírá na většinové publikum. Rozumně předložený fantazijní svět s minimem ras a nestvůr dává dostatek materiálu dalším pokračováním a zároveň komfortně zapojuje všechny divácké kasty do složitého světa dnes již legendární hry. Warcraft oplývá dokonalou animací a tak jsou katastrofální výběr herců a příšerné dialogy snesitelné, jelikož tvůrci jasně využívají své největší dominanty - tedy CGI. Povedená fantasy poháněná vrcholem soudobé animace, která svým výtečným načasováním a strategicky velice povedeným startem představuje dalšího masivního konkurenta blockbusterům od Marvelu. 80%

   • (379 bodů)
    15. 7. 2016 13:04
    85%
    0
    0
    lord

    Filmem jsem byl příjemně překvapen. Problém v jeho vnímání dle mého názoru je, zda jste hráč nebo ne. Je pravdou, že jsem Warcraft nikdy pořádně nehrál, ale tento typ her je si velmi podobný. Takto je tedy nutné film i vnímat. Jako jakési abstraktní zobrazení herního prostředí a to včetně opakujícího se soundtracku. Takto to ve hrách bývá.. Určitá situace, určitá hudba. Pro mě velmi dobré a zajímavé zpracování, které mě nalákalo si hru zahrát.

   • (344 bodů)
    9. 8. 2016 21:35
    80%
    0
    0
    Fxxx

    V první řádě musím říct, že nepatřím do kolonky fanoušků této velmi herní série a už vůbec tuto hru nehraji. I proto film hodnotím bez nějakých přirovnání ke hře. Musím začít se skvělým digitálním zpracováním, na které se koukalo jedna radost. Líbily se mi prostřihy z života Orků. Celkově mě fantasy svět Warcraftu velmi zaujal. Další věc, která patří do kolonky obdivuhodných, je brilantní ztvárnění soubojů, na kterých si tvůrci dali velmi záležet a bylo to vidět. Hlavní herci své role zvládli na jedničku, především zmiňuji Fimmela, který zahrál famózně. Konec byl otevřený, a tak se těším na dvojku.

   • (326 bodů)
    29. 7. 2016 10:48
    85%
    0
    0
    Fricino

    Za Hordu život položím! A já za ty roky čekání jsem čekal daleko větší nářez, ale rozhodně nejsem zklamaný. V prvních minutách byly pocity smíšené a chvilku trvá než si člověk zvykne na tu hromadu efektů. Dále už je to jízda a na vše se dá zvyknout. Pěkný příběh i zajímavé postavy, prostě jednoduše dobře zvládnutá žánrovka. Najdeme spoustu dobré akce, magie a scén, které si rád pustím znovu. Na druhou stranu mi přišla akce místy umělá a pomalá. Warcraft zafungoval jako lákadlo na pokračování dobře a ja budu věřit, že se v několika ohledech zlepší a dočkáme se u pokračování daleko větší podívané ..

   • (237 bodů)
    14. 7. 2016 16:52
    70%
    0
    0
    paniks

    Fantasy příběh o království Azeroth a říši Draneor. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane. Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich cílem se stane Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže. Adaptace jedné z nejpopulárnějších her současnosti.

   • (223 bodů)
    29. 7. 2016 10:23
    75%
    0
    0
    jarousek1981

    Je to jako intro k počítačové hře, o které jsem si dlouho myslel, že jí budu chtít hrát. Ale když to skončí, je ta chuť nulová. Trochu to připomíná film pro lidi, co zapomněli, jak má film vypadat. Příběhová linie je provizorní a snaha vyslátat jí několika "hlubokými" dialogy je naprosto diletantská. Figury sympatické, ale 2D. Svět končí kulisami. Strašně rád bych viděl plnokrevnou fantasy, kterou probouzí imaginaci, ale Warcraft nabádá svým modelem "od akce k akci a mezitím se na nic neptat" spíš k pasivitě. Mrzí mě to. Duncan Jones je spoluzodpovědný za novou vlnu chytrých scífek, ale jeho první fantasy ohromí tak leda Čínu. Tam se taky fantazii meze kladou a publikum se nechá ožrat nálevem z okurek.

   • (183 bodů)
    9. 6. 2016 16:03
    65%
    0
    1
    majhan

    Ještě jsem film neviděla, ale miluji příběhy Star Treku, tak doufám, že by se mi mohlo tohle taky líbit. Jen nemám ráda samotné bezmyšlenkovité válčení pro válčení bez jakéhokoliv důvodu a obsahu. Doufám v pěkné animace jako tomu bylo třeba u filmu Jupiter přichází.

   • Bad
    (174 bodů)
    15. 7. 2016 19:25
    75%
    0
    0
    Bad

    Na začátečnický fanoušek světa Warcraftu jsem zašel na první film do kina a poté si ho pustil na počítači s horší grafikou. V tu chvíli jsem všechno pochopil. Warcraft: První střet nesází na skvělé rozhovory nebo herce, ale na CGI. Skoro celý film byl udělán na počítači (kromě herců (škoda)). Ten zážitek v kině a doma u počítače je kolosální. Skvěle vypadající byli i orkové. Do podrobna udělaní a každý jiný. Nejvíc se mi líbil Orgrim Doomhammer ( hlavně kvůli cool jménu ) , největší přítel náčelníka Durotana. Těším se na další díl, kde odhalí více ras. Mluvím o tom v celé recenzi. Herecké obsazení. Po deseti vyčerpávajících letech se několikrát změnilo herecké obsazení, nakonec to skončilo aspoň tragicky ( spoiler: jelikož král zemře, protože ten byl asi nejhorší ). Ale film ( zase chválím ) doplňují orci. Tento film vlastně nepotřebuje nejlepší herce, ale to neznamená dát do filmu prvního člověka na ulici. Nakonec hodnotím celkový příběh. Spoiler: Horda Vs Aliance - vyhraje Horda ( celý zobecněný příběh ). Bohužel ani rozhovory mezi postavami nebyly dobré. Celý tento film zachránili orci, ostatní rasy a město atd. ( všechno v CGI ). Režisér sliboval film lepší než Pán prstenů. V tu chvíli byl velmi sebejistý, protože se to nevyrovná trilogii Pána prstenů. Sázel na jedinou kartu a tentokrát jim to prošlo. Ale co v druhém díle ? Osobně se těším na druhý díl Warcraft: Druhý střet. 75%

   • (143 bodů)
    29. 7. 2016 10:45
    60%
    0
    0
    sak007

    Klasický film na léto, rubačka hodných a zlých, tady lidí a orků. I když nakonec lidé vyhrají, film nemá uzavřený konec a můžeme očekávat další díly. Jinak ač film vychází z počítačové hry, tak i neznalý se brzy zorientuje,co bych asi vyzdvihl je perfektní digitální maskérské triky hlavních hrdinů.

   • (143 bodů)
    14. 7. 2016 13:20
    70%
    0
    0
    Gvendolina

    Ačkoliv byla očekávání minimální, tak reakce byla rozpačitá. Warcraft jsem sice nikdy nehrála, ale jinak mám žánr fantasy oblzvlášť v lásce a tenhle snímek mi přišel dějově slabší, spíše takový otvírák než plnohodnotný film. Na druhou stranu se mi libili lehké nuence v ději - sem tam nějaký ten vtípek, který do filmu skvěle zapadl a celkově velkolepé zpracování - honosné paláce, propracovanost kostýmů, vizuální efekty... Uvidíme, co nám přinese pokračování.

   • (142 bodů)
    9. 6. 2016 14:02
    85%
    0
    1
    zoouška

    Také jsem byla mezi prvními, kteří viděli tento film v předpremieře... film je pusobivý, má skvělou animaci, a jistě potěší jak milovníky sci-fi, tak fanoušky počítačových her, doporučuji film shlédnout ve větším kině a na větším plátně, aby byla iluze dokonalá

   1 2 dalsi posledni
   79 68 ?
   • Katherine 95%
   • Standa. 55%
   • mikdia 100%
   • honza-michalik 95%
   • Icze 80%
   • Tom Hardy 60%
   • nathan-grave 55%
   • jfuska 90%
   • vladimir-lada-but 95%
   • Malond 100%
   všechna hodnocení (103)
   jak hlasovat?
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: