Need for Speed (2014)

Need for Speed (USA)
USA USA
130 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi, Thriller

Obsah

:
Aaron Paul je pouličním jezdcem, který provozuje autodílnu za účelem upravování drahých aut, aby v závodech svou rychlostí předčila ostatní více »« méně

Režie

:
Scott Waugh

Scénář

:
George Gatins John Gatins

Herci

:
Aaron Paul Dominic Cooper Imogen Poots Scott Mescudi Rami Malek ...
Premiéra: 13. 3. 2014
Distributor: Bontonfilm CZ

Komentáře

znaků
 • (8882 bodů)
  4. 12. 2014 16:42
  75%
  0
  0
  headhunter

  Jako odkojený na "Need for Speed" nemohu jinak, než přehnat hodnocení. Scénář v podstatě odpovídá hloubce scénáře celé hry a ten je : Hn, hhn, hhhhnnn...! Ale krásně se na ty káry koukalo. Zde prostě nebyl v hlavní roli člověk a ve vedlejší vyčníval pouze jeden magor (Keaton)*

 • (7444 bodů)
  9. 2. 2016 13:16
  80%
  0
  0
  martin-mickey-stusak

  Tento snímek to měl a stále má s ohledem na úspěšnou sérii ´Rychle a zběsile´ velice těžké. Tvůrci se automobilové závody snažili pojmout jinak aby snad nebyli nařknuti s kopírování, čemuž bych věřil a povedlo se. Na adaptacích zfilmovaných videoher je především nejdůležitější příběh a ten tu je. Sice ne tak tvrďácký jak byl jistojistě s ohledem na zmiňovanou sérii očekáván, ale je. Klasická touha po pomstě je sice už skutečně velice otřepaný námět, ale v tomto případě mi to ani nijak zvlášť nevadilo. Automobilové honičky jsou nasnímány a sestřihány dobře a zaujmou i záběry z kabiny auta během bouraček. Děj je plynulí a nenašel jsem jediného hluchého místa. Ano, nemá to takovou energii a drive jako ´Rychle a zběsile´, ale to neznamená, že by to měl být špatný film. Naopak. Jistou přitažlivost má.

 • (2291 bodů)
  6. 12. 2015 08:22
  65%
  0
  0
  Petr Kocfelda

  Dobrá akční podívaná.Snad je jen trochu dlouhá.Auta jsou zde ale pěkná a herci dobří.

 • (1982 bodů)
  9. 12. 2015 18:36
  40%
  0
  0
  rkotvald

  sím přiznat, že žádným velkým fanouškem téhle videoherní série nejsem, nějaký díl, možná díly jsem hrál, ale přeci jenom pár neděl už to bude, i tak s menším zabrouzdáním v paměti určitě dokáži ocenit v některých ohledech věrnost adaptace, především v závěrečném závodě. Ale vezměme to popořadě - bývalý kaskadér a trochu i herec Scott Waugh režijně debutoval přede dvěma lety polodokumentárním válečným dramatem Act of Valor, ještě s kolegou Mikem McCoyem, ale jejich počin nikoho zrovna neoslnil, tudíž bylo překvapením spojení jeho jména s takto velkou značkou.
  Aaron Paul ve filmu Need for Speed / Need for Speed
  Obavy skeptiků se ale ve výsledku bohužel vyplnily. Může to znít příliš ostře, jenomže bezpohlavní režie jakoby kopírovala nudná úvodní intra, na která stejně nikdo nekouká a okamžitě mačká tlačítko na přeskočení, které jaksi ke vstupence na pokladně nedostanete. Tudíž citové výlevy hrdinů, či tragické momenty nutí pouze koukat na hodinky, protože naopak nejsou ani natolik stupidní, aby byly nechtěně směšné. Nemůžou za to jen charaktery postav, ale ve velké části i samotní herci, v čele s Aaronem Paulem, jehož několik samostatných scén by skvěle padlo do nějakého hororu (jako pohled na narušeného úchyla při plánování další vraždy).
  Abych pořád jen nehanil, pár zajímavých, dobře řemeslných nápadů alespoň v té akci najdeme, naneštěstí jsou povětšinou okamžitě vystřídány „wtf“ momenty. Nezáleží, jestli vyloženě surově vsunutou akcí, protože dlouho nic nevybouchlo, tak natankujeme za jízdy na dálnici jako "správní borci", nebo dalším nezvládnutým emocionálním výlevem (několikanásobné brečení Aarona Paula za volantem se určitě brzo dočká nespočtu parodií), jenž ten předchozí světlý okamžik okamžitě pohřbí.

 • (1857 bodů)
  14. 3. 2014 08:29
  60%
  0
  0
  beseda

  Není to zrovna moc můj oblíbený filmový žánr. Místy to připomínalo klasické "béčkové" filmy a některé romantické scény občas sklouzly do telenovely, ale celkově to byla jízda a nářez :-) Divák u toho nemusí ani moc přemýšlet a jen si užívat krásná auta a adrenalin při (bravurně natočených) honičkách. Musím dát nakonec dobrých 60%. Viděno: 12.03.2014 (kino).

 • (1831 bodů)
  27. 11. 2014 12:58
  75%
  0
  0
  Larrysbride

  Od Need for Speed jsem raději neočekávala nic víc než čisté béčko s příchutí motorového oleje. O to více mne však překvapilo, když na mne v kině čekal pravý akční film se srdcem i duší. Pravda, prvních pár minut se trochu vleče (a vzhledem k tomu, že vůbec nesouvisí se zbytkem filmu bych se nebála je vystřihnout), poté ovšem nejedno divákovo srdce zaplesá nad zběsilou jízdou, ve kterou se snímek obrátí, a nejedno srdce nechá vzpomenout na ta teenagerská léta strávená právě nad dílem Electronic Arts, z něhož film přebírá nejen styl vyprávění, ale i několik podstatných pro hru typických prvků. Právě tyto elementy mne velmi mile překvapeny, a chápu, že "filmoví fajnšmekři" na ně zřejmě nebyli připraveni a ani o ně nestáli - z čehož vyplívá i zatím ne příliš chvalné hodnocení. Film sám o sobě působí jako plynulá akční videohra a to holt nemusí sedět všem. Ale jsem ráda, že NFS nekopíruje a ani se nesnaží kopírovat tolik omílané Rychle a zběsile. Pro mě film v tomto žánru jednoduše nemá konkurenci, a proto mu uděluji jednožných 100%! :) Klobouk dolů! (VIP premiéra Praha, 11. března 2014; 3D 4DX)

 • (1582 bodů)
  15. 3. 2014 10:52
  50%
  0
  0
  Hare77

  Tak jsem si myslel, že i tak bude. Auta, auta a zase auta, ale dá se na to dívat, nepropadnete se do absolutní nudy. Adrenalin lze vždy dostat i z filmového plátna. Navíc Imogen Poots to hraje tak hloupě a naivně, až se na ní dá docela dobře dívat:).

  • rychlá auta, dobře natočeno, automobilový adrenalin
  • příběh, herecké výkony většiny protagonistů za může ale plochý scénář
 • (1371 bodů)
  23. 3. 2014 08:17
  35%
  0
  0
  wiecej

  Dopadlo to dle ocekavani. Slaba kopie Rychle a zbesile,ktera potvrdila,ze hram se na velkem platne vetsinou moc nedari. Diky jmenu to rozpocet zaplati,ale to je tak vse. Slaby scenar, spatna rezie a zbytecne dlouha stopaz. Auta a zeny dobry,ale to byla jedina jistina s kterou jsem pocital.

 • (1328 bodů)
  12. 3. 2014 21:39
  55%
  0
  0
  Siddharta

  Policie v USA neexistuje, ale to je asi princip filmu, který upřednostňuje rychlá auta, kde Masserati je auto v druhém plánu a herci hrají jako naleštěné sporťáky, stále stejně. Opravdu předvídatelný scénář, ale chcete-li adrenalin a poslouchat pořád hudbu, která hraje v podkresu, proč ne? Nebo se jeďte projet v "Need for speed", vyjde to nastejno, akorát hra může být napínavější:).

 • (1315 bodů)
  12. 3. 2014 22:37
  70%
  0
  0
  VasaFlasa

  Čekal jsem mnohem méně a tak jsem byl spíše mile překvapen, že jsem se dočkal odpočinkovýho filmu. Spíše nadprůměrný film.

 • (1114 bodů)
  12. 3. 2014 22:59
  100%
  0
  0
  Jakub.Selesi

  Velmi povedené, jak po efektové stránce, tak po technické stránce, velmi jsem spokojen s kamerou, která byla bravůrní, zvuk dokonalý...
  Přišlo mi jen že příběh trošku pokulhával, ale co bych taky čekal... ne bylo to výborný...

 • (1101 bodů)
  12. 3. 2014 22:09
  80%
  0
  0
  jvempire

  Krásná auta, solidní zpracování a příjemná věrnost přeloze. Předvýdatelný, ale nenudící děj, který byl solidně natočen i zahrán. Očekával jsem podprůměrný film, ale byl jsem přijemně překvapen. Není to žádné přelomové dílo, ale na poměry zpracování počítačových her je to velice povedené. Děkujeme za KINOBOX projekci.

 • (992 bodů)
  12. 3. 2014 22:30
  100%
  0
  0
  kendzi

  Pěkný, opravdu jsem se k závěru dne nemohl jinak odreagovat. Auta krása, herecké obsazení podařené, dějově návazné. Dali si záležet na detailech a v závěru, stručně typická Amerika a tak to má prostě být. Nečekal jsem ani více ani méně. Byly zde i úseky nehod, které mi připomněli jednu moji vážnou dop. nehodu a zachyceno to teda bylo perfektně. Velké plus a bez kritiky dávám pěknou 100.. :) Děkuji KINOBOXU za podařenou akci.. :)

 • (881 bodů)
  12. 3. 2014 23:28
  30%
  0
  0
  Innuendo

  Čekal jsem málo a.....dostal jsem ještě méně! Vtipy o tom, že Paul Walker zemřel jen proto, aby nemusel vidět tohle, si myslím dopadají dokonale na úrodnou půdu a není se co divit. Ať už se jedná o naprosto nesympatické dementně smýšlející postavy, tupý děj a efekty evidentně dělané snad ještě na 386. Ne, tohle si legendární herní série opravdu nezasloužila.

 • (760 bodů)
  13. 3. 2014 20:58
  65%
  0
  0
  voleman

  Od filmové adaptace hry Need For Speed jsem opravdu nic nečekal a to co jsem dostal tomu bylo v podstatě adekvátní. Je to zcela průměrný film s tuctovým scénářem, nudnými dialogy a zcela nevýraznou režii. Ale to se všechno dalo čekat, a cílové publikum na to nejspíš ani zvědavé není. A proto nastupují triky, skvělá auta a přehnané akční scény a to všechno se tvůrcům vcelku povedlo. V kině jsem prostě úplně vypnul mozek a jen jsem bezmyšlenkovitě sledoval plátno, a zas tak špatně jsem se nakonec nebavil. Navíc herci byli poměrně sympatičtí a neokoukaní. Kdyby to celé bylo ochuzeno o naprosto nudné a klišé dialogy mělo by to minimálně o půl hodiny méně, a ty čtyři hvězdy by si to ode mne zasloužilo. 130 minut je totiž na takovýhle film opravdu moc. 65%

 • (675 bodů)
  12. 3. 2014 22:15
  75%
  0
  0
  Ciiiri

  Hodně očekávaný děj filmu. Velmi mě potěšil častý vtip a hlášky, které jsem tam až tolik nečekala. Skvělý výkon hlavních představitelů Imogen Poots a Aarona Paula. Nádherná auta :-) Ale, abych jen nechválila. Spousta detailů je nepřesných... ohledně aut, zákonů atd. Ale chcete-li se pobavit u rychlých a pěkných aut i s příběhem!, je to to pravé. Má také vtipné prvky ze hry. Nemějte ovšem velké očekávání (film vs hra). Doporučuji a děkujeme Kinoboxu za akci!!!

 • (523 bodů)
  15. 5. 2014 22:52
  50%
  0
  0
  perfekta

  Splnil moje očekávání, auta a zase auta.

 • (485 bodů)
  1. 5. 2014 11:09
  100%
  0
  0
  foxina-beier

  Abych pravdu řekla,tohle jsem nečekala.Film se podobal hře to ano,ale řekla bych,že byl ještě lepší.Očekávala jsem ,že se film bude více podobat hrám,ale příjemně mě to překvapilo.Velmi poutavý děj.Herci mi do filmu seděli,výběr rekvizit taky super.Příjemné překvapení a řekla bych ,že se mi líbil více než například rychle a zběsile.Takže hodnocení mluví za vše.

 • (460 bodů)
  15. 5. 2014 13:14
  0
  0
  pateta

  Velmi poutavý děj.Herci mi do filmu seděli,výběr rekvizit taky super.Příjemné překvapení a řekla bych ,že se mi líbil více než například rychle a zběsile.Takže hodnocení mluví za vše.

 • (458 bodů)
  13. 3. 2014 09:07
  80%
  0
  0
  Kick077

  Vzhledem k tématu filmu a tomu, co sem očekával, jsem spokojený. Chtěl sem hodně aut a ježdení, abych si trochu zavzpomínal na doby, kdy sem proseděl často hodiny denně u ježdění na počítači a to přesně tam bylo. Parádní auta, řvoucí motory, takovej audiovizuální zážitek spíš. Jediný, co se mi nelíbilo bylo to, že sem v těch autech sám neseděl. Ale jinak stejně je to na 4 hvězdy, protože si myslim, že by vůbec neuškodilo trochu zkrátit ohraný dialogy, stejně všichni tušej co řeknou a buď by to mohlo bejt kratší, nebo nechat ješte víc prostoru autům. Na ty bych se vydržel dívat klidně i dýl než těch 130 minut. Na relaxaci a mentální odpočinek, když se člověk tolik nesoustředí na to mluvení a má rád auta, naprosto perfektní.

1 2 3 dalsi posledni
68 46 ?
 • Shackill 80%
 • Liboul 70%
 • martina-surzinova 40%
 • Filmokolik 45%
 • jirka-knobloch 50%
 • kubi.sarka 95%
 • thomas-prokes 55%
 • COOLa 85%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • maniak 75%
všechna hodnocení (144)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

7. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka
Sdílet tuto stránku:

Partneři: