The Great Wall (USA)
USA USA
Čína Čína
94 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Mysteriozní, Thriller
Motto: Stavěli ji 1700 let. Měří 9000 kilometrů. Před čím měla chránit?

Obsah

:
Její tvůrci museli mít dobrý důvod, proč z ní udělali největší stavbu na světě. Velká čínská zeď je opředena mnoha mýty. Jednoho z nich se chopil legendární více »« méně

Režie

:
Yimou Zhang

Scénář

:
Thomas Tull Max Brooks Edward Zwick Marshall Herskovitz Carlo Bernard Doug Miro Tony Gilroy

Herci

:
Matt Damon Pedro Pascal Willem Dafoe Jing Tian Andy Lau ...
Premiéra: 5. 1. 2017
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  4
  2
  3. 1. 2017
  Sheldon (9341 bodů)

  Už jsem si chvíli myslel podle amerického tisku, že to bude propadák, ale chyba lávky. Tohle je pěkná pohádka, která sice místy připomíná kombinaci Jurského světa a bitvu u Helmova žlebu, ale jinak je to spíš pohádka evropského střihu opatřená velkým množstvím digitálních efektů. Yimou je skvělý vypravěč, o tom bez debat a Matt Damon je zkrátka sympaťák. Kritici se sice asi zblázní, ale k popcornu je to bezva.

 • 70%
  0
  0
  7. 3. 2017
  rkotvald (2743 bodů)

  Nemůžu si pomoci, ale mně se to líbilo. Samozřejmě pominu čínskou propagandu, která by měla svět děsit. Svět, který je prezentován jako zlý, chamtivý a toužící jen po penězích a majetku. Když Tian Jing říká, že nezná svět za zdí, Damon jen odpoví, že silní si berou vše. Také Číňané bojují o něco víc, než jsou jen peníze, jak se však nakonec ukáže, i bílí barbaři nemusí mít na prvním místě pouze majetek... Osobně jsem si film užíval jako zajímavý historický dokument o zbraních a taktice boje, byť si nejsem jistý, zda Číňané zrovna používali římskou želvu...Vytříbená vizuální stránka, šlapající hudba, bitva, vetřelci i s královnou, dobrodružství. Jistě, žádné velké zápletky, jednoduchá dějová linie. Jenže to dnes většinový divák čeká, ne? Jestli tohle někoho nudilo, pak neviděl žádný sovětský zadumaný film... Od Zhanga mám ovšem nejraději skvostný Klan létajících dýk.

 • 70%
  6
  2
  4. 1. 2017
  Arnarmo (1652 bodů)

  Další drahá jednohubka, která dokáže pobavit. Zeď má doopravdy spousty mechanických vychytávek, takže bylo zajímavé sledovat, s čím se obránci vytasí. Možná škoda, že hned ze začátku dostaneme dávku pořádného útoku, jelikož díky tomu finále působí lacině. Žádná hluchá místa, občas i nějaký ten žert, bez romantiky a plné nereálných bojových scén. Nečekal jsem nic jiného, než pořádnou řežbu a tu jsem dostal. Plus za Matta Damona, jehož role mu sedla. Kam se na něj hrabe Legolas.

 • 80%
  0
  0
  1. 3. 2017
  Ciiiri (711 bodů)

  Tak na tento film jsem ani moc jít nechtěla... Po první ukázce mě to i trochu zaujala a souhlasila jsem, že do kina půjdu. A musím říci, že to byl by dlouhé době film, od kterého jsem moc neočekávala, ale byl vážně skvělý. Bohužel jsem ho viděla ve 3D, protože ho dlouho nevysílali a 3D nic moc, ale přesto byl vážně hodně dobrý. Doporučuji.

 • 65%
  0
  0
  1. 3. 2017
  EXpenzza (597 bodů)

  Ulítlá akční fantasy mega nálož nebo alespoň první půl hoďka, pak to jde bohužel dolů. I tak hodnotím pozitivně, Yimou nezklamal a natočil pro svou zemi výpravnou omalovánku, tak jak on to umí. Dialogy jsou tady opravdu toporné ale obléhání Zdi to vynahrazuje. Čína na to bude chodit rok v kuse a bude z toho naprostý kasovní trhák.

 • 80%
  0
  0
  20. 2. 2017
  patrick-sarin (435 bodů)

  Máte-li nutkavou potřebu pozorovat statečného hrdinu s bezedným toulcem, jak vesele kosí digitální hnízdo s nímž si nedokázaly poradit ani celé šiky vojáků v duhových kostýmech, ani pohledná víla z bungee jumping týmu Jeřábnic, tak si raději pořiďte Musou videohru.

 • 55%
  0
  0
  14. 2. 2017
  dis (346 bodů)

  55%
  Vezměte si béčkovou fantasy, něco jako Dračí doupě nebo Eragona, a natočte ji stylem velmistra. Výsledkem je Velká čínská zeď. Síla komerce sežvejkala i špičkovýho režiséra. Obranná linie opevnění na čínských hranicích je fenomén, který si film zasluhuje a dokázala by ho utáhnout i bez hvězd, jenom příběhama lidí, co ji stavěli, bojovali a veleli na ní. Jenomže to ne. Tak se tam připlácne hollywoodskej hezoun (ano, a sympaťák, kterýmu tahle role sedí jako naší kočce cvičky) a pro neasijský diváctvo všechno polopaticky, a aby se náhodou orientální postavy nepletli, tak ty zlý udělají jako orky a ty hodný nacpou do barevně odlišenejch zbrojí jako družstva plastovejch panáčků. dechberoucí, ale absolutně nelogický scény. Dementní scénář. Úchvatnej Čang I-mou. Ech!

 • 50%
  0
  0
  21. 1. 2017
  Mikik4444 (308 bodů)

  Velká čínská zeď...už podle názvu jsem si děj představoval jinak a myslím, ze nebudu sám. Je ale pravda, že k popcornu to šlo, protože kdyby mi došel dřív...což se nestalo, tak bych šel domů. Místama mi i připadalo, že i Matt to chtěl mít už za sebou...ale ještě, že ho ta silná generálkyně vytáhla jednou rukou na té střeše...a když jsem tam uviděl místo jiného vojska ty zubatý mrchy jak po sobě lezou...byl jsem zklamaný...ale určitě si tento film najde nadšené diváky jelikož natočený i v rámci efektů je super...jinak za mě nic moc.

 • 80%
  0
  0
  12. 2. 2017
  cirkusačka (213 bodů)

  Tento film jsem viděla ve formátu 3D a nezklamal mne, skvělá animace, skvělé efekty, pozitivně hodnotím také délku filmu, která byla jen 104 minut...čili žádné dlouhé ságy o ničem. Výkony herců také v pořádku. Film bych doporučila shlédnout rozhodně ve formátu 3D

 • 85%
  0
  0
  12. 2. 2017
  konstantin (80 bodů)

  Pěkný napínavý film s báječnými efekty, nevím proč byl tak rychle ztažen z programu kin a bylo skoro problémem na něj do kina zajít. Trochu sci-fi pohádka s nadpřirozenými bytostmi, ale i s momenty překvapení a napětí. Vzhledem k efektům se vyplatilo zajít si na film ve 3D

 • 80%
  0
  0
  20. 2. 2017
  mevik (76 bodů)

  Velkolepá podívaná, úžasná výprava. Skvělý herecký výkon Matta Damona. Zajímavý děj, vydařené bojové scény. Příjemná podívaná, přiblížení minulých století a ukazuje význam vybudované čínské zdi. Na zeď útočí spousta potvor, vojáci bojují. Formát 3D je výborný.

 • 75%
  0
  0
  14. 2. 2017
  maroo77 (49 bodů)

  Tento film jsem viděla ve formátu 3D a nezklamal mne, skvělá animace, skvělé efekty, pozitivně hodnotím také délku filmu, která byla jen 104 minut...čili žádné dlouhé ságy o ničem. Výkony herců také v pořádku. Film bych doporučila shlédnout rozhodně ve formátu 3D

 • 60%
  0
  0
  2. 3. 2017
  josef-kratky (16 bodů)

  Docela dobrý a nemusíš u toho moc premyslet

 • 80%
  0
  0
  17. 3. 2017
  Rezzinka (11 bodů)

  Zajímavě zpracovaný film. Původně jsem si myslela, že mi budou ty nadpozemské stvůry film kazit, ale nakonec do děje zapadly tak nějak samy.
  Rozhodně nelituji, že jsem na film do kina šla.

72 49 ?
 • tomas-mach 95%
 • fesoj1 100%
 • budullin 50%
 • martin-fryz 100%
 • Akarot 55%
 • Mirass95 75%
 • Rezzinka 80%
 • Reacherjack2016 65%
 • Brenan88 50%
 • rkotvald 70%
všechna hodnocení (46)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: