Rychle a zběsile 7 (2015)

Furious 7 (USA)
« další názvy »
Japonsko Japonsko
USA USA
140 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller
Motto: Pomsta se vrací domů

Obsah

:
I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí více »« méně

Režie

:
James Wan

Scénář

:
Chris Morgan (II) Gary Scott Thompson

Herci

:
Vin Diesel Paul Walker Jason Statham Michelle Rodriguez Jordana Brewster ...
Premiéra: 2. 4. 2015
Distributor: CinemArt CZ

Komentáře

znaků
 • (7133 bodů)
  8. 1. 2016 08:38
  70%
  0
  2
  Arthur Logoff

  Už se nemůžu dočkat Rychle a zběsile 8! (To byl sarkasmus)
  Vynikající triky a efekty. Jen pro ty lidi, co od malička milují auta :)

 • (6592 bodů)
  31. 7. 2015 18:13
  90%
  0
  1
  martin-mickey-stusak

  Sedmé pokračování se opět dostává na zcela jinou úroveň a je to ovlivněno hlavně příchodem Jasona Stathama v roli mstitele. Že se bude jednat o masakrální akční jízdu, jakou tato série ještě nezažila, dává jasně najevo už úvodní scéna z nemocnice. Dravost všeho možného i nemožného uhání ohromným kvaltem dopředu a fakt, že se původně jednalo o pouliční nelegální závody, je prostě pryč. Z nejlepších řidičů se stali agenti alá ´Mission Impossible´, což znamená, že nic není problém, nic není překážkou. Efektům se skutečně nešetřilo, takže se je opět na co dívat. Mimo jiné vcelku potěšila i účast Kurta Russella dávající tímto o sobě zase vědět. Nezpochybnitelná popkornová zábava u kterého se nepřemýšlí proč to či ono, ale pouze se užívá zábavný akční příběh plného napětí, dobrodružství, velkolepých šokujících scén a obrazotvornosti.

  P.S. Na konci je stylová rozlučka s Paulem Walkerem. Díky tvůrcům za to. Uronil jsem slzu.

 • Pas
  (4367 bodů)
  13. 7. 2015 13:38
  30%
  0
  0
  Pas

  Nenaplněné očekávání
  Slaboduchý odvar skvělé dvojky Maxe bojovníka silnic. Přes třicet let dělí tyto filmy a dnešní tvůrci mají podstatně lepší možnosti než dřív ale natočili bezduchý blábol. Humungulus a jeho albinos komando co směřuje do valhaly...Nemluva Max krevní konzerva a jednoruká Amazonka na cestách, trocha benzínu, prachu a několik výstřelů . Ztráta času i peněz , Howgh.

 • (3944 bodů)
  10. 5. 2016 22:22
  60%
  0
  0
  lamps

  Nebudu nikomu tvrdit, že mě létající automobily, nerozbitné tělesné schránky nebo těžkej badass Jason Statham nebavili, protože bych lhal. Já se totiž bavil takovou měrou, že jindy jasných 5* plně doceňujících akční podívanou, která je královsky ozvučena, nasnímána i gradována, se proměnilo v trochu nejapný vtip za tři hvězdy, kde se vše obrací proti vypravěči a vnímavý divák znalý zákonů fyziky a omezených lidských schopností postupně spíše ocení každou chvilku, kdy se nemusí vyprávěnému hlasitě a nepřetržitě smát. Nemluvě o tom, že pointa za moc nestojí.... Řečeno jinak, akce dokáže bavit, ale hlavně nechtěně rozesmát, scénář je slaboučký, připomínající akční videohru, kde je každý další level doprovázen změnou lokace a novou formou boje proti hlavnímu nepříteli, a pokud se za filmem ohlédneme zpět, tak kromě dojemné závěrečné rozlučky s Paulem Walkerem uvidíme jen nekompaktní sled výbuchů a šílených kaskadérských (nebo spíše digitálních) akčních scén. Díky bohu za vskutku boží herce, kteří k této sérií zkrátka patří, patřili (R.I.P.) a vždy patřit budou...

 • (3498 bodů)
  7. 4. 2015 17:00
  70%
  0
  0
  Tom Hardy

  Pokud jsem šestce dal "jen" 70%, sedmičce nemůžu dát ani o procento víc. Finální akce je totiž tentokrát Achillovou patou celé podívané a jde o podobně zbytečně přehuštěný digitální bordel, jako v závěru čtvrté Smrtonosné pasti. Také zamrzí nedostatečné využití kráčející skály Dwaynea Johnsona (nebyl čas kvůli San Andreas?) a možná až příliš schématické využití záporáka Jasona Stathama, který skáče do děje ryze účelově, aby vždy něco zkomplikoval. Ocenit si naopak zaslouží to, že si James Wan na své první velké produkci nevylámal zuby a že tvůrci filmařsky ustáli rozloučení se sympaťákem Paulem, jemuž se tímhle filmem dostalo pocty, o jaké se ostatním hercům ani nesní. Byl jsem dojatý, nenudil se, ale ani ta vnitřní rozechvělost z finální scény mě nenakopne výš než na 70%. Přesto jsem spokojený. Série jede dál a ustála svou nejtěžší zkoušku. Teď je jen otázkou, jakým směrem se vydá po ní. Jednoduché to mít nebude.

  • přepálená, ale zábavná akce
  • výborně využitý Kurt Russell!
  • citlivé rozloučení s Paulem Walkerem
  • zbytečně překombinované (digitálně i dějově) akční finále
  • nedostatečně využitý Jason Statham
 • (2690 bodů)
  21. 3. 2016 17:31
  65%
  0
  0
  Ombak_Penari

  "Rychlost je opojnááá, riziko lákááá... Dvěste v městě, třista z místa..." Série FF se postupně vypracovala na čistou esenci testosteronové zábavy a žrádlo pro čtenáře Maximu. Víc se od toho prostě nedá očekávat. Pokud se na snímek podíváte touto optikou, tak je sedmička peckovým pokračováním. Logika je zakázána. Naprosto. Zcela nelogická a stupidní rozhodnutí vláčí nadsamecké hrdiny v létajících autech z jednoho koutu světa na druhý, aby je za skřípění pneumatik, řinčení bortících se karosérií i budov a detonací výbuchů zase na závěr přivedla zpět domů, aniž by se cestou vlastně cokoliv vyřešilo. Hnát se kolem světa za něčím, co musím získat, abych pomocí toho nalezl někoho, kdo mě při tom hnaní se celou dobu honí, je naprosto kulervoucí "plán". Nemůžu si pomoct, ale fakt to nešlo vymyslet líp? Druhá věc je, že je to ale vlastně úplně jedno, protože se tím pouze vytváří prostor pro oku lahodící akční scény v atraktivním prostředí, nekonečnou exhibicí nezničitelných hrdinů s bicepsy i na uchu a nadstandardní zásobou přesně mířených hlášek a vtipů. Tady nic jiného není potřeba. Zvlášť když je vše podpořeno akčním trojúhelníkem snů Rock - Statham - Diesel, expendableovskou vsuvkou Kurta Russella a proslulou nešťastnou poslední rolí Paula Walkera. Když se tohle zručně natočí, doplní dobře podanou akcí s neotřelými nápady a pohledem na lepé ženy (které za další dva díly zřejmě nebudou oblečené už vůbec), tak to prostě musí fungovat i kdyby se děj točil kolem závodů v čištění sloních chobotů tvrdým rohlíkem. Komu vyhovují superkáry v zatím neviděných akčních situacích, žere nejlepší akční hrdiny současnosti a potrpí si na efektní záběry, tohle bude milovat. Film je v této své podstatě skvělý, já od něj ale přesto dávám ruce pryč.

 • (2404 bodů)
  9. 4. 2015 14:52
  90%
  0
  1
  harry456

  Režiséru Jamesi Wanovi se podařilo natočit ambiciózní pokračování této akční franšízy. Ačkoliv se zdá dvou a půl hodinová stopáž jako zbytečně zdlouhavá, pak vás mohu ujistit, že není. Filmařům se kromě toho podařilo patřičným způsobem uctít památku mladého a talentovaného herce Paula Walkera. A zvláště na konci vyplavou všechny emoce na povrch. U posledního rozloučení se jednoduše nelze ubránit slzám.

 • (1831 bodů)
  22. 4. 2015 16:43
  90%
  0
  1
  Larrysbride

  Akční pecka se srdcem i duší. Smála jsem se, brečela (dost), film prožila. A to je právě jedna z nejkrásnějších věcí na F&F - stárne se svými diváky. Doteď si přesně pamatuji, když jsem si první díl v řadě půjčila od spolužačky na VCD a zamilovala se do rychlých aut, efektivních honiček, silných holek a charismatických chlapů. A jak se měnil můj filmový vkus a sporťáky a honičky už prostě na celovečerní film nestačily, měnilo se i Rychle a zběsile. Tvůrci ví, že nemůžou opakovat jednu věc neustále dokola, a dokonale se dle toho zařizují. Zapomeňte na Postradatelné, tohle je ta pravá akční nakládačka! A pro ty, co se odvolávají na logiku a fyzikální zákony, těm bych doporučila, spíše než chodit do kina na hollywoodské blockbustery, zůstat doma a zapnout si Discovery Chanel... (Viděno: IMAX 2D)

 • (799 bodů)
  26. 4. 2015 20:34
  85%
  0
  1
  majk123

  prostě libovka 100%

 • (729 bodů)
  25. 1. 2016 21:38
  40%
  0
  0
  Pajmen

  Nechal jsem si nějakou chvíli než napíšu komentář k tomuhle filmu, protože jediný dojem na mě po zhlédnutí zanechal odchod Paula Walkera. Leč bohužel ani po roce nemám pocit, že by ten film byl něčím zajímavý. Dokonce si už ani nevzpomenu na zápletku. Tedy, film je podle mě zbytečný, leda že by nastartoval hereckou kariéru bratrům Walkerovým...

 • (632 bodů)
  27. 4. 2015 12:57
  100%
  0
  1
  rudla123

  je to jeden z nejlepších filmu

 • (458 bodů)
  8. 4. 2015 17:39
  90%
  0
  1
  Kick077

  Nesmí se to brát nějak vážně, pak si to člověk dokáže užít. Škoda, že už je tam o něco míň těch aut z prvních sérií, nicméně celá série si mě prostě získala a tím pádem to má jednoduché. Finální rozloučení s Paulem bylo opravdu povedené.

 • (362 bodů)
  8. 4. 2015 19:53
  75%
  0
  0
  tedoun

  Možná nejlepší a určitě nejzručněji realizovaný díl série....až na to, že hlavní hrdina už je pouze jen "photoshop"

 • (342 bodů)
  12. 8. 2015 15:37
  90%
  0
  1
  pbatal

  ...nezklamalo,doporučuji:)

 • (340 bodů)
  10. 4. 2015 23:34
  80%
  0
  0
  patrick-sarin

  Akční bomba !! Statham je borec, tomu filmu dal hodně velký náboj, stejně tak jako nasazení Tonyho Jaa a jeho bojové umění které ani nikdo nezná jak se jmenuje.

 • (333 bodů)
  7. 1. 2016 09:14
  80%
  0
  0
  Pája DJ

  Co říci a dodat k zatím poslednímu dílu Rychle a zběsile :o) Velké očekávání a hodnotný následovník několika posledních velmi akčních a zdařilých dílů. Po předešlém dílu jsem byl možná trochu zklamán, ale jen na chvilku a celý díl stojí určitě za podívanou :o) po rozloučení se s hlavním hrdinou Paulem Walkerem, který se již premiéry nedočkal se můžeme těšit na již nyní avizované osmé pokračování.

 • (333 bodů)
  8. 4. 2015 17:41
  95%
  0
  1
  sisisi

  Na rozdíl od prvního filmu ze série Rychle a zběsile se děj netočí kolem aut, ale hlavně kolem přežití. Auta se samozřejmě také objevují, ale už nejsou tahounem filmu. Nejdůležitější už není, jaký mají motor, či kolik nitra se jim povedlo nacpat do auta, je to o tom, aby si zachránili krky. Tím ale nechci shodit kvalitu filmu. Moc se mi ten film líbil.

 • (279 bodů)
  19. 3. 2015 18:16
  100%
  0
  1
  krizova

  Už se těším.

 • (218 bodů)
  15. 8. 2015 00:03
  70%
  0
  0
  mkubalikova

  Velká pocta Paulu Walkerovi. Jak jsem si nebyla jistá, zda dotočit sedmičku bez Paula je dobrý nápad, tak teď jsem šťastná. Jen málo herců dostane takový epitaf. Jinak ale slabší než šestka a pětka. Statham je borec, jenže po Špiónovi se začnu smát při každé jeho scéně.

 • (182 bodů)
  8. 4. 2015 19:56
  80%
  0
  0
  daisyna

  Auta zde létaji, kam se hrabe Bond, ale mělo to spád, příběh baví a závěrečné rozloučení zahřeje u srdce při vzpomínce na tak báječného mladého člověka. Za mě povedene

1 2 dalsi posledni
81 76 ?
 • tit3k 70%
 • juraj-schrojf-zicher 80%
 • Liboul 90%
 • michal-bernard 25%
 • stepan-halama 90%
 • wiecej 70%
 • Nerro 100%
 • LProchy 85%
 • prcek1712 100%
 • PandaPool 0%
všechna hodnocení (200)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

8. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
9. místo z 10 v žebříčku uživatele adam-tesar
49. místo z 93 v žebříčku uživatele HappyPiere
57. místo z 68 v žebříčku uživatele ory99
368. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
9. místo z 10 v žebříčku uživatele michal-oktabec
22. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles
Sdílet tuto stránku:

Partneři: