Furious 7 (USA)
« další názvy »
Japonsko Japonsko
USA USA
140 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller
Motto: Pomsta se vrací domů

Obsah

:
I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí více »« méně

Režie

:
James Wan

Scénář

:
Chris Morgan (II) Gary Scott Thompson

Herci

:
Vin Diesel Paul Walker Jason Statham Michelle Rodriguez Jordana Brewster ...
Premiéra: 2. 4. 2015
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  1
  31. 7. 2015
  martin-mickey-stusak (9607 bodů)

  Sedmé pokračování se opět dostává na zcela jinou úroveň a je to ovlivněno hlavně příchodem Jasona Stathama v roli mstitele. Že se bude jednat o masakrální akční jízdu, jakou tato série ještě nezažila, dává jasně najevo už úvodní scéna z nemocnice. Dravost všeho možného i nemožného uhání ohromným kvaltem dopředu a fakt, že se původně jednalo o pouliční nelegální závody, je prostě pryč. Z nejlepších řidičů se stali agenti alá ´Mission Impossible´, což znamená, že nic není problém, nic není překážkou. Efektům se skutečně nešetřilo, takže se je opět na co dívat. Mimo jiné vcelku potěšila i účast Kurta Russella dávající tímto o sobě zase vědět. Nezpochybnitelná popkornová zábava u kterého se nepřemýšlí proč to či ono, ale pouze se užívá zábavný akční příběh plného napětí, dobrodružství, velkolepých šokujících scén a obrazotvornosti.

  P.S. Na konci je stylová rozlučka s Paulem Walkerem. Díky tvůrcům za to. Uronil jsem slzu.

 • 75%
  0
  0
  12. 8. 2016
  Sheldon (9341 bodů)

  U téhle série už jsme si zvykli, že s každým dalším dílem je to více over the top. Sedmý díl už je absolutní nesmyslný mišmaš šitý na míru fanouškům, které má Vin Diesel díky promyšlené komunikaci na sociálních sítích absolutně na háku. Rozloučení s Walkerem je důstojné a vkusné, stejně jako nástup Jasona Stathama. Doufám ale, že James Wan zůstane u horrorů, kde je mistr.

 • 70%
  0
  2
  8. 1. 2016
  Arthur Logoff (7419 bodů)

  Už se nemůžu dočkat Rychle a zběsile 8! (To byl sarkasmus)
  Vynikající triky a efekty. Jen pro ty lidi, co od malička milují auta :)

 • 60%
  0
  0
  10. 5. 2016
  lamps (6963 bodů)

  Nebudu nikomu tvrdit, že mě létající automobily, nerozbitné tělesné schránky nebo těžkej badass Jason Statham nebavili, protože bych lhal. Já se totiž bavil takovou měrou, že jindy jasných 5* plně doceňujících akční podívanou, která je královsky ozvučena, nasnímána i gradována, se proměnilo v trochu nejapný vtip za tři hvězdy, kde se vše obrací proti vypravěči a vnímavý divák znalý zákonů fyziky a omezených lidských schopností postupně spíše ocení každou chvilku, kdy se nemusí vyprávěnému hlasitě a nepřetržitě smát. Nemluvě o tom, že pointa za moc nestojí.... Řečeno jinak, akce dokáže bavit, ale hlavně nechtěně rozesmát, scénář je slaboučký, připomínající akční videohru, kde je každý další level doprovázen změnou lokace a novou formou boje proti hlavnímu nepříteli, a pokud se za filmem ohlédneme zpět, tak kromě dojemné závěrečné rozlučky s Paulem Walkerem uvidíme jen nekompaktní sled výbuchů a šílených kaskadérských (nebo spíše digitálních) akčních scén. Díky bohu za vskutku boží herce, kteří k této sérií zkrátka patří, patřili (R.I.P.) a vždy patřit budou...

 • 30%
  0
  0
  13. 7. 2015
  Pas (4641 bodů)

  Nenaplněné očekávání
  Slaboduchý odvar skvělé dvojky Maxe bojovníka silnic. Přes třicet let dělí tyto filmy a dnešní tvůrci mají podstatně lepší možnosti než dřív ale natočili bezduchý blábol. Humungulus a jeho albinos komando co směřuje do valhaly...Nemluva Max krevní konzerva a jednoruká Amazonka na cestách, trocha benzínu, prachu a několik výstřelů . Ztráta času i peněz , Howgh.

 • 70%
  0
  0
  7. 4. 2015
  Tom Hardy (3806 bodů)

  Pokud jsem šestce dal "jen" 70%, sedmičce nemůžu dát ani o procento víc. Finální akce je totiž tentokrát Achillovou patou celé podívané a jde o podobně zbytečně přehuštěný digitální bordel, jako v závěru čtvrté Smrtonosné pasti. Také zamrzí nedostatečné využití kráčející skály Dwaynea Johnsona (nebyl čas kvůli San Andreas?) a možná až příliš schématické využití záporáka Jasona Stathama, který skáče do děje ryze účelově, aby vždy něco zkomplikoval. Ocenit si naopak zaslouží to, že si James Wan na své první velké produkci nevylámal zuby a že tvůrci filmařsky ustáli rozloučení se sympaťákem Paulem, jemuž se tímhle filmem dostalo pocty, o jaké se ostatním hercům ani nesní. Byl jsem dojatý, nenudil se, ale ani ta vnitřní rozechvělost z finální scény mě nenakopne výš než na 70%. Přesto jsem spokojený. Série jede dál a ustála svou nejtěžší zkoušku. Teď je jen otázkou, jakým směrem se vydá po ní. Jednoduché to mít nebude.

  • přepálená, ale zábavná akce
  • výborně využitý Kurt Russell!
  • citlivé rozloučení s Paulem Walkerem
  • zbytečně překombinované (digitálně i dějově) akční finále
  • nedostatečně využitý Jason Statham
 • 65%
  0
  0
  21. 3. 2016
  Ombak_Penari (2731 bodů)

  "Rychlost je opojnááá, riziko lákááá... Dvěste v městě, třista z místa..." Série FF se postupně vypracovala na čistou esenci testosteronové zábavy a žrádlo pro čtenáře Maximu. Víc se od toho prostě nedá očekávat. Pokud se na snímek podíváte touto optikou, tak je sedmička peckovým pokračováním. Logika je zakázána. Naprosto. Zcela nelogická a stupidní rozhodnutí vláčí nadsamecké hrdiny v létajících autech z jednoho koutu světa na druhý, aby je za skřípění pneumatik, řinčení bortících se karosérií i budov a detonací výbuchů zase na závěr přivedla zpět domů, aniž by se cestou vlastně cokoliv vyřešilo. Hnát se kolem světa za něčím, co musím získat, abych pomocí toho nalezl někoho, kdo mě při tom hnaní se celou dobu honí, je naprosto kulervoucí "plán". Nemůžu si pomoct, ale fakt to nešlo vymyslet líp? Druhá věc je, že je to ale vlastně úplně jedno, protože se tím pouze vytváří prostor pro oku lahodící akční scény v atraktivním prostředí, nekonečnou exhibicí nezničitelných hrdinů s bicepsy i na uchu a nadstandardní zásobou přesně mířených hlášek a vtipů. Tady nic jiného není potřeba. Zvlášť když je vše podpořeno akčním trojúhelníkem snů Rock - Statham - Diesel, expendableovskou vsuvkou Kurta Russella a proslulou nešťastnou poslední rolí Paula Walkera. Když se tohle zručně natočí, doplní dobře podanou akcí s neotřelými nápady a pohledem na lepé ženy (které za další dva díly zřejmě nebudou oblečené už vůbec), tak to prostě musí fungovat i kdyby se děj točil kolem závodů v čištění sloních chobotů tvrdým rohlíkem. Komu vyhovují superkáry v zatím neviděných akčních situacích, žere nejlepší akční hrdiny současnosti a potrpí si na efektní záběry, tohle bude milovat. Film je v této své podstatě skvělý, já od něj ale přesto dávám ruce pryč.

 • 70%
  0
  0
  21. 4. 2017
  JosefTomas (2523 bodů)

  Přestože šestka byla taky dost přes čáru (nekonečná ranvej a Diesel skokan, mostu zdolan), tak tady se jeden mnohem, ale mnohem víc do extrému. Akce je přes čáru už úplně všude, kde se to dá. Ale co se nemůže upřít, je skvělé rozloučení s Paulem Walkerem, který nás opustil dřív, než se stačil rozkoukat. Finální scéna, která ještě doplněna krásnou hudbou zakončila film, že většina diváků bude dojata. Skvělá práce.

 • 90%
  0
  1
  9. 4. 2015
  harry456 (2427 bodů)

  Režiséru Jamesi Wanovi se podařilo natočit ambiciózní pokračování této akční franšízy. Ačkoliv se zdá dvou a půl hodinová stopáž jako zbytečně zdlouhavá, pak vás mohu ujistit, že není. Filmařům se kromě toho podařilo patřičným způsobem uctít památku mladého a talentovaného herce Paula Walkera. A zvláště na konci vyplavou všechny emoce na povrch. U posledního rozloučení se jednoduše nelze ubránit slzám.

 • 90%
  0
  1
  22. 4. 2015
  Larrysbride (1831 bodů)

  Akční pecka se srdcem i duší. Smála jsem se, brečela (dost), film prožila. A to je právě jedna z nejkrásnějších věcí na F&F - stárne se svými diváky. Doteď si přesně pamatuji, když jsem si první díl v řadě půjčila od spolužačky na VCD a zamilovala se do rychlých aut, efektivních honiček, silných holek a charismatických chlapů. A jak se měnil můj filmový vkus a sporťáky a honičky už prostě na celovečerní film nestačily, měnilo se i Rychle a zběsile. Tvůrci ví, že nemůžou opakovat jednu věc neustále dokola, a dokonale se dle toho zařizují. Zapomeňte na Postradatelné, tohle je ta pravá akční nakládačka! A pro ty, co se odvolávají na logiku a fyzikální zákony, těm bych doporučila, spíše než chodit do kina na hollywoodské blockbustery, zůstat doma a zapnout si Discovery Chanel... (Viděno: IMAX 2D)

 • 85%
  0
  1
  26. 4. 2015
  majk123 (882 bodů)

  prostě libovka 100%

 • 40%
  0
  0
  25. 1. 2016
  Pajmen (860 bodů)

  Nechal jsem si nějakou chvíli než napíšu komentář k tomuhle filmu, protože jediný dojem na mě po zhlédnutí zanechal odchod Paula Walkera. Leč bohužel ani po roce nemám pocit, že by ten film byl něčím zajímavý. Dokonce si už ani nevzpomenu na zápletku. Tedy, film je podle mě zbytečný, leda že by nastartoval hereckou kariéru bratrům Walkerovým...

 • 75%
  0
  0
  8. 4. 2015
  tedoun (639 bodů)

  Možná nejlepší a určitě nejzručněji realizovaný díl série....až na to, že hlavní hrdina už je pouze jen "photoshop"

 • 100%
  0
  1
  27. 4. 2015
  rudla123 (632 bodů)

  je to jeden z nejlepších filmu

 • 90%
  0
  1
  8. 4. 2015
  Kick077 (537 bodů)

  Nesmí se to brát nějak vážně, pak si to člověk dokáže užít. Škoda, že už je tam o něco míň těch aut z prvních sérií, nicméně celá série si mě prostě získala a tím pádem to má jednoduché. Finální rozloučení s Paulem bylo opravdu povedené.

 • 80%
  0
  0
  10. 4. 2015
  patrick-sarin (435 bodů)

  Akční bomba !! Statham je borec, tomu filmu dal hodně velký náboj, stejně tak jako nasazení Tonyho Jaa a jeho bojové umění které ani nikdo nezná jak se jmenuje.

 • 60%
  0
  0
  19. 4. 2016
  Kamil3 (424 bodů)

  Pro mě velké zklamání ,přál jsem si aby právě 7 díl byl ze všech nejlepší ale to se nestalo .Víc přehnané to už bít nemohlo.Hrdinové už se ani nesnaží něco vymýšlet ,protože ví že přežijí všechno tak se hraje na efekty a výbuchy a zapomnělo se na děj..Asi jsem od tohohle blockbusteru až příliš očekával a to nepřišlo a zapomnělo se na jedničku kde všechno fungovalo ..Miluji od malička taky auta ale nekoukám jenom na efekty které jsou ted v každém filmu ale jak hrají herci a hlavně jaký je děj ..To asi dneska se moc nebere když koukám na recenze ...za mě díky Paulu Walker 60 procent

 • 95%
  0
  1
  8. 4. 2015
  sisisi (400 bodů)

  Na rozdíl od prvního filmu ze série Rychle a zběsile se děj netočí kolem aut, ale hlavně kolem přežití. Auta se samozřejmě také objevují, ale už nejsou tahounem filmu. Nejdůležitější už není, jaký mají motor, či kolik nitra se jim povedlo nacpat do auta, je to o tom, aby si zachránili krky. Tím ale nechci shodit kvalitu filmu. Moc se mi ten film líbil.

 • 80%
  0
  0
  7. 1. 2016
  Pája DJ (378 bodů)

  Co říci a dodat k zatím poslednímu dílu Rychle a zběsile :o) Velké očekávání a hodnotný následovník několika posledních velmi akčních a zdařilých dílů. Po předešlém dílu jsem byl možná trochu zklamán, ale jen na chvilku a celý díl stojí určitě za podívanou :o) po rozloučení se s hlavním hrdinou Paulem Walkerem, který se již premiéry nedočkal se můžeme těšit na již nyní avizované osmé pokračování.

 • 90%
  0
  1
  12. 8. 2015
  pbatal (347 bodů)

  ...nezklamalo,doporučuji:)

 • 60%
  0
  0
  10. 4. 2015
  majhan (344 bodů)

  Dobrá stíhačka, asi však na ni nemám tu správnou náturu či náladu, trochu povrchní.

 • 100%
  0
  1
  19. 3. 2015
  krizova (285 bodů)

  Už se těším.

 • 70%
  0
  0
  15. 8. 2015
  mkubalikova (247 bodů)

  Velká pocta Paulu Walkerovi. Jak jsem si nebyla jistá, zda dotočit sedmičku bez Paula je dobrý nápad, tak teď jsem šťastná. Jen málo herců dostane takový epitaf. Jinak ale slabší než šestka a pětka. Statham je borec, jenže po Špiónovi se začnu smát při každé jeho scéně.

 • 80%
  0
  0
  8. 4. 2015
  daisyna (215 bodů)

  Auta zde létaji, kam se hrabe Bond, ale mělo to spád, příběh baví a závěrečné rozloučení zahřeje u srdce při vzpomínce na tak báječného mladého člověka. Za mě povedene

 • 75%
  0
  1
  8. 4. 2015
  taliz (200 bodů)

  Úspěšné pokračování, které se povedlo

 • 80%
  0
  0
  7. 1. 2016
  speedy009 (198 bodů)

  U série Fast and Furious to pre mňa skončilo druhým dielom, ale musím uznať že sedmičku som na základe pozitívnych hodnotení v mojim okolí teda neignoroval. Žiadnu hlbokú myšlienku nenájdete ani v tejto časti, ale o tom to nie je. Slušných 80 % za dobrú akciu

 • 90%
  0
  0
  12. 4. 2015
  lenacermakova (181 bodů)

  Co se týče efektů, super. Sice zde byly situace, kde si člověk řekne, tak ten hrdina měl rozhodně umřít. Rozloučení s Paulem bylo pěkné. Nemám moc co vytknout.

 • 90%
  0
  0
  8. 4. 2015
  ady (125 bodů)

  Celkem slušná podívaná a konec jako důstojné rozloučení s Paulem dobré.

 • 100%
  0
  0
  29. 7. 2016
  Marhul28 (90 bodů)

  Zadny jiny dil jsem pred prichodem do kina na tenhle nevidel. MUSIM TO ZMENIT! Prozatim je sedmicka mym nejoblibenejsi filmem z teto legendarni serie. Vin, Paul, Dwayne a Statham jsou to nejlepsi, co muze tenhle dil nabidnout. A NEJ scena? Podle me proskok tremi vezmi s Lykan Hypersportem.

 • 80%
  0
  0
  10. 6. 2016
  lucifrid (88 bodů)

  Čekala jsem trochu jiný konec, ale nakonec tam sednul. Jak jinak než pekelná zběsilá akce na čtyřech kolech, i když díl od dílu se scénami, při kterých sice zůstává rozum stát, ale srdce fanouška plesá (viz auta versus mrakodrapy). Tahle série si na nic nehraje, dostanete od ní to, co čekáte - neuvěřitelné honičky, plný pytel hlášek a nablýskaná auta s hustými řidiči. Šestka se mi líbila o chlup víc, ale za to mohl nejspíš ten Londýn a byla přece jen trochu "inteligentnější". Sedmička se povedla, i když je svým způsobem maličko "hloupější" než předchozí díly, ale člověk snad ani nemohl čekat něco jiného než cool akci.

1 2 dalsi posledni
81 76 ?
 • JosefTomas 70%
 • Trable 60%
 • karolina-klimsova 0%
 • Brenan88 85%
 • nikola-kriskova 100%
 • venom 85%
 • pavla-zakova 80%
 • Prochy-Sep 100%
 • machy-musgo-machacek 90%
 • michael-majky-kupcik 75%
všechna hodnocení (234)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

8. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
9. místo z 11 v žebříčku uživatele adam-tesar
49. místo z 93 v žebříčku uživatele HappyPiere
57. místo z 68 v žebříčku uživatele ory99
368. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
9. místo z 10 v žebříčku uživatele michal-oktabec
22. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles
Sdílet tuto stránku:

Partneři: