Rychle a zběsile 7 (2015)

Furious 7 (USA)
« další názvy »
Japonsko Japonsko
USA USA
140 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller
Motto: Pomsta se vrací domů

Obsah

:
I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí více »« méně

Režie

:
James Wan

Scénář

:
Chris Morgan (II) Gary Scott Thompson

Herci

:
Vin Diesel Paul Walker Jason Statham Michelle Rodriguez Jordana Brewster ...
Premiéra: 2. 4. 2015
Distributor: CinemArt CZ

Komentáře

znaků
 • (7414 bodů)
  31. 7. 2015 18:13
  90%
  0
  1
  martin-mickey-stusak

  Sedmé pokračování se opět dostává na zcela jinou úroveň a je to ovlivněno hlavně příchodem Jasona Stathama v roli mstitele. Že se bude jednat o masakrální akční jízdu, jakou tato série ještě nezažila, dává jasně najevo už úvodní scéna z nemocnice. Dravost všeho možného i nemožného uhání ohromným kvaltem dopředu a fakt, že se původně jednalo o pouliční nelegální závody, je prostě pryč. Z nejlepších řidičů se stali agenti alá ´Mission Impossible´, což znamená, že nic není problém, nic není překážkou. Efektům se skutečně nešetřilo, takže se je opět na co dívat. Mimo jiné vcelku potěšila i účast Kurta Russella dávající tímto o sobě zase vědět. Nezpochybnitelná popkornová zábava u kterého se nepřemýšlí proč to či ono, ale pouze se užívá zábavný akční příběh plného napětí, dobrodružství, velkolepých šokujících scén a obrazotvornosti.

  P.S. Na konci je stylová rozlučka s Paulem Walkerem. Díky tvůrcům za to. Uronil jsem slzu.

 • (7378 bodů)
  8. 1. 2016 08:38
  70%
  0
  2
  Arthur Logoff

  Už se nemůžu dočkat Rychle a zběsile 8! (To byl sarkasmus)
  Vynikající triky a efekty. Jen pro ty lidi, co od malička milují auta :)

 • (6552 bodů)
  12. 8. 2016 19:36
  75%
  0
  0
  Sheldon

  U téhle série už jsme si zvykli, že s každým dalším dílem je to více over the top. Sedmý díl už je absolutní nesmyslný mišmaš šitý na míru fanouškům, které má Vin Diesel díky promyšlené komunikaci na sociálních sítích absolutně na háku. Rozloučení s Walkerem je důstojné a vkusné, stejně jako nástup Jasona Stathama. Doufám ale, že James Wan zůstane u horrorů, kde je mistr.

 • (5135 bodů)
  10. 5. 2016 22:22
  60%
  0
  0
  lamps

  Nebudu nikomu tvrdit, že mě létající automobily, nerozbitné tělesné schránky nebo těžkej badass Jason Statham nebavili, protože bych lhal. Já se totiž bavil takovou měrou, že jindy jasných 5* plně doceňujících akční podívanou, která je královsky ozvučena, nasnímána i gradována, se proměnilo v trochu nejapný vtip za tři hvězdy, kde se vše obrací proti vypravěči a vnímavý divák znalý zákonů fyziky a omezených lidských schopností postupně spíše ocení každou chvilku, kdy se nemusí vyprávěnému hlasitě a nepřetržitě smát. Nemluvě o tom, že pointa za moc nestojí.... Řečeno jinak, akce dokáže bavit, ale hlavně nechtěně rozesmát, scénář je slaboučký, připomínající akční videohru, kde je každý další level doprovázen změnou lokace a novou formou boje proti hlavnímu nepříteli, a pokud se za filmem ohlédneme zpět, tak kromě dojemné závěrečné rozlučky s Paulem Walkerem uvidíme jen nekompaktní sled výbuchů a šílených kaskadérských (nebo spíše digitálních) akčních scén. Díky bohu za vskutku boží herce, kteří k této sérií zkrátka patří, patřili (R.I.P.) a vždy patřit budou...

 • Pas
  (4369 bodů)
  13. 7. 2015 13:38
  30%
  0
  0
  Pas

  Nenaplněné očekávání
  Slaboduchý odvar skvělé dvojky Maxe bojovníka silnic. Přes třicet let dělí tyto filmy a dnešní tvůrci mají podstatně lepší možnosti než dřív ale natočili bezduchý blábol. Humungulus a jeho albinos komando co směřuje do valhaly...Nemluva Max krevní konzerva a jednoruká Amazonka na cestách, trocha benzínu, prachu a několik výstřelů . Ztráta času i peněz , Howgh.

 • (3545 bodů)
  7. 4. 2015 17:00
  70%
  0
  0
  Tom Hardy

  Pokud jsem šestce dal "jen" 70%, sedmičce nemůžu dát ani o procento víc. Finální akce je totiž tentokrát Achillovou patou celé podívané a jde o podobně zbytečně přehuštěný digitální bordel, jako v závěru čtvrté Smrtonosné pasti. Také zamrzí nedostatečné využití kráčející skály Dwaynea Johnsona (nebyl čas kvůli San Andreas?) a možná až příliš schématické využití záporáka Jasona Stathama, který skáče do děje ryze účelově, aby vždy něco zkomplikoval. Ocenit si naopak zaslouží to, že si James Wan na své první velké produkci nevylámal zuby a že tvůrci filmařsky ustáli rozloučení se sympaťákem Paulem, jemuž se tímhle filmem dostalo pocty, o jaké se ostatním hercům ani nesní. Byl jsem dojatý, nenudil se, ale ani ta vnitřní rozechvělost z finální scény mě nenakopne výš než na 70%. Přesto jsem spokojený. Série jede dál a ustála svou nejtěžší zkoušku. Teď je jen otázkou, jakým směrem se vydá po ní. Jednoduché to mít nebude.

  • přepálená, ale zábavná akce
  • výborně využitý Kurt Russell!
  • citlivé rozloučení s Paulem Walkerem
  • zbytečně překombinované (digitálně i dějově) akční finále
  • nedostatečně využitý Jason Statham
 • (2708 bodů)
  21. 3. 2016 17:31
  65%
  0
  0
  Ombak_Penari

  "Rychlost je opojnááá, riziko lákááá... Dvěste v městě, třista z místa..." Série FF se postupně vypracovala na čistou esenci testosteronové zábavy a žrádlo pro čtenáře Maximu. Víc se od toho prostě nedá očekávat. Pokud se na snímek podíváte touto optikou, tak je sedmička peckovým pokračováním. Logika je zakázána. Naprosto. Zcela nelogická a stupidní rozhodnutí vláčí nadsamecké hrdiny v létajících autech z jednoho koutu světa na druhý, aby je za skřípění pneumatik, řinčení bortících se karosérií i budov a detonací výbuchů zase na závěr přivedla zpět domů, aniž by se cestou vlastně cokoliv vyřešilo. Hnát se kolem světa za něčím, co musím získat, abych pomocí toho nalezl někoho, kdo mě při tom hnaní se celou dobu honí, je naprosto kulervoucí "plán". Nemůžu si pomoct, ale fakt to nešlo vymyslet líp? Druhá věc je, že je to ale vlastně úplně jedno, protože se tím pouze vytváří prostor pro oku lahodící akční scény v atraktivním prostředí, nekonečnou exhibicí nezničitelných hrdinů s bicepsy i na uchu a nadstandardní zásobou přesně mířených hlášek a vtipů. Tady nic jiného není potřeba. Zvlášť když je vše podpořeno akčním trojúhelníkem snů Rock - Statham - Diesel, expendableovskou vsuvkou Kurta Russella a proslulou nešťastnou poslední rolí Paula Walkera. Když se tohle zručně natočí, doplní dobře podanou akcí s neotřelými nápady a pohledem na lepé ženy (které za další dva díly zřejmě nebudou oblečené už vůbec), tak to prostě musí fungovat i kdyby se děj točil kolem závodů v čištění sloních chobotů tvrdým rohlíkem. Komu vyhovují superkáry v zatím neviděných akčních situacích, žere nejlepší akční hrdiny současnosti a potrpí si na efektní záběry, tohle bude milovat. Film je v této své podstatě skvělý, já od něj ale přesto dávám ruce pryč.

 • (2424 bodů)
  9. 4. 2015 14:52
  90%
  0
  1
  harry456

  Režiséru Jamesi Wanovi se podařilo natočit ambiciózní pokračování této akční franšízy. Ačkoliv se zdá dvou a půl hodinová stopáž jako zbytečně zdlouhavá, pak vás mohu ujistit, že není. Filmařům se kromě toho podařilo patřičným způsobem uctít památku mladého a talentovaného herce Paula Walkera. A zvláště na konci vyplavou všechny emoce na povrch. U posledního rozloučení se jednoduše nelze ubránit slzám.

 • (1831 bodů)
  22. 4. 2015 16:43
  90%
  0
  1
  Larrysbride

  Akční pecka se srdcem i duší. Smála jsem se, brečela (dost), film prožila. A to je právě jedna z nejkrásnějších věcí na F&F - stárne se svými diváky. Doteď si přesně pamatuji, když jsem si první díl v řadě půjčila od spolužačky na VCD a zamilovala se do rychlých aut, efektivních honiček, silných holek a charismatických chlapů. A jak se měnil můj filmový vkus a sporťáky a honičky už prostě na celovečerní film nestačily, měnilo se i Rychle a zběsile. Tvůrci ví, že nemůžou opakovat jednu věc neustále dokola, a dokonale se dle toho zařizují. Zapomeňte na Postradatelné, tohle je ta pravá akční nakládačka! A pro ty, co se odvolávají na logiku a fyzikální zákony, těm bych doporučila, spíše než chodit do kina na hollywoodské blockbustery, zůstat doma a zapnout si Discovery Chanel... (Viděno: IMAX 2D)

 • (853 bodů)
  26. 4. 2015 20:34
  85%
  0
  1
  majk123

  prostě libovka 100%

 • (747 bodů)
  25. 1. 2016 21:38
  40%
  0
  0
  Pajmen

  Nechal jsem si nějakou chvíli než napíšu komentář k tomuhle filmu, protože jediný dojem na mě po zhlédnutí zanechal odchod Paula Walkera. Leč bohužel ani po roce nemám pocit, že by ten film byl něčím zajímavý. Dokonce si už ani nevzpomenu na zápletku. Tedy, film je podle mě zbytečný, leda že by nastartoval hereckou kariéru bratrům Walkerovým...

 • (632 bodů)
  27. 4. 2015 12:57
  100%
  0
  1
  rudla123

  je to jeden z nejlepších filmu

 • (477 bodů)
  8. 4. 2015 19:53
  75%
  0
  0
  tedoun

  Možná nejlepší a určitě nejzručněji realizovaný díl série....až na to, že hlavní hrdina už je pouze jen "photoshop"

 • (458 bodů)
  8. 4. 2015 17:39
  90%
  0
  1
  Kick077

  Nesmí se to brát nějak vážně, pak si to člověk dokáže užít. Škoda, že už je tam o něco míň těch aut z prvních sérií, nicméně celá série si mě prostě získala a tím pádem to má jednoduché. Finální rozloučení s Paulem bylo opravdu povedené.

 • (377 bodů)
  7. 1. 2016 09:14
  80%
  0
  0
  Pája DJ

  Co říci a dodat k zatím poslednímu dílu Rychle a zběsile :o) Velké očekávání a hodnotný následovník několika posledních velmi akčních a zdařilých dílů. Po předešlém dílu jsem byl možná trochu zklamán, ale jen na chvilku a celý díl stojí určitě za podívanou :o) po rozloučení se s hlavním hrdinou Paulem Walkerem, který se již premiéry nedočkal se můžeme těšit na již nyní avizované osmé pokračování.

 • (358 bodů)
  10. 4. 2015 23:34
  80%
  0
  0
  patrick-sarin

  Akční bomba !! Statham je borec, tomu filmu dal hodně velký náboj, stejně tak jako nasazení Tonyho Jaa a jeho bojové umění které ani nikdo nezná jak se jmenuje.

 • (342 bodů)
  12. 8. 2015 15:37
  90%
  0
  1
  pbatal

  ...nezklamalo,doporučuji:)

 • (333 bodů)
  8. 4. 2015 17:41
  95%
  0
  1
  sisisi

  Na rozdíl od prvního filmu ze série Rychle a zběsile se děj netočí kolem aut, ale hlavně kolem přežití. Auta se samozřejmě také objevují, ale už nejsou tahounem filmu. Nejdůležitější už není, jaký mají motor, či kolik nitra se jim povedlo nacpat do auta, je to o tom, aby si zachránili krky. Tím ale nechci shodit kvalitu filmu. Moc se mi ten film líbil.

 • (332 bodů)
  19. 4. 2016 20:56
  60%
  0
  0
  Kamil3

  Pro mě velké zklamání ,přál jsem si aby právě 7 díl byl ze všech nejlepší ale to se nestalo .Víc přehnané to už bít nemohlo.Hrdinové už se ani nesnaží něco vymýšlet ,protože ví že přežijí všechno tak se hraje na efekty a výbuchy a zapomnělo se na děj..Asi jsem od tohohle blockbusteru až příliš očekával a to nepřišlo a zapomnělo se na jedničku kde všechno fungovalo ..Miluji od malička taky auta ale nekoukám jenom na efekty které jsou ted v každém filmu ale jak hrají herci a hlavně jaký je děj ..To asi dneska se moc nebere když koukám na recenze ...za mě díky Paulu Walker 60 procent

 • (281 bodů)
  19. 3. 2015 18:16
  100%
  0
  1
  krizova

  Už se těším.

1 2 dalsi posledni
81 76 ?
 • Sheldon 75%
 • Marhul28 100%
 • ErizChan 75%
 • JanTung 75%
 • mitrikova-nikoleta 100%
 • mondak 95%
 • matej-grimbosch 100%
 • marsy-horakova 100%
 • sishxheidh-sidhduhdd-bxbdjdjd 0%
 • vladimir-lada-but 85%
všechna hodnocení (214)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

8. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
9. místo z 11 v žebříčku uživatele adam-tesar
49. místo z 93 v žebříčku uživatele HappyPiere
57. místo z 68 v žebříčku uživatele ory99
368. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
9. místo z 10 v žebříčku uživatele michal-oktabec
22. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles
Sdílet tuto stránku:

Partneři: