Transformers: Zánik (2014)

Transformers: Age of Extinction (USA)
« další názvy »
USA USA
165 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi

Obsah

:
Michael Bay natočil další díl akční sci-fi Transformers. Díl se zlověstným podtitulem "Zánik" je sice přímým pokračováním úspěšném série, v mnoha ohledech více »« méně

Režie

:
Michael Bay

Scénář

:
Ehren Kruger

Herci

:
Mark Wahlberg Stanley Tucci Kelsey Grammer Nicola Peltz Jack Reynor ...
Premiéra: 26. 6. 2014
Distributor: Cinemart

Komentáře

znaků
 • (5459 bodů)
  16. 9. 2014 15:16
  50%
  0
  0
  Standa.

  No tak tohle bylo už fakt moc. Je za námi asi tak půlka roku a myslím, že už tady máme největší zklamání letošního roku. Totální slátanina bez smyslu. Dinoboti, kteří měli být jedním z hlavních taháků byli nakonec ve filmu asi jenom 10 minut. Ani Mark Wahlberg nebyl nic moc.

  • Kelsey Grammer
  • Stopáž 165 minut, to jako vážně?
 • (2708 bodů)
  15. 2. 2016 12:59
  30%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Když jsem slyšel, že Mark Wahlberg bude hrát v Transformers, jásal jsem, že se na to konečně bude dát koukat. Když jsem to viděl, lituju Marka Wahlberga. Snad ale dostal pořádně zaplaceno. Tuny výbuchů a hýbajícího se kovu prostě nestačí na to, aby se dalo filmu odpustit, že je to tak nehorázný kýč a hovadina. Zhruba od třetiny filmu jsem ztrácel pozornost až ke krátkému zaspání, následkem čehož už jsem pak vůbec nevěděl, o co vlastně jde. A kupodivu mi to vůbec nebránilo v znuděném dokoukání filmu, děj byl totiž naprosto nedůležitý a obraz sestával jen z kýčovitých pohledů na bortící se zdi, barevné roboty, krásné holky a správné chlapy v hrdinských pózách. Nic na tom nevylepšil ani nápad s dinosauřími roboty. Mám Transformerů definitivně pokrk, ale je mi jasné, že jediná otázka, která padla po uvedení filmu v kinech, je prostá: "Vydělalo to?"

 • (2009 bodů)
  30. 11. 2014 16:42
  35%
  0
  0
  stantheman

  Není co hodnotit...pokd teda hodnotíme film a ne efekty. Pro mne absolutně bezduchý scénář , bez jakéhokoliv přínosnějšího nápadu , mdlý až k poblinkání.Tohle nemůže být ani prostoduchá zábava.

 • (1831 bodů)
  27. 11. 2014 11:36
  75%
  0
  0
  Larrysbride

  První Transformers, kteří se mi upřímně líbili. Výborná hudba, inteligentní humor, skvělé efekty a nádherná auta; co víc si přát? Jediné, co skutečně Zániku škodí je délka. Téměř tříhodinová stopáž je skutečně až přespříliš a zatímco první polovina funguje jako slušný rozjezd, po kterém následuje vtipná (při pomyšlení na U Can't Touch This se směji ještě teď) a efektivní akce, poslední půl hodina mi přijde až samoúčelná. P. S.: Nevím, koho do role Tessy napadlo obsadit Nicolu Peltz, ale zřejmě mi na ni zajistil slušnou alergii. P. P. S.: Z úvodních songů Linkin Park se stala téměř tradice, kdo měl ten 'geniální' nápad tuto tradici porušit?

 • wop
  (1524 bodů)
  10. 12. 2014 10:40
  55%
  0
  0
  wop

  Bída s bídou. Od restartu série jsem očekával nějaké jiné pojetí, lepší scénář a hlavně důvod, proč se k této sérii ještě vracet, ale nedostal jsem ani jedno.
  Film jako by z oka vypadl svým předchůdcům, je to vlastně jenom vršení obrovsky náročných, složitě koordinovaných akčních scén za sebou. Množství kousků, ze kterých jsou roboti složeni a to, jak se mění na auta a zpátky, už od prvního dílu nikoho nepřekvapí a tak až na několik nápaditých záběrů neobsahuje film prakticky nic zapamatovatelného.
  Představte si 6-letého kluka, jak sedí uprostřed svého pokoje, v každé ruce jednoho transformera, buší jimi o sebe, kolem má rozházené plastové vojáčky a postavené domečky z Lega. To je pravděpodobný autor scénáře a zároveň cílové publikum.

  • Stanley Tucci
  • pro děti dobré, scénář odpovídá jejich představám a film neobsahuje tolik očividně mrtvých lidí jako předchozí díly
  • design některých autobotů
  • scénář
  • Mark Wahlberg se sice snaží, ale nemá co hrát
  • na jedno brdo
  • podivný přístup k morálce, kdy lidé svým jednáním, nebo nejednáním zapřičiňují zkázu a smrt a nikdo jim to ani nevyčte
 • (1076 bodů)
  2. 2. 2015 21:41
  70%
  1
  0
  Cechulda

  No, čím začít. Nebýt to Transformers, tak bych se na to asi nepodíval. Naprosto nelituji toho, že jsem na tom nebyl v kině. 165 minut je fakt nářez. Udržet diváka v napětí nebo aspoň vzhůru, to chce dost rámusu. Ten tam rozhodně byl. Transformování nových Autobotů se mi vůbec nelíbilo. Už je to úplně něco jiného. V obsazení Marka Wahlberga jsem viděl dobrý tahák akorát ho nenechal pan Kruger potažmo Michael Bay moc zahrát. Bohužel, ač jsem Wahlbergův fanoušek, se mi sem naprosto nehodil. Stanley Tucci tam sednul jak pr**l na hrnec, ale to už to opravdu nezachránilo.

  • Stanley Tucci
  • scénář
  • 165 minut stopáž (v kině dost kruté)
  • transformování se změnilo na míchání kaše
 • (853 bodů)
  4. 2. 2015 18:01
  80%
  0
  0
  majk123

  jo deto ne jeto hodně dobrý ale mně se nejvíc líby transfourmers 3

 • (747 bodů)
  2. 11. 2014 21:26
  40%
  0
  0
  Pajmen

  Už dvojka a trojka byly jen ždímáním peněz z diváků. Trojku pozvedla akorát modelka Victoria´s Secret ve vedlejší roli a tím se našel recept na další a další pokračování série --> nové a oblíbené tváře. Ve čtyřce se jich objeví hned několik a zdá se, že ani Zánik nebude z řady posledním filmem...

 • (653 bodů)
  7. 4. 2016 00:26
  60%
  0
  0
  martin-kubista

  Již se začíná tento námět ohrávat a chtělo by to změnu. Ano, opět tu máme skvělé vizuální i zvukové provedení. Dlouhé dobře provedené akční scény a spoustu robotů. Ale už je vidět, že nejsou moc nápady a pár dinosaurů to moc nezachrání. Nehledě na neskutečnou skoro tříhodinovou stopáž. V půli filmu po jedné velké akční scéně jsem si myslel, že je už konec, ale ono nic....
  Přesto film zabaví a svého diváka si určitě najde

  • vizuální efekty
  • spousta robotů
  • již obehrané
  • dlouhá stopáž
 • (499 bodů)
  30. 6. 2014 18:07
  60%
  0
  0
  Yancl

  Ač s lítostí, tak musím jako filmový fanoušek předchozích Transformerů hodnotit "negativněji" ... Třetí díl to ještě tak-tak ustál s vizí brutálních efektů a i když to nebylo ono, stále tam bylo něco původního. Nad-stavovaný čtvrtý díl je a bude z velké míry jen dojnička na peníze, které prostě ten divák za ty roboty DÁ. S touhle vizí jsem také šel na premiéru a vlastně jsem se ani nespletl. "Zánik" je mix mnohdy nelogických, nesmyslných, nevysvětlených, zdlouhavých záběrů ... které (na druhou stranu) JSOU velice dobře ztvárněné a po vizuální stránce není opět co dodat. Jsou to orgie, je to nářez a parádně se to sleduje. Herecky absolutní výměna .. Marky Wahlberg je v mnoha ohledech můj oblíbenec, ale do role ?? vědce ?? mi vůbec nesedí a už vůbec né, jak poskakuje s mimozemskou zbraní a hraje si na Ramba. Jeho filmová dcera (ta by spíš seděla do role přítelkyně) zase nějaká playmate, jak je u Baye známo (zas podotýkám, Megan Fox byla první a vždy tam bude). A ta stopáž, omg, skoro 170 min .. to je příliš i na Baye a určitě by se to dalo osekat alespoň o 50min. Nevím kolik má Michael v plánu natočit Transformerů, ale chtělo by to změnu. Já, jako fanoušek, odcházel z kina zmatený, ač spokojen s digitální řežbou, tak nespokojen příběhem Optima Prima..... II. PROJEKCE : Potvrzuje nevyhnutelné - taková nedoladěná transformující se slátanina všeho dohromady. Ale, pokud by z toho byl samostatný film nějak nenavazující na trilogii Transformerů, dalo by se to nějak ustát. Jenomže není a pan Bay přešlápl ... a opět zdůrazňuji, co ta stopáž 165 minut ?

 • (390 bodů)
  3. 3. 2016 21:57
  55%
  0
  0
  EXpenzza

  Nevím, jestli jsem někdy měl takový zmatek v tom, co se právě odehrává, u filmu, který je tak moc debilní, jako čtvrtí Transformeři. Lenost došla dokonce tak daleko, že se nikdo ani neobtěžoval, aby na sebe všechny scény trochu navazovaly, a postavy se tu běžně zjevují, a pak zase mizí, úplně jen tak. Zřejmě toho u předešlých dílů nebylo dost, takže tentokrát opět dostáváme úplně novou mytologii, které je nečekaně ještě horší a pro jistotu v ní zahlédnete dokonce i Promethea. Humor je jenom pro děti (Stanley Tucci obstarává pár čestných výjimek). Délka skoro tři hodiny, aby se tento velkolepý, spletitý opus stihl odvyprávět. Já toho měl dost, asi tak od poloviny. Jako by nestačilo, že je to špatný film, tak je to ještě politicky, svým lezením do zadku Číně, velmi na pěst. Samozřejmě Peking zobrazen, jako sci-fi město, protože proč ne, že jo. 3D výborné, v Imaxu to vynikne, ale bohužel je zde dost rušivé střídání poměru stran mezi záběry (ne scénami). Vizuálně mě Bay pořád baví, ale nakonec víc v neakčních scénách, než v těch nekonečných, ubíjejících, nudných, fádních akčních. Úvod (než vpadnou agenti k Wahlbergovi) je docela fajn. Rozhodně ale poslední Transformers, na kterých jsem byl v kině.

 • (356 bodů)
  21. 7. 2014 15:29
  65%
  1
  0
  Alienka2014

  Pro mě byla nejlepší ze ságy Transformers jednička... ostatní díly byl kus od kusu slabší, až tenhle poslední zase dokázal minimálně efekty zaujmout. Jít na to sama, asi bych usnula ;), ale měla jsem velice sympatickou společnost a tak jsem tento předlouhý film v pohodě přečkala a užila si dokonce i závěrečný boj. :)

  • efekty jsou opravdu povedené
  • déééééééééééélka (film by šlo zkrátit o polovinu)
  • příběh (kdo čeká duchaplnou zápletku, ať na film raději nechodí) :)
 • (260 bodů)
  29. 4. 2015 18:25
  90%
  0
  0
  Adacek

  Obměnu postav vítám. Začátek se rozjel (oproti předcházejícím dílům) rychleji. Těch 165 minut strávených u zániku, bylo plné akce, úžasných soubojů, velmi dobře provedených triků a naleštěných aut, ale pak mi došlo, jak to mělo jednoduchý děj- boj, boj a boj. Pomalu se z Transformerů stává seriál, kde na konec jednoho dílu odpovídá druhý díl a o Transformerech se v jednom díle toho dozvíme čím dál tím méně. Snad změna režiséra přinese změnu u dalších dílů k lepšímu.

 • (258 bodů)
  13. 5. 2015 17:24
  60%
  1
  0
  surowka

  upřímně bída z nouzí na jedno podívání ok

  • akce
  • tucci je nakonec sympatycký
  • vymazali ty přiteplené transformery
  • ta modelka na megan nemááááá a její přítel či co to je vyhrabaný někde ze stívání
  • hudba unylá hlavní motiv skoro neznatelný
  • příběh ale tady sem ani žádný nečekal
  • mně prostě chýbí jednoduché honičky s auty
  • nikdo mi nevysvětlí jak se optimus nasoukal do divadla
  • nu a nakonec hlavni tahoun optimus je jaksi slabý pro jednou ho sice nenechali umřít ale i tak dostává naprdel nebo co to má
  • ostatní herci jaksi hrajou jen pro prachy nic proti ale to už víc uvěřím na dinosaura co je s kovu a šlehá ohen než že je wahlber vynálezce
 • (245 bodů)
  4. 3. 2016 09:10
  40%
  0
  0
  Mr.T

  Pěkné triky absolutně bez příběhu počtvrté. Nechápu, co Baye na tomto tématu pořád láká. Já vlastně zapomněl, dolary. Shia nahrazen Wahlbergem, ale to je absolutně fuk. Podstatný je digibordel, ještě víc digibordelu, Čínani pobíhající mezi digibordelem, Tucci absolutně mimo i bez digibordelu. Je smutné, kam se dá značka posunout od pohodové jedničky. Tady už něco jako scénář fakt neexistuje, ale navíc je i to šílená nuda. Poučení: Digibordel sedící na digibordelu z třetihor film nevytrhne :-)

 • (237 bodů)
  1. 8. 2014 22:47
  80%
  0
  0
  Vildolf

  Na to že to byly dvě hodiny výbuchů a palba kulometů to bylo docela dobrý.

 • (223 bodů)
  31. 7. 2014 16:23
  90%
  0
  0
  jarousek1981

  Na filmu jsem byl v kině 3x a musím říct, že je to asi nejlepší díl.
  Výborné akce, napětí, humor.

 • (199 bodů)
  11. 4. 2015 10:34
  45%
  1
  0
  baranovakova6

  Vadí mi, že zmizeli hlavní postavy z předchozích dílů...
  Tento film byla slátanina všeho, typická americká akčnárna, kdy je důležité aby byl hlavní hrdina při akčních scénách krásný a hlavně pořádný vlastenec...
  Zmíňka o Dinobotech mě od tvůrců velice zklamala, čekala jsem hlubší smysl...
  Délka filmu neodpovídala kvalitě, v tomto případě to bylo vše moc smícháno dohromady a smysl žádný, což u Trasformerů nebylo zvykem...

  • Autoboti, jen díky nim jsem na film šla, protože předchozí díly byly super
  • režie
 • (107 bodů)
  10. 4. 2015 18:49
  90%
  0
  0
  kvetule9

  Za sebe můžu napsat, že po prvním dílu Transformers, je tento pro mě taky vysoko v hodnocení. Děj a hlavně ty efekty, kvůli kterým na Transformers koukám, naprosto dokonalé :-)

 • (100 bodů)
  13. 2. 2015 06:00
  100%
  0
  0
  mirekvydra

  Super, super, super. A pak, že pokračování nemaj grády. Film, který je typický popcorňák, jen natáhnout nohy, dát si popcorn, vypnout a nechat se unášet Transformeřími boji a Markem Wahlbergem. Nejlepší ze všech dílů. Michael Bay prostě ví jak nadchnout diváka.

1 2 dalsi posledni
67 59 ?
 • netherlord 75%
 • JanTung 50%
 • Riverdon 45%
 • vladimir-lada-but 80%
 • squirrelpool 35%
 • Gruman 40%
 • uge 5%
 • martin-kubista 60%
 • jirka-knobloch 50%
 • kubi.sarka 85%
všechna hodnocení (144)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

8. místo z 11 v žebříčku uživatele filamubobes
27. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
93. místo z 145 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
98. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
324. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
Sdílet tuto stránku:

Partneři: