Zimní příběh (2014)

Winter's Tale (USA)
USA USA
118 minut

Žánry

:
Drama, Fantasy, Mysteriozní, Romantický
Motto: Není to opravdový příběh. Je to příběh lásky.

Obsah

:
V mýtickém prostředí New York City se více než jedno století odehrává příběh filmu „Winter's Tale“ plný zázraků, neblahých osudů a odvěkého konfliktu dobra a zla.
 

Režie

:
Akiva Goldsman

Scénář

:
Akiva Goldsman Mark Helprin

Herci

:
Colin Farrell William Hurt Jennifer Connelly Michael Patrick Crane Will Smith ...
Premiéra: 13. 2. 2014
Distributor: Warner Bros. CZ

Komentáře

znaků
 • (2993 bodů)
  12. 2. 2014 23:54
  65%
  0
  0
  Petrson

  Trochu pohádka, kde není vyjasněná celá řada postav, jejich poslaní, proč se rozhodnou konat to, nebo to. Týká se to jak pozemských "obyčejných" bytostí, tak padlých andělů, Lucifera (ten ve mně bohužel spíš vyvolal nedůvěru, protože ne každý komik může hrát všechno), ale i hlavních hrdinů. Třeba role Williama Hurta mi nějak pro film nedávala moc smysl, ale budiž. Na druhou stranu jsem se první polovinu filmu skvěle bavil a čekal, co vše se stane, jak se vše vyvine a uzavře. Bohužel vše se začalo účelově řešit a vymýšlet, aby to nějak dopadlo. Padaly věty bez hlubšího významu (Lucifer, démoni), objevovali se a charkterizovali bytosti bez souvislostí (kůň co byl asi pes), nějak se to nedůvěryhodně propojovalo, vymýšlelo, nikdo se ničemu nedivil, i když se děly zázraky každou minutu a mělo to být v realitě. Nebo to nikdo neviděl? Přesto vše, jsem se spíš bavil a sledoval, co se stane. Bohužel napětí ubývalo a s ním překvapení, i když komentář měl vše vysvětlit.

  • námět, kamera, výprava, dobře se na to z počátku kouká
  • triky, paradoxně scénář, resp. uchopení látky a dotažení nápadů dokonce, tedy asi i režie
 • (2708 bodů)
  5. 2. 2016 11:45
  75%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Šel jsem na film s tím, že to bude nejspíš propadák (četl jsem recenze) a přeslazená kýčovitá romantika, ale na Valentýna jsem na romanťárnu po hodně dlouhé době prostě zase dostal chuť, to tak někdy bývá. S tímto jsem se na film vypravil a byl jsem kupodivu velmi překvapen, jakého milého pokoukání se mi nakonec dostalo. Ono si to opravdu s logikou netyká ani nevyká, jen občas oniká, ale že by to bylo tak do očí bijící? Herecké výkony? Krom skutečně hrozného dialektu Russella Crowea, divného Willa Smithe a praštěného účesu Colina Farrella jsem nezaznamenal ani tady nic příšerného. A kýčovité záběry, přeslazený děj, cukrkandlové dialogy a emoční průjem všech zúčastněných? Víte, když sedíte v setmělém sále a držíte svou drahou polovičku v náručí, tak jim to slupnete i s navijákem, že vám ani nebude stačit kapesník ;)

 • (2235 bodů)
  11. 3. 2015 14:45
  20%
  0
  0
  sporkaska

  Zázrak bol, že som to vobec dopozerala.. Horšiu fantasmagorickú rozprávku o hviezdach a zázrakoch som ešte nevidela (teda ak nejaká vobec je). Nejaký príbeh, alebo posolstvo by sa v tom dalo nájsť, ale prečo takto nezmyselne? A čo ten mechanik na Pegasovi? Prišlo mi to celé umelé, nedomyslené, bez iskry.. Jediné pozitívum je vizuálne spracovanie.

 • (1974 bodů)
  9. 12. 2015 18:42
  30%
  0
  0
  rkotvald

  Ten kůň s křídly není kůň, ti přece nemají křídla. Je to pouze pes, co vypadá jako kůň s křídly. Asi taková je logika filmu. Buď jsem zmeškal prequel, nebo se zběsile stříhal děj, protože tento svět vůbec nemá smysluplná pravidla, kterými by se řídil. Dialogy asi psal puberťák, co se poprvé zamiloval. Hlavně ať je to pořádně poetické a o lásce. A je to škoda, protože tento žánr mám rád a určitý potenciál by tu byl. Zázrak, že se filmu upsala jména jako Zimmer nebo Crowe. Zima se blíží.

 • (1831 bodů)
  27. 11. 2014 12:58
  80%
  0
  0
  Larrysbride

  Kouzelná romance o zázracích, lásce a věčném souboji dobra a zla, jehož jediný problém je v tom, že žádná scéna vyloženě nedominuje. Snímek jednoduše jen plynule vypráví svůj příběh o kouzle v každém z nás a o jedinečnosti každé bytosti.

 • (367 bodů)
  6. 7. 2016 21:07
  50%
  0
  0
  mausis

  Ačkoli to zpočátku vypadalo velmi slibně, byla jsem nakonec zklamaná. Skvělý nápad, který místy byl i dobře zpracován, byl postupně rozcupován z mystické minulosti do podivné přítomnosti, a zázraky pozbyly kouzla a smyslu. Chápu, že na zázrak čeká asi každý a každý bez rozdílu by si ho i zasloužil.Ale pak se uděje a je tak nějak vlažný, protože se prostě musel stát a hotovo. Ten závěr fakt nic moc. Zklamáním je i role Willa Smithe, protože těch pár štěků tam mohl dát kdokoli a mám podezření, že ho obsadili pouze jako tahák na diváka, nikoli pro jeho herecký um, který ani neměl čas prokázat.Škoda, nevyužitý potenciál.Přesto si zaslouží pár procent, alespoň za tu lepší první půlku.

 • (356 bodů)
  15. 5. 2014 22:23
  90%
  0
  0
  Alienka2014

  Mé srdce zrovna prahlo po romantickém dramatu, které nemá šanci na šťastný konec. A Zimní příběh mi nabídl nejen to, ale i nádherný soundtrack (píseň Wings od Birdy je prostě úžasná). Jasně, nejedná se o nejlepší herecké výkony za poslední rok, ale o to v tomto filmu ani nejde... Colina jako herce zase tak moc nemusím, ale tentokrát mě dokázal do příběhu vtáhnout a vymáčknout ze mě pár slz. Chcete-li zhlédnout doják, neváhejte a pusťte si zimní příběh!

  • kvalitní doják, hudba, kamera
  • (268 bodů)
   14. 6. 2014 11:41
   45%
   0
   0
   kijifa

   Achjo, já se po traileru tak těšil a ono to dopadlo takhle. Nápad asi není úplně špatný, ale provedení mě moc nezaujalo a vlastně ani moc nebavilo. Spoustu věcí tu nikdo nevysvětlí a obecně je to nedotažené. Prostě to moc neklape, za mě tedy jedno velké zklamání.

  • (138 bodů)
   22. 2. 2014 11:02
   100%
   0
   0
   renata-kamenska

   tento film je pěkný a určitě mohu doporučit jinak celkově se mně líbil

  • (48 bodů)
   1. 4. 2014 19:36
   60%
   0
   0
   kajir

   Romantický fantasy film který si dovolil všechno. Ve třech různých časových liniích jsem se trochu ztrácel. Film mě tedy do sedačky "neuvrtal".

  64 47 ?
  • mausis 50%
  • buchticko 75%
  • Ombak_Penari 75%
  • lucyky 65%
  • ballrog 60%
  • olga-pu 70%
  • McFous 70%
  • karliki 45%
  • rkotvald 30%
  • Elizabett 80%
  všechna hodnocení (75)
  jak hlasovat?
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: