Hunger Games: Síla vzdoru - 1. část (2014)

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1 (USA)
« další názvy »
USA USA
125 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Sci-fi, Thriller
Motto: Její odvaha změní svět

Obsah

:
Katniss Everdeenová prožívá nejtěžší období svého života. Ačkoli z Her čtvrtstoletí jakžtakž vyvázla se zdravou kůží a máma se sestrou jsou v bezpečí, více »« méně

Režie

:
Francis Lawrence

Scénář

:
Danny Strong Peter Craig Suzanne Collins

Herci

:
Jennifer Lawrence Josh Hutcherson Liam Hemsworth Woody Harrelson Elizabeth Banks ...
Premiéra: 20. 11. 2014
Distributor: Forum Film CZ

Komentáře

znaků
 • (12392 bodů)
  17. 2. 2015 10:51
  75%
  1
  0
  sabule

  Hunger Games je nabitej film a vůbec se při jeho sledování nenudíte.Jennifer je pěkná kočka a po dlouhý době je to neokoukané téma,kdy nevíte jak to všechno dopadne.Doporučuji shlédnout i ostatní pokračování tohoto filmu.

 • (3148 bodů)
  9. 4. 2016 14:32
  55%
  0
  0
  FilipusMuff

  Jen dvouhodinové čekání, na to co se má stát v druhém díle.. Nevim jestli tohle jde brát úplně jako plnohodnotný film. Další pokus jak z diváků vyndat ještě víc prachů, než je vůbec možné. Budu aspon doufat že ten 2. (4.) díl bude stát aspon za to..

 • (2708 bodů)
  5. 2. 2016 11:25
  65%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Skoro se mi chce říct, že by si to zasloužilo čtyři hvězdy, protože je to natočené velmi dobře, jen je to první díl od dvoudílného finále a tudíž na to nejdůležitější se teprve čeká. Takhle přece dopadají všechny první díly dvoudílných filmů. Ale proč to tím omlouvat. Natočené je to velmi zručně a nemůžu vlastně říct, že jsem se nudil, protože jsem vlastně celý film čekal, až to něčím podstatným vyvrcholí. Že nemůže, když se to všechno přece stane až ve druhé části? Tak ať to tedy netočí takhle blbě napůl jen pro větší peníze. Protože vše co se ve filmu stalo nebylo vůbec nezajímavé. Sice se ukazuje, že Katniss Everdeen je malinko labilní a jako tvář revoluce silně problematická osobnost a je s ní víc práce než užitku a Jeniffer Lawrence zas takový herecký zázrak taky není, ale dívalo se na to docela dobře, neměl jsem chuť si zdřímnout. Až na konci jsem musel konstatovat, že to bylo vlastně celé sáhodlouze vyprávěné k ničemu a že by se to dalo stejně dobře stáhnout i jen do půl hodiny a rovnou to strčit k druhé půlce.Takže tři hvězdy jsou tak akorát.

 • (2424 bodů)
  30. 11. 2014 14:58
  85%
  1
  0
  harry456

  Hunger Games: Síla vzdoru je vzrušující podívaná, při které vám bude běhat mráz po zádech. Režiséru Francisi Lawrencovi se podařilo to, co Garymu Rossovi ne. Vdechnout této sérii elán. A neztratil se ani u třetího pokračování, které mnozí, včetně mne, považují knižně za jednu z nejslabších. Dokázal tak z tohoto filmu udělat zatím jeden z nejlepších dílů Hladových her, a ani nebylo zapotřebí přehánět to s akcí. Ale když na ní dojde, stojí to za to (zvláště pak i ve 4DX). Nemohu zapomenout ani na propracované kostýmy, které jsou pro navození správné atmosféry jednou z nejdůležitějších věcí. A ani herce, kteří podávají brilantní výkony, a tvrdím si říct, že Jennifer Lawrence a Josh Hutcherson zde předvedli nejlepší výkony své kariéry. Teď už se jen můžeme těšit na „epické” zakončení série Hladových her, které již příští rok vtrhne do kin.

 • (2369 bodů)
  10. 11. 2014 13:39
  1
  0
  roque

  Chystám se. Byla jsem v kině i na předchozích dílech, četla jsem i knihy, tak uvidíme.
  Ale dva díly. :(
  Nemám ráda, když poslední díl rozdělí na dva díly.
  Doplnění článku:
  Byla jsem na tom v kině a musím říci, že to bylo dost dobré. Akční, plynulý děj, trochu moc dlouhé, ne můj vkus, trochu emotivní, ale jinak fajn.

  • dobré knižní předloha
  • moc dlouhé
 • (1974 bodů)
  10. 3. 2015 23:41
  70%
  1
  0
  rkotvald

  Nové Hunger Games sází především na vypjaté emocionální momenty a náramně jim to jde. Děj si plyne, dojde na nějakou tu husí kůži, nečekaný zvrat, což vede k jasnému finále, jehož volba čtenáře určitě nepřekvapí, ale co je důležité, funguje lépe než na papíře. Knihy Suzanne Collins nebudou nikdy žádnou klasikou, svůj účel nenáročné, lehce zajímavé četby však plní. Proto velmi potěší vytěžení téhle látky nad její rámec. Změn v adaptování bylo málo, hlavním úspěchem je filmové uchopení. Skvěle odvedená práce od kamery, přes kostýmy, až po kulisy s pevnou režisérskou rukou a silným hereckým obsazením dokázala hodně a ještě víc. Upřímně jsem velice zvědavý na velké finále.

 • (1101 bodů)
  9. 12. 2014 19:57
  80%
  1
  0
  jvempire

  Povedené pokračování, ale druhý díl je lepší. Otázkou je jak dopadne druhá část.

 • (926 bodů)
  21. 12. 2014 14:54
  80%
  1
  0
  Rapaport

  Výborně nastartovaný závěrečný dvou díl. Už se těším na závěrečné finále. Nejsem moc příznivce toho zbytečného rozdělování dílů v sérii, ale tady to dopadlo lépe než například v Harry Potterovi, kde to byl zbytečný díl.

 • (825 bodů)
  9. 12. 2014 20:14
  65%
  1
  0
  salisbury

  Nemohu říct, že bych byl nějak moc nadšený z tohoto dílu, ale rozhodně mě asi ani nezklamal. Možná jsem i něčeho takového čekal. Rozhodně jsem rád, že příštím rokem tato série končí. Více by mě potěšila nějaká kratší varianta s větší přítomnosti nůžek.

 • (750 bodů)
  23. 11. 2014 00:15
  70%
  1
  0
  marie-kolarova

  Je škoda, že třetí díl byl z komerčních důvodů rozseknut na dvě části. První díl je totiž stále jen přípravou na závěrečné boje a nadbytečně podrobným seznamováním s aktuálními životními podmínkami protagonistů. Z průměru ho vytahuje solidní psychologie postav a velmi slušné herecké výkony, v čele s držitelkou Oscara Jennifer Lawrence v roli Katniss. Oproti knižní předloze není zcela zvládnuté vysvětlení vnitřních motivací Katniss.
  Pro celou trilogii je sympatická její vzestupná gradace, od druhého dílu jsou akcentovány daleko víc motivy nelítostného diktátora a život v ponížení. Kromě privilegovaných vrstev Kapitolu jsou všichni odkázáni na mizerný život bez vyhlídek. Není to pouze bída jako hmotný nedostatek, ale bída života jako takového.

 • (675 bodů)
  9. 12. 2014 19:00
  75%
  1
  0
  Ciiiri

  Knížka jako vždy lepší. Ale těšila jsem se na film. Zatím se mi asi nejvíce líbila dvojka. Škoda rozdělení filmu na dva díly.

 • (653 bodů)
  7. 4. 2016 00:34
  70%
  0
  0
  martin-kubista

  Z prvních tří filmů asi nejslabší, ale jelikož se předem vědělo, že je to první půlka poslední knihy, byo jasné, že akční sekvence, které byly vždy v druhé části ostatních filmů, budou až dalším pokračování. S tímto smířem mi film nepřišel špatný jako vysvětlující část k vyvrcholení a celkem to i dávalo smysl.

  • vysvětlení pohnutek postav
  • celkem solidní předehra k finále
  • méně akce
  • ždímání peněz rozdělením poslední knihy
 • (529 bodů)
  28. 4. 2016 15:57
  65%
  0
  0
  Brcolka

  Na tyto hladovky koukám a vlastně ani nevím proč. Má to nějaký děj. Má to krásku v hlavní roli. skoro pořád se tam něco děje ale stejně fakt nevím proč na to koukám. Tento první díl posledního dílu jsem viděl po delší době od skouknutí toho předchozího a trvalo mi než jsem se zorientoval. Ale už bych na to asi určitě do kina nešel. I když to jsem o Titaniku říkal také a jak jsem si krásně užil Titanik 3D

 • (469 bodů)
  19. 2. 2015 21:46
  75%
  1
  0
  MessiáŠ

  Lehce nadhodnocuji, ale v zásadě proč ne, když se jedná o nejlepší díl série a když v kontextu letošních pseudo-dystopických young adult adaptací je první polovina třetího dílu (uf) Hunger Games tak nesrovnatelně jinde. Už třeba jenom proto, že se jí daří generovat něco jako myšlenky nebo nutí klást si otázky, před čímž divergentní dárci raději utíkají do labyrintu. Kladně se dá taky hodnotit minimální výskyt akčních scén, problematicky by se mohlo jevit jisté dějové vyprázdnění, ovšem nesouhlasil bych úplně s tím, že se jedná o vatu. Ona „vata“ totiž zachycuje vytváření mediálních obrazů, propagačních spotů, které prezentují Katniss jako iniciátorku revoluce, zatímco ve skutečnosti je jejím pomalu nejheroičtějším činem záchrana rodinného kotěte. Apel ke kritickému přístupu k informacím v éře digitální války či ke globálním idolům nakonec navíc nevyznívá vůbec tak didakticky, ba naopak – scéna s natáčením spotu před digitálním pozadím je ve své ironičnosti skvělá. Kromě toho se filmu podařilo poměrně zdařile zakomponovat kromě zřetelných a již ustálených emblémů revoluce (hlavní hrdinka, symbol reprodrozda, gesta) i ty postupně se rozvíjející a neméně významné (píseň Katniss, hvízdání – s kterým se mj. zdařile pracuje v trailerových kampaních), jež poukazují na jejich nejen symbolický, ale především identifikační rozměr pro masu, přičemž je opět ironické, za jakých okolností se např. odehrála scéna zpívající Katniss a jak byla následně zneužita a propagována. Záporně bych nevnímal ani nedefinovatelnost postojů a cílů dvou hlavních táborů, neboť důležitá je zřejmě perspektiva hlavní hrdinky, jejíž optikou se má na film napojit i cílové publikum, tudíž nejistota ohledně jejich cílů podněcuje další zvažování, zdali i ona zdánlivě kladná strana nepoužívá stejné triky jako ďábelský Kapitol. Zkrátka podnětů k zamyšlení dostala tentokrát teen děcka (dívky plus já) dost (viz dále komentář kiddo), a tak jsem ani nenašel moc prostoru celý svět ironizovat jako v předchozích dílech, k čemuž výrazně napomohlo i zmizení dementní Arény. No a taky Lorde je lepší než Coldplay, i když se v tomto rozhodnutí, koho zvolit pro závěrečnou titulkovou píseň, krásně zrcadlí paradox (a strategie), že zatímco fikční hrdinka se ze své role „spasitelky“ vymanit nemůže, filmoví tvůrci (producenti) si mohou dovolit každým rokem přijít s někým novým, módnějším, kdo bude lépe konvenovat cílovému příjemci.

 • (466 bodů)
  9. 4. 2016 17:10
  95%
  0
  0
  Květka

  Druha cast je o neco lepsi. Ale i tak super! Vrele doporucuji i jako knihu.

 • (386 bodů)
  9. 12. 2014 07:16
  65%
  1
  0
  Socna

  navzdory negativním ohlasům v podstatě ze všech periodik a filmových webů jsem byl překvapený, ano to rozdělení tomu rozhodně neprospělo a akční scény se dají napočítat na prstech jedné ruky. O to více je tlačená dopředu až naivní propagandistická kampaň, která výsledkem musím mít nějaké podprahové vysílání nebo to jinak není možné. Ale ve výsledku je to oproti rozjuchané jedničce a o pokusu ztemnit až na dřeň u dvojku příjemně koukatelná záležitost, která bohužel je jenom předsíní k finále kde se asi bude hlavně řezat, plakat, umírat - a snad méně řečnit :)

 • (356 bodů)
  28. 12. 2014 22:39
  80%
  1
  0
  Alienka2014

  Na to, že se jedná o předposlední část filmu a člověk tak může čekat jen předkrm, kterým se snaží tvůrci z celé ságy vytěžit co nejvíc, nás tenhle díl mile překvapil! Není zase až tolik akční, ale zato dodává celému příběhu hlubší emoční rovinu, do které se divák může ponořit. Místy mi běhal mráz po zádech a to vyslovený nadšenec do HG nejsem. Opravdu povedený kousek. Moc se těšíme na velké finále!

  • překvapivě silný příběh (vtáhlo nás to do děje)
  • dobře zvolená hudba jako podkres příběhu
  • herci jsou velmi přesvědčiví
  • délka filmu je tak akorát
  • (333 bodů)
   13. 4. 2016 17:36
   75%
   0
   0
   sisisi

   Knížka je vždycky lepší, ale rozhodně se tenhle film povedl.

  • (331 bodů)
   28. 4. 2016 16:12
   60%
   0
   0
   KajkaFajka

   Musim povedať a so žiarlivosťou v hlase, že Jenifer je sakra dobrá baba. Nielen že je krásná ale i talentovaná a já jí prostě žeriem. A hunger games taktiež. Silná žena ktorá sa najednou objaví keď jde do tuhého je unspirujúce pre nás pre všetkých a to nělen žien.

  • (324 bodů)
   13. 3. 2015 18:39
   70%
   1
   0
   samik

   Hunger Games: Síla vzdoru je vzrušující podívaná, při které vám bude běhat mráz po zádech. Režiséru Francisi Lawrencovi se podařilo to, co Garymu Rossovi ne. Vdechnout této sérii elán. A neztratil se ani u třetího pokračování, které mnozí, včetně mne, považují knižně za jednu z nejslabších. Dokázal tak z tohoto filmu udělat zatím jeden z nejlepších dílů Hladových her, a ani nebylo zapotřebí přehánět to s akcí. Ale když na ní dojde, stojí to za to (zvláště pak i ve 4DX). Nemohu zapomenout ani na propracované kostýmy, které jsou pro navození správné atmosféry jednou z nejdůležitějších věcí

  1 2 dalsi posledni
  75 64 ?
  • Pepa s Depa 100%
  • Martini24 80%
  • Icze 45%
  • Gangster 65%
  • PandaPool 30%
  • marsy-horakova 100%
  • ErizChan 80%
  • lukas-korunak 75%
  • andiepastelka 90%
  • michal-bernard 30%
  všechna hodnocení (197)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  10. místo z 29 v žebříčku uživatele kubi.sarka
  10. místo z 29 v žebříčku uživatele kubi.sarka
  12. místo z 47 v žebříčku uživatele zdenda-subrt
  23. místo z 24 v žebříčku uživatele Elizabett
  100. místo z 145 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: