Thor: The Dark World (USA)
USA USA
111 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi

Obsah

:
V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému více »« méně

Režie

:
Alan Taylor (I)

Scénář

:
Christopher Yost Christopher Markus Stephen McFeely Don Payne Robert Rodat Larry Lieber Jack Kirby Stan Lee

Herci

:
Chris Hemsworth Natalie Portman Tom Hiddleston Jaimie Alexander Anthony Hopkins ...
Premiéra: 7. 11. 2013
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  20. 12. 2015
  Sheldon (9300 bodů)

  Guilty pleasure. Neskutečný slepenec drží zejména díky sympatickým hercům a vtipným sarkastickým scénám. Jakékoli pokusy o hloubku dopadají naprosto tristně, ale je to popcornová zábava.

 • 75%
  1
  0
  18. 7. 2016
  lamps (6898 bodů)

  Jestliže první díl považuji za dobrý především proto, že byl první a veškeré dění bylo neokoukané a tudíž i zajímavé, dvojka už se hlásí o slovo z toho důvodu, že z okoukaného znamenitě těží a dokáže ho velmi efektně a originálně rozvíjet. V rámci všech Marvelovek se sice nejedná o nic vyloženě převratného, a to jak vizuálně, tak hlavně příběhově, ale všechny ty střípky, z nichž je dějové pexeso sestaveno, a každý drobný pozdrav směrem k divákovi, který si ve vzrůstající propojenosti marvelovských světů libuje stejně jako američtí producenti, jsou v konečné fázi natolik důmyslné a ryze zábavné, že druhý Thor si zaslouží dolarovou koupel a fanouškovskou přízeň minimálně stejně jako letošní Iron Man. Alan Taylor byl výbornou volbou, příběhu dodává jednak místy temnější a velkolepější výpravu, a jednak se nebojí sáhnout pro humor a zpestřit některé scény o vítanou a nerušivou nadsázku, bez které si podobné projekty já osobně nedovedu představit. Jediné, co mi tak brání dát plný projev mé divácké spokojenosti, je mírné lajdáctví tvůrců vysvětlovat vedlejší motivy a dokonce i základní zvraty, a také nechutně ohrané schéma ohledně záporáckého syndikátu, jehož mocenský comeback doprovázený neporazitelnou zbraní a odporným vzezřením už jaksi není tak cool jako před nějakými 10 lety. Jinak ale velké překvápko a zatím jasná účast v top trojce letošních popkornových pochutin :D

 • 80%
  0
  0
  29. 4. 2014
  Standa. (5557 bodů)

  Lord of the ring meets Star Wars. Pohodová Asgardská Marvelovka, která se sice hodně liší od jedničky příběhem, ale nikoliv kvalitou, ta je srovnatelná. Natálka je pořád neskutečná krasavice. A Idris Elba zaválel, jako nikdy, moje nová oblíbená postava.

 • 90%
  0
  0
  5. 11. 2013
  Tom Hardy (3778 bodů)

  Tentokrát půjdu s chutí proti proudu. Druhý Thor je totiž v mnoha ohledech výbornou ukázkou toho, jak by to v marvelovkách mohlo (a mělo) fungovat. V prvé řadě se konečně dostavuje nejistota, zda se všechny postavy dožijí závěrečných titulků. S tím souvisí temnější atmosféra, která se však k mému překvapení dokonale skloubila s větší nadsázkou. Některé "vrstvené" scény vypadají jak z nějaké opravdu dobré klasické komedie (a přitom neruší). Pokud byla jednička solidně odvedeným komiksovým odpichem k velkolepé týmovce, dvojka už je suverénním sólistou, který neslouží jen celku, ale současně mu dokáže být inspirací. Teď jen doufat, že si druhý Captain America povede stejně dobře.

 • 70%
  0
  0
  23. 11. 2013
  Petrson (3175 bodů)

  Překvapivě vtipné, chvílemi hezky hloupě komiksové, exceluje zejména Stellan Skarsgård. V rámci komiksových nadílek pro mě v detailech příjemné zpestření. Druhý díl lepší prvnímu.

 • 80%
  0
  0
  19. 9. 2016
  evismaior (2952 bodů)

  Tak tenhle díl se mi líbil mnohem víc než nemastná neslaná jednička. Zejména poté, kdy unavení komparzisté odhodili meče (přiznejme si, že tyhle středověké výdobytky působí v kontextu příběhu dost směšně) a chopili se pořádně nabušených zbraní. Temní elfové jsou důstojným protivníkem, kterého se je třeba obávat, a zničení vesmíru je pro obě strany konečně tím uvěřitelným impulsem k rozpoutání pořádné akce. Přetavení nezáživné starobylé fantasy v nadupané sci-fi tomuhle příběhu jednoznačně svědčí, stejně jako absence rozvleklého úvodu - tentokrát se jde rovnou na věc. I postavy jsou mnohem lépe napsané - pravda, ještě pořád bych uvítala víc prostoru pro Thorovu partu a Heimdalla a sám Thor je pořád tím sterilně kladným hrdinou, profesor Selvig směšnou figurkou a Odin mocným, leč trochu zabedněným panovníkem, ale z Jane se nám pod vlivem tajemné látky vyloupla docela fajn ženská hrdinka, z královny Friggy je skutečná Amazonka a Loki hláškuje, kudy chodí, a navíc diváka až do poslední chvíle drží v napětí, jaké pohnutky u něj nakonec převládnou. Kontrast digitálního prostředí a reálného Londýna sice při každé změně scény poněkud zarazí, ale přesto se na tohle dílko moc pěkně kouká. Spokojenost.

 • 75%
  0
  0
  5. 2. 2016
  Ombak_Penari (2730 bodů)

  Je to opulentní fantasy, ryzí odpočinkovka. Pěkné pokoukání s oblíbenými postavami, hromadou soubojů, monster a kouzel, vesmírných lodí, prostě všeho, čeho si člověk na fantastickém žánru tak rád užívá. Možná to není nijak chytré ani originální, ale rozhodně zábavné a opulentní. Pro nenáročného diváka jako stvořené.

 • 55%
  1
  0
  21. 9. 2015
  rkotvald (2701 bodů)

  Marvelovská Fáze 2 mi jednoduše nesedne, ani na druhý pokus. Iron Manovi 3 měl alespoň něco málo do sebe, ale Thor 2 prostě nefunguje. Oproti zvláštně pojaté jedničce, s kterou dokázal Kenneth Branagh fascinující kousek, a to obohatit komiksový svět o jakýsi "Shakespearovský" nádech. Jenže tady žádné podobné kouzlo už prostě není. Ani už onen velký Asgard není tak zajímavý a velkolepý, záporáci totálně nezajímavý, alespoň Natalie Portman je menší pipina, ale to je tak vše.

 • 80%
  0
  0
  11. 2. 2016
  Petr Kocfelda (2605 bodů)

  Vynikající fantasy film.Dávám mu 80 procent.

 • 80%
  0
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (2375 bodů)

  Dvojka má mnohem silnější příběh (ne tolik jednoduchý, jako v prvním díle), v akci jede o pár otáček víc, ale celkově to není takový hit, abych tomu dal víc jak 80.

 • 85%
  0
  0
  11. 3. 2014
  jvempire (1139 bodů)

  Jedno z mála pokračování které se mi líbilo více než první díl. Jsem natěšen na to co Marvel udělá s filmovým univerzem dále, ale Captain America Zimní voják vypadá velice nadějně. Jinak tento díl mi připadal celistvější a více akčnější než jednička.

 • 80%
  1
  0
  20. 11. 2013
  michaela159 (1036 bodů)

  Thor dvojka, opět excelentní, gradující a pompézní jako v prvním díle. Chris Hemsworth a Anthony Hopkins byli super, ale Natalie Portman a Tom Hiddleston je mocně převyšují, ať už svými hereckými schopnostmi tak i neměnným charisma. Počiny Alana Taylora mě po Hře o trůny a právě po Thorovi začínají bavit čím dál víc - myslím si, že Terminator 5 bude pecka! Odkazování na Avengers je prostě parádní a nikdy mě neomrzí. Se samou chválou ale musím šetřit, a tak i na Thorově temném světě najdu pár much. Jednou z nich je až přehnaně roztěkaný děj. Celkově ale hodnotím Thora 2 velice kladně.

 • 90%
  0
  0
  12. 11. 2013
  Medúska (944 bodů)

  Jeden z mála případů, kdy není pokračování úspěšné jedničky propadákem. Film jsem si v kině užila a příznivcům tohoto hrdiny doporučuji.

 • 80%
  1
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (896 bodů)

  Thor syn Ódinův v podobě Chrise Hemswortha již podruhé rozeťal Mjöllnirem oblohu a jeho tažení bylo stejně kouzelné jak v prvním epochálním díle ba možná toto pokračování se mi zdálo o špetku hřmícího blesku lepší. Tuším dle náznaku jenž nám byl v závěru nabídnut blížící se pokračování, kde se moc těším na Sběratele. Věřím, že donutí Thora zas pozvednout a roztočit hřmové kladivo nad hlavou v úžasně strhující dobrodružné podívané.

 • 70%
  0
  0
  15. 5. 2014
  Brcolka (748 bodů)

  Druhý díl je lepší než první. Lépe propracovaný příběh. Miluju komiksový příběhy kde se může stát úplně všechno.

  • dobré obsazení
  • krásná Portmonka
  • 80%
   1
   0
   11. 3. 2014
   Ciiiri (711 bodů)

   Další celkem slušně provedená "Marvelovka". Zajímavé základní propojení více světů.

   • vtip
   • příběh
   • časté překvapivé zvraty
   • 75%
    1
    0
    2. 5. 2014
    Yancl (676 bodů)

    Z mého pohledu téměř totožná situace jako u posledního IronMana ... čekal jsem hodně -> dostal jsem méně. Nebo-li pokračování výborného Thora NEDOSÁHLO, dle mého, takových kvalit, jaké jsem v širším aspektu očekával. Je to jasná blockbusterová pecka, která obsahuje všechny potřebné ingredience k uspokojení filmových nadšenců .. to ANO ! Opět nádherná vizualizace, ozvučení, výborná akce, (ne)čekaná porce elegantního humoru .... těch pozitiv je spousta, proto také nový druhý Thor lahodí lidskému oku. Jenomže, jednička byla přeci jen taková jednoduchá, prostá a to z ní dělalo kvalitní podávanou ... tohle pokračování je dost překombinované a plné situací, ve který jde přehnaně cítit moc efektů, i když by tam řada těchto scén být ani nemusela. Po druhé projekci zůstávám na stejném hodnocení .. nebo-li kvalitní pokračování s porcí digitálních efektů, které není tak výrazné jako díl první.

   • 55%
    0
    0
    3. 3. 2016
    EXpenzza (597 bodů)

    Pro mě první zkutečně bezpohlavní marvelovka od prvního Thora. Akce nudná, prostředí hnusné (a to jsme sakra na vzdálených planetách), příběh odfláknutý a záporák špatný dokonce i na poměry Marvelu. Naopak Loki je zpátky a je z něj boží sidekick. To je ale na to, že se jednalo o snímek (a sérii) mající v případě, že by se povedl, obrovský finanční potenciál, dost zoufalý.

   • 0
    0
    15. 5. 2014
    pateta (460 bodů)

    Bezva příběh, bezva natočení. Pastva pro všechny smysly.

   • 90%
    0
    0
    15. 5. 2014
    Alienka2014 (357 bodů)

    Mám ráda dobrodružné sci-fi. Viděla jsem už Thora jedničku, Avengers... a podle mě je tenhle poslední kousek velice povedený. Skvělé výkony Chrise i Natalie, akce, místy dramatičnost, pak zase nadlehčení humorem... prostě spokojenost.

    • skvěle jsem se bavila
    • 90%
     0
     0
     1. 8. 2014
     pesrex (277 bodů)

     Já, nadšená divačka jsem byla nadmíru spokojená.OK!

    • 85%
     0
     0
     13. 3. 2014
     fesoj1 (100 bodů)

     Druhy Thor byl proste bomba,film mel spad od zacatku do konce s dramatickyma scenama kde se zda ze se hrdinove nedoziji konce filmu.Efekty mi prisli velice povedene a bojove sceny opravdu suprove.

    • 90%
     0
     0
     10. 4. 2014
     vlastimil-burian (60 bodů)

     Vynikající. Moc jsem se bavil. Dostavila se i nejistota, zda se postavy dožijí závěrečných titulků.

    • 80%
     0
     0
     11. 3. 2014
     Ciri (27 bodů)

     Další celkem slušně provedená "Marvelovka". Zajímavé základní propojení více světů.

     • vtip
     • příběh
     • časté překvapivé zvraty
     • 100%
      0
      0
      5. 12. 2016
      zeleny zmrdek (24 bodů)

      nejlepší film co sem zaposledni dobu videla jak jednicka tak i dvojka snad zas bude neco podobneho k videni co nejdrív,bylo i dobré herecké obsazení mam rada dobrodružné i historicke filmy padouch Loky byl nejlepší neda se to srovnat snad snicím kinu zdar

     • 100%
      0
      0
      15. 5. 2014
      vaclav-kropac (24 bodů)

      Rozhodně hodně zajímavý film, plný dobrodružství a také počítačové animace, ale to už je dneska v každém filmu... tento film hodnotím tak jak hodnotím, byl velmi vydařený a vřele doporučuji, všem ke shlédnutí...

     • 0
      0
      10. 4. 2014
      ruzena-burianova (16 bodů)

      Moc se mi to líbilo.Byl to velmi akční film se spoustou efektů se zajímavými postavami.

     • 80%
      0
      0
      15. 5. 2014
      dubov (9 bodů)

      Pobavil, a některé narážky a scény vyloženě nadchly.

     • 75%
      0
      0
      15. 5. 2014
      torrgall (9 bodů)

      Uz trochu nudne opakovani

     • 100%
      0
      0
      19. 11. 2013
      ZdeHan (8 bodů)

      Opravdu jeden z mála filmů kdy je druhý díl lepší než první. Dovolím si říct, že nebýt tam Loki, tak to nemá ten správný říz. Klidně bych doufala v třetí pokračování, kde mu bude věnováno minimálně tolik "hracího" času jako v tomhle díle :-)

     1 2 dalsi posledni
     81 75 ?
     • Akarot 85%
     • Brenan88 80%
     • karolina-klimsova 80%
     • Bája 75%
     • Nikipi 80%
     • pou 75%
     • leafroller 80%
     • Prochy-Sep 100%
     • JosefTomas 80%
     • Liboul 90%
     všechna hodnocení (265)
     jak hlasovat?

     V TV

     V žebříčcích uživatelů

     19. místo z 23 v žebříčku uživatele JosefTomas

     „Druhý Thor se toho nebál a přinesl nezkutečný filmový zážitek.”

     2. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka
     5. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
     48. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
     58. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
     162. místo z 268 v žebříčku uživatele DiegoK
     205. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
     Sdílet tuto stránku:

     Partneři: