Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Independence Day Resurgence (USA)
USA USA
120 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
Motto: Dvacet let jsme se připravovali. Oni také.

Obsah

:
Věděli jsme, že se jednou vrátí. Využili jsme proto k obraně všech možností a zdrojů Země. Studovali jsme ukořistěné mimozemské technologie, plány a více »« méně

Režie

:
Roland Emmerich

Scénář

:
Nicolas Wright James A. Woods Dean Devlin Roland Emmerich James Vanderbilt

Herci

:
Maika Monroe Joey King Liam Hemsworth Jeff Goldblum William Fichtner ...
Premiéra: 23. 6. 2016
Distributor: Cinemart

Komentáře

znaků
 • (4283 bodů)
  28. 6. 2016 09:53
  75%
  0
  0
  lamps

  Emmerichův narativní hurá systém tímto definitivně kulminuje do zřejmě vytoužených vesmírných výšin. Navzdory vymakanějšímu vizuálu ne tak kvalitní a ucelené jako kultovní jednička, kterou mám navždy vyrytou do svého srdce, ale minimálně stejně zábavný letní výplach, s neodolatelně nostalgickým a záměrně infantilním nábojem, oblíbenými původními hrdiny a dětinsky jednoduchým, leč nesmírně účelným sebereflexním příběhem. Noví rekruti v boji sice nikoho nezajímají a pro fanoušky bez jakéhokoli citového nebo nostalgického propojení s originálem nemůže být Nový útok ničím víc než otravně nastavovanou emzáckou kaší, ale mě osobně znovu zcela odrovnal Emmerichův cit pro převážně verbální zesměšňování vlastního stylistického rukopisu a samozřejmě jeho neutuchající tvůrčí zápal - zkratkovitý koncept vyprávění sice vůbec nesvědčí jakýmkoli emotivním scénám nebo snaze o navázání vazeb mezi postavami, ale jeho akční drajv je prostě nevídaný, humor příjemný a z over-the-top sekvence přistání vesmírného plavidla na povrchu Země jsem si do kalhot málem cvrnknul nadšením. Ne, nebylo mi nabídnuto nic, co by mě překvapilo - dostal jsem jen to, co jsem prostě chtěl..

 • (2976 bodů)
  28. 6. 2016 00:41
  55%
  0
  0
  Petrson

  Vše se dá předvídat, spousta nelogičností, až to bolí, ale řemeslně skvěle zvládnuto. Už se na ty filmy dívám bez emocí, protože už tam nejsou, a nebo jsou tak prvoplánovité, že ani nezaujmou. Už jsem asi filmově otupěl. Děj jede dopředu jak školní autobus, který je asi nejdůležitějším cílem mimozemské civilizace:). Jezdí si kudy chce a je to legrační, stejně jako logika vyspělých predátorů. Jsem u konce s dechem s akčnějšími filmy poslední doby ( a to mám sci-fi ve veliké oblibě),.... ale kdo si chce zopakovat jedničku a má rád efekty, s chutí do toho. Myslím, že konec hlubšího myšlení civilizace je tu, ale asi ne s konečnou platností, neboť konec filmu je určen pro třetí díl:).

 • (279 bodů)
  26. 6. 2016 23:27
  100%
  0
  0
  BORo

  skvely film. Asi najlepsi na ktorom som v poslednej dobe bol v kine. efekty proste mega. Pacilo sa mi ze tam hrali aj niektori povodny herci z pred 20 rokov.Taktiez aj to ze to bolo vela veco objasnenych. Odporucam pozriet.

 • (187 bodů)
  25. 6. 2016 22:03
  95%
  1
  0
  jarousek1981

  Film se mi velice líbil, kromě americké prezidentky kterou bych vyskrt. Zbytečná postava.Mozna bych trochu rozvedl konec ohledně dolování jádra.Tesim se na třetí díl jen doufám, že na něj nebudeme čekat dalších 20let.:-).S dabingu bych vyskrt Bohdana Tůmu ať žije daberska mafie.

 • (106 bodů)
  9. 6. 2016 16:11
  25%
  0
  0
  majhan

  Něco jsem už viděla, ale poslední dobou se nerada úmyslně nechávám strašit různými vizemi futuristů. Věřím v krásnou zářnou budoucnost, kterou si můžeme každý připravit i svými očekáváními, v čemž tento film zrovna asi nefiguruje. Kdyby byl zdarma k posouzení asi bych ho však shlédla.

77 57 ?
 • Kasatom 65%
 • sabule 75%
 • king-kurt 65%
 • deeppool 60%
 • TedBear2002 55%
 • lamps 75%
 • Hare77 60%
 • Petrson 55%
 • BORo 100%
 • Senn 75%
všechna hodnocení (21)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 1 v žebříčku uživatele martin-zacek
Sdílet tuto stránku:

Partneři: