Machete zabíjí (2013)

Machete Kills (USA)
Rusko Rusko
USA USA
107 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller
Motto: Ostřejší, než kdy jindy.

Obsah

:
Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník. Bývalý elitní agent je najatý americkou vládou, aby zlikvidoval šíleného více »« méně

Režie

:
Robert Rodriguez

Scénář

:
Kyle Ward Robert Rodriguez Marcel Rodriguez

Herci

:
Danny Trejo Mel Gibson Demián Bichir Amber Heard Michelle Rodriguez ...
Premiéra: 24. 10. 2013
Distributor: EEAP Film Distr.

Komentáře

znaků
 • (3498 bodů)
  17. 11. 2013 00:50
  60%
  0
  0
  Tom Hardy

  Oproti jedničce více exponovaný, využívající slavné tváře za každou cenu, plný nápadů, kdy máte na písečku kluka, který si může dělat všechno a moc dobře to ví. Podobná neřízená střela je sympatický vztyčený prostředníček směr každé klasické hollywoodské produkci, ale celek bohužel postrádá punc filmu (je to spíš taková epizodicky vystavěná krvavá anekdota). Díky tomu nemá většina herců co hrát a oproti jedničce, která mohla obstát i u "obyčejného diváka", je Machete zabijí určen ryze těm, kteří "čtou film". Jen ti ocení veškeré odkazy, narážky a brutalitu, nemluvě o skoroparodii Star Wars. Trojku přesto chci. Protože ta už bude skutečně (pokud dojde na slíbenou vesmírnou epizodu) úlet hodný půlnočních festivalových projekcí.

 • (1852 bodů)
  10. 12. 2015 08:02
  55%
  0
  0
  rkotvald

  Od prvního dílu se bohužel nikam moc nepokročilo, jen je všeho víc víc víc. Většina vtipů je bohužel založená na tom co Machete "nedělá", jinak jde spíše o akční road movie se slušným počtem cameí. Ovšem příslib posledního dílu strká vlastně celý film do kapsy, protože ultimátní světelná mačeta f..k!

 • (1405 bodů)
  6. 9. 2014 15:20
  70%
  0
  0
  Jiřík54

  Letní popcornová zábava, která si neklade vyšší cíle, jede ve svižném tempu a pokud přistoupíte na to, že vlastně nic není myšleno vážně, určitě si tuto jízdu užijete stejně jako všichni herci v čele s Dannym Trejo v titulní roli. Své roličky si celkem dobře užívají i Mel Gibson, Martin Sheen, Antonio Banderas či Lady Gaga. Film není rozhodně určen pro milovníky dramat, psychothrillerů či jiných filmů, kde je nutno hledat hlubší myšlenku. Ale takto ano, beru.

 • (290 bodů)
  27. 5. 2014 00:01
  20%
  0
  0
  roxet

  Absolutní GaGa ptákovina! Nevím jestli režisér byl zrovna zhulenej trávou nebo jinak mentálně indisponovanej, ale pravděpodobný pokus natočit parodii na Bondovky, Hvězdné války, Iron Mena a možná Star Trek vyšel dost katastrofálně. V prvním díle se mi Danny Trejo docela zamlouval, asi proto že vedle něj stáli Robert De Niro, Don Johnson, Jessica Alba a další, ale zde působí tak nějak chaoticky, pobíhání a mlácení okolo sebe. Nevím kdo přinutil k tomuto angažmá Mela Gibsona, ale myslím že k jeho už uhasínající hvězdě toto dílko uzpruhy nepřidá a popravdě, nedivím se Jessice že se už v prvních minutách nechala zabít. Těch 20% je jen za sexy Michelle.

 • (233 bodů)
  11. 3. 2014 15:35
  70%
  0
  0
  Bigrambo

  "Machete happens!" Pro tvorbu Roberta Rodrigueze mám jistou (zvrácenou) slabost (netýká se Spy Kids), obzvláště poslední dva Machete filmy rozhodně nepatří ke standardním bijákům a to je právě to, co mě na nich baví. Robert se nebere vážně a servíruje již druhý film plný bláznivých situací, vtipných hlášek, pěkných žen, drsných grimas a to celé je zabaleno do zakrváceného balíčku s mašličkou uvázanou ze střev (ano, ani ve druhém filmu nebyla střeva vynechána…) Pokud potřebujete zvednout náladu a jste naladěni na Robertovu vlnu, není nad čím váhat!

58 55 ?
 • lamps 60%
 • kubi.sarka 75%
 • Alanna 25%
 • squirrelpool 20%
 • ballrog 80%
 • HappyPiere 60%
 • olga-pu 60%
 • McFous 65%
 • Psisko59 40%
 • viktoriaplzen 45%
všechna hodnocení (69)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: