Hunger Games (2012)

The Hunger Games (USA)
« další názvy »
USA USA
142 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Sci-fi, Thriller
Motto: Svět se bude dívat

Obsah

:
V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a více »« méně

Režie

:
Gary Ross

Scénář

:
Suzanne Collins Gary Ross Billy Ray

Herci

:
Jennifer Lawrence Elizabeth Banks Josh Hutcherson Liam Hemsworth Woody Harrelson ...
Premiéra: 22. 3. 2012
Distributor: HCE / Forum Film Czech

Komentáře

znaků
 • (6552 bodů)
  14. 11. 2015 21:49
  90%
  0
  0
  Sheldon

  Sebevědomý blockbuster, který je strašně dobře natočený. Co na tom, že literární předloha kombinuje Pána much a reality show, to je vlastně jedno. Celé je to sice mírně fašistické a docela drsné, ale herci jsou báječní a vynikající režie tomu dodávají na působivosti. Dobré!

 • (6336 bodů)
  18. 11. 2012 13:24
  80%
  0
  0
  kedl

  Před měsícem a půl jsem neměl o Hunger games ani potuchu, spíš jsem se tomu vyhýbal, ale po prvním traileru co jsem shlédl jsem obrátil o 180°. Hladové hry jsou dalším Hollywoodskou značkou, která vám udělá vítr v peněžence. Co se týče filmu samotného. Jennifer Lawrence je boží, věřil jsem jí od začátku do konce i takový Josh Hutcherson stál za to, když zprvu nevěřil, že Elizabeth Banks vytáhla jeho jméno, ale poté si to začal užívat, jako např. když s ním Tucci dělal rozhovor, tak už byl tak trochu sebejistý. Kostýmy, plameny, Capitol tady nebudu rozebírat, kdo viděl tak ví. Přes má očekávání ve filmu bylo i dost silnějším momentů, vždy s účastí Jennifer Lawrence(dobrovolné přihlášení místo sestry, rozloučení z holčičkou z 11 kraje) , možná jsem prostoduchý jako nějaká náctiletá puberťačka, ale mě osobně tyhle momenty fakt dostaly. Doufám, že příště si víc užijeme Liama Hemswortha.

 • (3545 bodů)
  23. 3. 2012 00:16
  60%
  0
  0
  Tom Hardy

  Nejzajímavější na Hunger Games je ono „o mladých pro mladé“. Právě skutečnost, že jsou hlavní hrdinové teenageři, je nejlépe využitou kritikou společnosti, jež se k filmu váže. Kdyby v aréně pobíhalo 24 dospělých, kteří by si tupě rozdávali rány, byli bychom zpět v gladiátorských časech. Fakt, že jsou ve smrtelné hře děti, ale atmosféru mění. Jedny si to nerozvážně užívají, jiné jsou vyděšené k smrti. Je to jiné. A pocítíte to hlavně během úvodu hry, kdy se strhne skutečný masakr. Určitě z toho šlo vykřesat více, ale nenudil jsem se a dvojce se nebráním.

 • (3299 bodů)
  10. 1. 2013 09:13
  70%
  0
  0
  TARANTlNO

  Film směřující k teenegerským divákům (námět), kteří budou nadšeni. A do kin spouští velkou lavinu. To je pro tvůrce největší úspěch. Oprávněná kritika přes sympatickou hrdinku a oslněnou akci. Film, který mě k smrti nudil. Velká stopáž, která se táhne a blížící se konec v nedohlednu bylo "mučení". Ale odejít z kina během projekce, je jako vyskočit s rozjetého auta. Velký potenciál HUNGER GAMES měl. Ale ve výsledku nic nenaplněno.

 • (2993 bodů)
  22. 3. 2012 00:09
  0
  0
  Petrson

  Pán Much od Williama Goldinga je opravdu zajímavé dílko, kde děti přebírají role dospělých. Běžící muž měl ještě, pokud se pamatuji, nějaké logické sci-fi mantinely. Další dětský masakr Battle Royale jsem neviděl. Hunger Games je pro mne filmový blábol, kde se bezhlavě zabíjejí děti navzájem. Logika je téměř na bodu nula. Scénář nepočítá se základními lidskými úvahami, psychikou, či morálkou. Béčkový film se vzkazem pro rodiče, že tohle pro děti raději ne. Pokud vezmeme jako společenský standard, že mládež a děti, dokonce malé děti, se vzájemně bezhlavě zabíjejí, pak ano. Vraždění probíhá formu vynucené zábavy, s kterou na smrt odsouzené děti jednoduše souhlasí a přijmou defacto bez protestu. Většina z nich se vlastně na vraždění těší a užívá si to. Svět k tomu s pobavením přihlíží. Rodiče dětí maximálně vztekle "kopnou do popelnice," co se to děje. Apokalypse now? Nebo prostě posun základních paradigmat? Knihy jsem nečetl, ale film je mimo rámec mého chápání z morálního i logického hlediska. Deus ex machina na každém kroku z řídícího centra popravy dětí. Proto 5% bez ohledu na zbytek filmu, řemeslo, výkony. Snad kdyby to byli ziskuchtivý gladiátoři, zoufalá zábava nacistů, komunistů, nebo jiná logika...tak klidně těch % více. Moje ocenění je z pohledu rodiče. Každopádně zajímavé zjištění, pokud tohle je a má být fenomén roku 2012. Něco asi nebude se mnou úplně v pořádku:). Nebo naopak:)? Obsahově a myšlenkově vystavěný a pochopitelný Pán Much to rozhodně není, spíš pohádka O pejskovi a kočičce, jak vařili dort a dali tam úplně všechno, na co přišli. Pro mě spíš NC 17, místo navržených PG 13, jak hodnotí Amíci, tedy podle let, od kdy je film přístupný.

 • (2921 bodů)
  8. 12. 2013 19:16
  75%
  0
  0
  výfuk

  Co já vám k tomu řeknu...? Hunger Games se snaží napodobit jeden z největších bestsellerů své doby a popravdě netuším, ale se mu v tom daří, nicméně film jako takový mě celkem zaujal... Nyní milé děti víme co se stane ve slavné USA! Obama bude svržen a místo něj nastoupí "prezident", který je tak rasistický, že se jmenuje Snow. Amerika se bude mít špatně a jen v Kapitolu se bude žít blaze jako v Praze. Lidé budou nosit divné účesy a lá zhulený Adolf a vojáci budou vypadat jak Finové během Zimní války. Příběh je celkem originální... divil jsem se proč holky tak onen příběh milují... už je i to jasné! Kdykoliv dělají holky reklamu nějakému filmu (spíše knize) vždycky se tam někdo do někoho zamiluje... Abych to uzavřel... film trochu předčil mé očekávání, ale skvost sci-fi žánru to rozhodně není, ale díky za zábavu v neuvěřitelně přecpaném příběhu 65x65 min...... DO DNEŠKA MÁM OTÁZKU.... PROČ SAKRA HUNGER?

 • (2714 bodů)
  9. 8. 2016 21:35
  45%
  0
  0
  squirrelpool

  Maďarské hry mě nesklamali. Čekal jsem málo a taky jsem ho dostal. Běžící muž střižený Stmíváním. Prostě laciná ptákovina cílená na dospívající holky. Při sledování scény dojemného rozloučení s mrtvou holčičkou, fungujícího zároveň jako příprava nevšedního gurmánského zážitku pro nejrůznější tvory, jsem měl nutkání bušit hlavou o zem.

 • (2467 bodů)
  9. 8. 2016 23:15
  70%
  0
  0
  evismaior

  Příběh o tom, kterak mladí lidé kdesi v postapokalyptické budoucnosti platí za to, že se jejich domovina kdysi před lety vzbouřila proti vládě. 24 jich jde na start a po vzájemné vybíjené jen jeden přežije. Trochu problém je, že se o tom půlku filmu jen kecá, jezdí se luxusním vlakem a šijí se ohnivé šaty. Hlavní hrdinka všechny neustále překvapuje svou neohrožeností a drzostí, jako kdyby ty lidi v předchozích 73 hladových hrách nic lepšího nepředvedli. Pak dojde na akci a zas takový odvaz to není, tedy až na hlavního hrdinu, který umně předstírá, že předstírá, že hlavní děvu miluje. Pár hezkých momentů to ale mělo a docela mě i zajímá, jak to dopadne, tak budiž.

 • (2424 bodů)
  21. 4. 2013 14:41
  95%
  0
  0
  harry456

  Jednoduše bomba!!

 • (2369 bodů)
  20. 6. 2012 15:27
  100%
  0
  0
  roque

  Pro ty co četli knížky, úplně přesný předelání do filmu. Žánrově spíš pro náctileté a né pro dospělé. Děj ucházející, spíše unavující, ale celkově se na to dá koukat. Pro fanoušky knižní série takové podrobné zopakování knížky.

 • (1920 bodů)
  29. 11. 2012 14:14
  100%
  0
  0
  karlik4801

  Prostě parádní hudbou podpořená časovaná bomba. Já jsem si Hunger Games krásně vychutnal skoro každou vteřinou. Nemohl jsem si totiž nevšimnout špatného střihu v prvních scénách. To mi ale vyvrátili dění. Osobitost jednotlivých postav je ztvárněno naprosto bravurně. Dokázal jsem si udělat slušný obrázek snad o všech. A Josh Hutcherson je frajer, Peeta zahrál prostě na jedničku. Dlouho jsem neviděl mladého a tak přesvědčivého herce. Celkově je Hunger Games dobře prokreslený sci-fi svět, který má co nabídnout. Škoda toho ratingu, jinak by se určitě hladové hry ukázaly ve vší parádě. Trochu jsem i doufal ve špatný konec, od půlky jsem si říkal jak by to vypadalo dobře. Postupně jsem se dostával ale do vědomí, že to musí skončit prostě dobře a stejně to bude vypadat hezky.

 • (1650 bodů)
  11. 12. 2012 21:54
  70%
  0
  0
  psico

  Oproti knize se to v pár věcech sice liší ale to už tak u filmů bývá. Myslím že to ani nebyly nějaké důležité věci, které by nějak zasáhli do děje. Co mě křekvapilo bylo, obsazení Lennyho Kravitze :D Né, že by tam seděl nebo naopak zavazel ale bylo zvláštní ho vidět v roli herce a né zpěváka. JInak koukatelné to bylo a docela rád bych se podíval i na pokračování.

 • (1114 bodů)
  1. 4. 2014 20:07
  95%
  0
  0
  Jakub.Selesi

  Tento film, se tvůrcům velmi povedl, bylo to dokonale propracované. Kamera, režie a zvuk byly vynikající, vizuální efekty? dokonalost sama. Velmi propracovaný příběh. U filmu se zapojí i pocity, což je znamení dobře odvedené práce. Film hodnotím jako VÝBORNÝ.

  • skvělá kamer, zvuk, efekty, no prostě vše co bylo použito
  • (1101 bodů)
   21. 5. 2014 13:48
   70%
   0
   0
   jvempire

   Film podle prvního dílu knižní trilogie Suzanne Collins. Docela kvalitní zpracování a slušná věrnost předloze. Odchylky jsou především v pozadí postav, halvně Katniss nemá tak prokleslenou osobnost čož může uškodit filmu podle třetího dílu.Scény v akéně jsou povedené, ale chybí několik důležitých drobností. Dopuručuji přečíst knižní předlohu.

  • (986 bodů)
   18. 12. 2014 00:18
   50%
   0
   0
   Melody Harkness

   Knihy sem četla ještě dřív než se objevilo filmové zpracování. Opravu jsem měla jinou představu úplně o všem, nic z toho co je ve filmu se netrefilo do mé představivosti. Koukat na to dost bolelo, a ničilo mi to mou fantazii. Ale pro neznalé knihy to není špatný film.

  • (954 bodů)
   13. 4. 2016 18:30
   70%
   0
   0
   leafroller

   Rád bych se na tomto místě zmínil o Hunger games jako o celé sérii. Naprosto strhující první díl chytil kdejakého filmožrouta za kulky a všichni jsme žili v (nakonec poněkud předlouhém) očekávání všech pokračování. Bohužel s přibývajícími díly příběh řídl, až se v posledním rozplizl do přesvědčování diváka o tom, jak je ta válka hrozná a utrpení děsné. Sestříhat Sílu vzdoru do jednoho normálně dlouhého filmu, dala by se celá série označit za koukatelnou. Takhle můžu doporučit jenom jedničku. A to jsem slyšel, že kniha je naprosto strhující. Čertví, kde udělali soudruzi chybu.

  • (747 bodů)
   29. 11. 2014 22:03
   55%
   0
   0
   Pajmen

   Slabé. Sice zajímavá zápletka a Stanley Tucci, ale jinak zklamání,

  • (675 bodů)
   6. 4. 2014 21:56
   60%
   0
   0
   Ciiiri

   Hodně podobné jako Battle Royal jen evropštější a trochu více s příběhem. I když nechcete dostane se vám pod kůži. Doufám, že další díl bude "více o něčem".

  • (499 bodů)
   4. 5. 2014 18:24
   40%
   0
   0
   Yancl

   Tak za prvé : Dalo by se z toho vykřesat podstatně víc, než co dostal G. Ross na plátno. Typická americká A stupidní pohádka o přežití mladých lidí ve zkreslené aréně, kde se vše odehrává okatě (nalajnovaně), až je to nepěkné. Za druhé : Naprosto příšerně roztřesená kamera, až mě z toho bolely oči - dokonce i pohled na krásnou letní krajinu musel být pomocí třesu a to proč? Efekt ? :) Na mě to působilo spíš negativně. Za třetí : Rodící se láska uprostřed boje o holý život ? Ale prosím Vás, tohle už tady bylo tolikrát a zrovna sem to příliš nezapadá. Co na to říct - Hunger games jsou light verzí 'Zabij, nebo budeš zabit', tedy filmem, který si na to více méně hraje, což ve mě nevzbudilo přílišný ohlas.

  • (452 bodů)
   11. 12. 2013 14:22
   100%
   0
   0
   Percabeth

   Co by se k tomu dalo říct? Nic než bezvadně naladěný film :D Děj je parádní.. herci skvěle vybraní ;) líbí se mi tam role Stanleyho Tucci ;) a Leven Rambin v roli Zrzky :) Já vím, že oba dva hrají v Percym Jacksonovi, ale Hunger Games jsem viděla ještě dříve než PJ, takže to není kvůli tomu. :D Co dál? jo.. soundtrack! bezvadný.. poslechněte "Taylor Swift - Save and Sound" ;)

  1 2 3 dalsi posledni
  76 66 ?
  • martaprasem 100%
  • Pepa s Depa 100%
  • Martini24 80%
  • Gangster 80%
  • evismaior 70%
  • squirrelpool 45%
  • Aya.chan 70%
  • PandaPool 45%
  • marsy-horakova 100%
  • ErizChan 75%
  všechna hodnocení (271)
  jak hlasovat?

  V TV

  V žebříčcích uživatelů

  25. místo z 43 v žebříčku uživatele wop

  „Boj vizuálně přitažlivých adolescentních děvčat o přežití? Na to se rád podívám.”

  1. místo z 1 v žebříčku uživatele killer
  2. místo z 7 v žebříčku uživatele arca
  6. místo z 6 v žebříčku uživatele zoouška
  11. místo z 11 v žebříčku uživatele kath
  12. místo z 17 v žebříčku uživatele Angelus
  22. místo z 24 v žebříčku uživatele Elizabett
  27. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
  29. místo z 43 v žebříčku uživatele ferry-farka
  11. místo z 12 v žebříčku uživatele Percabeth
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: