Mocný vládce Oz (2013)

Oz: The Great and Powerful (USA)
USA USA
127 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy

Obsah

:
Fantastické dobrodružství „Oz The Great and Powerful“ od společnosti Walt Disney Pictures v režii Sama Raimiho ztvárňuje nejmilovanější postavu – Čaroděje více »« méně

Režie

:
Sam Raimi

Scénář

:
L. Frank Baum Mitchell Kapner David Lindsay-Abaire

Herci

:
Mila Kunis James Franco Michelle Williams Rachel Weisz Abigail Spencer ...
Premiéra: 7. 3. 2013
Distributor: Falcon
DVD: 3. 7. 2013

Komentáře

znaků
 • (3519 bodů)
  14. 12. 2013 18:53
  70%
  0
  0
  saboter

  Jde o naprostý průměr který nadzvedává povedené 3D a efekty no začátek je naprosto divný začínáte efektně černobílém obrazu ale příběh a hlavního hrdinu nepochopíte a je na něm vidět že se vlastně zaměřuje na děti spustu věcí se nevysvětlí a je to srašně nepochopitelný a tom mluvý i scénář který je naprosto průměrný ale jde hlavně o slušný humor sjvělé herce a samozřejmně efekty mi češi se do říše Oz tolik nedostanou jako Američani(pro ně je to něco jako pro nás Popelka) ali i tak vás pohltí zpracování které ale je prakticky identické z Disneovky Alenky v Říší divů ale i tak je pěkně zpracované a i 3D musím pochválit které vás skvěle v táhne do děje a do určitých momentů nicméně film se snažil zujmou i starší a to se mu vamstilu protahovanýma dialogama a to hlavně na začátku a to děti může nudit ale i tak Sam Raimi se stim popral slušně a je film lehce nadprůměrné kvality.

 • (2978 bodů)
  6. 3. 2013 22:20
  50%
  0
  0
  Petrson

  Plné triků, zajímavostí, dějově schématické, scénáristicky slabší. Nejlépe ze všech hrála porcelánová panenka. S údivem jsem sledoval, jak to všichni herecky výrazně nepojali. Nastěnka v Mrazíkovi hrála ve srovnání s tímto filmem jak o život:). Možná to tak rejža chtěl, nebo to možná v originále znělo jinak, nebo jsem právě přistál po návštěvě Marsu a něco se změnilo:). Vlastně možná dobré pro děti od 6 do 12 let ( těm mladším dvakrát za film zakryjte oči před lítajícíma opicema, jinak to jde), ty se pobaví nad barevnými kouzelnými obrázky.

 • (1955 bodů)
  23. 2. 2015 00:02
  75%
  0
  0
  rkotvald

  Vypadalo to slibně, Sam Raimi a James Franco opět spolu, tentokrát v klasické fantasy, kde se pomalu už kultovní režisér mohl odvázat. Hýří se barvičkami, odkazuje na Čaroděje ze země Oz z roku 1939, jenže tohle by svedl každý slušný filmař. V tomto případě jen zvládnuté řemeslo nestačí. Dospělejší styl Hvězdného prachu se nekoná, naopak další dětská pohádka s klasickými obrysy bez většího přetáhnutí.

 • (1919 bodů)
  5. 5. 2013 15:07
  75%
  0
  0
  karlik4801

  Pokud beru v potaz, že je Oz mládeži přístupný, beru ho jako průměrnou kvalitu. Oz není vyloženě dětský, je spíš takový stupidní v dobrém slova smyslu. Děj má průměrnou zápletku, která si vystačí. Mocný čaroděj se objevil v jiném světě a musí napravit všechny chyby, protože se to od něj očekává. Přijde mi že si herci chvílemi dělají srandu sami ze sebe, ale na plátně to působí dobrým dojmem. James Franco (Oz) do své role sedl, ale tady to ani žádný ultra výkon nepotřebuje. Režisér Sam Raimi zvládl dát ducha do všech postav, takže si divák udělá ke každé nějaký vztah. Tudíž má každá postava co říct a má dostatek prostoru. Dobrý byl zvrat chování Theodory (Mila Kunis), její osobnost se změnila a bylo to dobře zachyceno. Hodně se mi líbila kamera, dlouhé záběry přebíhající z jiného prostředí do druhého bez střihu, taky byla v něčem originální na dnešní dobu. Třeba v přibližování, to jsem posledně viděl jen u Djanga (2012).Kostýmy mi přišli až moc tuctové a mnohdy v nich herečky vypadají směšně. Vizuál není špatný, jen u nějakých postav nevypadá opravdově. Třeba taková opice Finley je skvěle propracovaná. Ale okolí vypadalo mnohdy až moc uměle, to samé vedlejší postavy tvořeny pomocí CGI. 3D vylepšilo kino zážitek, ale určitě by se bez něho Oz obešel. Plus ale je, že ze 3D nebolí oči. Celý film končí scénou jak z animáku, nepřesvědčivá na úrovni kreslených filmů z devadesátých let. Oceňuji, že jsem se asi desetkrát zasmál hláškám nebo gestům. Celé dvě hodiny má Mocný vládce Oz co říct a nenajdou se zde zbytečné nebo protahované scény. I přes pár slabých momentů jsem se zvládl bavit až do konce, takže celkový zážitek hodnotím kladně. Viděno v kině.

 • (1031 bodů)
  20. 11. 2013 15:24
  45%
  0
  0
  michaela159

  Zdlouhavá pohádka ve které nejde o nic nového. Bizardní krajina ve spojení s Jamesem Francem hrajícím ve stylu mimiky Johnnyho Deppa mi připomínala směsku Alenky v říši divů a Karlíka a továrny na čokoládu, což je dohromady přespříliš. Mila Kunis mi přišla podezřelá už do začátku, o Rachel Weisz ani nemluvě, naopak o Michelle Williams by si s jejím roztomilým kukučem nikdo nemohl ani chvilku myslet, že je zlá. A nepochopený konec jako "třešnička". Hezké, milé, neurazí, nenadchne.

 • (747 bodů)
  4. 4. 2014 16:55
  85%
  0
  0
  Pajmen

  Kouzelný film. Skvělá kamera a hudba. Jen Rachel Weisz mohla podat lepší výkon.

 • (239 bodů)
  15. 4. 2016 10:36
  65%
  0
  0
  keddie

  Zajímavě pojatý, v každém případě rodinný film. Mě i dětem se líbil. Je plný filmových triků, krásných scén. Moc se mi líbil začátek filmu, zobrazený černobíle. Po herecké stránce to vůbec nebylo špatné. Herci byli samozřejmě zvoleni, aby to bylo bližší a srozumitelnější i pro mladší obecenstvo ;-)

 • (224 bodů)
  4. 5. 2015 14:39
  40%
  0
  0
  Verush

  Když koukám na animák, musí být buď super sám o sobě nebo vtipnej.. Tenhle nebyl ani jedno.. Nudné, otravné, kýčovité, přeslazené.. Pro děti vhodné, ale od takovéhleho drahého "velkofilmu" jsem fakt čekala něco víc..

67 62 ?
 • dav.bal 75%
 • dreamer21 75%
 • keddie 65%
 • HappyPiere 60%
 • MrRavy 65%
 • Marcela012002 65%
 • netherlord 85%
 • olga-pu 70%
 • viktoriaplzen 60%
 • McFous 75%
všechna hodnocení (109)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: