Na odstřel (2009)

State of Play (USA)
« další názvy »
NSR NSR
Francie Francie
Velká Británie Velká Británie
USA USA
127 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller
Motto: Vše, co řeknete, bude použito.

Obsah

:
Práce investigativních novinářů je vzrušující, přitažlivá a sexy. Někdy při ní může jít i o život, někdy postaví psavce před rozhodnutí, které připomíná více »« méně

Režie

:
Kevin Macdonald

Scénář

:
Tony Gilroy Paul Abbott Billy Ray Matthew Michael Carnahan

Herci

:
Russell Crowe Ben Affleck Rachel McAdams Helen Mirren Robin Wright ...
Premiéra: 28. 5. 2009
Distributor: Bontonfilm

Komentáře

znaků
 • (5489 bodů)
  22. 12. 2014 12:02
  100%
  0
  0
  cerfik

  Po výborném Posledním skotském králi mě Kevin Macdonald opět poslal si sednout na prdel. Položit tolik aktuálních závažných otázek a nepůsobit přitom káravým a poučujícím dojmem je umění a navíc je to i odvaha natočit takovýhle film. K tomu jak skvěle se to povedlo přispívá nemalou měrou opět zcela jiný a opět excelentní Russell Crowe, ale není zde zdaleka sám, kdo hraje skvěle a navíc má co.

 • (5135 bodů)
  17. 5. 2016 13:52
  75%
  0
  0
  lamps

  Vyškrtněte Affleckův tupý nicneříkající výraz a nadbytečnou postavu zásadové žurnalistky Helen Mirren a zůstane vám jen to nejlepší, co si od konspiračního politického thrilleru můžete coby nezaujatý divák přát. Je tu skvělá zápletka, hutná atmosféra modelovaná hromadou politické špíny a zakázaných machinací, náramně vydařená hudba a čtyři nebo pět výborných herců, kterým věříme, že svými postavami žijí a dýchají pro ně. Ale pozor. je to pořád jenom vysoce stylizovaná a šikovně nakroucená hollywoodská zábava s neohroženým Crowem a pohlednou McAdams, kde efektní honba za spravedlností vysoce převyšuje poctivé motivy klasických snímků o spiknutí. Ale nezbývá než si zvyknout, protože lépe než takhle to dnes v daném žánru asi nelze - a já osobně si nestěžuji..

 • Pas
  (4369 bodů)
  22. 7. 2015 18:22
  60%
  0
  0
  Pas

  Profesionálně natočený thriller, kde vyčnívá jako obvykle výborný Russel Crowe v roli novináře, kterému to pálí a je za pravdu a dobrý příběh ochoten riskovat třeba i život. Bohužel slova chvály se nedají říct na adresu jeho partnera Bena Afflecka. Jeho průměrné herectví by se v jiném filmu a za jiných podmínek možná schovalo za výpravu, triky nebo tempo, vedle Crowa ten rozdíl kvality ale vyniká místy bolestně. Čtvrtá hvězdička unikla snímku ale z jiných důvodů - především kvůli nedodělkům ve scénáři. Producent chtěl jet podle obvyklého vzorce a nalákat diváky na efektní zvrat, po kterém se pohled na postavy příběhu změní, jenže scénárista se nevyhnul logickým chybám a kotrmelcům - viz finální setkání Crowa s atentátníkem. Očekávané vítězství dobra a svobodného tisku nad lidskou špínou a intrikami tak nějak zapadá do představ o americké studiové produkci, ale moje sympatie patří obvykle filmům, které se zavedené klišé pokoušejí bořit či se jim aspoň vyhnout.

 • (1650 bodů)
  31. 1. 2013 12:25
  75%
  0
  0
  psico

  Jakožto někdo, kdo nesnáší novinařinu a žurnál se mi tenhle film líbil v tom, že aspoň v tomhle filmu existuje jeden člověk, který chce psát pravdu a né žádne lži, ikdyž tím složí svého kamaráda. Přesně takhle by to mělo v novinách fungovat protože to, co se dá normálně v novinách přečíst, jak jen hledají špínu na ostaní lidi ... Z toho je mi na blití.

68 ? ?
 • lamps 75%
 • HappyPiere 70%
 • ballrog 65%
 • olga-pu 70%
 • McFous 75%
 • Pas 60%
 • mimon 45%
 • Psisko59 75%
 • Teresie 75%
 • Mirdas 75%
všechna hodnocení (54)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: