Godzilla (USA)
USA USA
139 minut

Žánry

:
Akční, Fantasy, Sci-fi, Thriller, Katastrofický

Obsah

:
Jaderné zkoušky v Tichomoří přinesly své ovoce. Godzilla, zmutované monstrum gigantických rozměrů, se vynořila z hlubin oceánu, aby změnila New York a více »« méně

Režie

:
Roland Emmerich

Scénář

:
Dean Devlin Roland Emmerich Ted Elliott Terry Rossio

Herci

:
Matthew Broderick Jean Reno Maria Pitillo Hank Azaria Kevin Dunn ...
Premiéra: 24. 9. 1998
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  15. 8. 2015
  martin-mickey-stusak (9918 bodů)

  Velkolepý snímek o velkolepé potvoře, která je po tomto ztvárnění ještě velkolepější. Popkornové vizuální ztvárnění vypadá na 90. léta velice dobře, takže kromě akce se tu najde nejen patřičný humor, který nervy drásající scény odlehčuje, ale i osobní příběhy a charaktery určitých postav. I přes svou dlouhou stopáž se pořád něco děje. Diváka tak skoro tvůrci nenechají ani vydechnout. Škoda jen mnoha do očí bijících nedokonalostí, z nichž nejvíce vyčnívá nepodchycená velikost samotné Godzilly. Ta se každou scénou viditelně mění, což je neodpustitelná chyba. Každopádně se jedná o snímek velice hlučný, akční a hlavně zábavný. A tak to má být.

 • 75%
  0
  0
  19. 12. 2015
  Sheldon (9539 bodů)

  Ve Francouzské Polynésii se při testovacích nukleárních pokusech vylíhne nový živočišný druh, který si to vesele směřuje do New Yorku. Armáda je v pohotovosti a najímá zkušeného mladého vědce Dr. Nika Tatoupoulose (Matthew Broderick), aby něco o tomto tvoru zjistil. Godzilla se prakticky zničehonic vynoří mezi obyvatelstvem velkoměsta a začíná hrůzná panika. Mladá Audrey Timmonds (Maria Pitillo) se touží stát reportérkou, ale přes jejího šovinistického šéfredaktora se jí nedaří dostat do vysílání. Poté, co zjistí, že šéfem výzkumu je její bývalý přítel Niko, se rozhodne ho vyhledat a v nestřežený okamžik mu ukradne kazetu s tajnými materiály. Vznikne sice sólokapr, ale Nika armáda propustí a Audrey nikdo zásluhy nepřizná. Na scéně se však objeví zvláštní agent Francouzské tajné služby Phillipe Roche (Jean Reno), který věří Nikově teorii, že Godzilla má někde mladé. Hlavní hrdinové tak budou mít ještě spoustu práce s obrovskými i malými ještěry.

  Godzilla je letní popcornový velkofilm a dočkáme se v něm všeho, co od podobné podívané potřebujeme – velkolepých efektů, sympatických herců, humoru, nefalšovaného hrdinství a mravního ponaučení. Diváci na to velmi dobře slyšeli a Godzilla při rozpočtu 90 milionů dolarů vydělala jen v celosvětových kinech přes 350 milionů dolarů.

 • 65%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (7146 bodů)

  Godzilla je výplod béčkového mozku do takové míry, že měřítkem jejího úspěchu již nejsou odvěké sympatie směřované k fascinaci něčím obludně silným a zdánlivě neporazitelným, nýbrž pouze Emmerichova tradiční víra v široké obecenstvo s tolerancí pro film, který je hloupoučký a navíc neuctivý k předchůdcům, avšak vizuálně působí tak cool, že na to do toho kina stejně vyrazíme. Ale německý demolition man právě tohle umí jako málokdo a jeho vize střetnutí hrdinné (avšak překvapivě dementní) americké armády se slavnou přerostlou ještěrkou, jakkoli roztomile nelogická a směšně megalomanská, opravdu vypadá jako splněný sen většiny malých kluků, kteří si při slově Godzilla představili právě tolik zkázy a zašlapaných troubů v uniformě, kolik pro film "obětoval" i pan Emmerich. Navíc tomu všemu strašně vyhovuje cílený humor a hlavně Jean Reno, jehož postava se nakonec zformovala do velmi ikonické podoby. A kdo se nebavil nad parádně sestříhanou a nahláškovanou auto-godzillovou honičkou, ten s odpuštěním snad není normální. Dříve nadšení, dnes a s přihlédnutím k epickému Edwardsovu remaku pouze taková malá neškodná radost..

 • 80%
  0
  0
  1. 12. 2012
  VitvarJane (4421 bodů)

  Nádherný film s Jeanem Reno, který na svou dobu byl opravdu jedním z nejlepších filmů. Dnes se mu vyrovná efekty kde co, ale své místo v historii si už našel. Mám ráda tento film a vždycky se na něj ráda podívám...

 • 60%
  0
  0
  26. 9. 2013
  Tom Hardy (3863 bodů)

  Příliš dlouhý úvod a příliš nejistý a natahovaný prostředek. Ale finále s mláďaty je i po letech super a to samé platí pro Jeana Rena se žvýkačkou.

 • 75%
  0
  0
  25. 9. 2013
  saboter (3529 bodů)

  N svou dobu byl film celkem nadčasový a atmsferický je dodnes.

 • 65%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3303 bodů)

  Pamatuji si v 98 v kině jako mladý kluk jsem mlsal atmosféru(celkem dobré efekty)blahem.Dnes se můžu jen pousmát.

 • 75%
  0
  0
  20. 12. 2013
  alexik789 (2500 bodů)

  Dobrý film. Herci byli opravdu přesvědčivý a stopy po řádění Godzilly se mi moc líbily. Kam přišla nechala spoušť za kterou bych se nestyděla ani já.
  Jedna z nejlepších Godzill vůbec. Má to tak otevření konec. Akorát finále nebylo nejúchvatnější, ale vizuální efekty se mi moc líbily.

 • 70%
  0
  0
  16. 12. 2012
  psico (1654 bodů)

  Obří ještěrka v ulicích NY. Solidní podívaná ikdyž na dnešní dobu je to už takové trošku sentimentální.

 • 50%
  0
  0
  16. 5. 2014
  Ciiiri (839 bodů)

  Tato verze mi přijde spíše "béčková". Chvilkami i nudná... Godzilla demoluje město a člověk ani nemusí pořádně sledovat film... Ve filmu jsou skvělé hlášky, zajímavé postavy a také Jean Reno :-) Skoro konec filmu je i překvapivý, ale úplný konec předvídavý...

 • 60%
  0
  0
  19. 5. 2014
  Yancl (701 bodů)

  Letní blockBuster roku 1998 v podání R. Emmericha s přerostlou ještěrkou .. co čekat ? Velkolepou akci plnou digitálních efektů, porci (ne)pochopitelných scén a především hromadu filmové zábavy lahodící lidskému oku. V tomhle případě to funguje zhruba na půl .. ale i tak je na svou dobu Godzilla pěkný efektní film, na který se vždy rád mrknu, pokud běží v TV.

 • 75%
  0
  0
  18. 3. 2017
  Stanulda007 (33 bodů)

  Klasika z 90. let, kvalitně zpracovaná akce příběh nenudil, občas se u něj člověk i zasmál.Díky přítomnosti příjemných herců (dobře... tak alespoň nepřítomnosti těch co iritují) opět v pořádku... i když o co jde. Tady je hlavní hrdinou digitální "Gojira".

68 ? ?
 • Filmokolik 60%
 • Togl 55%
 • jarv 85%
 • Jarusu 85%
 • Stanulda007 75%
 • tomas-fik-hajek 100%
 • Brenan88 75%
 • Fanda.Kocfelda 55%
 • Nosnica 65%
 • Arnarmo 65%
všechna hodnocení (106)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 7 v žebříčku uživatele Thorin_Paveza
302. místo z 303 v žebříčku uživatele MIRKA DOLEJŠOVÁ
557. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
Sdílet tuto stránku:

Partneři: