Iron Man 3 (USA)
« další názvy »
Čína Čína
USA USA
109 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller

Obsah

:
Ve filmu společnosti Marvel Studios Iron Man 3 je svérázný, ale geniální průmyslník Tony Stark / Iron Man nucen čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. více »« méně

Režie

:
Shane Black

Scénář

:
Drew Pearce Shane Black Don Heck Larry Lieber Jack Kirby Stan Lee

Herci

:
Robert Downey Jr. Gwyneth Paltrow Rebecca Hall Stan Lee Guy Pearce ...
Premiéra: 2. 5. 2013
Distributor: Falcon
DVD: 4. 9. 2013

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  29. 3. 2016
  squirrelpool (4135 bodů)

  Skvělej Iron man, až na těch pár blbostí. Třeba ta krkemlezoucí, americká, filmová klasika - zachraňování prezidenta. Potom, jak to, že těm supervojákům neshořely hadry. A poslední věc je ten souboj s, jako vždy dokonalým, Guyem Pearcem(neskutečnej řízek). Nejdřív Iron mana krájí jak máslo a potom ho vyřídí taková prskavka.

  A ten Stan Lee je už vážně trapnej.

 • 85%
  0
  0
  6. 9. 2013
  saboter (3528 bodů)

  Nejlepší Iron man sice ne ale realisticá podívaná se sem se scenaristou smrtonostné pasti 2 vrátila už to neni tak pro děti a parádní akce to doplňuje.

 • 100%
  0
  0
  2. 6. 2013
  výfuk (2925 bodů)

  Epické zakončení trilogie. Na film jsem se v celku až tak moc netěšil, ale to asi byla chyba, protože bych se měl na co těšit. Veleúžasný Black se mi ukázal už s Kiss Kiss Bang Bang, ale to krom humoru mě nějak extrémě nezaujalo. Třetí pokračování Irona Mana zvládl stejně humorně, za což jsem rád. Líbili se mi i odkazy na Avengers a jiné Marvelovské postavy. Sice jsem trošičku nechápal princip oněch "teplých" stvořeních (omlouvám se homosexuálům, pokud je to urazilo), nicméně jsem se s tím docela srovnal. IRON MAN 3 JE NEJHUMORNĚJŠÍ, NEJAKČNĚJŠÍ A NEJLEPŠÍ IRON MAN VŠECH DOB!!! Sice je to asi bohužel konec, ale kdyby Black natočil čtyrku... vůbec by mi to nevadilo.

 • 5%
  0
  0
  12. 8. 2016
  hp24 (2667 bodů)

  Jsem jediny, kdo uz ma tech americkych "pohadek pro dospele", ve kterych si lidstvo neumi pomoci samo a vzhlizi k nadprirozenym nesmrtelnym hrdinum, po krk???!!! Hrdina, ktery ma nejake atomove jadro (jeste zbyva vyresit uloziste jaderneho odpadu), ktere ho pohani...... porad na stejne brdo - Superman, Spiderman, batman, CAtwoman, bla, bla, bla.... To je okruh filmů, kteremu se neda pridat jina nalepka nez "stupidni brak". Jasne, hyba se to, je to barevne... ale kvalitni film to neni a nebude.

 • 90%
  0
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (2535 bodů)

  Ne že by Black neuměl psát, hlášky zde lítají jak z kulometu. Tempo vražedné, ale Shane mi prostě sedí spíš do něčeho normálnějšího.

 • 90%
  0
  0
  3. 5. 2013
  harry456 (2427 bodů)

  Nedávno jsem se dozvěděl, že Robert Downey Jr. se možná už v Iron Manovi neukáže, protože už to nezvládá.
  Podle mého názoru se však vrátí.
  V Avengers 2 bude určitě, takže se nestrachujte, že tu uvidíte Downeyho v akci naposled.
  Shane Black, režisér tohoto filmu, už jednou s Downeym spolupracoval v komedii Kiss Kiss Bang Bang.
  Není moc zkušený s akčními filmy, ale tady dokázal, že akci zvládne.
  Někdy film pokulhává, ale tam, kde se to stane opět zasáhne Robert Downey Jr. a je to pryč.
  Úplná lahůdka je zničení Starkovi vily, pád lidí z letadla nebo Starkovy obleky.
  Právě Starkovy obleky jsou výjimečné např: oblek, který Tony ovládá myslí.
  Konečná bitva není jako v Avengers, ale je také dobrá.
  Marvel kvůli Downeyho případném odchodu naplnilo film parádní akcí, která není v žádné filmu (výjimka Avengers): Kapitán Amerika, Thor a Hulk.

 • 80%
  0
  0
  28. 12. 2014
  farb (2051 bodů)

  Drzejší (to co Black provede s Mandarínem je nebývale troufalé, ale též neuvěřitelně zábavné), vážnější / dospělejší a emocionálně hlubší, než všichni předchozí Iron Mani dohromady. Ale taky mnohem hravější a zábavnější! Není to žádné oscarové veledílo, ale na komiksový blockbuster to má super scénář (Shane Black se nezapře, nejen kvůli Vánocům :), skvostné herce ( Downey hraje do roztrhání těla a Kingsley je... famózní!) a fajn zpracování (líbila se mi práce s kamerou, koncept dálkového ovládání a hlavně zapojení Tonyho do akce bez obleku). Lepší zakončení trilogie si "Železňák" nemohl přát. Tečka.

 • 0
  0
  4. 12. 2012
  psico (1653 bodů)

  tenhle chlápek je prostě skvělý. Downey Jr. parádně stvárnil Tonyho Starka a hodně se těším na další díl serie. Dobře sehraní byli i ostatní Marvelovští hrdinové je filmu Avangers, kde nebylo o sarkazmus nouzi jak v podání Ironmana tak rozzuřeného Hulka :)

 • 75%
  0
  0
  1. 4. 2014
  wop (1605 bodů)

  Vůbec to nebylo špatné. Nad některými scénáristickými veletoči bylo třeba přimhouřit oko, ale celkově moc příjemná podívaná. Třešničkou na dortu je potom postava Bena Kingsleho, ve kterém Iron Man našel skutečně nečekaného protivníka.

 • 100%
  0
  0
  16. 10. 2013
  Pavlína81 (1552 bodů)

  Další ohromnej film naprosto skvělý humor ,zapletka a dokonalé zakončení.Konec? No to snad ne ,budu doufat v další pokračovíní.

 • 80%
  0
  0
  17. 1. 2016
  leafroller (1383 bodů)

  Hodně Roberta, ale hodně málo Ironmana. Temnější příběh a správně komixoví badguyové. Vynikající myšlenka herce Mandarina. Vážně vynikající. Jen si představte, že Usáma byl jen nějaký herec, figurka v rukou CIA. To by dost věcí vysvětlilo, že? A když v závěru hlavní hrdina zjistí, že dávno existují doktoři, kteří mu opraví hrudník, říkáte si, že měl dosud asi nějaké zatmění. Ale to je jedno. Za mě nejslabší článek trilogie, i když nejspíš poslední, takže to taky nevadí.

 • 90%
  0
  0
  11. 3. 2014
  jvempire (1139 bodů)

  Jedno z nejlepších zpracování komiksu.

 • 90%
  0
  0
  8. 5. 2013
  michaela159 (1036 bodů)

  Perfektně zpracovaný film, který nenechá diváka chladným.
  Skvělá akce, Shane Black předčil všechna moje očekávání.
  Jsem zvědavá na 3D, podle mnohých je skvělé.
  Já jsem byla na otitulkované verzi, podle mě je vždy lepší zajít si na titulky než na dabing, protože s dabingem film ztrácí na opravdovosti.

 • 70%
  0
  0
  2. 5. 2013
  Korben (948 bodů)

  Humor fajn, ale od akce sem vážně čekal víc. Jednohubka, která se na Avengers vůbec nechytá.

 • 55%
  2
  0
  9. 4. 2016
  Tomas_313 (947 bodů)

  Vrcholem série o železném muži je detailní psychologický rozbor Iron-Manovy pochroumané dušičky. Po událostech v New Yorku, tedy po prvních Avengers, je Tony Stark psychicky na dně, nemůže spát a tak pokračuje ve své úchylné posedlosti a vytváří stále nové zbroje. Protože se od prvního dílu hodně změnilo a Tony už není tím arogantním, egoistickým milionářem, kterému jde pouze o vlastní zájmy, ale je lepším a ušlechtilejším člověkem, což ho zaslouženě hřeje na jeho polo-mechanickém srdíčku, je potřeba nového záporáka hledat v dobách, kdy ještě nebyl tak přehnaně heroický. Výsledkem je přetransformování ze slizkého, kulhajícího, koktajícího retarda do perverzního, úchylného a nanejvýš nesympatického idiota, jehož zrod je stejně primitivní a debilní jako on sám. Svižná akce z předchozích dílů je pryč, místo toho je na konci představena celá plejáda kovových popelnic a finální souboj je postaven na principu čím více, tím lépe. Pro napjaté fanoušky Iron-Mana několikaminutový euforický orgasmus, pro zbytek lidí nudná a přeplácaná scenérie létajících, blikajících plechovek. Zbytek akčních scén se naopak snaží vyobrazit Starkovy schopnosti bez kovového obleku a tak pobíhá a udolává nepřátele za pomoci vybuchujících vánočních koulí a improvizované pistole střílející hřebíky, což je sice úsměvné, ale nic víc. Ani scénář hodnocení nezlepší, naopak zhorší a jedinými klady jsou ikonický Robert Downey Jr., krásná Gwyneth Palthrow, příjemná hudba Briana Tylera a již tradičně skvělá titulková scéna na samém závěru. Místo pompézního vyvrcholení povedené série Shane Black natočil nepřesvědčivou ptákovinu postrádající úspěšné prvky ( akce, charismatický arcizloduch ) z minulých dílů. Blacku, styď se, tohle jsi po*ral. 55%

 • 85%
  0
  0
  20. 1. 2015
  voleman (854 bodů)

  No tak tenhle Iron Man se rozhodně povedl. Těžko říct jesli je lepší než jednička, mě tenhle díl ovšem možná přijde zábavnější. Třetí Iron-man je také mnohem temnější a možná i dospělejší než jeho kolegové. Iron-mana si ale ve filmu zas tolik neužijeme a spíš sledujeme cestu Tonyho Starka, který v podání Roberta Downeyho Jr. znovu působí sympaticky a jeho charisma je veliké. Ve filmu zazní opravdu mnoho vtipných a vynikajících hlášek, které filmu velmi prospívají. Největší slabinou pro mě jsou tady hlavní nepřátelé, kteří mě v tom filmu moc nesedli, ale nakonec sem se s nimi smířil. Ostatní herci hrají také výborně, hlavně jako vždy skvělí Ben Kingsley i Guy Pearce. Trochu mi tady taky chyběla nějaká výraznější muzika typu AC/DC jako byla v předchozích dílech, a která je už pro Iron-mana typická. Jinak je film dost povedený a ikdyž je i pár lepších komiksových adaptací, tak tenhle Iron-man se mi líbil víc než Avengers. 85%

 • 95%
  0
  0
  19. 3. 2017
  Fxxx (813 bodů)

  Pro mě nejlepší z Iron manů, přestože k filmu jako takovému a směru zvoleného Marvelem mám jisté výhrady, tahle akce je velmi zábavná. Akční scény jsou přehledné, plné nápadů, navíc se stále častěji dostává do popředí humor (někdy možná až moc komické), taková nenáročná (až rodinná) zábava. Zábava to vcelku je, byť se jednotlivé vtípky opakují, Starkovy záchvaty působí jak z jiného (a lepšího) filmu a akce by mohla být přehlednější a dynamičtější. Nejvíc se mi líbily závěrečné retro titulky.

 • 85%
  0
  0
  15. 4. 2014
  Ciiiri (711 bodů)

  Iron Man je Iron Man. Moc pěkný film jako předchozí, ani nevím který se mi líbil nejvíce. Každý byl svým způsobem jiný, jen Tony Stark je stále stejný :-) Konec Iron Mana by byla chyba, protože si myslím, že se dá většina věcí natočit bez problémů s kaskadéry. Krásný scifi-film o ignorantským, inteligentním vynálezci a lamači ženských srdcí. Mohu jen a jen DOPORUČIT!!!

 • 75%
  0
  0
  4. 6. 2014
  Yancl (676 bodů)

  Tak upřímně a na rovinu .. čekal jsem vlastně úplně něco jiného, čekal jsem především IRON mana a především jsem očekával strhující finále a pompézní zakončení trilogie. Realita je bohužel posazená o fous vedle a po většinu filmu mi připadlo, že sleduji nového agenta 007 - žádný oblek, jen klasické zbraně, akrobacie a nebojácnost v roli Tonyho Starka. Jak jsem předeslal, očekával jsem IRON MANA .. dostal jsem akční snímek okořeněný o scifi prvky. Nepovažuji to vyloženě za zápor, ale přeci jen .. trošinku to zklamalo. Další negativní posudek - jedna z nejmocnějších a zapamatovatelných scén - zřícení paláce pana Starka .. tyhle scény jsou famózní .. jenomže tím výčet digitálních orgií končí .. až na finále a pár dalších scén. V neposlední řadě mi chyběl Tonyho šarm, vtip a nadhled .. tady působil opačně až mrzutě. Po opakované projekci hodnotím vesměs pozitivně, z celkového pohledu je Tony Stark alias Iron Man výbornej a jako "zakončení" série působí tento díl přinejmenším zajímavě, ALE propracovaně ...

 • 90%
  0
  0
  29. 4. 2013
  Waters (591 bodů)

  Fantazie! Black nezklamal a i když už kvůli slušnýmu mluvení nemohl dotáhnout kultovního Posledního skauta, aspoň připomněl, kdo tu umí dialogy. Radost poslouchat, trochu menší pohledět. Ale tak ne všechno od Marvelu může být Avengers.

 • 80%
  0
  0
  4. 9. 2013
  Fanin (589 bodů)

  Neuvěřitelně zábavná popcornovka, ale, že bych jí musel vidět znova tak to asi ne fakt ne. Sice je to nabyté akcí a vcelku i vtipem. Zároveň je to ale ovšem nejtupější marvelovka jakou jsem kdy viděl. hvězda navíc za neuvěřitelné Downeyho charisma.

 • 70%
  0
  0
  3. 4. 2014
  Messiአ(482 bodů)

  Per aspera ad astra. Překážky překonal, na hvězdy žánru nedosáhl... Iron Man přestal machrovat, řeší si svoje bolístky a traumata, ale hláškovat pořád ještě nezapomněl. Dostáváme tak trochu jinýho Tonyho Starka, který se v podstatě obejde bez svýho stylovýho brnění, za side-kicka přijal desetiletýho caparta a vůbec se snaží po tý invazi v New Yorku uspořádat svoje priority. Jinak se ale jede podle mustru předchozích dílů – žádné překvapivé zvraty nečekejte, dostaví se i tradičně dost lame záporaci. Vtip je však v tom, že si toho všeho je film dobře vědom, čímž se stává výbornou sebeparodickou taškařicí. Důkazem budiž Mandarin, nejstylovější záporák široko daleko. Železňákovi to tak nejvíc šlape právě v komediální rovině, o něco víc už mu dochází šťáva v akci – ty samozápalný kašpaři omrzej docela rychle – a úplně bez šroubků je v romantickém vztahu s Pepper, který měl být údajně hnacím motorem snímku. No co, všichni víme, že Iron Man má místo srdce kus plechu, což je dvousečná zbraň, která ho definuje, ale zároveň mu brání mířit ještě výš. A ani Hulk mu s tim nepomůže.

 • 100%
  0
  0
  16. 9. 2013
  Percabeth (452 bodů)

  Asi nejlepší z těch ostatních 3 dílů. Jsem ráda, že jsem na tom byla v kině takhle jsem si to mohla více užít ;) Co se týče děje, ten je úžasný, nechci říkat spoilery ale nejvíce se mi líbilo, jak tam zničili dům od Starka ;) takové ty suprové záběry ;) a ještě v kině.. těm co to ještě neviděli, to doporučuji na 100% :D Páni, ten soundtrack musíte slyšet: http://www.youtube.com/watch?v=oqPuvg5qSnE :)

 • 90%
  0
  0
  22. 11. 2013
  Annie555 (353 bodů)

  No, je to velmi zajímavý film. O hodně lepší než dvojka a s jedničkou je vidím tak na stejný úrovni, i když trojka má trochu navrch. Tony Stark ukazuje svou druhou tvář - když nepočítáme Iron mana - a je zvláštní vidět jak i super hrdina může mít problémy. Ti lidi s tím horkem nebo co to bylo mi přišli trochu přehnaní a ani jsem moc nepochopila jejich princip.

 • 80%
  0
  0
  9. 6. 2014
  roxet (291 bodů)

  Batman je lepší. Nemohu si pomoct, ale pokaždé mě napadá srovnání a pokaždé zvítězí Temný rytíř. A tak se koukám s úsměvem na rtu na tuto fantastkní pohádku a říkám si co si u Marvelu ještě nevymyslí aby nás pobavyli. Z trilogie je tento díl nejlepší asi i díky tomu že se Audi pořádně pláclo přes kapsu. Velice mě zaujala role Bena Kingsleyho, jeho Mandarin je místy zábavnější než samotný Tony. A díky Bohu že Gwyneth konečně dostala v tomto pořádnou roly.

 • 100%
  0
  0
  11. 4. 2015
  baranovakova6 (287 bodů)

  Výborný. Vyrazil mi dech...
  O proti dvojce velký vzestup nahoru...

 • 85%
  0
  0
  25. 3. 2015
  petas.sl (191 bodů)

  Iron Man - vždy skvělý film.

 • 75%
  0
  0
  26. 3. 2015
  MiPro21 (185 bodů)

  Už třetí díl, kvalita neklesá, ale na jedničku to prostě nemá :)

 • 100%
  0
  0
  11. 3. 2014
  d4necek (174 bodů)

  • všechny tři Ironmani jsou super
  • 95%
   0
   0
   3. 4. 2015
   Luci69 (156 bodů)

   Filmy od Marvela všeobecně zbožňuji, ale Iron Man patří na 1. místo žebříčku mé oblíbenosti. Ta jeho ironie, arogance, záchvaty úzkosti ... -> Prostě takový ten typicky správný hajzlík s dobrým srdcem. Za mě určitě nejlepší díl Iron Mana, tleskám Shane Black a obdivuji Robert Downey Jr. za to, jak výborný je to herec.Nejlepší díl z celé trilogie !! Když srovnám první díl s tímhle posledním, opravdu ta jednička je jak nic. Skvěle jsem se bavila, Tonyho narážky a sarkasmy vždycky zapůsobí, byla jsem i v částech filmu překvapena, i mírně zaskočena. Prostě čím dál lepší podívaná a tak to má být :)

  1 2 dalsi posledni
  82 80 ?
  • jarv 80%
  • Trable 40%
  • Akarot 80%
  • Fxxx 95%
  • Bája 90%
  • Brenan88 85%
  • Bemiurg 85%
  • Liboul 85%
  • venom 95%
  • Fanda.Kocfelda 55%
  všechna hodnocení (282)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  6. místo z 15 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „S Blackem je Tony mnohem více nahláškovaněnší, než před tím.”

  1. místo z 12 v žebříčku uživatele výfuk
  2. místo z 24 v žebříčku uživatele výfuk
  14. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
  16. místo z 22 v žebříčku uživatele starskyxaj
  29. místo z 56 v žebříčku uživatele budullin
  71. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
  215. místo z 268 v žebříčku uživatele DiegoK
  267. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: