Interstellar (2014)

Interstellar (USA)
USA USA
169 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Mysteriozní, Sci-fi
Motto: Zánik Země nebude naším koncem.

Obsah

:
Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, více »« méně

Režie

:
Christopher Nolan

Scénář

:
Jonathan Nolan Christopher Nolan Kip Thorne

Herci

:
Matthew McConaughey Anne Hathaway Wes Bentley Jessica Chastain Matt Damon ...
Premiéra: 6. 11. 2014
Distributor: Warner Bros. CZ

Komentáře

znaků
 • (7414 bodů)
  20. 1. 2016 09:51
  100%
  0
  0
  martin-mickey-stusak

  Velmi emocionální sci-fi snímek plného poselství, nadpřirozena, tajů, konspirací, podivna a vědy, což všechno dohromady vytváří sice dlouhý, ale naprosto fenomenální snímek, jaký tu dlouho nebyl. Bohužel však pro mnohé těžko uchopitelný, neboť myšlenky Alberta Einsteina jako je teorie relativity, kvantování elektromagnetického pole, ekvivalence hmotnosti a energie, některé z hlavních rovnic Lorentzovy transformace, prohýbaní časoprostoru, dále teorie o Červích dírách a jejich možnostech a v neposlední řadě kvantová fyzika jako taková jsou všechno věci, se kterými se zde pracuje a kterým ne každý zcela rozumí. A tak se pro nezaučené diváky bude zdát příběh značně složitý, nesrozumitelný, pomalý a filozofující. Atmosféra snímku s vynikajícím soundtrackem se velmi přibližuje k fenomenální sci-fi  klasice Stanleyho Kubricka  2001: Vesmírná odysea. Taje vesmíru, časoprostoru a třetí dimenze doslova vplouvají do nitra vědomí a zanechávají podivný pocit nekonečnosti a fantazie. Kdo bude očekávat popkornovou jízdu plného hlášek, akce a zábavných etud, bude stoprocentně zklamaný. Zde se hlásí o slovo věda a to je pro mnohé jiná káva.

 • (6545 bodů)
  20. 10. 2015 23:56
  100%
  0
  0
  Sheldon

  Interstellar je mimořádný film. Christopher Nolan možnost natočit tento film v takovémto provedení označil za „Zlatou éru blockbusteru“ a splnil si tak misi, kterou si na začátku své kariéry předsevzal. Pro diváka je však tento snímek opravdovou událostí filmové sezóny, ve které se ukrývá další kamínek do krásné mozaiky světové kinematografie.

 • (5459 bodů)
  8. 12. 2015 12:31
  85%
  0
  0
  Standa.

  Měl jsem před kinem docela obavy, protože jsem si nebyl jistý, jestli se Nolanovi podaří udržet takovou úroveň, jako u jeho předchozích filmů. A světe div se, ten šťastnej parchant to zase dokázal. 169 minutová nervy drásající ždímačka, která vás nenechá jen tak vydechnout. Není to tak "mindfuckové" jako třeba Počátek, prostě když dáváte pozor, tak musíte všechno pochopit. Matthew zase potvrdil, že patří do první ligy a že mu to tam náramně svědčí. Dokonalý filmový zážitek mi zkazili jenom dva nevychovaní kreténi, kteří se asi v půlce filmu přestali chytat, a tak se snažili znepříjemnit film i zbytku kinosálu, svýma rádoby vtipnýma narážkama. Každopádně můžu s klidnou duší říct, že to je nejlepší film roku 2014.

 • (5135 bodů)
  10. 5. 2016 10:24
  65%
  0
  0
  lamps

  Tentokráte to Nolan už zkrátka nezvládl. Interstellar vypadá po formální stránce strašně moc přitažlivě, hrají v něm protřelé hollywoodské jistoty a disponuje úžasným, emocionálně odzbrojujícím, citlivě nasnímaným i ozvučeným "pozemským" intrem, které přesným znázorněním lidské soudržnosti přímo grandiózně navnadí na následující očekávanou Safe-the Earth- Mission... Ale ve své druhé polovině je Interstellar jakoby úplně jiným filmem - zběsile sestříhaným, dost povrchně protlačujícím rádoby dojemné a osudové scény (hořící kukuřičné pole) na úkor udržení myšlenkové gradace a hlavně logické návaznosti příběhu. Nolan by chtěl strašně moc stvořit moderní Vesmírnou odyseu, ale bohužel si podráží nohy jednak přehnanou doslovností, která příběh v závěru pouze zbytečně natahuje, a také překvapivou neschopností udržet stoprocentní diváckou pozornost pouze vizuální podobou svého vesmírného prostředí (návštěva ledové planety je historicky první filmová sekvence, u které jsem v kině pospával). Kubrickova odysea byla upřímná a nadsmyslová především díky tomu, že nechala každého diváka, aby si vše zcela sám interpretoval, Interstellar nutí publikum do něčeho, co se mu nemusí vůbec líbit, a navíc po něm chce prolévat potoky slz a v závěru nadšeně aplaudovat.... Někdy je míň zkrátka mnohem víc.

  • Úžasní herci
  • Úvodní hodina plná emocí a lidství
  • Snaha o respektování a rozvíjení fyzikálních teorií
  • kamera
  • Na Nolana neskutečné množství sentimentu
  • Stagnující dějový spád v druhé polovině
  • Zbytečně doslovné finále
  • Nadbytečnost některých scén
 • (3545 bodů)
  3. 11. 2014 20:04
  60%
  0
  0
  Tom Hardy

  Závidím každému, kdo je schopen nekritického nadšení jen proto, že vzal Nolan zřejmě všechny základní kameny klasických sci-fi povídek a k tomu nezapomněl 2x citovat Stanleyho Kubricka dlouhým záběrem s vážnou hudbou. Ale ne, skutečně to nestačí. V prvé řadě pro značně zkratkovité vykreslení situace na Zemi a za druhé pro tu neskutečně zbytečnou doslovnost, která především z finále dělá podívanou i pro ty úplně největší idioty (protože pokud vám vše nedocvakne při prvním „cha, dělám to já!“, dojde vám to určitě poté, co to zazní cca po šesté). Nolan si udržuje vysoký technický nadstandard, excelentní práci se zvukem a potěšilo mě pojetí robotů (jediný skutečně originální prvek filmu). Ale zbytek? Solidně odvedená rutina, která se utopila ve vlastních ambicích, nesmyslně zjednodušených "pro celou rodinu".

  • technická stránka
  • zvuk a obraz
  • roboti
  • nedotažení motivů
  • přílišná doslovnost
  • herci nemají co hrát
 • (2993 bodů)
  9. 11. 2014 09:32
  90%
  1
  0
  Petrson

  Matthew McConaughey jako by se proměnil a po True Detectiv, Klubu poslední naděje hraje první ligu. Nutno dodat že všichni ve filmu byli výborní, včetně podivné role Matta Damona, který si pokorně střihl ne moc vyjasněnou vedlejší roličku. A jaký to je? Namíchejte dohromady ingredience z filmů 2001: Vesmírná Odysea, Gravitace, Moon, přidejte rok 2014 a na závěr kapku Matrixu. Hotovo, Interstellar je připraven. 169 minut se scvrkne na polovinu vašeho psychického času, tedy času vašeho vnitřního já a bez zbytečností se film řítí červí dírou dopředu. Nápad, styl zpracování, žádné zbytečné násilí. Jsou tam nevyjasněné drobnosti ve scénáři, rekvizitách (auta, počítače...), možná i v časových rovinách, otevřených tématech, kdy, kde, kdo, koho, či proč, ale budiž. Buď jsou určité věci nedotaženy, nebo to byl záměr, či střihačské nůžky. Mně to prostě ubírá na filmu těch pár procent k úplné spokojenosti, srozumitelnosti. Pomalé "rychlé" tempo mně absolutně vyhovovalo, i když hudební skladatel Hans Zimmer to zrychlil tak, že hudbu narval všude, minimálně jako plochy.

  • námět, scénář, režie
  • tempo
  • bez zbytečného násilí
  • Matthew McConaughey,Michael Caine, Jessica Chastain, John Lithgow, Matt Damon
  • rekvizity vůči času, neprokreslené charaktery vedlejších postav ( proč, kdo koho), vyjasnění motivací
 • (2708 bodů)
  5. 2. 2016 11:31
  90%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Zvěsti o filmovém milníku určitě nebyly přehnané. Interstellar je skvostný, inteligentní, neortodoxní, skvěle natočený, hluboký, prostě perfektní. Dalo by se tu samozřejmě nahledat pár much - Matthewův herní projev se od True Detective nijak extra neliší, což je malinko zklamání, scéna vysvětlování, jak funguje cesta černou dírou, pomocí papíru, propíchnutého tužkou, byla již kdysi téměř slovo od slova použitá v Horizontu události a jiné. Jsou to všechno spíš drobnosti. Film obsahuje i řadu časových a rozměrových posunů a někdy dá opravdu zabrat se v tom neztratit a chápat všechny souvislosti. Srovnání s 2001: Vesmírnou odyseou je zcela na místě, je tam i řada nepřímých odkazů a celkové neortodoxní pojetí proti veškeré ostatní filmové scifi řadí u mě snímek do úplně jiné kategorie. Těžko to s něčím srovnávat, to se prostě musí vidět. Jeden z mála blockbusterů z poslední doby, který mě donutil přemýšlet o něm ještě dlouho po konečných titulcích, což je to nejlepší, co se může divákovi stát.

 • (2502 bodů)
  20. 2. 2015 12:00
  50%
  0
  0
  hp24

  Film k zamysleni, ale prekombinovany v provedeni. Z dobreho sci-fi se ke kenci vymyka do fantasmagorie s kuriozni predstavou 4.rozmeru ci rychlosti vyssi nez rychlost svetla. Dokud se hrdinove drzeli na Zemi, tak to byl docela zajimavy film, pak uz to snad radeji melo byt animovane.

 • (2467 bodů)
  28. 4. 2016 17:25
  85%
  0
  0
  evismaior

  Černé díry a zborcený čas od Kipa S. Thorna mi někde leží v knihovničce, ale nenapadlo by mě, že některé jevy z téhle knihy jednoho dne uvidím ve filmu, jehož byl konzultantem. Ztvárnění černé díry bylo opravdu hodně působivé, příběh o volbě otce (proč jen McConaughey působí po většinu filmu pořád tak nameteně?:-)) mezi tím zůstat s dětmi na umírající Zemi nebo se pokusit najít nový svět, byť s rizikem, že z něj kruté zákonitosti toku času udělají oproti dětem mladíka, je hodně silný - a to není jediný silný příběh - ona i Anne Hathaway nemá lehkou roli dcery vědce, která o misi také nevěděla vše, a i Matt Damon jako hlavní "předskokan" v pátrání po nových světech za červí dírou je v drobné roli (jako Marťan si to ostatně vynahradil) výborný. Jsou tu však i slabá místa - rozjezd na americkém venkově mi připadal moc natahovaný na to, co chtěl sdělit (a přitom o tom, proč to se Zemí vypadá tak mizerně, jsme se zas naopak nedozvěděli tolik, kolik bych chtěla), některé věci nebyly příliš logické (snadný start z vodní planety s vyšší než pozemskou gravitací s vehiklem, který ze Země musela vynést raketa, a vlastně celý ten pád do černé díry, který by si člověk podle popisu vlastně docela užil). Ale přesto parádní podívaná.

 • (2369 bodů)
  24. 11. 2014 09:45
  75%
  0
  0
  roque

  Zajímavá myšlenka na film, dobrý trailer, uvidíme. :D

 • (2235 bodů)
  5. 3. 2015 23:27
  80%
  0
  0
  sporkaska

  Začalo to vskutku pȏvabne – hezoun s dvoma deckama žijú v domčeku uprostred kukuričného poľa. Krásnu symbiózu ale narušia Znamenia… (1. Déjà vu). Armageddon sa blíži! Farmár opráši svoj pilotný preukaz a vydá sa do galaxie (2. Déjà vu). Nastane ticho. Za okienkom je Zem, vesmír, Saturn… žiadna Gravitácia (3. Déjà vu). Skákanie cez diery a čvachtanie sa vo vode výpravu moc neberie a tak navštívia „bielu nádej“. A tam, pod škrupinou ľadu, je ON, Matt ♥. A vám sa v duši zažehne iskra nádeje a máte chuť spievať „Let it snow, let it snow, let it snow“…♪ Vianoce sa ale nekonajú…. Všetko sa naraz rosype ako domček z karát. Ocitáte sa v bludnom časovom kruhu, neviete či je dnes, alebo včera, alebo zajtra.. A kde je Počiatok by nerozlúskal ani sám DiCaprio. Heuréka.. niekto predsa len pochopil tento převaděč spojitosti! Ja som ale nevyrástla v kukurici a tak márne čakám, že mi nejaká kniha vypadne z police.

 • (2049 bodů)
  24. 12. 2014 12:54
  100%
  1
  0
  farb

  Bože, ten pocit... Všechny vědecké poznatky, nejznámější / nejpravděpodobnější teorie a sny ( závěr ) o cestování vesmírem, které Nolan mistrovsky snoubí s prvotřídním dobrodružstvím, nezměrným množstvím srdceryvných emocí a svým vizionářským a epickým vizuálem ( a samozřejmě Zimmer hraje o sto šest), přičemž ještě stíhá odkazovat a vzdávat holt svým inspiračním zdrojům, mocně gradovat i filozofovat o lidství. Jistě, šlo by to kvůli několika věcem rozcupovat ( i když dle mého má každé políčko filmu svůj důvod - je jasná inspirace, vše má opodstatnění a svou funkci i smysl ve vyprávění), ale ten pocit... Ten z toho dělá další Nolanův nesmazatelný otisk na mé cinefilské duši. P.S.: McConaughey je neuvěřitelně přesný a Hathaway je pod Nolanovým dohledem čím dál lepší.

 • (2009 bodů)
  15. 3. 2015 16:54
  75%
  0
  0
  stantheman

  Pokud nesrovnáváme s takovými sci-fi jako Kubrickova Vesmírná odysea nebo Tarkovského Solaris , tak slušná práce i když scénář neoslní- děj bez velkých překvapení, takže nepříliš namáhavá scifi zábava pro všechny .

 • (1867 bodů)
  1. 12. 2014 15:13
  95%
  0
  0
  LenkaVL

  Myšlenka na osídlení jiných platnet, no prosím. Další zajímavé zpracování tohoto tématu. Obsazení herci dobré, podle trailer to vypadá také dobře. Lidi na to podle reakcí dost chodí. Možná to někdy také zkouknu a uvidím, co je na tom pravdy.
  jOoooooooooooooooooooooooo

 • (1857 bodů)
  18. 12. 2014 10:15
  80%
  0
  0
  beseda

  Po filmu "Strom života" zřejmě druhé největší zklamání. Opravdu mě to ničím neoslovilo a mnohem komornější "Gravitace" ve mě rezonovala několik měsíců. Přesto hodnotím 80%.

 • (1785 bodů)
  17. 3. 2015 14:10
  45%
  0
  0
  Mirdas

  Velké rozpaky z celého dílka nic víc nic míň,nabízí se srovnání s Gravitací na kterou jsem také čekal s napětím,jenže ta tady tomu blábolu dává v pohodě na frak

 • (1419 bodů)
  9. 11. 2014 12:06
  100%
  0
  0
  Jiřík54

  Naprosto excelentní nejnovější Nolanův opus, který pokládá zásadní otázky o smyslu lidského druhu a jeho přežití na planetě Zemi. Jednotlivé scény jsou přesně vystavěny a herecky i vizuálně představeny a divák jen sedí a zírá a čeká, co bude následovat. Nechybí i dojemné "lehce sentimentální" scény, u kterých lze uronit slzy a závěrečné finále. Naprosto dokonalé herecké výkony všech v čele s Matthewem Mcconaugheym, Anne Hathawayovou či Michaelem Cainem, ale i v malé roli až na konci Ellen Burstynové v dojemné scéně setkání mladého otce a zestárlé dcery. Nechápu nízká hodnocení a kritické soudy. Nolan opět překvapil a ohromil. Natočil film, na který jen tak nezapomeneme a na který budou diváci chodit i vícekrát za sebou. Já osobně určitě. Díky Vám pane režisére.

 • (949 bodů)
  6. 3. 2015 12:56
  80%
  0
  0
  Teresie

  Zajímavé, vizuálně dokonalé ..... ( i když pro mě nejslabší film Christopha Nolana )

 • (926 bodů)
  19. 5. 2015 15:21
  85%
  0
  0
  Rapaport

  Vcelku se mi to líbilo, ale po celém zhlédnutí mě to zase tak neuchvátilo,jak jsem čekal. Tak trochu jako epizoda z Krajních mezí a trochu ta roztáhlá "nudnost" z Odyssey.

 • (825 bodů)
  6. 11. 2014 14:27
  95%
  0
  0
  salisbury

  Christopher Nolan mě svým filmem naplněným gravitačním časosběrem oslnil a já opět uzřel film, který stojí za to vidět více než dvakrát. Ba naopak film si o to vyloženě žádá. Matthew dozrál v herce, kterému lze uvěřit i nemožné aniž by se ztratil či byl pohlcen v černé díře a Matt rozrazil plátno rolí, která mu neskutečně sedla jak milimetrové spojení dvou kosmických těles. Dokonale precizní Hans Zimmer proťal vakuum hudbou, která se mi zaryla do naslouchátek a já oněměl snad jako nikdy. Skvělý film, který si žádá repete a já se na něj již teď těším.

1 2 3 4 5 dalsi posledni
82 83 ?
 • CrypzzXD 85%
 • Gangster 100%
 • lucie-adamcova 95%
 • Havlit 90%
 • Martini24 100%
 • Aya.chan 100%
 • JanTung 90%
 • divid.jh 85%
 • FiL44 85%
 • RoCo 55%
všechna hodnocení (268)
jak hlasovat?

V TV

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 3 v žebříčku uživatele mr.hack
1. místo z 13 v žebříčku uživatele Lk1989
5. místo z 12 v žebříčku uživatele Dellanir
102. místo z 145 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
Sdílet tuto stránku:

Partneři: