Drákula: Neznámá legenda (2014)

Dracula Untold (USA)
USA USA
92 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Fantasy, Horor, Válečný
Motto: Zrození monstra

Obsah

:
Nebál se postavit obrovské přesile. Obětoval se, aby ochránil svou rodinu a svůj lid. Stal se legendou, která úspěšně zbrzdila turecký vpád do Evropy. více »« méně

Režie

:
Gary Shore

Scénář

:
Matt Sazama Burk Sharpless Bram Stoker

Herci

:
Luke Evans Sarah Gadon Dominic Cooper Art Parkinson Charles Dance ...
Premiéra: 16. 10. 2014
Distributor: Cinemart

Komentáře

znaků
 • (5460 bodů)
  20. 11. 2014 21:20
  60%
  0
  0
  Standa.

  Těšil jsem se na film, který konečně vylíčí Vlada jako válečníka a ne tak, jak ho zná většina lidí z dnešních přehnaných příběhů o Drákulovi. Hlavní postava sice byla víc Vlad, než Drákula, ale to bylo asi tak všechno co se mi líbilo, jinak celkový film nebyl moc povedený. Na mě tam bylo až moc keců a málo akce. Možná by tomu prospěl drsnější rating, protože tohle byl docela čajíček.

   • Absence krve.
  • (2708 bodů)
   21. 3. 2016 18:04
   60%
   0
   0
   Ombak_Penari

   Žádná bomba, ale relativně snesitelná jednohubka. Na budování nějakého hororového universa ale dost slabý start. Dracula se stále ještě nedočkal svého důstojného filmového zpracování, ačkoliv si ho bere do huby kde kdo...

  • (1982 bodů)
   8. 12. 2015 13:23
   65%
   0
   0
   rkotvald

   Velmi dobrý námět a myšlenka odvyprávět Drákulův origin bohužel dost naráží na tvůrce s malými koulemi, kteří se neodvážili film nařezat trochu hororovější atmosférou. Když přijmu jejich základní premisu, totiž že Drákula byl původně čestný Mirek Dušín a milující sympaťák (nevinné lidi vlastně narážel na kůly proto, aby zachránil mnoho dalších v okolí :-), který se stal tím, čím se stal ze zoufalství a pod tíhou okolností, tak bych očekával především nějaký hlubší pohled na jeho přechod k temné straně síly a pozvolný duševní úpadek v důsledku sílícího upírství, což se zde bohužel nekonalo. Vláďa zůstal sympaťákem až do konce a po krvi žíznící monstrum se z něj pravděpodobně stane až v dalším díle, který nevznikne. Je to celkem škoda, poněvadž rozehrané to nebylo vůbec špatně. Takhle ovšem alternativní Drákula zůstává vězet někde na půli cesty a zcela neuspokojí nikoho.

  • (1831 bodů)
   27. 11. 2014 11:16
   95%
   0
   0
   Larrysbride

   Po několika velice znepokojivých recenzích jsem od snímku raději nic neočekávala a víceméně se připravovala na zklamání. Jaké však překvapení mě čekalo, když jsem v kině sledovala film, který mne vtáhnul do děje již od první minuty a nenechal vydechnout až po konečné titulky. Jestli mi u většiny současných snímků vadí předlouhá stopáž, zde bych si naopak nějakých dalších 20 - 30 minut dala s radostí! Samozřejmě i Dracula Untold má své mouchy a především při první přeměně titulního hrdiny v komando netopýrů jsem se zcela upřímně zasmála, ale jednoduše nemohu hodnotit jinak, než 95%! P. S.: Už se samozřejmě "těším" na řeči "znalců", který budou konstatovat, že Vlad přeci nebyl vládcem Transylvánie, nýbrž Valašska, že přezdívku "Napichovač" dostal až po smrti, že Mehmeda II. nikdy neporazil... Vždyť je to film! (Viděno: IMAX 2D)

  • (986 bodů)
   26. 11. 2014 16:11
   75%
   0
   0
   Melody Harkness

   Z počátku jsem byla velmi skeptická k výběru hlavního představitele, ale po shlédnutí filmu beru veškeré své kecy zpět. Luke Evans se role Draculy zhostil skvěle. Jsem zvědavá na druhý díl. Protože Charles Dance jako jeho stvořitel bude velmi zajímavý.
   Pojetí ve stylu "Dracula není první upír" se mi docela líbil. Trošku méně už likvidace stoupenců sluncem. A to, že se "Renfíld" objevil sám a sám se k němu připoutal? Nu, to je taky zvláštní.
   O trikové stránce moc mluvit nemůžu, verze ve které jsem film viděla nebyla dostatečně kvalitní.

  • (949 bodů)
   6. 3. 2015 13:30
   50%
   0
   0
   Teresie

   Moc jsem od filmu nečekala, takže jsem vlastně spokojená. Drákula byl jak se patří sexy.

   • závěrečná scéna
   • (944 bodů)
    25. 10. 2014 20:35
    90%
    0
    0
    Medúska

    Z mé strany spokojenost. Z kina jsem odcházela nadšená. Hrdinný Drákula kterého si divák prostě zamiluje.

   • (926 bodů)
    21. 12. 2014 16:19
    70%
    0
    0
    Rapaport

    Od filmu jsem moc nečekal, ale příjemně mě překvapil. Zajímavá verze příběhu, ale rozhodně ne špatná.

   • (750 bodů)
    19. 10. 2014 19:38
    50%
    0
    0
    marie-kolarova

    Značně rozpolcený příběh. Je zde pár okamžiků, které mají potenciál, ale obvykle končí v prapodivné rozplizlosti. Drama spočívá ve volbě prostředků, je možné se spojit s temnou silou, aby bylo dosaženo dobra? A kolik je možné v takovém případě obětovat? Nahozená témata však nejsou nijak rozpracovaná, ale naopak se míchají se scénami, kde je všechno jedno. Upírské běsnění v tureckých řadách je pak na úrovni méně než průměrného béčka.

   • (366 bodů)
    26. 3. 2015 17:33
    35%
    0
    0
    kurcova-simona

    Spektákl o Drákulovi mne donutil na chvíli přestat přemýšlet nad nejzásadnější otázkou života, vesmíru a vůbec, neboť můj mozek se škvařil při jiné všetečné a zásadní otázce: PROČ. Proč takovýto nepodarek vůbec vznikl? Útrpně se usmívám, vím totiž, že tím největším důvodem jsou státnické portréty na zelených papírcích amerického oběživa. A vlastně to chvilku dávalo i smysl. Asi tak do momentu, než skončil vnadící dvouminutový úvod. MOHL z toho vzniknout dobrý, napínavý a zábavný film. Ale takhle jsem rád, že jsem raději zůstal doma a upřel producentům mých devět dolarů. Dracula untold totiž nevypadá na 70 000 000 dolarů, nevypadá že za psacím strojem seděl scénárista (nebo aspoň člověk s mozkem), nevypadá ani že na režijní sesli seděl režisér. Každá z těchto okolností mohla pomoci, ostatně historických fantasy je trvalý deficit, ale než tohle, tak raději nic. Jediná dvě pozitiva jsou charisma Luka Evanse a Charles Dance. Výprava působí jako epizoda televizního seriálu české provenience, triky samy o sobě nevypadají zle (to je nejspíš to jediné, co lákalo lidi do kin), ale jejich zasazení do filmu tahá za oči, scénář je plný klišé (např. úporné zírání do tmy následované lekačkou), logickými chybami (kudy se dostali turci do kláštera? odkud Mehmed ví o Drákulově slabině ve stříbře?), a objeví se dokonce i takový špek, jako je pochod oslepené armády. Mám chuť obětovat kozu jako poděkování bohům, že je to tak krátké. Vzhledem k ucházejícím výdělkům vznikne pokračování, ale pokud první ohlasy nebudou NADŠENÉ, tak já u toho nebudu.

   • (357 bodů)
    25. 10. 2014 23:01
    95%
    1
    0
    Alienka2014

    Za mě ABSOLUTNĚ NEJLEPŠÍ film roku 2014! :) Tématiku s Drákulou obecně baštim a když jsme s mojí drahou polovičkou vyrazili do kina, trošku jsem se obávala, zda nepůjde jen o další upírský brak, a nešlo! :) Film má od začátku spád, diváka nenechá ani chvilku v klidu a to ne jen díky parádnímu zpracování (skvělé efekty) a bojovým scénám, ale zejména díky úžasnému hlavnímu hrdinovi v podobě Luka Evanse, kterému byla role Drakuly přímo šitá na míru. Film nepopírá fakta o skutečném Drákulovi, pouze rozvíjí naši fantazii, co se mohlo stát, kdyby..... a podle mě celý příběh opravdu zafungoval. Z kina jsme odcházeli po dlouhé době nadšeni (já přímo v rauši :D).

    P.S. Doufám, že bude dvojka! ;)

    • délka filmu (tak akorát, žádná hluchá místa jen akce, akce, akce)
    • jednoduchý příběh, který byl ale vymazlen do krásy :)
    • Luke Evans jako Drákula je prostě perfektní!
    • film je místy napínavý, dechberoucí, vtipný i dojemný...prostě je tam vše :)
    • asi při natáčení zařvalo hodně netopírů :D
   • dis
    (294 bodů)
    29. 1. 2015 16:31
    65%
    0
    0
    dis

    Nebylo tak zlé, jak jsem čekal. Velmi slušná historická fantasy - osvěžující proti takovým Sedmým synům a Čarodějovým učňům, a otravným reminiscencím na antiku obzvlášť. Ale škodí televizní look, evidentní nedostatek peněz na kompars, výpravu a o něco lepší triky - i když úroveň, co předvedli v tomhle Drákulovi, by ještě docela šla. Další z filmů, kde se výborné momenty perou s těmi béčkově nevalnými. Chválím stylový vizuál,vhodně zvoleného představitele titulní postavy, skvělé, až geniální nápady - od krve odlétající z čepele přes podobu praotce upírů, nenový, ale zatím ještě neotřelý nápad s krví umírajícího, motiv sebeobětování až po trik se stříbrnými mincemi z daní. Peori tomu nedomyšlenosti, drobnosti, které celé výjevy shazují - za všechno setkání Vlada s Turky, kterým má odevzdat syna: jako by se sešli kmotři z dvou vesnic a ne velmoži. Historicky to kulhalo na tři nohy, ale fakt: fantasy dobrá. Jenom tak nějak - "komorní".

   • (233 bodů)
    11. 8. 2015 12:45
    95%
    0
    0
    SoulMan

    Trošku jinak pojatá legenda o Drákulovi. V době kdy je Evropa zmítána vniřními spory, nemocemi a chudobou si Osmanská říše dělá nárok na dobytí celého světa(tehdy známého). Ve vídni se bojí blížících se tureckých hord. Osmani chtějí po Vladovi(vládci Transylvánie) tisíc chlapců a jeho vlastního syna na tažení proti Evropě. Vlado cítí beznaděj a chce uposlechnout, ale z lásky ke své ženě odmítne s mečem v ruce a putuje do prokleté hory, kde potkává upíra a sám příjme jeho prokletí, aby uchránil svůj lid......Ubrání svůj lid před smrtí a otroctvím? :D

   • (219 bodů)
    10. 4. 2015 10:47
    60%
    0
    0
    mkubalikova

    Nezávadná popcornová zábava. Oproti jiný upírským filmům jeden upgrade: letová transformace jak u smrtijedů.

   • (182 bodů)
    31. 10. 2014 10:37
    70%
    0
    0
    daisyna

    překvapující film tohoto roku, neco noveho ano, ale ze bych byla uplne nadsena to se rict neda

   • (181 bodů)
    19. 2. 2015 19:24
    45%
    0
    0
    taliz

    Čekal jsem víc. Za ty peníze to mohlo byt lepší

   • (142 bodů)
    13. 3. 2015 15:54
    60%
    0
    0
    zoouška

    Od filmu jsme čekali rozhodně víc, sice se nedá nic upřít efektům a hereckému obsazení, ale příběh se mohl trochu více rozvinout a film být i delší

   • (137 bodů)
    3. 11. 2014 07:57
    0
    0
    cirkusačka

    čekala jsem od filmu víc..přišel mi krátký, ne moc zajimavý a čekala jsem i více efektů...

   • (87 bodů)
    22. 10. 2014 08:59
    70%
    0
    0
    katush

    Já si nemůžu na nic stěžovat. Divák jde možná do kina s tím, že uvidí zase jednu z variant klasického Drákuly. Mě to naopak překvapilo - tohle tu jěště nebylo! Na herce byl příjemný pohled. Vlad je dobře vybráný z řad herců - a to neříkám jen proto, že jsem se orosila, když se svlíkal do půl těla. Možná jen jeho choť mohla být víc maďarská. Ale koukat se na ně dalo. Když se poprvé na scéně objevil vampír, jako odporné monstrum, čekala jsem, že na mě vybafne Darth Vader. Funěl totiž uplně stejně. No co, ten mě zklamal. Maska podivná, prostě takový týpek, co dlouho neviděl slunce. Teda až na ten jeho jazyk. Ten byl z něj nejděsivější. Co mě ale dostalo, tak byla krajina. Občas jsem si říkala, jestli nakoukám na Pána prstenů. Trochu i kostýmy mi ho připomínaly. Další věc, která mě na filmu bavila, byly efekty. Třeba ten úvod byl dobře zpracovaný a pak to, když se v odlesku meče odehrává bitva - moc pěkný! Když už jsem u těch bitev, tak to mi přišlo kapánek přitažený za vlasy. Měl sice sílu sta můžů, ale že by musel vytřískat celou armádu? Kouzelný bylo to, když získal svoji moc. To jsem zase rázem byla u naivní Belly a celého Stmívání. Ale bylo to roztomilé. Možná i Predátora bych v tom viděla. To asi ta termovize. No a poslední, co mě překvapilo, byl skok do současnosti. Fakt jsem to nečekala... Když se nad tím zamyslím, tak mi film připomínal hromadu filmů jiných. Ale nezlobím se. Dneska je asi těžké něčím překvapit.

   • (55 bodů)
    13. 4. 2016 19:59
    75%
    0
    0
    sephastto

    NA tenhle film jsem se těšil.Trailer vypadal zajímavě a byl jsem zvědavý jak naloží s možností odvyprávět příběh jinak. Výsledek byl tak půl na půl. Zbytečně moc se jde psychologickým směrem. V tomhle případě bych uvítal víc něco na způsob gladiátora než epické bytvy ala pán prstenů. Vlado měl být drsňák, který dělá z vojáků cáry a ne polobůh :)

   1 2 dalsi posledni
   73 54 ?
   • JanTung 65%
   • Jarusu 65%
   • Shackill 85%
   • Lucyen 70%
   • sephastto 75%
   • wodmint 55%
   • kubi.sarka 100%
   • Ombak_Penari 60%
   • Jaryner 75%
   • thomas-prokes 55%
   všechna hodnocení (130)
   jak hlasovat?

   V žebříčcích uživatelů

   4. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: