Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Sin City: A Dame to Kill For (USA)
« další názvy »
USA USA
102 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller
Motto: Z psanců se stanou hrdinové.

Obsah

:
Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova více »« méně

Režie

:
Frank Miller Robert Rodriguez

Scénář

:
Frank Miller Robert Rodriguez

Herci

:
Mickey Rourke Jessica Alba Josh Brolin Joseph Gordon-Levitt Rosario Dawson ...
Premiéra: 4. 9. 2014
Distributor: A-Company CZ

Komentáře

znaků
 • (6604 bodů)
  14. 3. 2015 00:10
  0
  0
  martin-mickey-stusak

  Druhé zastavení v temném městečku Sin City.   Další temný příběh, kde si nikdo není   ničím jistý. Tak jaký je? Především jiný,   než ten předchozí. Když se Robert Rodriguez   rozhodl Sin City natočit, posbíral ty nejlepší   a nejakčnější epizodky z různých příběhů   a pospojoval je k sobě. A tak vzniklo   fenomenální dílo, jaké tu ještě nebylo. Pro   tento snímek už použil pouze jeden jediný   komiksový příběh upravený pro film s daleko   větším důrazem na děj. Mnohé to tak zřejmě   zklame, ale rozhodně se nejedná o slabší   počin. Za scénářem opět stojí samotný autor   původního komiksu Frank Miller, takže se vše   jeví podle jeho představ. Robert už to jen   natočil úplně stejným stylem jako minule. Že   je snímek více thrillerový než akční není   vůbec na škodu. Alespoň se neopakuje či   dokonce nevykrádá sám sebe. Dalším rozdílem   je daleko větší sešlost hereckých hvězd.   Nevím jestli to není na škodu, ale podle mě by   spíše prospělo daleko více neznámých   tváří. To už však je věc názoru. Po   obrazové stránce se stejně jako minule   přísně drží původních komiksových okýnek,   což dává výsledku dojem, jakoby samotný   komiks najednou obživl. Ne, je to výborný film   stejně jako ten minulý, jen žánrově krapet   volnější.

 • (5389 bodů)
  9. 9. 2014 20:37
  65%
  0
  0
  Standa.

  Takže tohle je ono? Na tohle jsme netrpělivě čekali dlouhých 9 let? Ale ne, vůbec to nebylo špatné. A hlavně, vyrovnat se jedničce bylo skoro nemožné, to se povede fakt málokterému filmu. Navíc osazenstvo zase sedlo, délka filmu nebyla nijak neúnosná, akorát ten konec mě docela zklamal.

 • (3984 bodů)
  7. 5. 2016 00:22
  45%
  0
  0
  lamps

  Zbytečná recyklace dříve viděného, která naprosto postrádá dramaturgickou lehkost a dějový spád nedostižné jedničky. Scény jsou jedna k druhé slepeny dost kostrbatými oslími můstky a film jako celek negraduje, nepřekvapí a dokonce ani nešokuje jedinou zábavnou brutalitkou, kterých byla jednička nabita k prasknutí. Jediné, co se podařilo zachovat, je neodolatelná atmosféra "hříchu a morální zkaženosti" a speed up-level zábavnosti Rourkeho postavy, které se stále nedá nabažit a utáhla by to celé jen na svých bedrech mnohem, mnohem lépe. Tohle je zkrátka průšvih, nedá se svítit...

 • (1831 bodů)
  27. 11. 2014 11:19
  60%
  0
  0
  Larrysbride

  Tak takhle jsem ohledně hodnocení neváhala už dlouho... Pravdou však zůstává, že jsem se u přinejmenším poloviny filmu (a hlavně tedy titulního příběhu) nudila, až to pěkné nebylo... Ale tak k pozitivům: Vizuální stránka opět perfektní, Gordon-Levitt opět dokazuje, že před sebou má neuvěřitelnou budoucnost (vždyť je to konec konců Robin!!!) a Jessica Alba mne výjimečně neiritovala.

 • (1405 bodů)
  6. 9. 2014 21:38
  80%
  0
  0
  Jiřík54

  Myslím, že stejně jako první Sin city, tak stejně i dvojka se časem stane kultovním filmem. Úžasná je výtvarná stylizace "noir", kdy jsou vypíchnuté jen určité barvy, většinou červená, žlutá, a pak také modrá na šatech Evy Green a růžové boa, jako znak panenství u šlapky. Krev stříká, padouši jsou nakonec potrestáni, co si přát více. A herecká společnost je vskutku pestrá a kvalitní v čele s M. Rourkem, J. Brolinem, J. Gordonem-Lewitem, J. Albou, E. Green, B. Willisem či R. Dawson. Kde víc se podaří nahromadit tolik hereckých hvězd. V malé roličce servírky se mihne i Lady Gaga. Zkrátka Rodrigezovi nelze odmítnout.

 • (765 bodů)
  3. 11. 2014 09:40
  90%
  0
  0
  salisbury

  Město hříchu ve svém noiru roztemnělo plátno, které devět dlouhých let odpočívalo v ústraní a čekalo na tuto černobílou filmovou kompozici s jemným dotekem kolorizace. Stylizace mě opět pozřela i zaposlouchal jsem se velmi rád do vypravěčského hlasu, který pobublával jak dobře seřízený Harley. Eva Green dala tušit nejen svým luxusním nudismem, že je femme fatale na kterou je radno se dívat, ale pokud možno nedobré si něco začínat. Ostatní herecké party byly též velmi zdařilé a příběh díky nim i přes pomalejší rytmus uplynul velmi rychle. Sin City má jistojistě několik nedostatků vůči dílu prvnímu, ale já mu to díky zpracování odpouštím neb tohle je přesně ten šálek ranní kávy, kterým si vždy rád zasytím břich.

 • (647 bodů)
  21. 10. 2014 16:55
  60%
  0
  0
  lukas

  Nuda, nuda, šeď, šeď. Teda vlastně: červená.

 • (326 bodů)
  1. 12. 2014 08:55
  40%
  0
  0
  Socna

  hořké zklamání, Eva Green ano - ale to film nespasí. Mickey Rourke áno, ale nemohu se zbavit pocitu že je to recyklace již viděného. A doba kdy jsme nad jedničkou nadšeně hýkali byla prováhana. Dvojka působí dojmem nastavované kaše, kterou bych jako divák spapal do dvou let od prvního dílu. Ale teďka? ee, na tuhle hru nepřistoupím. Ale plakát evičky si vylepím :)

 • (280 bodů)
  1. 11. 2014 11:02
  80%
  0
  0
  Judinka

  Sin City jak ho máme rádi. Mozaika několika provázaných minipříběhů známých i dosud neznámých posta zasazených do grafické kulisy města hříchů :o) artové, zajímavé, graficky podmanivě, lehce erotické a dráždivé. Vytknout lze snad pouze délku filmu, která byla v určitých pasážích až příliš dlouhá - stručně řečeno - příliš mnoho záběrů :o)

 • (144 bodů)
  6. 10. 2014 12:47
  70%
  0
  0
  ellianka

  No, příliš dlouhá čekačka mezi prvním Sin City, ve kterém se čerpalo čistě z komiksových předloh (tři ze sedmi povídek), a Ženskou, pro kterou bych vraždil, se podepsala na celkovém dojmu. Nemůžu si pomoct, ale oproti očekávané bombě, že část filmu bude vytvořena od Millera, jsem byla spíš lehce zklamaná. Cvok Nancy totiž není na poměry geniálního Franka nic moc. Jinak opět bravurně zpracovaná povídka. Možná si tvůrci místo vymýšlení novinek měli přibrat další z povídek a úspěch by byl zaručen. Jestli se náhodou stane trojka, okamžitě jdu do kina zas.

  • povídka A Dame to Kill For
  • herecká crew
  • část věnovaná Nancy
  • Lady Gaga (co tam jako dělá?)
 • (87 bodů)
  17. 10. 2014 09:30
  85%
  0
  0
  katush

  Pořád se peru s tím, jestli jsem z toho nebyla tak nadšená kvůli tomu, že už je to přece jenom "dvojka" nebo kvůli tomu, že to opravdu nebylo tak dokonalý, jako jednička před devíti lety. Ale pořád je to báječný! Když jsem nasadila 3D brýle a na plátně padal sníh, okamžitě mě to pohltilo. Takže v prvních třech minutách filmu. Stačí mi zřejmě málo. Jakožto zástupce něžné rasy prostě nedokážu odolat trvďákům, co jsou neustále jednou hohou v base...nebo spíš oběma v pekle! No a ta "ženská, pro kterou by všichni vraždili" mi zas až tak dech nevyrazila. Čekala jsem něco víc "vamp". Ale nemohu posoudit. Přece jenou koupací scény prsatého stvoření mě nechávají chladnou. J. Alba byla opět kouzelná. Její změna až masochistická. Dobré! Bruce Willis tam sice moc prostoru neměl a musím říct, že mě hodně překvapilo, jak nám Hartigen zestárnul. Ale co - devět let je dlouhá doba. Když se podívám na povídky, tak v "jedničce" mi tak nějak líp navazovaly. Nevím, nebylo to uplně ono. Ale je to čistě subjektivní názor. Když to shrnu, klíďo bych šla bez zaváhání na "trojku". Pořád to hodně baví! Snad jen to nebude trvat dalších devět let.

 • (83 bodů)
  9. 12. 2014 19:39
  60%
  0
  0
  mia.s

  Po vizuální stránce opět super. Ovšem co se týče příběhu napětí hodně to pokulhávalo. Pro mě spíše zklamání.

 • (39 bodů)
  3. 11. 2014 19:57
  75%
  0
  0
  zbynek-vasicek

  Nejsem komiksář, ale beru to jako slušný mírný nadprůměr v rámci žánru. Ně+které hlášky dobré, slušný až excelentní dabing (jak která postava), ale ten příběh - to už prostě není ono, jako dřív. Obsazení, tu hereckou pestrost nekomentuji. Na Rodrigueze jsem ale čekal přeci jen trochu víc, snad příště...

 • (27 bodů)
  7. 12. 2014 13:54
  80%
  0
  0
  jiri-sroller

  devíti lety v kině a k tomu par nových v cele s Josephem, Joshem a Evou a jejíma hm ko....kama :-) Vizual v podstatě stejný, trochu jiné příběhy ale v zásadě dobře zvládnuté jako v případě jedničky. Škoda ze to nevydelalo, potenciál na další díly by tam byl a těšil bych se na další příběhy z Hříšného města. Role Willise v podstatně zbytečná, Lady Gaga mile překvapila a mohla dostat více prostoru, ale samozřejmě nejvíce táhla film Evka Greenka, ta holka je úžasná i kdyby hrála s pytlem od brambor :-) Nezklamalo a potěšilo i včetně par zábavných chvilek ( doktor na drogach, vytahnute oko, japonka sekajici hlavy a podobně).

65 61 ?
 • Liboul 70%
 • lamps 45%
 • FiL44 45%
 • AnetaV 100%
 • maniak 70%
 • HappyPiere 50%
 • Alanna 45%
 • MrRavy 50%
 • ballrog 70%
 • Elizabett 75%
všechna hodnocení (80)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: