Ave, Caesar! (2016)

Hail, Caesar! (USA)
Velká Británie Velká Británie
USA USA
106 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Mysteriozní, Muzikál
Motto: Ticho, prosím! Unášíme.

Obsah

:
Někteří lidé mají úžasnou schopnost vyřešit i ten největší problém. Prototypem takového člověka je Eddie Mannix, jehož polem působnosti jsou hollywoodská více »« méně

Režie

:
Ethan Coen Joel Coen

Scénář

:
Joel Coen Ethan Coen

Herci

:
Josh Brolin George Clooney Alden Ehrenreich Ralph Fiennes Scarlett Johansson ...
Premiéra: 3. 3. 2016
Distributor: CinemArt

Komentáře

znaků
 • (5902 bodů)
  10. 3. 2016 19:35
  100%
  0
  0
  Sheldon

  Ave, Caesar! je filmový guláš v tom nejlepším slova smyslu. Ten film nemá děj ani něco, čemu by se mohlo říkat vývoj charakterů. A vadí to? Ale jistě, že ne. Ale tohle si mohou dovolit jen ti nejlepší nebo blázni. A Coenové naštěstí pro diváka patří do té první skupiny. Tenhle film vřele doporučuji všem, kteří milují klasické filmy a rádi si čtou o filmové historii.

 • (3933 bodů)
  26. 5. 2016 11:06
  65%
  0
  0
  lamps

  V padesátých letech to byl Rebel bez příčiny, v osmdesátých Snídaňový klub. Dva filmy, které ztvárňovaly (a ztvárňují) dobové problémy mladistvých a jejich vyostřený vztah k autoritám a rodičům daleko výmluvněji než všechny ostatní. Malý autorský film, který se skrze chytré dialogy, uvěřitelné a uvěřitelně zahrané postavy a špetku nenásilné rockové grimasy stal po zásluze kultovní a citovanou záležitostí. Přestože někomu, kdo se neztotožňuje s žádným ze zde vystupujících charakterů, chvílemi nic moc neřekne, jedná se bezpochyby o výjimečný nadčasový počin..

  • Herci
  • Dobovost
  • Trefný výsměch Hollywoodu
  • Nudná klíčová zápletka
  • Dějová rozkouskovanost
 • (1852 bodů)
  2. 3. 2016 11:57
  50%
  0
  0
  rkotvald

  Ave, Caesar a trochu tápu! Jediné slovo, které mě při konci filmu napadlo byla nekonzistentnost. Námět naprosto skvostný a výprava přímo malebná, ale jen mi to prostě nedrželo pohromadě. Coenovic rochnění se v bizarnostech je nesmírně zábavné a je tu široká paleta vtipných scének, ale nepronikl jsem do toho kolotoče, jak by mělo být hodno. Příběh mi tak trochu unikal a nejsem si jistý, jak snímek uchopit.

 • (765 bodů)
  16. 3. 2016 18:31
  80%
  0
  0
  salisbury

  Coenovi se vrhli tématem na filmový průmysl a jejich zvolání Ave, Caesar! má ve své paletě malířských barev co nabídnout. Neřikám, že je to pecka ve velikosti medicinbalu, ale rozhodně nějakou váhu to přeci jen má. Pár skvělých scének se rychle vmáčkne do paměti a herecké výkony jsou nadmíru špicoidní. Škoda jen, že někteří dostávají štěky, které rezonují éterem jen nepatrnou chvilku. Kmnsms je svinstvo, navíc pokud svírá ve svých rudě prokřehlých pařátech Clooneyho, u čehož jsem si opravdu nesmírně polochtal bránici. Pohodový snímek, který neurazí ani bolševikovu nataženou levici.

 • (729 bodů)
  15. 3. 2016 17:15
  15%
  0
  0
  Pajmen

  Mělo to své světlé momenty. Ale že bych to musel vidět dvakrát... Naopak na tenhle film asi dost rychle zapomenu, protože na něm nebylo nic, co by mě zaujalo. Doteď si nejsem jist, jestli to měl být vážný film a nebo jen parodie na Hollywood. Najdete tam oboje. Z hlediska prvního - tedy ty vážné scény, byly nic neříkající a nudné, odnikud nepřicházely, nikam nevedly. Z hlediska vtipných scén už to bylo o něco lepší, ale skutečně jsem se zasmál 3x za celý film (pro ilustraci - kdo by se smál tomu, když producent podesáté vytkne herci, že jeho jméno je Laurentz a ne Lawrence, které se navíc vyslovuje stejně) a ne jeden divák odešel z kina už v polovině filmu.

 • (433 bodů)
  6. 4. 2016 23:54
  70%
  0
  0
  MessiáŠ

  Sledovat zdejší reakce je možná vtipnější než film samotný (tzn. docela dost). Možná už jenom pro víceméně sdílenou představu, že Coeni točí jakési primitivní komedie a že tohle jakože fakt vůbec vtipný nebylo, i když tam hrajou fakt super herci. Takže bylo pod úroveň diváků se snažit rozpoznat, že jedno z ústředních témat je vtipné (sic!) vzájemné prostupování tří „K ideologií“ (křesťanství, kapitalismus, komunismus) na několika úrovních (např. filmový průmysl: ryzí kapitalismus naplánovaný přesně podle hodinek s marxistickou dějinnou nevyhnutelností) a že role Clooneyho je nepřekvapivě (sebe)ironický meta-casting. A (že) jeho klíčová ježíšovská scéna je pochopitelně boží.

 • (431 bodů)
  3. 3. 2016 16:31
  45%
  0
  0
  CrypzzXD

  Na Coeny velmi slabé.

 • (424 bodů)
  2. 3. 2016 17:37
  75%
  0
  0
  machetetete

  Zábavná mozaika ze zákulisí továrny na sny. Stepující Tatum v námořnickém oblečku, scény s Hobiem (špageta jako laso byla top) nebo třeba novinářky dvojčata, to všechno sice netvoří žádný převratný příběh, ale minimálně vám vykouzlí úsměv na tváři. A mně to stačilo.

 • (413 bodů)
  16. 3. 2016 22:59
  70%
  0
  0
  Lukreczia

  Film, který si dělá srandu úplně že všeho: náboženství, kapitalismu, komunismu i filmových hvězdiček :-)

 • (362 bodů)
  16. 3. 2016 17:23
  65%
  0
  0
  tedoun

  Jsem původně myslel, že je to film jako scary movie (parodie) ale ani jednu minutu jsem se nezasmál. Upřimně jsem odešel během filmu. Nechápu, že mister filmu jako George Clooney se nechal zaměstnat u braku...

 • (320 bodů)
  23. 5. 2016 09:17
  80%
  0
  0
  michal-bernard

  Nuda? Rozhodně ne. Jen to zřejmě není pro každého. Ale i tak nechápu, že bylo v Plzni na předpremiéře celkem 5 lidí je celkem ostuda. Já jsem si to však nemohl nechat ujít a jsem naprosto spokojen. Je zde celá řada vtipných scén, při kterých se bude smát úplně každý. Pak zde byli dvě sice zajímavé, ale zbytečně dlouhé scény (Scarlett Johanson s akvabelama a Tatum s námořníky). Zajímavé je, že zde nikdo nezemřel, pokud jsem si toho teda nevšiml, což je nevídané. Opět skvělá hudba od Cartera Burwella dala filmu dramatičnost ve správných chvíli. Opravdu výborný je herecké obsazení, které musí uspokojit každého. Jen je škoda, že Finnes nedostal více prostoru, protože byl skvělý i na té chvíli. Rozhodně doporučuji zajít na nové Coeny do kina... 80%.

 • (311 bodů)
  16. 3. 2016 09:52
  75%
  0
  0
  EXpenzza

  Coenovci mrkají na pánbíčkáře, ukazují dlouhý nos hollywoodský mašinérii a hážou laso potenciálnim Tatumovym obdivovatelkám (a, heck, obdivovatelum jakbysmet). Snad poprvé se dá roztříštěnost považovat za regulérně silnou stránku filmu. Je to spíš soubor skečů než cokoliv jinýho (což našemu publiku očividně nevoní), ale já si v rámci možností smlsnul.

 • (245 bodů)
  4. 3. 2016 09:07
  30%
  0
  0
  Mr.T

  Fantasmagorický příběh, který nabízel slušný potenciál, už kvůli hercům. Bohužel vás tento film utvrdí ve 2 věcech. Že Coenům prostě komedie moc nejdou (čestná výjimka Dude) a kariéra Cloonyho je v posledních pár letech slušně v háji. Najde se pár vtipných okamžiků, ty jsou ale zašlapány do země tunou nevtipných nudných keců o komunismu a cigaretách. Nic na tom nezmění ani herci, z nichž někteří si to hodně dávají (Frances, Ralph, Brolin). Celkově ale slabé, bohužel.

61 68 ?
 • lamps 65%
 • vladimir-lada-but 80%
 • honza-bousek 0%
 • Pajmen 15%
 • Bemiurg 65%
 • michal-bernard 80%
 • patril 70%
 • ivo-mrazek 60%
 • carolynka 80%
 • Messiአ70%
všechna hodnocení (27)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

78. místo z 81 v žebříčku uživatele Scintilla
Sdílet tuto stránku:

Partneři: