Premiéry a tržby

6.10.2014 /15:45/

Tržby v českých kinech ovládl David Fincher s thrillerem Zmizelá. Tři bratři spadli na čtvrté místo.

Jásající novináři filmům často úspěch a zájem fanoušků nezajistí. V případě Zmizelé (2014) k tomu ale došlo. Spletitý thriller zahájil v USA coby režisérův nejúspěšnější počin. A dařilo se mu i u nás. Tři bratři (2014) naopak zaznamenali pokles, z prvního místa klesli až na čtvrté. Z aktuálního žebříčku Top 20 vzrostl oproti předchozímu období zájem o jediný snímek, dokument Století Miroslava Zikmunda (2014).

Zmizelou, kterou David Fincher natočil podle stejnojmenného knižního bestselleru, vidělo o premiérovém víkendu (počítá se od čtvrteční premiéry do neděle) 25.815 diváků. Za temný film nechali v pokladnách kin 3.45 milionu korun. Tedy více než dvakrát tolik, co před týdnem vítěz žebříčku, hudební pohádka Tři bratři.

Ben Affleck hledá ženu. A spolu s ním 25.815 tuzemských diváků.

Zafungovala reklama a kult režiséra, který standardně točí nadstandardní filmy? Zaujala knižní předloha a téma? Nebo Ben Affleck? A nebo fakt, že byl snímek nasazen spolu s německým animákem 7 trpaslíků (2014) a nikým dalším? Plno otázek. Hlavní ovšem je, že kvalitní filmařina zaujala diváky. Snad jich s nastávajícím podzimem bude jen víc.

7 trpaslíků - 2. místo žebříčku tuzemských tržeb.

Již zmiňovaní trpaslíci skončili druzí. Vtrhli do 113 kin a přilákali 11.357 dětí a dospělých. Sečteno a podtrženo - 1.55 milionu korun na tržbách. Na pořádný dětský film (když nebudeme brát v potaz Tři bratry) si ještě nějakou dobu počkáme. Tučňáci z Madagaskaru (2014) se ohlásí koncem listopadu. To bude jinačí tóčo.

Na třetí místo klesl Labyrint: Útěk (2014), další film pro mladé, který se inspiroval knižní předlohou. V USA tenhle snímek s odhadovaným rozpočtem 34 milionů dolarů utržil milionů 73. V našich podmínkách je to o poznání skromnější. Třetí víkend přišlo na film pojednávající o nepříliš zářné alternativní budoucnosti 9.055 diváků. V pokladnách nechali 1.21 milionu korun.

Každá pohádka s dobrým koncem dřív nebo pozdějí skončí. Tři bratři klesli na 4. místo. Zřejmě až do prosince (přijde závěrečný díl Hobita) půjde o nejúspěšnější film letošního žebříčku tuzemských tržeb.

Jednou to přijít muselo. Tři bratři už si neprozpěvují ty své lehce naivní, nakažlivé písničky tak lehce a hlasitě. Skončili na čtvrtém místě s víkendovou návštěvností 10.285 diváků a s tržbami 1.18 milionu korun. Po osmi týdnech má hudební pohádka na kontě přes 450 tisíc diváků a tržby 57 milionů korun. Respekt.

Váš zájem opadl též o německou komedii Fakjů pane učiteli (2013), která se s letošním začátkem školního roku postarala o takovou malou senzaci, když si poradila s o poznání movitějšími americkými konkurenty (Sex Tape na 8. místě, Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil na místě devátém). Film má za uplynulý víkend na kontě rovný 1 milion korun na tržbách a 7.677 diváků. Na toho stého tisícího si ale bude muset ještě chvilku počkat. A dočká se.

Všechny patrioty, milovníky dokumentů a silných příběhů jistě potěšil návrat snímku Století Miroslava Zikmunda mezi dvacítku divácky nejúspěšnějších počinů uplynulého víkendu. Portrét a vzpomínky slavného cestovatele vidělo 1.385 diváků, v pokladnách nechali 138 tisíc korun. A čísla za necelých 5 týdnů od premiéry? 16.477 diváků a tržby 1.75 milionu korun. Mezi českými dokumentárními snímky letos jednoznačně nejúspěšnější počin.

Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Čtěte dál:

SOUTĚŽ: Zmizelá jen tak nezmizí. Ponořte se do silného příběhu spolu s (audio)knihami.

Thriller Davida Finchera Zmizelá (2014) ovládl návštěvnost amerických i tuzemských kin. Publicisté o snímku píší jako o vážném oscarovém kandidátovi...

US tržby: Zmizelá a Annabelle se popraly o diváky, Nicolas Cage se pere sám se sebou

Tak to přeci jen jde! Poslední měsíce se nesly pro kinaře v negativních duchu. Ne, že by se do kin vůbec nechodilo. Ale chodí se nejméně za poslední roky a...

Recenze: 7 trpaslíků je zjevný pokus napodobit vzorec úspěchu Shreka

Mohl bych se pokusit shrnout děj tohoto animovaného filmu, ale radši to nebudu dělat, protože byste si mysleli, že jsem začal brát drogy (a drogy jsou...

Recenze: Zmizelá Davida Finchera je mistrnou ukázkou vyprávění a manipulace

Amy Dunneová jednoho rána beze slova zmizela. Nikdo neví, kam se poděla, ani jestli je naživu. Rozjíždí se celostátní pátrání, které řídí její manžel. Chce...

Recenze: Labyrint: Útěk – Noční můra pro všechny arachnofobiky a klaustrofobiky. Ale také povedená dystopie, která překvapí.

Filmové zpracování románu Labyrint od Jamese Dashnera se v našich kinech představí již tento čtvrtek. Svým prvním dílem, který nese podtitul Útěk, otevírá...

Ankety

Mohla by být Gillian Anderson příští Bond?
 • To je nápad!
 • Zešíleli jste?
 • Možná v nějakém spin-offu.
 • Ne, ne, nikdy ne, 007 by měl být vždy jen chlap.
více k tématu:
Fanoušci právě navrhli na nového Bonda nečekanou televizní hvězdu
Měl by Daniel Craig natočit ještě dvě další bondovky?
 • Určitě.
 • Ne, ať přijde někdo nový.
 • Zatím váhám.
více k tématu:
Daniel Craig údajně odmíl 100 milionů dolarů za další dvě bondovky
Kdo se víc hodí na roli Lary Croft?
 • Alicia Vikander
 • Daisy Ridley
více k tématu:
Nový Tomb Raider našel Laru Croft a jde o perfektní volbu!
Jakému týmu budete fandit?
 • Iron Man tým
 • Captain America tým
více k tématu:
První reakce na Captain America: Občanská válka? Nejlepší marvelovka vůbec!
Kdo animoval Krtka a pandu?
 • Miroslav Kalousek, Karel Schwarzenberg a Dalajláma
 • Zaměstnanci Velvyslanectví USA v ČR
 • Jiří Ovčáček
 • Někdo jiný
více k tématu:
Víme první: Krtek a panda je podvratným dílem mezinárodní lumpenkavárny
Sdílet tuto stránku:

Partneři: